Колко сме завършилите СМУ

Re: колко сме завършилите СМУ

Мнениеот barona » 19 Фев 2009, 23:31

И така,какво излиза,че повечето сме възпитаници на СМУ.Дори и да сме завършили ССЖПУ-Г.Оряховица повечето сме минали през ЦСМП-Пазарджик ,едни и същи внедрени в нас идеи на едни много високо квалифицирани преподаватели.Да не забравяме кои колеги се обучуват в тези дни там ЖАНДАРМЕРИСТИ и ГРАНИЧНА , нека ги подкрепим.

p.s :Много поздрави на Бате Гошо , да е жив и здрав
barona

Мнениеот Pozitano » 20 Фев 2009, 02:12

madcop написа:Здрасти Мишоооо!!! Колеги аз съм доста по-малък от вас, пък и съм от ВИПОНД но първите четири месеца от курсантстването ми в школата ги прекарах в СПУ-НСП Пазарджик, бившо СМУ. Като ви чета постовете и се сещам за един идиот, дето му викаха моркова :lol: и беше подполковник за пенсия по наше време, та сигурно го помните, а имаше и една фелдшерка ниска с огромни цици и космати крака,сигурно и нея помнят някои от вас. И да ви кажа сега чух че училището било окаяна гледка кажете някой виждал ли го е скоро? :idea:

СПУ-НСП това колкото и да съм напит ,не можах да го разкодирам /първата половина де ;) / що се отнася до втората половина /фелдшерката/ ако говориш за кака ти Гинка , проблема си е бил във вас :lol: По мое време там имаше и ЗЪБАР, ДОфТОР ,АПТЕКА И АПТЕКАР , СТАЦИОНАР ... та кака ти Гинка напълно отговаря на гореописаното от теб , амаааааааа....никога не е била фелдшер , беше аптекарка. А за другото какво да ти кажа , по мое време имаше функциониращ закрит плувен басеин, футболно игрище ,два джудо салона /така ги наричахме тогава / хохоох, сега чух по ТВ –то в новините думата парно.....тогава имаше винаги топло и топла вода.
Айде стига ти толкова ;)
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
Аватар
Pozitano

Мнениеот evtata » 20 Фев 2009, 08:04

Випуск последен, взвод 6/3, ротен Врабеца, старшина Геро
"Хладен ум, горещо сърце и чисти ръце"-Ф.Е.Джержински
evtata

Мнениеот taler » 20 Фев 2009, 10:55

Здравейте на всички колеги, бивши и сегашни служители на МВР. Привет на випуск 81 - седма рота, трети взвод - Калоянов дебелия, лека му пръст, старшина Минчо Минчев - коня, ротен м-р Данчев ОТО. Ееееех, времена времена. тошко - ушето
taler

Мнениеот куче » 20 Фев 2009, 13:56

Май малко останахме от СМУ в системата. Бях 1/3 ротен-м-р Неов / Негъра/ , взводен Тошко /скока/ старшина-майка Крушата. Няма да забравя на Негъра лафа никога , който го казваше по два пъти на ден- " Стига сте яле и сте сра.е , цял ден сте лежиле и не сте чистиле" :lol:
куче

Мнениеот mi60 » 20 Фев 2009, 18:07

Айде по-смело,знам че има още, :D
http://vbox7.com/play:f4461737
Михаил Иванов/ОДЧ- виновни за всичко/
Аватар
mi60

Мнениеот KIM » 20 Фев 2009, 18:39

Pozitano написа:
KIM написа:Хей, кой каза "КАШКАВАЛА"? :P
Випуск `88г. ст. 307 ;)

Ей KIM , я мини в другата тема..... за да ти разказвам за кашкавала , колкоооооото искаш ;)

Разбира се, забравих да напиша 6/1 - "КАШКАВАЛА", РОТЕН - "КЮФТЕТО", КОМБАТ. - "БИЗОНА" И ЕСТЕСТВЕНО СТАРШИЯТА - "КОНЯ" ;)
Все още сънувам някои неща ... :P
Аватар
KIM

Мнениеот dakota_ » 20 Фев 2009, 21:03

Хубаво сме учили но системата се напълни с видни шлосери,трактористи,дърводелци и др....
няма курс който да замени гърча в училището...
Дано и при съкращенията имат предвид кой,къде и какво е учил...
dakota_

