Въпрос относно притежаване на оръжие

Въпрос относно притежаване на оръжие

Мнениеот Romanov » 14 Ное 2010, 16:09

Здравейте на всички! Голям любител съм на оръжията, но съм все още на 14 години и не ми е позволено да притежавам истинско оръжие...Затова ми трябва ми малко професионална помощ от служители на МВР или хора, които са запознати със условията за притежаване на обезопасено копие на истинско оръжие или газов пистолет. Въпросът ми е: трябва ли да съм навършил 18 години за да притежавам такова оръжие? Също така, трябва ли да имам някакви документи, трябва ли да премина през някакви психически тестове или нещо от сорта? Искам всичко да бъде легално и да не си създавам някакви проблеми, просто искам да си се радвам на собствено оръжие у дома си... Ако има такъв начин, моля някой да обясни подробно как става работата, благодаря ви предварително!
Аватар
Romanov

Re: Въпрос относно притежаване на оръжие

Мнениеот MasterCop » 14 Ное 2010, 17:48

За какво ти е да притежаваш такова "оръжие" като можеш да имаш напълно функционираща реплика - виж тази тема viewtopic.php?f=17&t=2567&p=59925
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот Romanov » 14 Ное 2010, 17:53

Ами аз търся оръжие като Макаров (ИЖ 79-8 - газовият му вариант), но не искам да стрелям с него... Трябва ми просто като модел, със същата тежест, да се разглобява и сглобява, като истинския, но да е обезопасен..
Аватар
Romanov

Мнениеот kkarakashev » 15 Ное 2010, 20:52

Отговорът на твоя въпрос е "реплика" ;)
Има и пластмасови има и 100% копия. http://shop.oragie.com/index.php?cPath=336&osCsid=9e2470951953e06d932e9859f583be45 ето ти оръжията, ама цената не знам дали ще ти понесе ;)
Не забравяй само , че Газарията с такова оръжие може да ти причини сериозни "главоболия". Казвам го, защото съм сигурен, че то ще излезе от вас поне веднъж!!
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот dakota_ » 15 Ное 2010, 21:05

Според мен най-добрият отговор за това дете е задължителният списък с литературни произведения изучавани в осми клас и да ги чете задълбочено!
Прави приятно впечатление,че детето пише правилно и си подрежда мислите добре,нещо което за много колеги е проблем.За пистолети има време и с това ще се запознае щом има мерак но първо учението...Едно време казваха "Повече пот в учението,по-малко кръв в боя" ;)
dakota_

Мнениеот kkarakashev » 15 Ное 2010, 21:11

В това си прав, но решил ли е - ще си вземе. По-добре да разбере какво означава оръжие (макар и реплика) и до какво може да доведе ,ако е навън с него. Нали знаеш, че забранените неща са най-сладки ;)
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот kuka5 » 15 Ное 2010, 21:15

dakota_ написа:Едно време казваха "Повече пот в учението,по-малко кръв в боя" ;)

И от мен : "За секунда невнимание, цял живот страдание" и "Да се учим и работим, съгласно уставите и инструкциите". :lol: ;)
Аватар
kuka5

Мнениеот Lord » 15 Ное 2010, 21:23

Romanov написа:..... все още на 14 години и не ми е позволено да притежавам истинско оръжие...Затова ми трябва ми малко професионална помощ от служители на МВР или хора, които са запознати със условията за притежаване на обезопасено копие на истинско оръжие или газов пистолет. Въпросът ми е: трябва ли да съм навършил 18 години за да притежавам такова оръжие? Също така, трябва ли да имам някакви документи, трябва ли да премина през някакви психически тестове или нещо от сорта? Искам всичко да бъде легално и да не си създавам някакви проблеми, просто искам да си се радвам на собствено оръжие у дома си......

Hi, пич! Ще съм директен и откровен. Няма такъв филм! Не е вярно, че само на теб не е позволено, не е позволено на никого, който няма разрешително! Съветвам те никога и никъде да не носиш оръжие. Освен, ако с него не си изкарваш хляба законно.
Особено съм резервиран към репликите, направо може да станеш зян, а и полицаите насреща също!
Интересувай се, изкарай курсове, но не притежавай огнестрелно оръжие дори и законно, ако не ти е крайно необходимо. Ще дойде време да имаш жена, деца и ще ме разбереш. Възползвай се от безплатния съвет, повярвай, ценен е!

Дори и една пластмасова играчка може да създаде риск за живота на теб и близките ти. Не ти трябва да рискуваш!
Аватар
Lord

Мнениеот Romanov » 15 Ное 2010, 22:50

Вие сега едва или иначе ме изкарахте някакъв, който иска да трепе някой или да се прави на голям из града с пистолет в ръка... Не съм много зрял, но все пак мога да мисля трезво и разбирам какви може да са последиците. Разгледах копията в сайта и сериозно се замислям дали да не си поръчам някое след няколко месеца. Както казах вече съм голям любител на оръжията и мисля, че вече ми е време да видя някое истинско, било то и на стрелбище.
Аватар
Romanov

Мнениеот minavasht » 16 Ное 2010, 02:02

Lord написа:Hi, пич! Ще съм директен и откровен. Няма такъв филм! Не е вярно, че само на теб не е позволено, не е позволено на никого, който няма разрешително! Съветвам те никога и никъде да не носиш оръжие. Освен, ако с него не си изкарваш хляба законно.
Особено съм резервиран към репликите, направо може да станеш зян, а и полицаите насреща също!
Интересувай се, изкарай курсове, но не притежавай огнестрелно оръжие дори и законно, ако не ти е крайно необходимо. Ще дойде време да имаш жена, деца и ще ме разбереш. Възползвай се от безплатния съвет, повярвай, ценен е!

