Позитивното и негативното. Мнението за МВР служители.

Позитивното и негативното. Мнението за МВР служители.

Мнениеот kkarakashev » 21 Дек 2010, 21:54

Отварям тази тема за да видим дали може ние, който не сме в системата да опитаме да е променим към по-добро. Дано има повече похвали към Полицаите, от колкото лошите впечатления, и дано всяко лошо впечатление да се промени.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Re: Позитивното и негативното. Мнението за МВР служители.

Мнениеот kkarakashev » 21 Дек 2010, 21:59

Днес към 13ч. в Чепеларе полицай от ППД спря движението за да минат 3-4 деца и един мъж. До сега не бях го виждал с очите си това, но ми направи наистина много добро впечатление. Това наистина рядко ще се случи в големият град. Явно е сложно да си загрижен :(
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот userr911 » 22 Дек 2010, 13:43

Аз също съм оставал с добри впечатления.Веднъж 1 ден преди бала ми точно в друг град се обърках и направих 2 нарушения за 2 минути, верно дребни, но все пак нарушения и не бяха нарочно.Добре, че полицаите излезнаха точни и като им обясних ми влезнаха в положение.Все пак нека има повече и по-добри хора.То на първо място трябва да си човек. ;)
userr911

Мнениеот kkarakashev » 28 Яну 2011, 22:14

Днес позвъних на 112 заради съмнение , че пак са напълнили река Чая със химикали. Водата в някой участъци си беше зеленикава. След обаждането на телефона ми звъня и еколожката на Асеновград, и дежурния на Г.З. Пловдив и още някакъв началник. Брех, да му се невиди хората и от трите служби си вършили работата и то доста бурзо. Браво.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот emillazarov » 28 Яну 2011, 23:06

КАРАКАЧЕВ ти не знаеш ли че вече няма Гражданска защита.Новото име е Пожарна Безопасност и Защита на Населението. :idea: :lol:
emillazarov

Мнениеот kkarakashev » 29 Яну 2011, 08:52

emillazarov написа:КАРАКАЧЕВ ти не знаеш ли че вече няма Гражданска защита.Новото име е Пожарна Безопасност и Защита на Населението. :idea: :lol:

Знам, ама явно дежурния "не знаеше" щото знам и как ми се представи ;) и искам потниче заради фамилията :P :P
Аватар
kkarakashev

Мнениеот Police92 » 09 Юли 2011, 20:43

Аз имам и добри и лоши впечатления от полицаите в родният ми град. Един мой приятел от бившата ми гимназия прескочи една ограда и излезе на пътя(улица, по която е забранено влизането на автомобили) и точно тогава минаваше една от патрулиращите коли.Полицаите спряха и водачът на МПС-то отвори вратата и извика:" Ей дришлйо, ако те бях ударил...?", седи и навиква. Тази му постъпка много ме ядоса. Също така, когато веднъж се прибирах от училище в един пороен дъжд, патрулиращата кола мина, удари в една дупка точно до мен и ме окъпа от главата до петите. За човек 1.85 това е много :lol:
Имам и добри наблюдения. Като малък бях в детска полицейска академия и там имаше хора, които наистина с кеф ни показваха професията си и какво правят през работният си ден. И наскоро, когато подавах документи за АМВР , държавният служител от Човешки ресурси ми даде много полезни съвети относно документите и си свърши добре работата.
Аватар
Police92

Мнениеот kkarakashev » 07 Юли 2012, 07:00

Не е точно по темата, но съм създал темата точно с тази цел:

