Колко са експертите

Колко са експертите

Мнениеот dsuzunov » 10 Сеп 2009, 17:48

Преди време бях пуснал подобна тема, но някъде се затри.
Така че, да вземем да се преброим и ние.

Димитър Узунов, работя в БНТЛ ОД МВР гр. Пловдив
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Re: Колко са експертите

Мнениеот dsuzunov » 18 Сеп 2009, 15:57

В този форум няма експерти.
Толкова са потайни...
Срам ли ги е, що ли....
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот mite63 » 13 Окт 2009, 12:05

Има бре колега ама чак сега видях,че си отворил това преброяване :D
mite63

Мнениеот madcop » 05 Дек 2009, 21:33

Експерти има, а като цяло като съсловие процентно сме най-много в СФС. Чест и почитание на всички колеги, нека се държим заедно и без това сме около 650 човека в цялото МВР. Поздрави :D
ПО-ДОБРЕ СЪС ЗНАМЕ В РЪКАТА ОТКОЛКОТО С ИБРИК НА ГЛАВАТА!!!
madcop

Мнениеот Monte Cristo » 14 Дек 2009, 19:45

Малко по-вече от следователите, но достатъчно! Помощна служба, но необходима за МВР. Уважавани и от служители и от престъпници!
Monte Cristo

Мнениеот dsuzunov » 18 Дек 2009, 12:06

Абе, чак уважавана....
След толкова години по огледи на МП, си направих извода, че ако не уважаваш себе си и длъжността която изпълняваш и което е ПО-ВАЖНО, да изискваш от останалите съответното отношение, всички ти се качват на главата.
Онези, които ги наричам СЛЕДОЗАЛИЧИТЕЛИ.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот kuka5 » 18 Дек 2009, 12:11

Преподавателят ми по криминалистика казваше:Експерт значи знаещ, можещ ;)
Аватар
kuka5

Мнениеот Прокопи » 18 Дек 2009, 12:37

kuka5 написа:Преподавателят ми по криминалистика казваше:Експерт значи знаещ, можещ ;)

Да, ама има и изключения. Един от нашите експерти , като преглеждаше снимките от един кораб, изведнъж извика:
- Хора, този кораб е много съмнителен. Има две имена. Вижте, това на корпуса е едното име, а това е другото...
Беше снимал надписа- Safety First...
Когато стане напечено, оцеляват само печените!
Аватар
Прокопи

Мнениеот dsuzunov » 18 Дек 2009, 12:48

Винаги е имало изключения.
Преди години и при нас работеше един индивид, който снимаше МП докато свърши филма и след това само имитираше заснемане. Проблема се оказа, във факта, че човекът не знаеше сак да постави нов филм във фотоапарата.
Въпросният "колега" беше сътворил нов именник на българските имена. Пример:
КирЕл, СимИон, СтУян.
Пенсионира се (по съвет от ръководството) но, когато минава покрай службата все пита дали му пазим мястото, защото съдел МВР за да го върнат.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот madcop » 20 Дек 2009, 23:56

Да си призная започнах като ОР, харесвах си работата но имах проблем с факта че по една или друга причина ми се налага да шмекерувам и да се правя на маймуна понякога за да изкарам някой картон. Станах експерт и вече четвърта година упражнявам единствената дейност в МВР, чрез която по относително безспорен начин може да се докаже и то с тежест в съда, престъпната дейност на дадено лице. Отговорността никак не е малка, даже бих казал че тази професия е сред най-сложните от морална гледна точка в бранша, защото често пъти съм защитавал експертизите си в съда по дела крепящи се единствено на тях, та и присъди съм виждал. Така че колеги ЕКСПЕРТ не може да е всеки. 8-)
ПО-ДОБРЕ СЪС ЗНАМЕ В РЪКАТА ОТКОЛКОТО С ИБРИК НА ГЛАВАТА!!!
madcop

