Въпроси към служба КАТ?

Re: Въпроси към служба КАТ?

Мнениеот zahari71 » 04 Дек 2013, 10:30

dakota_ написа:
kkarakashev написа:
emopol написа:в ЗДвП чл.123, ал.1, т.3 "б" е записано:
"... ако между участниците в произшествието има съгласие относно
обстоятелствата, свързани с него, те попълват своите данни в двустранен констативен
протокол за пътнотранспортното произшествие и съвместно уведомяват службата за
контрол на Министерството на вътрешните работи на територията, на която е настъпило
произшествието;"

Бихте ли ми казали в кой нормативен документ е уточнено времето от произшествието до уведомяването и ако не е, какво се приема за разумно (час, два, в рамките на работния ден, денонощие и т.н.).

Благодаря

Време ..... Няма как да се тряснеш днеска и да вземеш входящ номер за ПТП от КАТ на другия ден ;) Удряте се. Разбирате се кой крив и кой прав, попълвате двустрания протокол. За колко време ще стигнете до консенсус няма как да се знае ;) Звани единия в КАТ, обяснява ситуацията и иска входяш номер за ПТП. Това е. До сега това е работило и ще продължи да работи. Въпроса е защо много малко хора за един стоп и ясна вина на единия участник чакат часове за екип на КАТ :)

Времето ориентировъчно може да е с продължителността един бръснарски момент ;) Звъни се на 112,обяснява се,че е имало ПТП с леки щети без пострадали и от там свързват с "КАТ" записват се имената на двамата участници в ПТП,като отбелязват по чия вина е ПТП и диктуват входящ номер на протокола.... Като се попълва протокола е добре да не е попълнен с един почерк,всеки да си попълни собственоръчно неговата част...

Зависи ,какво и как го бръснеш. :lol: Чакането си е множко,но понякога си заслужава bs:)
zahari71

Мнениеот Vladimirov » 04 Дек 2013, 18:50

dakota_ написа:
kkarakashev написа:
обстоятелствата, свързани с него, те попълват своите данни в двустранен констативен
контрол на Министерството на вътрешните работи на територията, на която е настъпило
произшествието;"

Бихте ли ми казали в кой нормативен документ е уточнено времето от произшествието до уведомяването и ако не е, какво се приема за разумно (час, два, в рамките на работния ден, денонощие и т.н.).

Благодаря

Време ..... Няма как да се тряснеш днеска и да вземеш входящ номер за ПТП от КАТ на другия ден ;) Удряте се. Разбирате се кой крив и кой прав, попълвате двустрания протокол. За колко време ще стигнете до консенсус няма как да се знае ;) Звани единия в КАТ, обяснява ситуацията и иска входяш номер за ПТП. Това е. До сега това е работило и ще продължи да работи. Въпроса е защо много малко хора за един стоп и ясна вина на единия участник чакат часове за екип на КАТ :)

Времето ориентировъчно може да е с продължителността един бръснарски момент ;) Звъни се на 112,обяснява се,че е имало ПТП с леки щети без пострадали и от там свързват с "КАТ" записват се имената на двамата участници в ПТП,като отбелязват по чия вина е ПТП и диктуват входящ номер на протокола.... Като се попълва протокола е добре да не е попълнен с един почерк,всеки да си попълни собственоръчно неговата част...
Както и това в графата най-долу на първия участник,същия да напише,че той е виновен за ПТП и осъзнава това,което е направил.Защото после при проблем при застрахователя се идва в КАТ и започват едни словоизлеяния и молби,които никой не е в състояние да удоволетвори.
Vladimirov

Мнениеот Vladimirov » 04 Дек 2013, 19:21

emopol написа:
kkarakashev написа:
произшествието;"

Благодаря

Точно така е, но случаят е доста по-различен. ПТП-то с незначителн иматериални щети е между моя автомобил и будка на охраната на служебния паркинг, за който имам пропуск поставен на видно място в автомобила ми и всеки ден в продължение на години минавам оттам с него, т.е. достатъчно добре се познаваме поне по лице и автомобил с охраната. Инцидентът се случи, когато по обяд излизах по спешна работа, разбрахме се с постовия охранител, че имам ГО и се връщам след час-два и тогава ще правим каквото трябва. За съжаление когато се върнах в обещаното време, ми бе съобщено, че съм "пуснат за издирване", т.е. не бях дочакан и по този начин възпрепятстван да си изпълня задълженията по чл.123, ал.1, т.3 "б" от ЗДвП.

