Колко сме завършилите СМУ

Re: колко сме завършилите СМУ

Мнениеот bonbon » 21 Фев 2009, 11:54

випуск 1983-1-4-взводен Джими,ротен Сотиров,старшина Писков-много сме,силни сме!
bonbon

Мнениеот USP » 21 Фев 2009, 12:41

С носталгия и усмивка си спомням за прекараното време в СМУ. Наистина едно е да учиш за дадена професия 2-3 год., друго е да учиш няколко месеца.
Ивайло Понев, випуск 91, 3/1, взводен "Кашика", ротен "Индианеца", старшина "4О4О"
НЯМА НАЧИН ДА НЯМА НАЧИН
Аватар
USP

Мнениеот BALDEC » 21 Фев 2009, 12:50

Випуск 1989 г. взводен Гошо фашиста,старшина на рота Райков,ротен Неов,стая 414,2 рота 3 взвод. :
BALDEC

Мнениеот dakota_ » 21 Фев 2009, 13:15

cz75bdpolice написа:
dakota_ написа:Хубаво сме учили но системата се напълни с видни шлосери,трактористи,дърводелци и др....
няма курс който да замени гърча в училището...
Дано и при съкращенията имат предвид кой,къде и какво е учил...

Еми последния випуск беше през 1992 мисля.От тогава няма СМУ,а нали ти трябва поне средно образование за ,,милиционер,, следователно трябва да го завършиш някъде(в гимназия или техникум).Не е важно какво си завършил и кога,а как си вършиш работата.Дали си учил за милиционер или за шлосер има значение в цивилизацията а не в милицията.Това което си научил в СМУ не те прави по-добро ченге .Работата се научава на улицата а не в класната стая и това,че в училището е било ,,гърч,,-ами нали и ние,които не сме учили в СМУ сме служили в казарма,и ние сме се сблъсквали с военните простотии и несгоди и сме преживели туй-онуй.Така,че колега дано при съкращенита имат предвид кой как си върши работата а не къде е завършил и колко гърч е видял и колко е послушен и добър майстор на фелациото.

Казармата няма нищо общо с подготовката в СМУ аз съм завършил СМУ виписк 1984 год. след това завърших ВСШ - София,...мога да направя разлика между тези които са завършили СМУ и тези които са ходили са в казармата...
изпращат ми от кадри ошмулени шлосери,които и за шлосери не стават и искат да ги правим полицай.
Платил на някой рушвет,защото иначе ще трябва да прави фелацио на улицата и решил да стане полицай.
На мен от такива полицай до гушата ми е дошло.
Гледа ме умно,създава впечатление че,е разбрал след това като ми зададе въпрос,ми идва да си събуя обурката и да му разбия главата.
Аз лично като правя предложение за съкращения няма начин да не се интерисувам,кой къде е завършил...
Изказвания че,улицата учи не ги пробутвай на мен а на някой който е от улицата.
При нас поне е доказано че,който е дошъл от СМУ знае и може,който е платил рушвет да стане сержант в повечето случай нищо не ства от него.
Нека ме извиняват всички ,не желая да засегна никой,но да ми казва някакъв че,училището няма значение ,няма да се съглася никога.
При нас направиха един плувец от ВИФ Н-к на РПУ истината е че, става само с Х.Й в задника да го сочиш....махнаха го... плуването и МВР са доста различни неща...същото е дърводелкството и др.професии ....
dakota_

Мнениеот thriller » 21 Фев 2009, 17:00

Колко сме завършили СМУ :lol:
Ей верно некой са издухали гарнитурите вече :lol:
thriller

Мнениеот байСпиро » 21 Фев 2009, 17:21

Много ми беше кофти да ме юрка тази пищялка Куфара,но за тези три години,аз станах полицай.Парадокса е,че повечето Директори в МВР нямат този срок на професионално образование.Те са нищолози с професионално обучение,разликата е принципна.След това задочно завърших и АМВР и съм Д категория.А, в същото време МВР е управлявано на средно и више ниво от хора които дори не знаят какво работят.Кръжок от самодейци ги наричам и ме гледат гузно из под вежди,но знаят,че съм прав.
байСпиро

Мнениеот mi60 » 21 Фев 2009, 18:00

прав си Викторе,е затова искат да ни съкратят тези с 25г стаж,щото повечето сме от училището.И професионализма го имаме,и самочувствието и не се даваме да ни мачкат.Такива като нас са трън в очите на случайните в системата.Колкото по-бързо ни махнат,толкова по добре за мишоците.
http://vbox7.com/play:f4461737
Михаил Иванов/ОДЧ- виновни за всичко/
Аватар
mi60

