Жените в МВР

Re: Жените в МВР

Мнениеот BLACKJ » 05 Мар 2009, 09:16

АЛООООООООООО НЕЩО МНОГО ЛИЧНО ГО ПРИЕМАМЕ ААААААА?????А ОТ ТЕБ,КАТО ГЛЕДАМ СТРУИ ТАКАВА СКРОМНОСТ,КАТО СИ НАЙ-ГОЛЯМОТО ЧЕНГЕ В ТВОЯТА ДИРЕКЦИЯ ТИ ПРЕДЛАГАМ ЕТО ТОВА:
===================================================================================
:Re - ДА излезем от анонимност
от куче » Нед Фев 22, 2009 10:56 pm
Според мен всеки който влиза в този полицейски форум,
трябва първо да минава през тази тема!!!
Стига сте се правили на много тайни милиционери и да гледате сеир отстрани!!!
Неможе таксиметровите шофьори да са по-организирани от нас!!!
БОГОМИЛ ХРИСТОВ , "КРИМИНАЛНА ПОЛИЦИЯ" - РУМВР - СТАРА ЗАГОРА

Прав си Богомиле за тайните милиционери, но мисля че трябваше да добавиш и страхливи.
===================================================================================
Та вземи мини през онази тема "Да излезем от анонимност" та да видят колегите кой е НАЙ-ГОЛЕМИЯ,не да ме обвиняваш в шовинизъм.И като ме обвиняваш в шовинизам я ми я разясни тая думичка,че нещо не мога да разбера смисъла,който си вложил в нея или си женомразец?А колкото до кадровата политика,докажи че не е така :lol:
Живей Днес,защото Вчера няма да се върне,а Утре може и да няма!!!
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!
http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
Очарованието от знанието е в незнанието!
Аватар
BLACKJ

Мнениеот ивчо » 06 Мар 2009, 21:25

Петинка,октомври миналата година като бях на школа за АДЧ в Казанлък от 4 или 5 девойки-стажантки само една ми направи впечатление с пламъка в очите си,живинката и любознателността!А най-важното,има желание и хъс!
ивчо
Изгонен

Мнениеот pravo_09 » 06 Мар 2009, 21:59

Нищо против по принцип, но жените/момичетата/ дошли при нас в патрула, са расли на хубост, по 1,50-1,6ом и не знаят къде се намират, но вече философстват и мислят за кат. Г инспектор 80% или учат или са с висше и се надяват за кариера.Нищо лошо но първо се докажете :!:
Малко полицайки ''влизат в час'' , но влязат ли стават много добри професионалисти.Жените не случайно са от нежния пол и за да са полицаи трябва да са високи поне 170м и да със някой боен спорт/мое мнение/карате , кикбокс,айкидо,джудо и др. тогава мога да разчитам на тях.
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

Мнениеот Ronin » 07 Мар 2009, 16:28

Жените имат своето място в МВР, но е много трудно да намериш къде е то на ниво РУ, в категорията "пряко ангажирани с противодействие на престъпността". В патрула, мл.ПИ и ПИ или оперативен е мъка - постоянно трябва да съобразяваш къде пращаш колежката, с нея да има добър "пазач", да се върти графика така, че да е на по-лек пост, маршрут или в по-леко време от деня.В РУ е мелница, често нещата опират до пряка физическа конфронтация и жените не се вместват физически. Отделно, че един рецидивист не се впечатлява особено от жена в униформа и една примерно леко решима ситуация прераства в конфликт, който разрешават останалите колеги. В оперативните групи/сектор на РУ е друга лудница. Виж, на ниво дирекция вече е по-възможно - разследване, оперативен в някой сектор да отговаря за по-леки линии. Там има БНТЛ,анализ, миграция и т.н. Места, на които една жена може да се реализира напълно успешно и да бъде от полза.
Познавам няколко колежки, които са изключение, разбира се. Но то е колкото още по-ясно да се открои общата картинка. ИМХО.
Потребителят "clearly" трябва да се банне по IP за системно зафлудяване на форума.
Ronin

Мнениеот mami » 07 Мар 2009, 19:19

ПОНЕЖЕ УТРЕ СЪМ НА РАБОТА И НЯМА ДА ИМАМ ВЪЗМОЖНОСТ ИСКАМ ДА ПОЗДРАВЯ ВСИЧКИ КОЛЕЖКИ ОТ МВР ПОСЛУЧАЙ ОСМИ МАРТ!БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ ДРУГОТО САМО ЩЕ ДОЙДЕ!!!!!!!!!!!! :!:
Габриел Димитров-пенсионер
mami

Мнениеот BARS » 08 Мар 2009, 08:57

Честит празник и от мен.
BARS

Мнениеот KORSAR » 08 Мар 2009, 09:55

Честит празник 8-ми март на всички жени работищи в системата на мвр,без тях не можем,честит проазник и на жените пишещи в този форум.
KORSAR