А сега де?!? Какво да правя?
Вие сам сте се възпрепядствали от цитирания от вас член на ЗДвП.Като сте се разбрали с охранителя,защо решихте,че вашата работа е с преоритет,пред неговата и сте решили,че може да се върнете след два часа и тогава да уведомявата застраховател и КАТ?Охранителя носи службата в караулката и носи отговорност пред началниците си и собственика на съоражението,така че нещата стават "сега" и "веднага".На въпроса "какво да правите"-ами нагласете се за санкция от 50 до 200лв. и лишаване от правоуправление за срок от 1 до 6 месеца
Vladimirov

Мнениеот paolon » 04 Дек 2013, 23:14

Vladimirov написа:Вие сам сте се възпрепядствали от цитирания от вас член на ЗДвП.Като сте се разбрали с охранителя,защо решихте,че вашата работа е с преоритет,пред неговата и сте решили,че може да се върнете след два часа и тогава да уведомявата застраховател и КАТ?Охранителя носи службата в караулката и носи отговорност пред началниците си и собственика на съоражението,така че нещата стават "сега" и "веднага".На въпроса "какво да правите"-ами нагласете се за санкция от 50 до 200лв. и лишаване от правоуправление за срок от 1 до 6 месеца

Ако можех да слагам плюсове,щях да ги слагам до утре.Защо не ръкопляскате?
Аватар
paolon

Мнениеот emopol » 04 Дек 2013, 23:23

Vladimirov написа:Вие сам сте се възпрепядствали от цитирания от вас член на ЗДвП.Като сте се разбрали с охранителя,защо решихте,че вашата работа е с преоритет,пред неговата и сте решили,че може да се върнете след два часа и тогава да уведомявата застраховател и КАТ?Охранителя носи службата в караулката и носи отговорност пред началниците си и собственика на съоражението,така че нещата стават "сега" и "веднага".На въпроса "какво да правите"-ами нагласете се за санкция от 50 до 200лв. и лишаване от правоуправление за срок от 1 до 6 месеца

Мдааа, такава е горчивата реалност .... Явно не може да се разчита на мъжка дума и когато някои хора ти кажат "Добър ден", непременно трябва да се погледне дали има слънце. Но както казва народът: "За всяка болка си има и билка", а за моята вече открих поне три. Лека вечер ;)
emopol

Мнениеот guesswho » 05 Дек 2013, 04:00

Пичове, като ходих до колата погледнах какво пише в протокола:
- Важи за удар между 2(две) коли.
- Изрично пише, че материалните щети могат да са САМО върху автомобилите - т.е. ако си съборил бариера, надрал си пътната настилка - няма за какъв протокол да се говори.
- ЧАСТ от процеса на попълването включва обаждането в КАТ и вземането на служебен номер. Видях и че има графа в която се записва този номер и на двете бланки, т.е. реално протокола би бил невалиден без този номер
- Указано е, че протокола се попълва на мястото на произшествието, т.е. ако нямаш протокол единствения вариант е да се обадиш на застрахователя и той на крака да ти донесе протокола. Напускайки мястото на ПТП ти правиш hit and run и там важат едни други закони :)

Но и да беше попълнил правилно протокола, той няма да важи защото си съборил на човека будката. Сега остава да се молиш човека в будката да е добра душа и да знаеш за следващия път, че от ПТП не се бяга!!! Разбира се това е мое мнение на база какво пише отзад на листа...
guesswho

Мнениеот катюша » 05 Дек 2013, 08:08

От човека в будката нищо не зависи,каквото и да го моли е вся тая,защото това е пазач не собственик на съоръжението.... Не знам и дали може да се моли правилно при положение,че не знае да си зададе и въпроса правилно.Две наказания ще получи,едното,че е напуснал самоволно ПТП и другото,че е причинил ПТП ...
катюша

Мнениеот dakota_ » 05 Дек 2013, 09:05

катюша написа:От човека в будката нищо не зависи,каквото и да го моли е вся тая,защото това е пазач не собственик на съоръжението.... Не знам и дали може да се моли правилно при положение,че не знае да си зададе и въпроса правилно.Две наказания ще получи,едното,че е напуснал самоволно ПТП и другото,че е причинил ПТП ...

