Въпроси към служба КАТ?

Re: Въпроси към служба КАТ?

Мнениеот police_mans » 15 Юли 2014, 20:39

b16a2 написа:А Вие май не можете да си представите какво се опитвам да напиша или какво по-точно питам, но ще обясня още по-просто за някои хора...

Правиш ПТП с изпълнени условия/ описани от колегата по-горе/, заверяват ти протокола по телефона и всички си тръгват.Без санкции. Нали така?

В условията на протокола не трябва ли да присъства и точка, че при съгласие за вината на двете страни, не се носи адм.отговорност от виновния?
Не трябва ли да е написано, че при изрично желание на пострадалия се санкционира виновния, ако наистина е както пише по-горе колегата?
В противен случай е "удряш и заминаваш с двустранен протокол", пък това, че например не си спрял на "СТОП" си остава безнаказано?
Не спирането на "СТОП" не е ли нарушение на ЗДвП или трябва изрично пострадалия да поиска от КАТ да "стане" нарушение?

Ние разбираме всичко,но ти не успя да разбереш,че законите не се коментират,законите се изпълнават.Описахме ти как стоят неща по зададения от теб казус. Поиска да е просто и ясно,а самият ти искаш да усложняваш нещата с "АКО" и различни хипотези,при положение,че има ясно определени законови правила как се случват нещата. Не спирането на "СТОП" е сериозно нарушение на ЗДвП и се санкционира от упълномощените органи при констатиране на описаното нарушение. Не спирането на "СТОП",не се санкционира по сигнал на бдителен гражданин и няма нищо общо с двустранния протокол между водачите на МПС при ПТП.
police_mans

Мнениеот police_mans » 15 Юли 2014, 20:44

bobywm написа:Здравейте! Предварително се извинявам, че не успях да прочетат цялата тема, дано не повтарям вече задаван въпрос, а именно :
Тъй като съм много разсеян тръгнах да свалям винетния стикер, вместо този за Гражданска Отговорност...
В резултат се наруши защитата на стикера, макар и не докрай. Та въпроса ми е дали мога да карам така, при положение, че не е отлепян докрай и имам допълнителния отрязък или трябва да си подменя стикера. При втория вариант ще ми се наложи ли да си закупувам нов стикер или ще имам право на дубликат?
Благодаря предварително за отговорите!

За съжаление при твоята ситуация /повреден лично от теб винетен стикер/,може да не ти хареса отговора ми,но ще трябва да си закупиш нов винетен стикер.Закона описва случаите,при които може да се извади дубликат на винетен стикер,но твоят случай не попада в описаните случаи,при които се вади дубликат.
Това не ти пречи да направиш опит да си извадиш дубликат на повредения по ТВОЯ вина винетен стикер и ако ти откажат,да си закупиш нов винетен стикер.
police_mans

Мнениеот b16a2 » 15 Юли 2014, 21:16

Не спирането на "СТОП",при което възниква ПТП, което отговаря на условията за двустранен протокол - санкционира ли се от КАТ / след като има водач поел вината - иначе няма да има двустранен протокол/ или не, тоест "удряш и заминаваш с двустранен протокол"?

Ако ли не, разбирам че съгласиш ли се на двустранен протокол - няма проба за алкохол, няма санкция, тоест "удряш и заминаваш с двустранен протокол"
b16a2

Мнениеот police_mans » 15 Юли 2014, 21:24

b16a2 написа:Не спирането на "СТОП",при което възниква ПТП, което отговаря на условията за двустранен протокол - санкционира ли се от КАТ / след като има водач поел вината - иначе няма да има двустранен протокол/ или не, тоест "удряш и заминаваш с двустранен протокол"?

Ако ли не, разбирам че съгласиш ли се на двустранен протокол - няма проба за алкохол, няма санкция, тоест "удряш и заминаваш с двустранен протокол"

В първия си пост,в който искаш съвет за теглене на кредит,ползваш обръщението "Колеги".
Задаваш странни въпроси за колега,или просто ни наричаш колеги,защото участваме в един форум ?
При съставяне на двустранен протолкол за ПТП по описания в предни постове ред и начин,автопатрул на "ПП" не посещава ПТП-то. Има ли смисъл от повече обяснения на нещо толкова елементарно ?
police_mans

Мнениеот Grishata » 16 Юли 2014, 06:51

b16a2 написа:Не спирането на "СТОП",при което възниква ПТП, което отговаря на условията за двустранен протокол - санкционира ли се от КАТ / след като има водач поел вината - иначе няма да има двустранен протокол/ или не, тоест "удряш и заминаваш с двустранен протокол"?

