Въпроси към служба КАТ?

Re: Въпроси към служба КАТ?

Мнениеот катюша » 06 Дек 2013, 08:48

guesswho написа:1. https://maps.google.com/?ll=43.844885,2 ... 14,,0,6.73

2. Аз лично не мога да те посъветвам компетентно, но и мисля, че въпроса ти не е удачен за полицейския форум - в лекс.бг където са адвокатите би трябвало да могат по-добре да ти отговорят. Свидетеля който се е подписал като такъв, а не е свидетел се нарича лъжесвидетел. Според мен въпросното шефче вижда някаква златна възможност да издои някой левец от тебе под формата на обезщетение. И все пак си в България - каква мъжка дума... :D

Теб изобщо не те знам,защо взимаш отношение в тема по която нищо не знаеш и по въпроси на които не можеш да отговаряш?
Къде го пращаш при в лекса като тук му сипват да пие "вода" от извора и той вместо да 'пие" продължава да пита ли пита...
Какъв лъжесвидетел бре млади момко,като потрошената будка няма как да не се види ! Това не е ли свидетел да види,че имуществото му е потрошено и да пусне жалба да се търси виновника,който не е задържан на МП от малоумния охранител? Това лъжесвидетел ли се нарича и като си ограничен в мисленето по някои въпроси,защо не се скриеш някъде на топло.
В България почти всеки е готов да дава правни квалификации и да казва кое е незаконно и кое законно,дали има правна подготовка,дали няма,това е без значение,важно е да се изцепи и да каже това е лъжесвидетел...
Двама специалисти са отговори на беглеца от ПТП,останалите си въпроси може да адресира към органите на пътна полиция,които ще го "нарисуват" и ако не е доволен от "портрета" има съд... завежда иск и чака решение по иска си...
катюша

Мнениеот guesswho » 06 Дек 2013, 08:59

Ако напишеш един културен пост, ще се притесняваш, че хората ще си помислят, че някой ти е писал от акаунта, нали? :roll:
guesswho

Мнениеот emopol » 06 Дек 2013, 10:03

guesswho написа:1. https://maps.google.com/?ll=43.844885,2 ... 14,,0,6.73

2. Аз лично не мога да те посъветвам компетентно, но и мисля, че въпроса ти не е удачен за полицейския форум - в лекс.бг където са адвокатите би трябвало да могат по-добре да ти отговорят. Свидетеля който се е подписал като такъв, а не е свидетел се нарича лъжесвидетел. Според мен въпросното шефче вижда някаква златна възможност да издои някой левец от тебе под формата на обезщетение. И все пак си в България - каква мъжка дума... :D

Много благодаря на колегата guesswho за координатите на Михаел. *****

По следващата точка - интересно, но същото което пише guesswho, ми казаха и приятели адвокати, а те за това са учили и това практикуват.

Благодаря на всички за отзивчивостта и в заключение искам да кажа, че не бягам от отговорност (незначителни щети по будката, които могат да бъдат изтрити с мокър парцал, НП 100 - 200лв и ГО за потърпевшия), но не желая и няма да допусна да бъда наказван за нещо, което не съм извършил.
Последна промяна belyata на 06 Дек 2013, 10:30, променена общо 1 път
Причина: offtopic
emopol

Мнениеот dakota_ » 06 Дек 2013, 11:31

Адвокатите са за това да ти вземат парите.Такива като теб не знаят,че адвоката не дължи резултат по делото,а дължи правна помощ.
Никой няма да те накаже за нещо,което не си извършил.Ще бъдеш наказан за всичко,което си извършил... Причинил си ПТП с леки материални щети и си напуснал самоволно МП без да бъде разрешен проблема на място и чак тогава да напуснеш МП...Както се казва "Бързата кучка слепи ги ражда..."
Има неща за които човек трябва да стисне зъби и да си понесе отговорността...
dakota_

Мнениеот Vladimirov » 06 Дек 2013, 13:50

emopol написа:
guesswho написа:Интересно къде е регламентиран този хвърчащ лист и как точно те освобождава от задължението да се обадиш в КАТ да съобщиш, че си направил ПТП. Не ми тикай думи в устата молим - на даването и вземането на пари без документ му разбират едни твои колеги които всички искаме да са все по-малко и по-малко нали?

