Над 20 акта и 15 фиша, какво да правя!!!

Re: Над 20 акта и 15 фиша, какво да правя!!!

Мнениеот barona » 12 Дек 2010, 14:01

ggeenn написа:
barona написа:Колега , не съм от ПП. Въпросът е в това , че хората нямат пари за да си платят глобите и в повечето случаи не знаят какво би ги очаквало ако не ги платят. Друг е въпросът , че българите повечето нямаме самосъзнанието да си плащаме дори данъците и т.н. В САЩ доколкото съм чувал за неплатени глоби по КАТ те задържат а в Австрия знам , че за каквито и да са задължения те съдят и ако не ги платиш ги излежаваш по дни . Примерно дължиш 1000 Е и работиш за 100, осъждат ти 50 Е надник и ги излежаваш , малко е смешно но е така , взимаш си отпуската и отиваш в затвора :lol: .

В предишния ми пост намекнах,че селянията не ходи само по катаджиите,а напротив(наблюдава се тенденция,че от как либерализираха работата по КАТ то нарядите по ППД ,че дори и СОТ станаха по католици и от папата,ако ме разбирате за какво става въпрос.Иначе в мнението ти се наблюдава една неясност.Съжаляваш българина ,че е твърде беден за глобите,но иначе се възмущаваш,че му липсва самосъзнание като водач.Какво искаш да ни кажеш?

Не само като водач, но тази тема е друга. Въпросът е , че самата ни държава няма постоянна (дългосрочна) и ясна стратегия за събиране на задълженията си , както и да си изплаща задълженията в срок.
barona

Мнениеот talaz » 16 Мар 2011, 19:47

Интересно развитие по моя случей. Днес въпреки че мн. отдавна не съм имал срещи с наще катаджии ми се наложи да се „сблъскам” челно с тях! А именно без да видя знак съм спрял за 2 мин. на неразрешено място където на всичко отгоре имало и камери. Дойдоха наще господа полицаи и сбараха на всички спрели книжките и талоните. Аз естествено никога при нарушение не си давам синия талон защото знам че докопат ли го няма да го видя повече с десетките актове които ми висят не връчени. И така казвам аз на ченгето че съм си забравил талона и почвам да разтягам локуми за да не ми пише акт. Той обаче ми вика че на две крачки от мястото на нарушението има офис на КАТ и да дойда там след като преместя колата! Взе ми книжката и талона на колата и замина на там. След като написа глобите на другите нарушители /за бях последен/ се зае със мен. Като видя че от мен няма да види син талон реши да ме провери по телефона защото имало много шофьори които карали без точки и имали заповед да проверяват всички съмнителни дали имат налични точки. В този момент мен взе да ме олива студена вода като знам че имам не връчени наказателни постановления / АКТОВЕ/ и при последната проверка в I-KAT.org излизаха от 2008г. до сега за над 45 точки а преди това от 2002г. има поне за още толкова без да броим фишовете. Вече се виждах без книжка и работа защото на всичко отгоре и шефа ми беше с мен. Но какво беше облекчението и учудването когато чух че отсреща по телефона някой да казва че всичко е наред с тази книжка. В крайна сметка се разминах с фиш за 20лв. Но немога да разбера какво се случва след като имам не връчени АКТОВЕ за повече от 40 контролни точки само за последните 3 години. Единственото разумно обяснение което ми идва е че след като актовете не са връчени тест няма издадено наказателно постановление и влязло в сила наказание няма и отнети контролни точки. Но така ли е или има друго обяснение. И какво се случва с тези не връчени АКТОВЕ след 5 години примерно ? Очаквам коментари по казоса!!
talaz

Мнениеот dakota_ » 16 Мар 2011, 20:11

Вместо да се лигавиш тук във форума с идиотските си казуси,трябвало е на място в РУП да опишеш казуса си и да получиш отговор на всички твои въпроси,които те вълнуват и заливат на талази от години наред!
dakota_

Мнениеот MasterCop » 16 Мар 2011, 20:25

talaz какво според теб означава "не връчен акт"?
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот talaz » 16 Мар 2011, 21:44

MasterCop написа:talaz какво според теб означава "не връчен акт"?

Моя грешка, може би няма понятие не връчен акт. Става въпрос, че след написване и връчване на акта от пътен полицай при нарушение не съм отишъл в КАТ да си получа "присъдата" или наказателното постановление или както там се нарича не съм много наясно с понятията. Мисля че ме разбрахте за какво иде реч!
talaz

Мнениеот talaz » 16 Мар 2011, 22:04

dakota_ написа:Вместо да се лигавиш тук във форума с идиотските си казуси,трябвало е на място в РУП да опишеш казуса си и да получиш отговор на всички твои въпроси,които те вълнуват и заливат на талази от години наред!

