Въпроси към служба КАТ?

Re: Въпроси към служба КАТ?

Мнениеот 0027323 » 13 Фев 2013, 17:58

стефан234 Вие зададохте въпроса дали ще бъдете санкциониран при използването на допълнителните светлини за мъгла, а в чл.74 /1/ от ЗДвП е посочено кога се ползват. При липса на значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия и Вие използвате тия светлини сте в нарушение, което значи, че може да бъдете санкционирани.
0027323

Мнениеот bega4kata » 14 Фев 2013, 08:02

minavasht написа: Ако обаче въпреки всичко реши да ходи а съд, преди да започе да обяснява какво и как, променяш тикета на истинската стойност. И като загуби, плаща повече.

При нас такова нещо ако го направиш, в съда глобата директно ще падне- под предтекст, че си лишил жалбоподателя от възможност да разбере за какво точно нарушение е санкциониран и грубо си нарушил правото му на защита, което е основание да се отмени наказателното постановление и глобата. :lol:
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Мнениеот minavasht » 15 Фев 2013, 00:48

когато пишем тикет за скорост, ако глобим за по-ниска скорост, пишем и двете - глобява се за 9 мили над лимита, но е карал с 60 в 40 зона.
Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

Re: Дойде честитка за мъжът ми който винаги е бил изряден в

Мнениеот viper_1913 » 18 Фев 2013, 03:13

Мария написа:Здравейте,моля ви за съвет.Днес ни дойдоха не една ,а две честитки с красиви фотоси на колата ни и глоба от 150лв за двете общо.Превишението е с 7км .Чак такава глоба не е ли малко солена ?Аз съм също против превишената скорост ,защото води до катастрофи и убийства на пътя ,но това да се скрият колегите ви зад спирка без обозначения на колата и да снимат като за филм не го разбирам :(
Лично съм ги виждала с камерата в колата отпред сложена до стъклото,а самата кола съвсем обикновенна,но те са скрити.Това от закона е забранено да се крият.
Кажете господа полицаи можели да се направи нещо?Например възражение или жалба?Не съм съгласна да плащам 150лв за 7км превишена скорост ,а и съм инвалид колата е на мое име ако не платя ,в 2 седмичен срок лошо става,но знаете ли какво ми направи впечатление.Пише ако платите до 3 дни глобата плащате 70% само от сумата :shock: Това да не е на промоция?Това ли ни е държавата?Иначе имам страшно много познати ваши колеги ама като ме е срам да питам?Какво да правя сега?С 120лв пенсия инвалидна ще платя 150 :mrgreen:

Абсолютно се съгласявам с колежката. Това е безумие имате ограничения от 30 км. Моля някой да каже в коя държава има такива безумия. Имаше закон който гласеше че не може да има такива ограничение и естествено правителството го премахна преди години. Извинявайте, но дори да имаме компромис или както го наричате от 10 км , това не е никак нормално и редно. Да заставате на такива места, в които е имало ограничение от 90 км и да заставате на 5 метра след табелата от 50 в които нямаме начин да намалим до съответната скорост и да се усетим на време . Обмислете как да направите ограниченията нормални както в странa като UK. А това че се криете като *** си е абсолютно вярно това в никоя др държава го няма, Пътувал съм из Европа и мога да ви го кажа зад храсти и изкопни дейности не съм видял да се укриват "органите на реда" , слагам го в кавички защото, законите важат за всички освен тях да каже някой че не е виждал полицай да прави нарушения виждал съм да кара на магисталата в насрещното (аварийната лента) то оставше и в др ленти да го направят за да стигне до местенцето за доходи :) с бнокъл в ръчица. Както имате наглоста да говорите против хората как не спазват законите имайте малко срам и погледнете себе си!!!
Последна промяна belyata на 18 Фев 2013, 17:03, променена общо 1 път
Причина: Обидна квалификация!
viper_1913