Тази сутрин минути след 00.00 станах свидетел на нещо изключително рядко в наши дни. Млади хора - 2 момчета и момиче на около 18год. се прибираха към домовете си. Минавайки пред блока виждат МПС със отворен прозорец. Започнаха да разговарят помежду си и да се чудят на кой е колата. По думите им бяха загрижени за автомобила. След 10 мин. разговори помежду си започнаха да звънят по звънците на входа. В началото никой не се показа. После жена , видимо разстроена от звъненето излезе на терасата си. Без да пита за причината за звъненето тя ги нахока и нарече какви ли не, че я притесняват. Едно от момчетата и даде следното обяснение: "Госпожо, аз не звъня за да Ви събуждам ей така. Знаете ли на кой е тази кола. Отворена е. Може да е обират или утре да не е намери собственика и. Ако беше вашата кола, как ще се почуствате ако утре е обрана или е няма?" След като госпожата "сподели", че ама никак не е интересува това, младежите си тръгнаха, защото тя продължи да ги гони. Междувременно позвъних на телефона в РУ"Полиция" и на 2-3 мин. на място беше патрулен автомобил. Огледаха колата видяха проблема - а той не е никак за пренебрегване, защото е предпоставка или за кражба на колата или за обир. Постояха 5-10 мин. и напуснаха мястото. Десетина минути по късно собственика на колата дойде до автомобила, дигна прозореца, заключи го и се прибра.

Поздравления и за двете страни на барикадата срещу престъпността !!!!
Аватар
kkarakashev

Мнениеот Police92 » 22 Юли 2012, 15:35

Преди 1-2 месеца, бях в София. Разхождах се с един приятел и какво да видят очите ми. Служител на МВР, който седеше до една пешеходна пътека, спря движението, хвана под ръка една старица и и помогна да пресече до отсрещният тротоар. Женицата едвам ходеше и въпреки всичко полицаят с търпение я отведе и и помогна. Respect :!:
Аватар
Police92

Мнениеот kkarakashev » 07 Авг 2012, 20:46

Днес в Асеновград бях свидетел на много професионално изпълнение на служебните си задължения на служител на МВР.
Движех се в посока Асеновград и на влизане в града извън пътното платно (на тротоара) бе спрял АП. Служителите се занимаваха с спрян за проверка водач. Единият от служителите видя как автомобил в насрещното платно премина на червен светофар. Премина между движещите си в моето платно коли, прескочи разделителната ограда и спря автомобила. Той доста се бе засилил, но спря малко по надолу. После се върна.

Поздрави за този служител.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот dakota_ » 07 Авг 2012, 22:10

kkarakashev написа:Днес в Асеновград бях свидетел на много професионално изпълнение на служебните си задължения на служител на МВР.
Движех се в посока Асеновград и на влизане в града извън пътното платно (на тротоара) бе спрял АП. Служителите се занимаваха с спрян за проверка водач. Единият от служителите видя как автомобил в насрещното платно премина на червен светофар. Премина между движещите си в моето платно коли, прескочи разделителната ограда и спря автомобила. Той доста се бе засилил, но спря малко по надолу. После се върна.

Краси,кавички си пропуснал да сложиш на професионално изпълнение.Това се нарича амсалак!Направил е точно това което не трябва да прави.Каквото е направил водача на МПС,такова е направил и полицая...Нямаме нужда от такъв "героизъм",защото както прескача металното заграждение между двете платна,така може да подмаже гумите на някой автомобил докато преминава между тях и скача като кон...всичко това за алилуя...После ще казват,че е загинал по време на изпълнение на служебните задължения и ще има приказки,че държавата не се грижи за сигурността на полицейските служители...
dakota_

Мнениеот kkarakashev » 08 Авг 2012, 05:51

dakota_ написа:
kkarakashev написа:Днес в Асеновград бях свидетел на много професионално изпълнение на служебните си задължения на служител на МВР.

Краси,кавички си пропуснал да сложиш на професионално изпълнение.Това се нарича амсалак!Направил е точно това което не трябва да прави.Каквото е направил водача на МПС,такова е направил и полицая...Нямаме нужда от такъв "героизъм",защото както прескача металното заграждение между двете платна,така може да подмаже гумите на някой автомобил докато преминава между тях и скача като кон...всичко това за алилуя...После ще казват,че е загинал по време на изпълнение на служебните задължения и ще има приказки,че държавата не се грижи за сигурността на полицейските служители...