Мнениеот DJIPSI » 20 Фев 2009, 21:41

ПОЗДРАВ ЗА ВИПУСК 87/ ВЗВОДЕН" МОРКОВА" СТАРШИНКА ГЕРО,РОТЕН ПИРАТА
DJIPSI

Мнениеот cz75bdpolice » 20 Фев 2009, 22:41

dakota_ написа:Хубаво сме учили но системата се напълни с видни шлосери,трактористи,дърводелци и др....
няма курс който да замени гърча в училището...
Дано и при съкращенията имат предвид кой,къде и какво е учил...

Еми последния випуск беше през 1992 мисля.От тогава няма СМУ,а нали ти трябва поне средно образование за ,,милиционер,, следователно трябва да го завършиш някъде(в гимназия или техникум).Не е важно какво си завършил и кога,а как си вършиш работата.Дали си учил за милиционер или за шлосер има значение в цивилизацията а не в милицията.Това което си научил в СМУ не те прави по-добро ченге .Работата се научава на улицата а не в класната стая и това,че в училището е било ,,гърч,,-ами нали и ние,които не сме учили в СМУ сме служили в казарма,и ние сме се сблъсквали с военните простотии и несгоди и сме преживели туй-онуй.Така,че колега дано при съкращенита имат предвид кой как си върши работата а не къде е завършил и колко гърч е видял и колко е послушен и добър майстор на фелациото.
,,СТРАХЛИВЕЦЪТ УМИРА ВСЕКИ ДЕН,А СМЕЛИЯ-САМО ВЕДНЪЖ,,-ДЖОВАНИ ФАЛКОНЕ
http://www.youtube.com/watch?v=zM_MEAijeu0
Аватар
cz75bdpolice

Мнениеот mi60 » 21 Фев 2009, 07:56

Така е,но ние сме учили за милиционери/полицай четири години.И не само в класните стай а ми сме били на практика.Всъщност нека се опитам да обясня начина ни на обучение,за тези които не знаят.
1.отиваш там на 14г възраст.
2 започваш да изучаваш общообразователни предмети,+военни+милиционерски/психология,въвеждане в милиционерската/полицейската професия,управление и експлоатация на МПС,организация и контрол на движението,административна дейност на милицията/полицията,правна подготонка,включващаНК,НПК,и др,изучаваш различните видове документи и нормативни актове
3.През лятната ваканция,ни разпределяха в страната по РПУ-тата и работехме наравно със другитеслужители по ООР,КАТ или др.
4.Справяш се със всички трудности сам.Няма мама,няма тате,.САМ.
5.На 18 или 19години излизаш от училището и започваш работа.
Разликата от нас и другите е че когато някои отваха воиници,Ние вече служехме на Родината.За тези години прекарани в училището,ние всички завършили ставаме екип и неразделни.,винаги готови да си помагат/е всяко стадо си има и мърша/
Така че,след като има теми:колко са пожарникарите,колко са жандармерията,колко са гранична,колко са ЛРТП и тн и тн.Мисля,ченяма нищо лошо да има и такава тема.
В нея не правиме сравнения между завършилите това училище и другите.
С уважение към всички:М.Иванов :P
Аватар
mi60

Мнениеот mi60 » 21 Фев 2009, 08:15

А,и друго има.В училището влизахме различно умни и излизахме еднакво тъпи :lol: :lol: :lol:
Аватар
mi60