П.П. Стара ти е информацията за останкино - отдавна кухнята им не струва, така, че ако идваш към него край - отбий се в Михаел за шкембе. Ти за русенското шкембе недей ни мисли - препоръчай нещо от твоя край - Смолян ли беше?

Имам два въпроса:
1. Къде в/около Русе е тази шкембеджийница Михаел?
2. Какво бихте ме посъветвали да направя, ако охранителят-очевидец на инцидента е бил само един, а съвсем друг (не очевидец) впоследствие пише от свое име и се подписва под жалбата до КАТ?!?
Жалбата или заявлението за издаване на протокол за ПТП изготвя собственика на съоръжението или МОЛ.Охранителя се вписва в заявлението,като свидетел-очевидец и в качеството на същия при съставяне на АУАН.Щом след настъпване на ПТП-то действително си имал сериозен ангажимент е можело да се обадиш на тел.112,да искаш да бъдеш свързан с деж.на "ПП" и да съобщиш за случилото се,като съобщиш лични данни,рег.№ и застрахователна компания,а също така,че ще се върнеш на местопроизшествието или ще посетиш"ПП".Така се избягва евентуално Чл.123,ако всичко е коректно.Няма да пиша възможните изключения,защото от тях биха се възползвали недобронамерени водачи.Същото е и ако удариш кола на паркинг пред блока...Обаждаш се в ПП и отделяш време да посетиш сектора или да изчакаш на место докато бъдеш проверен за алкохол и редовност на документите.По принцип се напуска ПТП при употреба на алкохол,загубена правоспособност,изтекла ГО,забранени за притежание вещи или вещи придобити чрез кражба,затова и санкциите включват лишаване от правоуправление.
Vladimirov

Мнениеот dakota_ » 31 Яну 2014, 08:08

Мили ми студенте по право,нали си ни "колега" юрист,искаш да ставаш разследващ полицай...сърдиш се на колега от форума и му обясняваш какво значи думата колега ;),а ти дори нямаш диплома за завършено юридическо образование,но това не ти пречи да ни наричаш колеги :D
Поставил си същия въпрос и в лекса и чакаш съвети...
Чувал ли си приказката "плащащия зле,плаща два пъти.... което в твоя случай означава,че който се задължава зле,може да сам да си го "вкара" така,че после с тирбушон да не може да си го извади...
На теб са ти разяснени точно и ясно какви са възможностите да ти регистрират автомобила...сменяш фаровете или попълваш декларация,че няма да управляваш автомобила в БГ... Щеше да е под чуждо давление,ако някой те беше насилил да попълниш декларацията,а ти самия казваш,че си я попълнил собственоръчно и доброволно... Няма чуждо давление,има тънки сметки,но без да е минал кръчмаря.Чудя се само,кой ти каза,че с подписването на тази декларация носиш наказателна отговорност,явно някои "колега" те е "осветлил" :D ... В лекса може да ти разтягат локуми до утре,повечето там са пишман юристи...Моя съвет е да си караш спокойно автомобила...дори в невероятния случай да ти изровят декларацията,че няма да караш автомобила в България...ти си попълнил тази декларация във връзка с това,че не са сменени фаровете на автомобила...Фаровете вече са сменени,имаш документ от сервиза,че фаровете са сменени.....има промяна на обстоятелствата...автомобила ти отговаря на изискванията на "КАТ" /макар моето лично мнение да е за пълна забрана за регистрация на такива автомобили/ минал си на ГТП,караш си автомобила и спираш да ровиш повече по този въпрос...
Като те спрат за проверка,полицая проверява документите ти...проверява автомобила минал ли е на ГТП... щом си минал на ГТП и прегледа не е изтекъл,значи автомобила ти е изправен и може да се движиш с него... Прибираш си документите и дигаш "пушек"...
Само не ми се реванширай,като ме засипеш с разсъждения да оспорваш това,което съм ти написал и да развиваш казуси на базата "АКО" ...или да ме убеждаваш,че сме колеги...Тия разсъждения ги запази за "Лекса"...Отговорил съм ти какво да направиш,ако имаш малко акъл в главата си повече няма да обсъждаш този казус....
dakota_