Хич не е идиотски. Даже е много актуален и интересен Ако ти си служител на реда и се мислиш че си добър в работата си кажи как се получава така! Възможно ли е при не връчено и не влязло в сила наказателно постановление да не се отнети контролни точки, защото ако се върнеш по нагоре в поста много полицаи твърдяха че всички актове са влязли в сила след толкова време и аз съм останал без точки но на практика днес се оказа точно обратното а те бяха абсолютно убедени и даже цитираха закони и членове! Освен това е хубаво да се видят пропуските в системата или вратичките в закона за да могат да с отстранят
talaz

Мнениеот pravo_09 » 17 Мар 2011, 14:17

Да ти кажа, че си минал метър, ще те излъжа може би, но за нарушенията от 2008г.до сега няма как да се отървеш. Системата преди 5-6г. беше доста несъвършенна, но вече държавата се научи как да си събира задълженията. До един месец ако не си получиш НП, същото го предават на патулен полицай или полицейски инспектор, който връчва НП и така вече пропуск няма.
Мисля,че е крайно време ЗАНН да се промени и НП да влиза в сила 3 месеца от издаването, щом не е потърсено.
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

Мнениеот talaz » 17 Мар 2011, 16:47

pravo_09 написа:Да ти кажа, че си минал метър, ще те излъжа може би, но за нарушенията от 2008г.до сега няма как да се отървеш. Системата преди 5-6г. беше доста несъвършенна, но вече държавата се научи как да си събира задълженията. До един месец ако не си получиш НП, същото го предават на патулен полицай или полицейски инспектор, който връчва НП и така вече пропуск няма.
Мисля,че е крайно време ЗАНН да се промени и НП да влиза в сила 3 месеца от издаването, щом не е потърсено.

Добре, за преди 6-5г. разбрах но това не отговаря на въпроса ми как след като от 2008г. до сега имам съставени актове за повече от 40 контролни точки след проверка се оказва че има точки и книжката е валидна ??? Освен това на адреса по лична карта който съвпада и с постоянния ми адрес /поне на теория/ не е идвал никакъв патрулен или инспектор да ме търси. Знам го със сигурност защото там живее сестра ми и тя ми казва винаги ако някой ме търси или съм получил нещо по пощата. Явно това тук ще излезе истина доста е интересно като теория:

http://bgzakoni.com/index.php?option=co ... &Itemid=82
talaz

Мнениеот боби сод софия » 21 Мар 2011, 00:26

talaz Радваи се, че все още в бг има начин и шан да се получат грешки.И по този начин хора като теб нимават метър.
Надявам се скоро да се промни защото от тези глоби и данаци се издържа бг а всички ревем че няма пари.Е няма и акк да има при положение че никой не плаща.
тук е измислено елементарно глобата се плаща на място в противен случай ако е 100 евро за 2 седмици стават 250 след още две идват на адреса и вдигат колата.
КЛЕТВА
ЗАКЛЕВАМ СЕ, ЧЕ ОТ ТОЗИ ЧАС ПОЕМАМ В СЪРЦЕТО СИ ЦЯЛАТА МОЯ РОДИНА - СЪС ЗЕМЯТА И НЕБЕТО И ЗНАМ, ЧЕ МОЯТ СРАМ ЩЕ БЪДЕ И НЕЙН СРАМ,
А МОЯТА СПРАВЕДЛИВОСТ - НЕЙНА СПРАВЕДЛИВОСТ
И МОЕТО МЪЖЕСТВО - НЕЙНО МЪЖЕСТВО

ЗА НАС ЧЕСТТА, А ЗА РОДИНАТА СЛАВАТА
Аватар
боби сод софия

Мнениеот talaz » 21 Мар 2011, 10:11

боби сод софия написа:тук е измислено елементарно глобата се плаща на място в противен случай ако е 100 евро за 2 седмици стават 250 след още две идват на адреса и вдигат колата.

Това в коя държава се случва?
talaz

Мнениеот velkov_1914 » 21 Мар 2011, 12:34

Нали не вярвате на всичко написано! При справка за водач, първото което, ще излезе са невръчените НП, и колегата е трябвало да го заведе за ухото в С"ПП". Вземи малко попрочети ЗАНН, а не тези извадки на човек който чете каквото му изнася. Може да влезе в сила НП без дори да си го виждал, и да не се учудиш после на съдебния изпълнител.
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Мнениеот talaz » 21 Мар 2011, 18:23

velkov_1914 написа:Нали не вярвате на всичко написано! При справка за водач, първото което, ще излезе са невръчените НП, и колегата е трябвало да го заведе за ухото в С"ПП". Вземи малко попрочети ЗАНН, а не тези извадки на човек който чете каквото му изнася. Може да влезе в сила НП без дори да си го виждал, и да не се учудиш после на съдебния изпълнител.