Дори и една пластмасова играчка може да създаде риск за живота на теб и близките ти. Не ти трябва да рискуваш!

Как да ти кажа - не си прав, Лорде!

Детето се интересува от оръжия и иска да може да борави безопасно с тях.На неговата възраст правех тъпкачи, бомбички и прочие глупости.

Ей ти тук два примера за дечица, които съвсем успешно са стреляли по нападатели. Ако имаш време, погледни из нета, ще намериш куп други такива.

Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

Мнениеот kkarakashev » 16 Ное 2010, 08:28

Всеки от нас е правил "бомбички" или "тъпкачи". Но много от нас си играеха на калами (фунийки), джамини (лимки) и прочее. Ако има желание да си го купи, ще си го купи. По важното е да знае какви са последствията от носенето и боравенето с такова оръжие, независимо дали е газово или реплика. И с двете може да се стигне до сериозно нараняване, а дори и до смърт. Ето за това е по добре да го запознаем с това какви са ползите (макар и да не виждам на неговата възраст каква да е) и възможните вреди от такива оръжия.
Който може да даде пълна и компетентна информация за това, според мен, ще е най-добре.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот minavasht » 16 Ное 2010, 08:35

kkarakashev написа:Всеки от нас е правил "бомбички" или "тъпкачи". Но много от нас си играеха на калами (фунийки), джамини (лимки) и прочее. Ако има желание да си го купи, ще си го купи. По важното е да знае какви са последствията от носенето и боравенето с такова оръжие, независимо дали е газово или реплика. И с двете може да се стигне до сериозно нараняване, а дори и до смърт. Ето за това е по добре да го запознаем с това какви са ползите (макар и да не виждам на неговата възраст каква да е) и възможните вреди от такива оръжия.
Който може да даде пълна и компетентна информация за това, според мен, ще е най-добре.

Именно.
Същото е като да казваш на някой подрастващ - "секса е много опасен, най-добре чакай докато се ожените!"
Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

Мнениеот MasterCop » 16 Ное 2010, 13:10

Момчето не иска бойно или газово оръжие, а обезопасено - такова което вече никога няма да може стреля! Иска да свикне с оръжието, да се научи да го разглобява и сглобява. Може да прави сухи тренировки - нещо задължително преди да започне въобще да стреля! Това не е опасно, а полезно. Колко от вас са имали тази възможност и желание?
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот dakota_ » 16 Ное 2010, 13:28

Момчето явно е любознателно,за такива момчета едно време имаше сержантски училища,почти 15 год. някой от нас попадаха там и научаваха всичко както за оръжията,така и за тяхното ползване..Сега такива училища няма,няма и кръжоци по училищата,но има както каза Mastera подходящи реплики на различни оръжия,има и книги за оръжията ето например тази книга http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=11110 би била полезна да се научи нещо повече за оръжието,за неговото притежание,за правата и задълженията на собственика на оръжие..Така от малък може да формира доста добри качества и да се отнася с отговорност към оръжието,може това да е бъдещ наш колега...
dakota_

Мнениеот Romanov » 16 Ное 2010, 13:46

Така е.. Жалко, че вече няма такива училища или хора, които могат да ни покажат нещо и да ни научат. А другите май не ме разбраха правилно, аз не искам бойно оръжие.. Както по-нагоре казах - искам обезопасено оръжие, което неможе да ми навреди по никакъв начин. Разглеждах в Интернет, намерих колекционерско копие на АК-47, странно ще е момче като мен да има почти истинско АК-47 вкъщи. Една от мечтите ми е да стана служител на реда, другата е да стана политик, има още време да обмисля бъдещето ми, но според мен е добре още от малък да влизам в действителния свят, а не да пуша, да пиянствам и да се дрогирам.
Аватар
Romanov

Мнениеот dakota_ » 16 Ное 2010, 18:39

Всички са те разбрали правилно и са прави и те в това което казват!
Ако си закупиш такава реплика на оръжие и е носиш със себе си на улицата,ако стане скандал и решиш да извадиш тази реплика на оръжие,никои по никакъв начин няма да знае,че това е бутафорен пистолет и може да си навлечеш огромни неприятности,като дори може да застрашиш собственото си физическо здраве.Опази Боже полицай да те види,че насочваш тази играчка към някой или към него,сам разбираш какво може да ти се случи...Има едно основно правило и макар и да си малък ти си мъж "Пистолет и мъжки "инструмент" се вадят само ако ще ги ползваш"...
Едно време преди доста години в училищата имаше дисциплина "Начално военно обучение",децата дори ходеха на военно обучение(военен лагер)и там всички получаваха елементарна грамотност както за войсковият ред в армията,така и за някои видове оръжие...там се провеждаха и учебни стрелби с автомат "Калашников",съпругата ми е била на такъв лагер още си спомня интересни случки и с удоволствие разглежда снимките в албума си от ученическите си години...
dakota_

Мнениеот Romanov » 16 Ное 2010, 18:53

Пак казвам, нямам никакво намерение да насочвам такова оръжие към някого или се разхождам навън с него... Фен съм на оръжията и затова търся нещо, което може да ме доближи най-близко до истинското оръжие, но и да не мога да си навредя на себе си или на някой друг с него. Тези Страйкбол оръжия с топчетата са от метал, а аз точно това искам, да е метално... Разбирам, че пак има риск от нараняване с тях, но ако няма с какво да стрелям няма как да се нараня.. Иначе всеки може да си купи от пазара пластмасово, но не ми трябва такова.
Аватар
Romanov

Следваща

Назад към Теми за граждани