Мнениеот freako » 14 Фев 2014, 17:06

НА кратко:
Жената има кола, регистрирана в Русе. Смени си ЛК с видинска, съответно и СУМПС. До сега четох Наредба N I-45 и до колкото разбрах трябва да се попълни заявление за промяна на Талона на колата, а смяната на номерата е по желание. Така ли е и към днешна дата??? Ако да, има ли срок за заявяването, колко пари е процедурата и за колко време става? И съответно после в коя община се плаща данъка?
Има ли изобщо задължение за това след като няма глоба за неизпълнението? А и предимно карам аз и ако ме спрат ще видят моята ЛК, а не сменената на жената.
freako

Мнениеот dakota_ » 15 Фев 2014, 08:19

freako написа:НА кратко:
Жената има кола, регистрирана в Русе. Смени си ЛК с видинска, съответно и СУМПС. До сега четох Наредба N I-45 и до колкото разбрах трябва да се попълни заявление за промяна на Талона на колата, а смяната на номерата е по желание. Така ли е и към днешна дата??? Ако да, има ли срок за заявяването, колко пари е процедурата и за колко време става? И съответно после в коя община се плаща данъка?
Има ли изобщо задължение за това след като няма глоба за неизпълнението? А и предимно карам аз и ако ме спрат ще видят моята ЛК, а не сменената на жената.

Накратко,или както си го написал ти "НА кратко",Карайте си автомобила и не се занимавайте с нищо.
dakota_

Мнениеот guesswho » 06 Мар 2014, 16:45

Предвид поведението ти, жалко, че не са си направили кефа хем да ти дадат "зелено", хем като си направил нарушението да ти светнат ламБите и да ти драснат едно актче :roll: Всъщност освен едното нарушение, признаваш и второ нарушение - че си им се наврял в бронята, неспазвайки разумна дистанция от автомобила пред теб. Общо взето, начина ти на изразяване напомня точно на онези шофьори, които в една нормална държава биха гледали коли само на картинки.
guesswho

Мнениеот СИГМА12 » 06 Мар 2014, 16:46

На така зададения въпрос,би следвало да се отговори в твоя стил.
Всеки шапкар,т.е. ушев може да те оши*а ,когато и за каквото си иска.Крив,прав,колкото и да те дразни,в нас е хляба и ножа.Жалвай се на арменския поп.
Би трябвало ,като ги изпревариш,да пуснеш аварийни и да благодариш,не само,че са те пуснали да минеш,ами и че не са решили да ти теглят по едни кантари на дирника.
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот kkarakashev » 06 Мар 2014, 18:52

:) докато прочета увода и ми се очтя :)
Нормално е да изпревариш патрулен автомобил, който се движи с 10км/ч. Аз бих го изпреварил надлежно. След техния десен мигач, аз поне бих пуснал едни аварийни - ей така за Благодарност.
А това че си се залепил на 1 см зад бронята им е пълна простотия. Ако аз бях в патрулката, щеше да оправяш задна броня + неспазване на дистанция и причиняване на ПТП, не за друго, а защото ми е писнало да гледам на пътя изпълнения на г*зарчета.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот b16a2 » 13 Юли 2014, 17:27

Един кратък въпрос без много "ако"-та.