След постигане на съгласие за вината на ПТП и след като условията отговарят на описаните за съставяне на двустранен протокол,подписва се протокола,завежда се под номер в полицията и застрахователят ти изплаща обезщетение.Повече не те интересува какво се случва и какво не се случва с виновния водач.Не е твоя работа дали водача ще бъде санкциониран,или няма да бъде санкциониран.
Повече информация по твоя конкретен случай може да получиш на място,където е станало събитието,а може и никой да не ти даде никаква информация,защото не ти се дължи информация.За теб случая е приключил със съгласието и подписването на двустранния протокол.
Grishata

Мнениеот b16a2 » 16 Юли 2014, 22:19

police_mans написа:

В първия си пост,в който искаш съвет за теглене на кредит,ползваш обръщението "Колеги".
Задаваш странни въпроси за колега,или просто ни наричаш колеги,защото участваме в един форум ?
При съставяне на двустранен протолкол за ПТП по описания в предни постове ред и начин,автопатрул на "ПП" не посещава ПТП-то. Има ли смисъл от повече обяснения на нещо толкова елементарно ?

В този пост не виждам обяснения,а само въпроси, при това нямащи нищо общо с това, което питах. Явно никой не знае отговора. Това, че не се посещава от автопатрул го разбрахме, но като не се посети следователно няма санкция. Нали така излиза?
Към Grishata , как няма да ме интересува повече, за някой, който не е спрял на "СТОП" или е отнел предимство / например/ и си е заминал с двустранен протокол, тъй като отговаря на всички условия. Дали ще бъде санкциониран или не , явно освен, че не е моя, не е и ничия работа, тъй като просто липсва такава, така че не ми излизай с фразата "не е твоя работа".
Както по-горе беше написано, се случва с двустранния протокол да си отнесеш санкцията, тъй като си извършил нарушение на ЗДвП, което е причина за ПТП, което пък отговаря за двустранен протокол.

Някой може ли да се обоснове "правно" къде пише дали трябва или не трябва да има санкция или всички си пишете ей така, защото така върви хорото. Къде в протокола/ или другаде/ пише, че виновния не се или се санкционира, че решихте, че сте прави по иначе "нещо толкова елементарно"
b16a2

Мнениеот paolon » 16 Юли 2014, 22:41

На кратко.При ПТП ако се разберете ,минавате с протокол,без санкция за никого.Но ако държите да има наказан,изчаквате патрул на ПП.
Аватар
paolon

Мнениеот police_mans » 16 Юли 2014, 23:04

Трябваше да започнеш още в началото,че си излъгал във форума като си се представил за колега и подхода в обясненията,щеше да е като за по-елементарен човек.Ето ти линк към двустранен протокол http://www.lev-ins.com/tpl/img/Dvustran ... orrect.pdf "кълвеш" буква по буква какво пише в бланката на протокола и търсиш има ли това,което те касае лично и задаваш толкова допълнителни въпроси! Ако нещо отсъства и изпаднеш в недоумение,защо отсъства и според теб е жизнено важно да го има в протокола,можеш да се срещнеш с народния си представител,за който си гласувал,да прояви законодателна инициатива и да изготвят един протокол по твой вкус.
При съставяне на двустранен протокол на виновния водач не се съставя АУАН. Ако имаш съмнения,че виновния водач на МПС е употребил алкохол,не подписвай двустранен протокол и подай сигнал ПТП-то да бъде посетено от патрул на "ПП".
Ако държиш обезателно виновния водач на МПС да бъде наказан /не е спрял на "СТОП/,не подписвай двустранен протокол,подай сигнал ПТП-то да бъде посетено от патрул на "ПП" и така виновния водач,ще бъде санкциониран.
Всичко относно двустранните протоколи е описано/както казваш "правно" / в КЗ /Кодекс за застраховане/ http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135514184
От тук нататък,каквото не ти е ясно и неразбираш,има адвокатски колегии и списък с адвокатите,избираш си един адвокат и получваш необходимата правна помощ!
Желая ти успех и не се вкарвай в излишни филми,че си "колега" и филма с изгодните кредити и банките,които ги отпускат /първия ти пост/ ;)
police_mans

Мнениеот bobiraio » 18 Юли 2014, 12:36

police man много добре обясни,браво.
bobiraio

Помощ за контролен талон .. ?

