Въпроси към служба КАТ?

Re: Въпроси към служба КАТ?

Мнениеот MasterCop » 10 Яну 2016, 13:50

Явно е че не е бил прав да прави този жест, който според теб го прави "интересен и важен" - каквото е трябвало щеше да го пише в акта и тогава нямаше да останеш с такова впечатление!
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот dsuzunov » 10 Яну 2016, 22:01

Всяко показание на "Дрегера" различно от 00 е основание за кръвна проба. Която, ако откажеш ще те натовари доста сериозно финансово (а и не само), а ако дадеш кръв, не се знае колко ще покаже при това изследване.
Радвай се, че ти е направен компромис и си прави изводите за това, на колко се равнява една бира за твоя организъм.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Питане за акт за липса на винетка

Мнениеот dertre » 16 Яну 2016, 14:33

Здравейте. Не съм влизал над 2 г тука... вчера ми съставиха акт за липса на винетка. Знам че макс. глоба е 300 лв.. не се отнамат точки, но талона е иззет и ще се върне до 1 месец след плащане на глобата. Искам да питам: 1 месец ли точно ще чакам или става и по-бързо? и друго: отразява ли се акта в.. "досието" на водача.. и има ли някаква давност? смисъл след 1 2 3 4 5 години изтрива ли се това нарушение или остава доживот в регистрите?
dertre

Имат ли право камера

Мнениеот kangoto » 24 Мар 2016, 20:46

Здравейте! Искам да попитам от КАТ с мобилни камери снимат само на опоменатите места на сайта на МВР ,където пише мястото и датата?И ако си заснет до колко време горе доло се получава призовка или фиш?
kangoto

пререгистрация на мпс

Мнениеот valcata82 » 22 Апр 2016, 19:30

изгубих предна рег табела по време на лов,колата по талон нее моя,имам договор за покупко продажба но се оказа че колата има запор.въпроса мие могатли с договора да ми издадат нови номера.от Плевен,благодаря
valcata82

Re: пререгистрация на мпс

Мнениеот dsuzunov » 25 Апр 2016, 17:38

valcata82 написа:изгубих предна рег табела по време на лов,колата по талон нее моя,имам договор за покупко продажба но се оказа че колата има запор.въпроса мие могатли с договора да ми издадат нови номера.от Плевен,благодаря

Не. Само на собственика.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Re: пререгистрация на мпс

Мнениеот Lord » 25 Апр 2016, 17:40

valcata82 написа:изгубих предна рег табела по време на лов,колата по талон нее моя,имам договор за покупко продажба но се оказа че колата има запор.въпроса мие могатли с договора да ми издадат нови номера.от Плевен,благодаря

Не, не е възможно. Необходимо е собственика на МПС да пусне заявление в РУ за обявяване на загубената табела за издирване, след като табелата се обяви за издирване само собственика може да отиде в сектор "Пътна полиция" и да заяви издаване на нови табели на въпросното МПС. Иначе официален собственик може да станеш след като отпадне запора върху МПС-то.
Аватар
Lord

Регистрационни номера

Мнениеот kolche » 13 Юли 2016, 11:05

Здравейте,бърз въпрос.Закупих МПС,внесено март месец в България.Автомобилът е с варненски регистрационен номер,а моят адрес по лична карта е в Бургас(но живея във Варна).Трябва ли да се сменят номерата?
П.С. : сроковете са ми ясни :)
kolche

Мнениеот Бъдещ_колега » 19 Юли 2016, 19:22

Автомобилът подлежи на зачисляване към местното данъчно управление, което не може да стане без да му смениш номерата :::)
Казвам го от опит :PS)
Бъдещ_колега

Предишна

Назад към Теми за граждани