Мнениеот школник » 21 Фев 2009, 19:43

Бай Спиро,не знам при вас но при нас ,през 82-86 година Куфара като водеше ротата на храна,ни връщаше в начална позиция поне по десет пъти докато не се оправи строя.През това време поне трима школника отнасяха по 3 непоряда.С характерния пазарджишки диалект Генчо-Куфара викаше: "Школник еди кой си,излЯз пред строя" и му даваше три непоряда по служба.В началото даже имаше и едни страшни мустаци.При вас същия ли беше или беше поомекнал?
школник

Мнениеот paolon » 21 Фев 2009, 21:25

mi60 написа:.отиваш там на 14г възраст
Защо льже6 колега,а последния випуск като е бил 92,кои са младите дето искат да растьт в службата.Ти в 7 клас ли си отишьл. Все си мисля 4е трябва да има6 завьршен 10 клас
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
Аватар
paolon

Мнениеот paolon » 21 Фев 2009, 21:30

А в 9 и 10 клас какво си у4ил
Аватар
paolon

Мнениеот mi60 » 21 Фев 2009, 21:32

Иване,я попитай Станоев или Цецо Величков,те ще ти кажатТам съм отишъл след 8-ми клас.После го направиха след 10-ти клас.Така че недей да обвиняваш някого в лъжа,преди да си сигурен.
http://vbox7.com/play:f4461737
Михаил Иванов/ОДЧ- виновни за всичко/
Аватар
mi60

Мнениеот dsuzunov » 21 Фев 2009, 21:34

Някога,в първите години на СМУ, в него се постъпваше след завършено основно образование (т.е. след 8-ми клас)
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот paolon » 21 Фев 2009, 21:41

пи4ове вие сте за пенсия и понеже от сму сте добри кажи пак кои да питам.
Аватар
paolon

Мнениеот paolon » 21 Фев 2009, 21:56

аз по4нах в милицията веднага след казармата и не се срамувам 4е съм с гражданско у-ще,но има от сму много зле .мисля 4е трябва да сложим краи на тази дискусия ,защото е безсмислена.Така се противопоспавяме едни на други, а впро4ем колко от сму бяха на 3-те протеста.
Аватар
paolon

Мнениеот Norddog » 21 Фев 2009, 22:20

Паолон ,а от вашата служба имаше ли? ;) Защото аз като бях, виждах много познати физиономии.Верно, малко напълняли,но с огън в очите-ако ме разбираш? :D Последният въпрос,който задаваш ,съдържа отговора в себеси.Риторично,брато! Всички се печем на един огън и трябва да сме единни и упорити ,за да постигнем целите си.Без да се цепим,че...... :D
Аватар
Norddog

Мнениеот dakota_ » 21 Фев 2009, 22:23

paolon написа:
mi60 написа:.отиваш там на 14г възраст
Защо льже6 колега,а последния випуск като е бил 92,кои са младите дето искат да растьт в службата.Ти в 7 клас ли си отишьл. Все си мисля 4е трябва да има6 завьршен 10 клас

Никой никого не лъже за нищо,има хора които само бързат да пишат без да познават нещата за СМУ...
Някога преди доста години в СМУ се влизаше след 8-ми клас и по мое време имаше такива които нямаха навършени 15 год. възраст а бяха на 14 год.
Това е истината,явно си младо момче и не знаеш тези неща,изказваш се неподготвен в тема която не е за теб.

Някои пишат че са влезли след казармата в милицията няма лошо,просто и е било необходимо повече време за да натрупат опита на тези които са завършили СМУ.
Някога приемаха за офицери в МВР и такива завършили НШЗО"Хр.Ботев"- Плевен, но те не ставаха за нищо и не можеха и на половина да вършат работа колкото завършилите СМУ...
Има и много завършили военни училища които попаднаха в системата но при тях е трудно,едно е да превземаш баирите , друго е да носиш партрулно постова служба...
Пак го казвам,несравними са нещата межди кадрите на СМУ и кадрите постъпили след казармата,както и кадрите завършили ВСШ или ВИПОНД сега и такива парашутисти завършили ВТУ"Ангел Кънчев" и станали офицери от МВР ...
но като се има предвид че МВР се управляваше от ЗАПАЛКАТА всичко може и явно така ще бъде,да му мислят младите..
dakota_

Мнениеот paolon » 21 Фев 2009, 22:27

Да на 1-я протест, а на другите два.от 160 бяхме 12-15.
Аватар
paolon

ПредишнаСледваща

Назад към Теми и преброявания по групи от МВР