Минимум две наказания ще получи ;) може да се окаже,че е управлявал и технически неизправно МПС,може в да установят и други нарушения... Може да се окаже,че е често му се случва да прави нарушения на ЗДвП и това да натежи мерките срещу него да не са около минимума,а да бъде санкциониран с по-солени санкции близки до максимума... Щом е пуснат за издирване,ще бъде "подстриган" както се полага,защото зачестяват случаите на напускане на ПТП...
Съветвам водачите на МПС да си отварят очите при ПТП,защото имаме случаи в които става ПТП с леки щети,виновния казва на другия водач,че само ще премести настрани автомобила си да не пречат на движението и се "стопява"... Потърпевшия водач не е запомнил номера на другия автомобил и остава с пръст в устата...
Има и други екстри,освобождават платното уж постигнали съгласие кой е виновен и после се започва един страшен спор относно кой е виновен... Имаме случай с един олигофрен,който тръгнал да гони с автомобила си напусналия ПТП и в бързината удря друг автомобил...За това никаква самодейност,подава се сигнал на тел.112 и се чака...
dakota_

Мнениеот guesswho » 05 Дек 2013, 14:07

На повечето хора просто не им се занимава - "уфф сега бързам за работа, айде да се оправим на място - ето 200лв за тая одрана броня и по живо по здраво". На следващия ден онзи казва "ти ме удари и избяга, лъжеш, че си ми дал 200лв" :) Хората са измислили тоя протокол за да се оправят нещата за 15-20 минути и после още час-два ангажимент да се иде до застрахователя - не си струва заради една кирлива броня човек да се вкарва в селски сценарии :)

Между другото, се замислям дали би имало полза от тия камерки, които руснаците монтират на предното стъкло. Би ли имал подобен запис някаква полза ако се появи спор за това кой какво е правил и кой за какво е виновен?
guesswho

Мнениеот dakota_ » 05 Дек 2013, 15:54

guesswho написа:На повечето хора просто не им се занимава - "уфф сега бързам за работа, айде да се оправим на място - ето 200лв за тая одрана броня и по живо по здраво". На следващия ден онзи казва "ти ме удари и избяга, лъжеш, че си ми дал 200лв" :) Хората са измислили тоя протокол за да се оправят нещата за 15-20 минути и после още час-два ангажимент да се иде до застрахователя - не си струва заради една кирлива броня човек да се вкарва в селски сценарии :)

Между другото, се замислям дали би имало полза от тия камерки, които руснаците монтират на предното стъкло. Би ли имал подобен запис някаква полза ако се появи спор за това кой какво е правил и кой за какво е виновен?

Като се прибираш по Русе може да потърсиш колегата Владимиров,да го поканиш в "Останкино",че правят хубава шкембе чорба,да ти обясни някой неща и да ти шлайфа главата малко,че нещо много излагаш русенци ;)
Трябва да си голямо "бомбе' ако дадеш пари на някой на ръка като обезщетение за ПТП и да не вземеш една разписка за платената сума... Днес на дата...час...,на еди-кое си място,получих сумата.... като обезщетение за еди-какво си...нямам никакви претенции към еди кой си във връзка с еди-какво си и т.н... Иначе ако му ги дадеш пари в ръката без документ,изобщо няма да те чака за следващия ден,още като се разделите може да те пусне за издирване,че си избягал от ПТП... и да ти го вкара в два ката да не превърта...
За "камерките",които питаш,може да си сложиш колкото искаш в автомобила...Има полза от тях,че може да си гледаш записа като се прибереш в Русе и може да докажеш на жена си,че не си се отбивал някъде по чекнеш,а направо в Русе си се прибрал... :D
dakota_

Мнениеот guesswho » 05 Дек 2013, 16:10

Интересно къде е регламентиран този хвърчащ лист и как точно те освобождава от задължението да се обадиш в КАТ да съобщиш, че си направил ПТП. Не ми тикай думи в устата молим - на даването и вземането на пари без документ му разбират едни твои колеги които всички искаме да са все по-малко и по-малко нали?

П.П. Стара ти е информацията за останкино - отдавна кухнята им не струва, така, че ако идваш към него край - отбий се в Михаел за шкембе. Ти за русенското шкембе недей ни мисли - препоръчай нещо от твоя край - Смолян ли беше?
guesswho

Мнениеот dakota_ » 05 Дек 2013, 16:34

guesswho написа:Интересно къде е регламентиран този хвърчащ лист и как точно те освобождава от задължението да се обадиш в КАТ да съобщиш, че си направил ПТП. Не ми тикай думи в устата молим - на даването и вземането на пари без документ му разбират едни твои колеги които всички искаме да са все по-малко и по-малко нали?

П.П. Стара ти е информацията за останкино - отдавна кухнята им не струва, така, че ако идваш към него край - отбий се в Михаел за шкембе. Ти за русенското шкембе недей ни мисли - препоръчай нещо от твоя край - Смолян ли беше?