Мнениеот dakota_ » 18 Фев 2013, 17:24

viper_1913 написа:
Мария написа:Здравейте,моля ви за съвет.Днес ни дойдоха не една ,а две честитки с красиви фотоси на колата ни и глоба от 150лв за двете общо.Превишението е с 7км .Чак такава глоба не е ли малко солена ?Аз съм също против превишената скорост ,защото води до катастрофи и убийства на пътя ,но това да се скрият колегите ви зад спирка без обозначения на колата и да снимат като за филм не го разбирам :(
Лично съм ги виждала с камерата в колата отпред сложена до стъклото,а самата кола съвсем обикновенна,но те са скрити.Това от закона е забранено да се крият.
Кажете господа полицаи можели да се направи нещо?Например възражение или жалба?Не съм съгласна да плащам 150лв за 7км превишена скорост ,а и съм инвалид колата е на мое име ако не платя ,в 2 седмичен срок лошо става,но знаете ли какво ми направи впечатление.Пише ако платите до 3 дни глобата плащате 70% само от сумата :shock: Това да не е на промоция?Това ли ни е държавата?Иначе имам страшно много познати ваши колеги ама като ме е срам да питам?Какво да правя сега?С 120лв пенсия инвалидна ще платя 150 :mrgreen:

Абсолютно се съгласявам с колежката. Това е безумие имате ограничения от 30 км. Моля някой да каже в коя държава има такива безумия. Имаше закон който гласеше че не може да има такива ограничение и естествено правителството го премахна преди години. Извинявайте, но дори да имаме компромис или както го наричате от 10 км , това не е никак нормално и редно. Да заставате на такива места, в които е имало ограничение от 90 км и да заставате на 5 метра след табелата от 50 в които нямаме начин да намалим до съответната скорост и да се усетим на време . Обмислете как да направите ограниченията нормални както в странa като UK. А това че се криете като *** си е абсолютно вярно това в никоя др държава го няма, Пътувал съм из Европа и мога да ви го кажа зад храсти и изкопни дейности не съм видял да се укриват "органите на реда" , слагам го в кавички защото, законите важат за всички освен тях да каже някой че не е виждал полицай да прави нарушения виждал съм да кара на магисталата в насрещното (аварийната лента) то оставше и в др ленти да го направят за да стигне до местенцето за доходи :) с бнокъл в ръчица. Както имате наглоста да говорите против хората как не спазват законите имайте малко срам и погледнете себе си!!!

Всяка коза отговаря за своя крак!
Ако не ти харесва ЗДвП и ти създава затруднения да го спазваш има две положения,плащаш за извършените нарушения на ЗДвП или не управляваш МПС на територията на страната!
Кой къде се крие и дали се крие,не е твоя работа и нямаш необходимата подготовка да раздаваш оценки и да квалифицираш.
Ако имаш някакви претенции към правоохранителните органи има ред и начин да ги заявиш и да търсиш правата си.
Няма как да направим ограниченията "нормални",когато става дума за "ненормални" водачи на МПС.
Знам как е в UK и знам,че ако тук го направим така ще изревеш като вол,като те спре контролен орган на пътя.Никъде в Европа няма такава свобода граничеща със слободия,каквато има сред водачите на МПС в БГ и вината за това е в прекалено либералния ЗДвП.
dakota_

Мнениеот Прокопи » 18 Фев 2013, 19:25

viper_1913 написа:

A Вие какво си мислите, че като сме ченгета и не сме ходили в други държави ли? И можете да си пишете всякакви глупости, че в чужбина нямало такива неща? Предишната ми работа беше такава, че съм обиколил целия свят и много добре знам как е там.
Не само че има ограничение 30, ами си има цели зони и населени места, където се шофира само с 30, че и с 20... Но ми е много интересно защо сте толкова примерни шофьори като излезете в чужбина, а тук все някой друг или нещо друго Ви пречи за да спазвате правилата? А трябва да Ви уверя, че дори нашите закони, свързани с това са все още доста либерални за нарушителите и мога да Ви дам доста примери за това. Но всъщност май това е една от основните причини за да имаме толкова нарушители на пътя...
Изображение
Когато стане напечено, оцеляват само печените!
Аватар
Прокопи