dakota_ колкото и да е било безотговорно и рисковано - да колите в моята лента го забелязаха и намалиха веднага, то се и предполага, че карат бавно заради АП ;) Мисълта ми е, че не го пусна бъдева (каквото и да е станало после, не съм свидетел) но все пак го спря.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот kkarakashev » 08 Авг 2012, 20:40

Смел полицай изнесе на ръце немощен старец от бушуващ пожар в Русе

80-годишен мъж беше спасен по чудо от страшен пожар в Русе. Човекът живее втори живот благодарение на главен полицай Николай Некезов. По телефон 112 вчера вечерта бил получен сигнал за пожар на ул. „Люляк” в града. Първи на местопроизшествието се отзовал патрул от Първо РПУ.
Преди да изчака пожарната и с риск за живота си Некезов влязъл в горящата сграда, за да провери дали вътре има хора. В ужасната жега и дим успял да види 80-годишния мъж, намиращ се в безпомощно състояние и успял да го изнесе навън. По-късно човекът бил отведен в болница, където го лекуват от полученото обгазяване.

Гасенето на силния пожар продължило до ранните часове на деня. В горящата къща имало много разнообразни вещи, дървени мебели, бои и лакове, заради които огънят бил много труден за потушаване. Заради опасността от прехвърляне на пламъците към съседните сгради, пожарникарите охлаждали стените с вода, а за всеки случай съседите били евакуирани. В края на краищата пожарът бил потушен, но с цената на жестоки поражения на сградата, а полицаят е предложен за награда за проявен героизъм.

/БЛИЦ http://www.blitz.bg/news/article/149920
Последна промяна belyata на 09 Авг 2012, 12:00, променена общо 1 път
Причина: Добавен линк.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот belyata » 10 Авг 2012, 09:39