Оказва се,че и от шкембе не разбираш...също като сливналии,които хвърлят шкебето в Тунджа и от цялата работа печелят ямболлии,които го вадят измито и готово и правят страхотно шкембе чорба ;)
Този "хвърчаш" лист /хвърчащ само в главата ти/ е писмен договор,че потърпевшия няма никакви претенции към теб и с подписа си го удостоверява,че няма претенции... Това ти е "капачката",която си слагаш на задника ако не искаш да ти влезе отзад,когато плащаш едни пари на ръка...
Не ви знам какво искате "всички",но според мен не знаете какво искате...ако знаете какво искате няма да давате,защото докато не подадете никой не ви бие по главите глупави да ви взима насилствено парите ...Отново идваме до това,че докато има говеда,ще има и касапи да колят говедата...

ПП. Ако четеш редовно форума трябва да си разбрал,че моя край е Горно Уйно и по моя край на почит е пъстървата...мога и рецепта да ти дам за приготвяне,но пак ще кажеш,че не ти харесва,защото си младо и зелено и ти липсва рутина и опит... :D
dakota_

Мнениеот guesswho » 05 Дек 2013, 16:37

За полицейски теми можеш да си ми контра, ама за кулинария и специално за шкембе чорба мога да ти давам частни уроци ;) Кажи я таз рецепта за пъстърва да видим, пък после ще решим дали да я хвалим :) Но ме притеснява това, което казваш, че "за да ми хареса" ми трябва "рутина и опит" - то така казармено звучи като за жените "то след третия път не боли" :roll:
Последна промяна guesswho на 05 Дек 2013, 16:45, променена общо 1 път
guesswho

Мнениеот dakota_ » 05 Дек 2013, 16:45

guesswho написа:За полицейски теми можеш да си ми контра, ама за кулинария и специално за шкембе чорба мога да ти давам частни уроци ;) Кажи я таз рецепта за пъстърва да видим, пък после ще решим дали да я хвалим :)

Ще се огранича само да те попитам чувал ли си приказката "Подхръкнали пилци,поеб@ли квачки..." :mrgreen: има и друг вариант да ти я кажа същата по "катаджийски",но сме в сериозна тема и не бива да се отклоняваме от темата.Според мен въпроса към служба КАТ е изчерпан... ако нещо съм пропуснал колегата Владимиров може да ме допълни,защото работи на терен и е напълно наясно с естеството на работа!
dakota_

Мнениеот emopol » 05 Дек 2013, 21:45

guesswho написа:Интересно къде е регламентиран този хвърчащ лист и как точно те освобождава от задължението да се обадиш в КАТ да съобщиш, че си направил ПТП. Не ми тикай думи в устата молим - на даването и вземането на пари без документ му разбират едни твои колеги които всички искаме да са все по-малко и по-малко нали?

Имам два въпроса:
1. Къде в/около Русе е тази шкембеджийница Михаел?
2. Какво бихте ме посъветвали да направя, ако охранителят-очевидец на инцидента е бил само един, а съвсем друг (не очевидец) впоследствие пише от свое име и се подписва под жалбата до КАТ?!?
emopol

Мнениеот guesswho » 06 Дек 2013, 01:11

1. https://maps.google.com/?ll=43.844885,2 ... 14,,0,6.73

2. Аз лично не мога да те посъветвам компетентно, но и мисля, че въпроса ти не е удачен за полицейския форум - в лекс.бг където са адвокатите би трябвало да могат по-добре да ти отговорят. Свидетеля който се е подписал като такъв, а не е свидетел се нарича лъжесвидетел. Според мен въпросното шефче вижда някаква златна възможност да издои някой левец от тебе под формата на обезщетение. И все пак си в България - каква мъжка дума... :D
guesswho

Мнениеот dakota_ » 06 Дек 2013, 07:14

emopol написа:

2. Какво бихте ме посъветвали да направя, ако охранителят-очевидец на инцидента е бил само един, а съвсем друг (не очевидец) впоследствие пише от свое име и се подписва под жалбата до КАТ?!?

Съветвам те да спреш да търсиш под вола теле,защото каквото трябва си намерил.
Жалба от свое име е пуснал потърпевшия,този същия,който е назначил охранител да пази паркинга и съоръженията на паркинга и охранителят си е свършил работата,като кучето на нивата... Жалба се пуска от потърпевш /пострадал/ !Понеже пострадалия не те е видял,но е видял резултата от действията ти на паркинга/потрошено съоръжение на паркинга/ ! Не те знае кой си и какъв си,след като му е съобщен номера на автомобила ти с който самоволно си напуснал ПТП предизвикано от теб е пуснал жалба до "КАТ" за да ти бъде потърсена отговорност!
dakota_

ПредишнаСледваща

Назад към Теми за граждани