Мнениеот GENTATSO » 21 Фев 2009, 08:55

прав си мишо и невиждам защо cz75....се нервира не мисля че го засягаме по някъкъв начин ама наистина ми писна начални учителки да са ми началници имам чувството че от това го докарахме дотам че хората да ни мразят ..абсолютно неадекватни нареждания ..никъква мисъл все пак сме полицаи а не АПК.и колега поне аз мисля че няма лошо да има всякъкво образование човек хубаво е
но ти можеш ли да ми кажеш само едно предимство на човек завършил начална педагогика с което той ще бъде по-добър ръководител на едно звено от служител завършил СМУ. и да ти кажа имахме случай на началник който дори не бе минал и първоначална школа хихихихи абсолютен тъпак и гъзолизец но пък тормозеше останалия състав с простотии до дупка ..а и последно да ти кажа вече и чистачка неможеш да станеш без стаж по спициалноста...нищо против хората които работят и са всеотдайни ....ама на ония дето си мислят че в полицията работат стада и можеш да ги управляваш само с гегата. благодаря! да ходят и да преподават уроци в училище или пък да развиват научна дейност ... и накрая искам да ме ръководят хора по-образовани по-умни и по -знаещи от мен, :lol: :lol: :lol: поне да са прочели инструкциите в МВР. :evil: :evil:
http://vbox7.com/play:4c7afa02
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот dsuzunov » 21 Фев 2009, 09:32

Такова училище трябва да има. Беше голяма грешка закриването му. някои ще изтъкнат факта,че е подготвяло милиционери,а не полицаи. По света,борбата с криминалната престъпност и охраната на обществения ред се върши по един и същ начин.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот mi60 » 21 Фев 2009, 09:39

За това училище има и песен.Нека си я припомним:
ДЪЛЪГ ПЪТ ОСТАНА ЗАД ГЪРБА,
КОИТО ВЕЧНО ЩЕ СИ СПОМНЯМЕ!
ДНИ ИЗПЪЛНЕНИ С ВЪЛНЕНИЯ,ДНИ НА НАШИТЕ МЕЧТИ,
ПРИЯТЕЛИ,ДРУГАРИ ДОБРИ!
припев:
и ВСЕКИ ОТ НАС,ЩЕ ПОЕМЕ СВОЯ ДЪЛЪГ ПЪТ,СВОЯ ДЪЛЪГ ПЪТ
ТОЗИ ДЪЛЪГ ПЪТ НА СВОЯ ЖИВОТ

ЕТО НАС ДЕЛЯТ НИ ЧАСОВЕ
ОТ ТОЗИ МОМЕНТ
В КОИТО ВСИЧКИ НИИ РАЗПЛАКАНИ
ЩЕ КАЖЕМ....СБОГОМ ПРИЯТЕЛИ,ПРИЯТЕЛИ ДРУГАРИ ДОБРИ!
припев:
Мисля,че завършилите ,като я чуем тази песен,не може да не се развълнуваме...... :(
Аватар
mi60

Мнениеот osobeniq » 21 Фев 2009, 10:02

Здравейте и от мен Випуск86 -ст КУФАРА и вз НАЧО НАТЕГАЧА 7-1` ГОРДЕЯ СЕ ЧЕ СЪМ ЗАВЪРШИЛ СМУ-СРЕДНО МИЛИЦИОНЕРСКО УЧИЛИЩЕ.АЛЕКСАНДЬР МИХАЙЛОВ /СОФИЯ СДВР 05 сектор ООП
osobeniq

Мнениеот школник » 21 Фев 2009, 10:43

Доживяхме,другари школници такива легендарни и култови имена от нашата младост в СМУ като Куфара,кашкавала,коня,Турчина,негъра,индианеца и други да се завъртят в глобалната мрежа на Интернет.Но те си заслужават тая чест.Браво и на колегата,който се сети да отвори тая тема.
Имаше един млад офицер Велинов-Начо Натегача. 7/1.Та той беше казал една фраза : "Школниците се качили по стаите,разсмърделе се,разпърделе се,затвориле прозорците,дръпнале пердеата и спат."Ей тая фраза винаги като се сетя ме избива на смях.
Иначе се сещам и за майор Вълков Шестака,който пишеше на трима души една шестица и ги караше да си я разделят,бай Митьо поразяващата ръка,дето ни подстригваше като купи.Абе направо се разчувствах.
Завършил съм през 86-та и съм на мнение,че такова училище трябва да има.Поне три години трябва да е обучението.През тия години на обучение отпадат лабилните и остават най-мотивираните.Когато учех в СМУ наред със всичко държавата отделяше и много средства за нашата обща култура-кино ,театър,литература,за да се заличи мнението,че милиционерите съ прости хора.Сега за 6-7 месеца школа не може да се изгради характер и манталитет на служител на реда.Както и да е,ще продължа и по късно по темата.
школник

ПредишнаСледваща

Назад към Теми и преброявания по групи от МВР