Първо всичко което съм писал е истина! Второ като са влезли в сила НП-я защо 8-9г. никой не ме е търсил както писах и по нагоре още повече съдя изпълнител. И трети довод не знам дали си че цялата тема но ако се върнеш по назад ще прочетеш че 2007г. си смених книжката и никой в КАТ София не обърна внимание че имах / до този момент/ поне 5-8 акта и съответно не връчени НП без да броим фишовете.
talaz

Мнениеот Прокопи » 25 Мар 2011, 14:43

И си един герой, юнак, супермен ли или какво?
Когато стане напечено, оцеляват само печените!
Аватар
Прокопи

Мнениеот Lord » 25 Мар 2011, 21:55

talaz написа:Аз имам към 20 aкта и 15 фиша включително и за ПТП ( беше застрахователна измама) това от 2002г. до сега, понеже никога при нарушение не си давам талона ( просто казвам че съм го забравил) досега не съм ходил в КАТ да ми връчват наказателно постановление и никой не ме е търсил(не че може да ме намерят защото съм в "дилбока нелегалност") даже 2007 изкарах по висока категория и трябваше да си сменя книжката и тогава никви проблеми в КАТ София дадоха ми новата книжка без да повдигнат на въпрос за старите актове! Та се чудя дали са ми взели някви точки от тези актове или по точно дали са ми останали въобще точки.Много ми е интересно дали като не са ми връчили наказателно постановление са ми отнти някви точки и имат ли давност още всички тези глоби
Не знам дали да се запиша за курс за въстановяване на точки за всеки случай или да си трая, не ми се ходи в КАТ да проверявам че да не ги подсещам. Никога не съм платил и 1лв. глоби.Ако някой от полицаите в форума може да ми даде приятелски съвет да каже какво да правя ще му бъда мн. благодарен!

Не прави нищо.
Моли се да не те спра аз!
Това е всичко!
Аватар
Lord

Мнениеот talaz » 27 Мар 2011, 14:26

Благодаря! Всявка вечер се моля,ама де тоя късмет!
talaz

Мнениеот clearly » 27 Мар 2011, 17:14

Попрегледах набързо темата и виждам ,че съфорумец е писал ,че има над 20 акта ,15 фиша и нито един лев глоби не бил платил в хазната??Ако аз бях министър, ей такива като него много бързо щях да ги оправя.Какво имам в предвид.Слагам на всички полицейски коли по един компютър който е вързан с КАТ,НАП,банки ,съдия изпълнители и всевъзможни регистри от където е видно дали даден гражданин има някакво неизпълнени задължение или присъда.От тук насетне е много лесно .Патрулите както се движдат по улиците начуква даден номер на колата и му излиза на колпа дали собстеникът има задължение.Установят ли веднага се спира и никакви разправии .По бързата процедура ,без обяснение го качват в колата, водя го при дежурен прокурор , който го задължава в рамките на 24 часа да си внесе дължимото, ако не го направи си понася последствията в зависимост от дължимото.Но за това се иска и промени в някой закон.Дано бат Рамбо и минаващият да влязат в тая тема и да обяснят как е при тях в САЩ.

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот minavasht » 27 Мар 2011, 21:55

clearly написа:Попрегледах набързо темата и виждам ,че съфорумец е писал ,че има над 20 акта ,15 фиша и нито един лев глоби не бил платил в хазната??Ако аз бях министър, ей такива като него много бързо щях да ги оправя.Какво имам в предвид.Слагам на всички полицейски коли по един компютър който е вързан с КАТ,НАП,банки ,съдия изпълнители и всевъзможни регистри от където е видно дали даден гражданин има някакво неизпълнени задължение или присъда.От тук насетне е много лесно .Патрулите както се движдат по улиците начуква даден номер на колата и му излиза на колпа дали собстеникът има задължение.Установят ли веднага се спира и никакви разправии .По бързата процедура ,без обяснение го качват в колата, водя го при дежурен прокурор , който го задължава в рамките на 24 часа да си внесе дължимото, ако не го направи си понася последствията в зависимост от дължимото.Но за това се иска и промени в някой закон.Дано бат Рамбо и минаващият да влязат в тая тема и да обяснят как е при тях в САЩ.

Мисля че го коментирахме въпроса, при нас за неплатена глоба се отема книжката, изпраща се известие на шофьора че от еди-коя си дата му е отнета книжката. Ако се хване че кара с отнета книжка след това - става или по лаптопа или от диспечерите, ако е отнета наскоро поне аз само му пиша тикет, ако е минало доста време и е ясно че знае се арестува.
Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

ПредишнаСледваща

Назад към Теми за граждани