Мнениеот strela » 08 Мар 2009, 17:57

Честит празник и от мен КОЛЕЖКИ.
Желая ви много щастие и любов, а след 15.03. и 50% по-високи заплати. :D :lol:
strela

Мнениеот Dark Lady » 09 Мар 2009, 19:00

Имам известен / макар и не чак толкова голям / стаж в системата и имам някои наблюдения по въпроса. Тук срещнах от крайно положителни, до крайно отрицателни мнения. Най-вероятно всеки от пишещите по темата изхожда от опита си с колежките с които е работил. Не е учудващо, че някои са настроени негативно, а други положително. 2-3 от мненията откровенно ме подразниха, признавам си, но пък всеки има право на лична позиция нали така? Ето я моята:
МВР е министерство в което работят и ще работят предимно мъже. Да се опиташ да направиш от жената мъж нито е умна идея, нито пък такава каквато ще има успех. Едно от нещата които имам предвид с това, е именно, че физически ние почти винаги сме по-слабият пол. Така ни е създала природата.Не виждам нищо нередно в това да се съобразиш с този факт, когато се касае за някои видове действия по служба. И веднага ще поясня, че нямам предвид да се използва това при всеки повод. Аз също мразя скатаването. За себе си мога да кажа, че досега не съм се сблъсквала директно с някакво по-особено отношение, само защото съм жена. Поне не явно. Не че не е имало няколко опита, но по някаква причина се оказаха крайно неуспешни. ;)
Това какво мислят колегите за вас колежки, зависи от самите вас. Каквото си го направите.Откакто съм на служба съм вече в трети изцяло мъжки колектив и проблем /дискриминация имам предвид/ досега не съм имала, ама пък и поработих по въпроса. Повечето колежки в моето РУ /освен ЛРТП/ са разследващи полицаи и трябва да ви кажа, че почти без изключение си носят мъжки службата и "женски лиготии" НЯМА.
На всеки които си позволява да прави някакви обобщения / от типа на това, че жените стават само за ЛРТП, администрация и нищо друго / ще пожелая много здраве.
На останалите - колеги, на вас дължа малкото си положителни впечатления от тази система. Защото в нея не работят просто добри професионалисти, а добри ХОРА. Бъдете живи и здрави! :mrgreen:
Аватар
Dark Lady

Мнениеот strela » 09 Мар 2009, 19:47

Dark Lady, не се ядосвай.Всичко е въпрос на гледна точка.
И при нас има жени които работят "мъжки" и то много повече от някои мъже.
Болшинството от колегите го оценяват.
Тока ,че успех в работата ти.
strela

Мнениеот Dark Lady » 10 Мар 2009, 18:36

Не се ядосвам, strela , просто си изразих личната позиция. Пак ще повторя - всеки има право на собствено мнение, и дали четящите ще го споделят или не също е въпрос на техен избор. Все пак, повечето мнения за колежките са положителни, нали така? :mrgreen:
Успех на всички! Сега ни е особено нужен.
Аватар
Dark Lady

Мнениеот gqleto » 10 Мар 2009, 18:53

Много наряди съм дал с колежки , нямам против но е по добре да са като трети човек в патрула. Не за друго просто съм попадал в тежки ситоации ( цигански мелета ) в които се опитваш да предпазиш колежката докато доидат колеги за съдействие и не можеш да се намесиш адекватно. Съгласен съм че има много сериозни колежки които по нищо не ни отстъпват
gqleto

Мнениеот Dark Lady » 10 Мар 2009, 19:40

Именно. Това че съм "За" жените в МВР не означава, че не следва да се съобразим с някои неща. Аз съм го написала по-горе:
Едно от нещата които имам предвид с това, е именно, че физически ние почти винаги сме по-слабият пол. Така ни е създала природата.Не виждам нищо нередно в това да се съобразиш с този факт, когато се касае за някои видове действия по служба

В крайна сметка за всички ни има място в системата. Само желание за работа да има и инат да удържиш на наплива от простотия. :mrgreen:
Аватар
Dark Lady

Мнениеот BLACKJ » 10 Мар 2009, 19:45

Dark Lady Много хубава усмивка имаш :D
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!
Аватар
BLACKJ

Мнениеот Dark Lady » 10 Мар 2009, 19:51

Благодаря. :D Някои я намират за малко лукава. :lol:
Аватар
Dark Lady

Мнениеот BLACKJ » 10 Мар 2009, 22:23

Dark Lady написа:Благодаря. :D Някои я намират за малко лукава. :lol:

Е сега вече я развали,а комплимента беше по комшийски ;) А забравих и чаровна,че я я виж :mrgreen: :lol:
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!
Аватар
BLACKJ

Мнениеот xasekia » 21 Мар 2009, 13:28

Колеги,аз в момента изпълнявам патрулно-постова дейност с нова колежка.Обучавам я един вид.Трябва да ви кажа,че постигаме синхрон много по-бързо,отколкото очаквах.Изобщо,смело,колежки-имате място в МВР.
xasekia

ПредишнаСледваща

Назад към Теми и преброявания по групи от МВР