Мнениеот bega4kata » 18 Фев 2013, 20:49

viper_1913 написа:Да заставате на такива места, в които е имало ограничение от 90 км и да заставате на 5 метра след табелата от 50 в които нямаме начин да намалим до съответната скорост и да се усетим на време

Не е проблема у машината, ами е с магарето в кабината....
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Мнениеот talaz » 28 Фев 2013, 23:12

Във фирмата се получи ел. фиш за превишена скорост от мобилна камера. В законовият срок подадох на място в КАТ декларация с данните на лицето извършило нарушението в едно с копие от ЛК и СУ на МПС + саморъчно подписана декларация на лицето за извършеното нарушение. Не получих входящ номер и при справка в сайта на МВР за задълженията по ЕЛ фиш вече 16 дни след подадената декларация, фиша седи неплатен. Искам да попитам, след анулиране на оригиналният фиш номера не се ли променя или само данните на лицето. Как мога да разбера дали на името на фирмата не седи неплатен въпросният фиш? Защо по справка в сайта на МВР излиза като не платен? Не трябваше ли да ми се даде входящ номер за подаване на въпросните документи и декларация?

Благодаря за отговора предварително.
talaz

Мнениеот dakota_ » 01 Мар 2013, 09:39

talaz написа:Във фирмата се получи ел. фиш за превишена скорост от мобилна камера. В законовият срок подадох на място в КАТ декларация с данните на лицето извършило нарушението в едно с копие от ЛК и СУ на МПС + саморъчно подписана декларация на лицето за извършеното нарушение. Не получих входящ номер и при справка в сайта на МВР за задълженията по ЕЛ фиш вече 16 дни след подадената декларация, фиша седи неплатен. Искам да попитам, след анулиране на оригиналният фиш номера не се ли променя или само данните на лицето. Как мога да разбера дали на името на фирмата не седи неплатен въпросният фиш? Защо по справка в сайта на МВР излиза като не платен? Не трябваше ли да ми се даде входящ номер за подаване на въпросните документи и декларация?

Благодаря за отговора предварително.

Това за входящия номер не го мисли.Всичко което си подал за да идентифицира лицето което е извършило нарушението на ЗДвП е реквизит към наложената санкция.Не си написал дали сте платили фиша,ако не е платен,няма как да излиза в сайта на МВР,че е платен.
Подробна справка относно действителното положение на нещата може да направиш на място в КАТ!
dakota_

Мнениеот talaz » 01 Мар 2013, 11:43

Еми не е платен от фирмата защото нали за това подадохме данните на лицето извършило нарушението той да си го плаща ако иска! Аз пак питам не трябва ли този фиш с този номер и нарушение да се анулира и да се издаде друг фиш с друг номер този път на лицето извършило нарушението?? ?? А стария (анулирания) да не излиза въобще- като несъществуващ??
talaz

Мнениеот dakota_ » 01 Мар 2013, 16:44

talaz написа:Еми не е платен от фирмата защото нали за това подадохме данните на лицето извършило нарушението той да си го плаща ако иска! Аз пак питам не трябва ли този фиш с този номер и нарушение да се анулира и да се издаде друг фиш с друг номер този път на лицето извършило нарушението?? ?? А стария (анулирания) да не излиза въобще- като несъществуващ??