Трябва ли да се санкционира водач-а, който е виновен за "леко" ПТП, което отговаря на условията за двустранен протокол. Или след попълване и заверка от КАТ всички си тръгват живи и здрави и без санкции?
b16a2

Мнениеот schobaka » 13 Юли 2014, 18:42

За обработване на ПТП с двустранен протокол има условия: 1. В ПТП да има само две МПС. 2. Да няма спор за вината относно ПТП. 3. Да не са пострадали хора от ПТП. 4. Да не са употребили алкохол. 5. МПС да са в движение и след ПТП-то. / При ПТП с МПС с чужда регистрация и чужд водач - не се обработва с двустранен протокол/. При ПТП с леки щети и отговарящи на условията за двустранен протокол се звъни на тел.112 и Ви свързват с дежурния на "Пътна полиция", диктуват се рег табели на МПС, като първото МПС е това на виновния водач. Записват се в прономерована книга за ПТП и Ви се дава номер на Ващето ПТП. Не е нужно да се накаже водача за ПТП, но в нередки случаи това се случва.
schobaka

Мнениеот b16a2 » 14 Юли 2014, 21:13

Благодаря за отговора.
Тоест не е задължително, да разбирам, че при изрично поискване на една от страните, чак тогава това може да се случи да се санкционира виновния, иначе удряш и заминаваш с двустранен протокол. Интересно!?

От описаните условия при двустранния протокол, след като водачите НЕ трябва да са употребили алкохол, как КАТ разбират това по телефона, след като им се продиктуват данните и те дадат номерчето?
b16a2

Мнениеот police_mans » 14 Юли 2014, 22:17

b16a2 написа:Благодаря за отговора.
Тоест не е задължително, да разбирам, че при изрично поискване на една от страните, чак тогава това може да се случи да се санкционира виновния, иначе удряш и заминаваш с двустранен протокол. Интересно!?

От описаните условия при двустранния протокол, след като водачите НЕ трябва да са употребили алкохол, как КАТ разбират това по телефона, след като им се продиктуват данните и те дадат номерчето?

Интересно е,че не си прочел отговора на колегата по-горе и бързаш да обобщаваш,че "удряш и заминаваш с двустранен протокол".
Това се случва,само и единствено,при наличието на изброените по-горе от колегата условия!
"КАТ",разбират по телефона,че горните условия са изпълнени,няма противоречия между двете страни участници в ПТП и в тази връзка за "КАТ" няма пречки да заведе под номер двустранния протокол и да предостави номера за участниците в ПТП.
Ти като страна участник в ПТП,ако имаш съмнения,че другата страна е употребила алкохол,няма проблем да не се съгласяваш на двустранен протокол,произшествието да бъде посетено от автопатрул на "ПП" и колегите да вземат отношение по случая с всичките произтичащи от това последствия!
police_mans

Мнениеот bobywm » 15 Юли 2014, 19:58

Здравейте! Предварително се извинявам, че не успях да прочетат цялата тема, дано не повтарям вече задаван въпрос, а именно :
Тъй като съм много разсеян тръгнах да свалям винетния стикер, вместо този за Гражданска Отговорност...
В резултат се наруши защитата на стикера, макар и не докрай. Та въпроса ми е дали мога да карам така, при положение, че не е отлепян докрай и имам допълнителния отрязък или трябва да си подменя стикера. При втория вариант ще ми се наложи ли да си закупувам нов стикер или ще имам право на дубликат?
Благодаря предварително за отговорите!
bobywm

Мнениеот b16a2 » 15 Юли 2014, 20:23

А Вие май не можете да си представите какво се опитвам да напиша или какво по-точно питам, но ще обясня още по-просто за някои хора...

Правиш ПТП с изпълнени условия/ описани от колегата по-горе/, заверяват ти протокола по телефона и всички си тръгват.Без санкции. Нали така?

В условията на протокола не трябва ли да присъства и точка, че при съгласие за вината на двете страни, не се носи адм.отговорност от виновния?
Не трябва ли да е написано, че при изрично желание на пострадалия се санкционира виновния, ако наистина е както пише по-горе колегата?
В противен случай е "удряш и заминаваш с двустранен протокол", пък това, че например не си спрял на "СТОП" си остава безнаказано?
Не спирането на "СТОП" не е ли нарушение на ЗДвП или трябва изрично пострадалия да поиска от КАТ да "стане" нарушение?
b16a2

ПредишнаСледваща

Назад към Теми за граждани