Мнениеот bashexpertyt » 19 Окт 2010, 20:06

От 1-ви юли с един по-малко. :lol:
bashexpertyt

Мнениеот Lord » 19 Окт 2010, 22:29

dsuzunov написа:Винаги е имало изключения.
Преди години и при нас работеше един индивид, който снимаше МП докато свърши филма и след това само имитираше заснемане. Проблема се оказа, във факта, че човекът не знаеше сак да постави нов филм във фотоапарата.
КирЕл, СимИон, СтУян.
Пенсионира се (по съвет от ръководството) но, когато минава покрай службата все пита дали му пазим мястото, защото съдел МВР за да го върнат.

Върнаха ли го?
Аватар
Lord

Мнениеот dakota_ » 19 Окт 2010, 22:50

Приемете моите почитания колеги експерти..Винаги съм ценял високо професионализма ви и винаги когато сме имали заплетен случай с напрежение съм очаквал да звънне телефона и да чуя гласа на експерта "Това е нашият човек.." и както се казва в такива случаи,експерта ни вади ръцете изпод камъка и почваме работа...Има един основен принцип "Информацията винаги е недостатъчна" и колеги експерти с действията си помагат да запълваме недостатъчната информация..Благодаря ви!
dakota_

Мнениеот HanSolo » 20 Окт 2010, 00:25

Дакота, хубави думи казваш за експертите, но ми се ще малко по-добре да се познава тяхната задача. Тя е не да попълни липсващата информация, а да я докаже.
HanSolo

Мнениеот dsuzunov » 20 Окт 2010, 08:13

Lord написа:
dsuzunov написа:Винаги е имало изключения.
КирЕл, СимИон, СтУян.

Върнаха ли го?

Сакън, недей!
За да има ефект от нашата работа е необходимо тези, които ни поставят задачите, да са запознати с възможностите на криминалистиката, или в краен случай, да притежават елементарни познания по физика, Защото, понякога се задават, меко казано, "нетипични" въпроси.
Имах един бивш Н-к група "Дактилоскопия", който на твърдението:
-"Аз виждам, че тук има следа".
отговаряше:
-"Не е важно, ти да я видиш, важното е аз да я видя"
И още нещо:
Използването на ръкавици или предпазно облекло при някои специфични действия е с цел, да не се оставят следи или ВД от присъстващия на местопроизшествието, а не за предпазване от заличаване. Не е важно да хванеш предмета и да го занесеш на експерта за обработка, важно е да знаеш къде да го хванеш, за не се унищожат следите.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот dakota_ » 20 Окт 2010, 08:25

HanSolo написа:Дакота, хубави думи казваш за експертите, но ми се ще малко по-добре да се познава тяхната задача. Тя е не да попълни липсващата информация, а да я докаже.

Почти целият ми стаж преминава в съвместна работа с експерти...Няма как експерта да запълни липсваща информация,освен ако не с доказателства...Като по този начин потвърди или отхвърли налична оперативна информация или пък даде изцяло нова информация..
dakota_

Мнениеот answer » 20 Окт 2010, 09:28

dakota_ написа:
HanSolo написа:Дакота, хубави думи казваш за експертите, но ми се ще малко по-добре да се познава тяхната задача. Тя е не да попълни липсващата информация, а да я докаже.

Почти целият ми стаж преминава в съвместна работа с експерти...Няма как експерта да запълни липсваща информация,освен ако не с доказателства...Като по този начин потвърди или отхвърли налична оперативна информация или пък даде изцяло нова информация..

Дако,когато беше н-к на БОП и тогава ли работата ти беше свързана с експертите,ти само при тях стоиш и само се събирате на ядене и пиене...експертите не доставят годни доказателства снимат търкат седалките на колите но няма качество това което правят доказателства само ако ще извадят очите на някои тогава ги виждат.знам за твоята л'бпв с експетрите но тя е л'бов към вино и ракия и снимки на ловни излети.
answer

Следваща

Назад към Теми и преброявания по групи от МВР