Полицай връща изгубени в метрото 1000 долара

Изображение
"Дори за миг не съм се замислял дали да върна парите, или не. Това ми е работата. Не си струва да рискувам живота си заради някакви 1000 долара. Въпреки че имам кредит, ако отново ми се случи, пак бих го направил."
С тези думи полицаят Иван Николов обяснява непонятната за някои хора своя постъпка на 16 юли. Тогава при редовен оглед в станцията на метрото на спирката на стадион "Васил Левски" намира забравен плик върху седалка в края на станцията.
"Около 13,20 часа видях прозрачен джоб, оставен на една от пейките. Приближих се и видях, че вътре има документи от банка за срочен депозит. Взех пакета и започнах да го разглеждам по-внимателно, докато се прибирах към стаята за видеонаблюдение, където стоим обикновено с колегата ми. Тогава съгледах банкнотите", разказва Иван Николов.
Сърцето на полицая започнало да бие по-бързо, той замръзнал на мястото си, а очите му се разширили от почуда, когато в пакета между листовете документи видял мушнати 10 банкноти по 100 долара.
"Много се изненадах. Веднага казах на дежурния за случилото се. По името в договора открихме жената, която бе забравила ценния плик", обяснява полицаят Николов.
Оказало се, че това е 77-годишната Виолетка Антонова. Възрастната дама дори не разбрала, че си е загубила нещо.
"Този ден бе много топло, стана ми лошо след дългата разходка до банката и обратно до метрото. Прибрах се и направо легнах да отдъхна, в мен нямаше и съмнение, че съм взела плика", разказва Виолетка Антонова.
Жената допълва, че била много изненадана от телефонното позвъняване от полицията. Баба Вили, както сама нарича себе си, е вдовица от много години. Споделя, че парите били наследство от съпруга й, който работел като проектант на язовири в Иран. Сега жената се разнообразявала с плаж и игра на карти с нейни приятелки връстнички. На 16 юли обаче задачата й била да вземе лихвата по депозита, но й станало лошо и бързала да се прибере на хлад.
"Когато пристигна, жената беше много шокирана, не можеше да повярва, че ще си получи обратно всичките пари. Това въобще не го очакваше, благодари ни много емоционално", казва полицаят Николов с усмивка на уста. Той допълва обаче, че са малко вече хората, които благодарят за върнатите вещи, повечето от тях са сърдити и си тръгват с намусени лица.
Както повечето българи, и Николов има зад гърба си кредит към банка, на която плаща всеки месец вноска. Преди 10 години взел 20 000 лв., защото искал да оправи къщата, в която живее заедно с майка си в Казичене. Сега след време той пресмята и се шегува, че всъщност парите на баба Вили представляват около 5 вноски по кредита му.
Това не е първият подобен случай в практиката на полицая. Оказва се, че през пролетта на миналата година той намерил портмоне, което се било мушнало зад седалките. В него имало около 400 лв., лични документи, кредитни и дебитни карти. След като открили собственика на портфейла, се оказало, че той е 30-годишен младеж. "Момчето сподели, че е събирало дълго парите, които били за наема му", спомня си полицаят.
Иван Николов работи от 8 години в системата на МВР, бил е служител в столичното 3-о РПУ, после се сменя на различни метростанции. Баща му също е работил в МВР като автомонтьор, а майка му е продавачка.
Иван Николов твърди, че много харесва работата си въпреки лошите думи, които чува от хората. "За съжаление гражданите ни нямат доверие", споделя още той. Николов харесва фитнеса и дори се хвали, че този спорт понякога му помага и в работата. "Често се случва да спорим с пиян пътник, на когото трябва да му се обясни по-категорично, че не се пускат пияни хора в метрото", казва полицаят.
Забравяли от китара до пистолет по спирките
582 лични документи, кредитни и дебитни карти, телефони, лаптопи, детски портмонета, обувки и дрехи от химическо чистене, дори законен газов пистолет и китара са били забравени по спирките на метрото в столицата от началото на годината досега.
Това разказа началникът на "Метрополитен" към Охранителна полиция-СДВР, Иван Стойчев. По думите му през годината са били върнати 63 телефона, 5 лаптопа, 3200 лева и 1000 долара.
"Важно е хората да знаят, че ако по загубените вещи няма някакви данни и телефони на собственика, те могат да отидат и да ги потърсят в центъра за градска мобилност на площад "Възраждане". Там има бюро за загубени вещи", допълва още Стойчев.
По-засилени са мерките за сигурност и контрол в метрото след атентата в Бургас, допълва още служителят. По-стриктно се проверяват големи сакове или пък пакети, които са плътно затворени и не се вижда какво има вътре. Затова е добре хората да не оставят запечатани плътно кутии например, защото една забравена такава кутия с обувки може да затвори цялата метростанция.
Друг важен проблем е, че често хората си оставят багажа някъде настрана, а те отиват на метри от него да седнат. Веднага ги предупреждаваме, че всеки трябва да стои до багажа си, за да няма съмнение за оставени странни пакети в метрото.
"През метростанцията всеки ден минават поне по 2-3 хиляди човека и все има някой, който е много разсеян и забравя по нещо. Това се случва поне по веднъж на ден", разказват още от полицията.
novinata.net
Аватар
belyata

Мнениеот kkarakashev » 29 Окт 2012, 09:11

Нормално ли е следното. Не казвам забранено или разрешено, а нормално ли е:
Слизат полицаи от автомобила, пали си цигарката и отива при дадено лице да разговаря. (ПТП - разговор с водачите)
Малко на мен лично ми се струва ......... не на място.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот катюша » 29 Окт 2012, 09:40

kkarakashev написа:Нормално ли е следното. Не казвам забранено или разрешено, а нормално ли е:
Слизат полицаи от автомобила, пали си цигарката и отива при дадено лице да разговаря. (ПТП - разговор с водачите)

Краси,това не е нещо нередно (ненормално). Важно е да си свърши работата за която е повикан.
катюша

Мнениеот Vladimirov » 29 Окт 2012, 22:06

kkarakashev написа:Нормално ли е следното. Не казвам забранено или разрешено, а нормално ли е:
Аз лично го правя редовно/когато имам подаден сигнал за ПТП с пострадало лице/.Цигара паля и когато поради спора на гражданите не мога да ги изслушам...Граждани са ми правили забележка за цигарите,която е основателна и съм я допушвал в колата.
Vladimirov

Следваща

Назад към Теми за граждани