Въпрос към служителите на МВР

Въпрос към служителите на МВР

Мнениеот NEEVAJNO » 24 Апр 2018, 16:36

Здравейте ,
на всички във форума.

Имам следното запитване отправено изцяло към служителите на МВР:
На 25 съм , с техническо висше образование и магистратура и имам желание да работя в структурата на МВР.
Въпроса ми е следния : Към какви позиций , да се насоча ? (към какви позиций имам право да кандидатствам , без завършена школа).
Просто моля за едно кратко разяснение , как човек с висше техническо образование може да постъпи на работа в МВР.

Благодаря , предварително.
Поздрави !
NEEVAJNO

Re: Въпрос към служителите на МВР

Мнениеот MasterCop » 16 Май 2018, 12:19

На всички позиции за които отговаряш на условията. Школата не е условие - за тези позиции е написано неправилно, че се изисква школа - за да кандидатстваш за тях не се изисква школа, а те информират, че ще бъдеш изпратен на школа след като спечелиш конкурса! Така и не се сетиха да го напишат по-разбираемо - така много хора не кандидатстват за тези позиции защото си мислят, че трябва да имат изкарана школа за тях... :idea:
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Re: Въпрос към служителите на МВР

Мнениеот кпц » 16 Май 2018, 20:26

За да станете служител в МВР, трябва да следите конкурсите.
Ако попрочетете няколко заповеди за обявяване, ще установите, че няма изискване за завършена школа /както я наричате/.
Има някои други изисквания, като физическа пригодност, интелигентност, психологична пригодност. Там трябва да поработите, за да увеличите шансовете за успех.
кпц

Назад към Теми за граждани