Процедурата сте я спазили и реда е този,декларация,копие от СУМПС,анулиране на фиша и пренаписване на нов фиш на името на посочения нарушител.
Не знам как и кога се актуализира електронния сайт за справки,за това ти казах да отидеш и да направиш справка на място в КАТ!
Знаеш,че в БГ повечето услуги,които са "електронни" не се славят с безупречна работа!
dakota_

Мнениеот zerber » 20 Мар 2013, 19:06

Здравейте,имам въпрос относно шофьорската книжка на баща ми която е от преди 2000г.(от тези които се сгъваха(,какъв е редът да придобие нова .Благодаря предварително. s:))
zerber

Мнениеот dakota_ » 20 Мар 2013, 21:50

zerber написа:Здравейте,имам въпрос относно шофьорската книжка на баща ми която е от преди 2000г.(от тези които се сгъваха(,какъв е редът да придобие нова .Благодаря предварително. s:))

Реда и начина да подмени СУМПС е да си извади едно медицинско свидетелство,че е годен за водач съответната категория,да си носи невалидното СУМПС и да се яви в "КАТ" където се води на отчет за издаване на ново СУМПС.
dakota_

Мнениеот vivco » 21 Мар 2013, 14:54

Здравейте . Интересувам се мога ли да си закупя дневни светлини светодиодни и да ги монтирам на колата си която не е фабрично оборудван с дневни светлини. Питах няколко полицай / но не от кат/ и всички отговори бяха различни . Ако някой може да даде отговор ще му бъда благодарен все пак не искам да нарушавам закона .
vivco

Мнениеот dakota_ » 21 Мар 2013, 18:45

vivco написа:Здравейте . Интересувам се мога ли да си закупя дневни светлини светодиодни и да ги монтирам на колата си която не е фабрично оборудван с дневни светлини. Питах няколко полицай / но не от кат/ и всички отговори бяха различни . Ако някой може да даде отговор ще му бъда благодарен все пак не искам да нарушавам закона .

Ако разполагаш с необходимите средства,няма проблеми да си закупиш такива "дневни светлини светодиодни " (каквото и да означава това) ако се намират в търговската мрежа.
Закупуването им няма да те освободи от задължението да се движиш целогодишно с включени фарове на автомобила.
За да не нарушаваш ЗДвП трябва да знаеш,че всякакви други импровизации в стил "направи си сам","купи си сам" и др. са незаконни и определението е неразрешена промяна в конструкцията на превозното средство!
dakota_

Мнениеот Vladimirov » 21 Мар 2013, 21:46

dakota_ написа:
vivco написа:Здравейте . Интересувам се мога ли да си закупя дневни светлини светодиодни и да ги монтирам на колата си която не е фабрично оборудван с дневни светлини. Питах няколко полицай / но не от кат/ и всички отговори бяха различни . Ако някой може да даде отговор ще му бъда благодарен все пак не искам да нарушавам закона .

Ако разполагаш с необходимите средства,няма проблеми да си закупиш такива "дневни светлини светодиодни " (каквото и да означава това) ако се намират в търговската мрежа.
Закупуването им няма да те освободи от задължението да се движиш целогодишно с включени фарове на автомобила.
За да не нарушаваш ЗДвП трябва да знаеш,че всякакви други импровизации в стил "направи си сам","купи си сам" и др. са незаконни и определението е неразрешена промяна в конструкцията на превозното средство!
Дано възможно по-голяма част от гражданите прочетат това,което сте написали.Сега обаче ще се наложи да отговаряте и на един куп допълнителни въпроси на които сте дали вече отговор.
Vladimirov

Мнениеот dakota_ » 21 Мар 2013, 22:12

Vladimirov написа:
dakota_ написа:

Дано възможно по-голяма част от гражданите прочетат това,което сте написали.Сега обаче ще се наложи да отговаряте и на един куп допълнителни въпроси на които сте дали вече отговор.

Ти поне си всеки ден на пътя и си се убедил,че както и да отговаряш на въпросите на водачите на МПС,всеки си знае своето и смята,че е прав и даже е готов да спори и да те убеждава,че едва ли не си излязъл неподготвен на пътя,защото той бил прочел във вестника какво пишело или е гледал bTV новините.
Ако някой от гражданите посещаващи форума искат да задават допълнителни въпроси ще трябва първо да се запознаят с приложените файлове и тогава да питат.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
dakota_

ПредишнаСледваща

Назад към Теми за граждани