Мнениеот d0len » 21 Апр 2015, 20:16

Здравейте,след няколко интервюта за работа в една куриерска фирма най-после ме извикаха и дойде моментът за приготвяне на документи.Проблема обаче е ,че ми искат копие на контролния талон и копие на книжка.В момента обаче е ,че талона е в кат и карам с акт(не е излязло постановление).Въпросът ми е следния - Ако отида в кат и ги помоля да ми направят копие на талона,има ли някакъв шанс да се занимават с мен и да ми помогнат или шанса е 0-лев? Не искам да пропускам шанса ,защото работата е добра а незнам как ще реагират хората ако им кажа ,че карам с акт в момента.Искам да изчакам още 1-2-3 седмици и да си го платя просто.
d0len

Мнениеот rado77 » 20 Авг 2015, 02:01

Здравейте, живеем в чужбина от много години. Преди 6-7 години баща ми продаде чрез пълномощно една Лада още с черни номера. Преди две години, научавам че колата още се води на негово име в общината. Този дето я е продал ни каза че било чрез друг човек, които се занимава к покупка-продажба на коли, но не си спомнят нищо.
Въпросът ме е следния: как мога да науча новия номер на колата?
rado77

Мнениеот justAfriend » 23 Авг 2015, 19:19

След продажбата е следвало да я отпише в общината. Ако продажбата е по предвидения в закона ред де - с нотариално заверен договор ;)
justAfriend

Мнениеот masterpiece1948 » 12 Окт 2015, 19:46

Здравейте, нов съм във форум пространството , затова ще ви помоля за рабиране, ако повтарям някоя тема, или питам елементарен въпрос. Но да караме направо.

Декември месец 2014 купих кола втора ръка, прехвърлихме я през нотариус и всичко до тук е добре.
В последствие исках да сменя талоните (малък и голям) но следваха Новогодишни и Коледни празници, а тогава КАТ не работеше. В началото на 2015 заминах извън страната по работа, и се върнах преди няколко дни. Все още не съм сменил талоните, а искам и мисля че трябва да ги сменя. Въпроса ми е следният :
Какво трябва да направя, има ли някаква глоба, или пак ще трябва да се минава през нотариус или какво точно трябва да направя ?

Благодаря предварително на отзовалите се k:))
masterpiece1948

Мнениеот dsuzunov » 14 Окт 2015, 08:29

Вариантите са два:
Минавате със стария собственик отново през Нотариус, с всичките плащания при него и после в КАТ за смяна на собственоста.
Отивате в КАТ с настоящия договор, плащате глоба за закъснението, ако го забележат и регистрирате автомобилна свое име.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот police_mans » 14 Окт 2015, 18:03

dsuzunov написа:Вариантите са два:
Минавате със стария собственик отново през Нотариус, с всичките плащания при него и после в КАТ за смяна на собственоста.
Отивате в КАТ с настоящия договор, плащате глоба за закъснението, ако го забележат и регистрирате автомобилна свое име.

При първият вариант ще попадне под ударите на чл. 308 от НК и ще извършат документно престъпление!
Вариант две е правилният и законосъобразен вариант. Глобата е минимална и не заслужава да се мисли как да се заобиколи закона.
police_mans

Мобилна камера

Мнениеот goshkogoshev » 02 Ное 2015, 20:20

Здравейте не знам дали тук е мястото за тази тема,но се притеснявам и искам малко информация.
Опасявам се,че преди 20 дни е възможно да ме е заснела мобилна камера на кат за нарушение.Това нарушение става на територията на София, а аз съм от провинцията.До колко време да очаквам честитка,ако са ме заснели и кога мога да бъда спокоен,че не са ме заснели ако не съм получил нищо?
Също така ми казаха,че щом си мисля,че съм заснет в София мога да отида в Кат София а си направя справка и а ми кажат това така ли е или не?Тези 20 дни достатъчни ли са за достоверна справка?
Благодаря за отговорите предварително.
Поздрави!
goshkogoshev

Заплаха за глоба от служител на мвр при 0.26%..

Мнениеот polkut » 10 Яну 2016, 02:42

Здравейте приятели. Тази вечер изпих една бира и половин час след това седнах зад волана. Попринцип много рядко ми се случва да карам употребил алкохол, но дори да ми се случи НИКОГА не съм си позволявал да пия повече от 1 бира. Та тръгнах аз, спряха ме, провериха ми документите, дадоха ми дрегера и отчете 0.26 промила. Полицаят ми каза, че този път нямало да ми пише нищо??? От което останах много учуден. Попитах го нали до 0.5 промил е позволено да се шофира, а той ми вика, абе мога да ти съставя акт и под 0.5 промила... Може би въпросът е задаван много пъти, ама тоя полицай ме озадачи. Та сега се чудя прав ли е или се е правил на интересен и важен?
polkut

ПредишнаСледваща

Назад към Теми за граждани