Позитивното и негативното. Мнението за МВР служители.

Re: Позитивното и негативното. Мнението за МВР служители.

Мнениеот kkarakashev » 24 Апр 2013, 06:58

Пиян полицай блъсна две коли
Дрегерът показал 2,1, Станимир Атанасов викнал сам линейка заради болки в сърцето

Пиян пътен полицай от СДВР е катастрофирал на бул. „Симеоновско шосе” в София, като при инцидента е блъснал две коли, след което сам си извикал линейка. Случката станала на 19 април около 18,45 часа. От столичната полиция обясниха, че Станимир Атанасов не е бил на смяна, а катастрофата станала с личния му автомобил "Алфа Ромео", но казаха, че не могат да посочат дали е употребил алкохол. Разследващи казаха, че дрегерът е отчел 2,6 промила, докато кръвната проба показала 2,1.Атанасов се движил зад няколко автомобила, когато шофьорът пред него внезапно набил спирачки малко преди светофара на "Студентски град". Полицаят не успял да реагира и се врязал в задницата на предната колата.

Свидетели на случката също твърдят, че полицаят бил пиян. След катастрофата той позвънил на 112 и поискал линейка, след което обяснил, че има проблеми със сърцето, и влязъл в колата си. Единият от участниците в катастрофата публикува снимка на полицая в група във Фейсбук заедно с твърденията, че повече от два часа на мястото на катастрофата не е пратен пътен патрул. След идването на катаджиите е направена проверка за алкохол на останалите водачи.
Изображение
http://www.blitz.bg/news/article/195657
клип в Интернет, заснет предполагаемо от участник в събитията:
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот Sir Humphrey » 24 Апр 2013, 09:27

Този орган на реда ще си има доста неприятности.
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот катюша » 24 Апр 2013, 09:53

Неприятностите му ще бъдат като на всеки водач на МПС заловен да управлява със съдържание на алкохол над 1.2 промила.
Прави ми впечатление,че оператора на клипа е доста експресивен и цяла БГ може да го чуе.
катюша

Мнениеот InfoInfo » 24 Апр 2013, 11:13

катюша написа:Неприятностите му ще бъдат като на всеки водач на МПС заловен да управлява със съдържание на алкохол над 1.2 промила.
+ нов работодател.
InfoInfo

Мнениеот катюша » 24 Апр 2013, 11:33

InfoInfo написа:
катюша написа:Неприятностите му ще бъдат като на всеки водач на МПС заловен да управлява със съдържание на алкохол над 1.2 промила.
+ нов работодател.

Поне ще има късмет да се уреди с хубава работа,нали в МВР службата е тежка и заплатите са малки,сега ще взима 2-3 000 лева при нов работодател и пей сърце :mrgreen:
катюша

Мнениеот paolon » 24 Апр 2013, 19:43

катюша написа:Поне ще има късмет да се уреди с хубава работа,нали в МВР службата е тежка и заплатите са малки,сега ще взима 2-3 000 лева при нов работодател и пей сърце

И при справка на бившият полицай, познай какво ще излиза. ;)
Аватар
paolon

Мнениеот dakota_ » 24 Апр 2013, 20:12

paolon написа:
катюша написа:Поне ще има късмет да се уреди с хубава работа,нали в МВР службата е тежка и заплатите са малки,сега ще взима 2-3 000 лева при нов работодател и пей сърце

И при справка на бившият полицай, познай какво ще излиза. ;)

Ще излезе,че е слаб пияч ;) Сърцето го е стегнало и е повикал линейка като се е осъзнал,че вече ще му се наложи да е по цял ден прав до струга...защото каквото и да си говорим е по-добре да си паднал пиян под масата,отколкото да си прав до струга :mrgreen:
dakota_

Мнениеот kermit » 24 Апр 2013, 20:19

Някой насила ли го е карал да духа?Егати и пътния полицай като не знае,че може да откаже проба.Не че оправдавам това някой да кара пиян,но пък и сам да си подпишеш присъдата и уволнението говори за висша степен на простотия.
kermit

Мнениеот Vladimirov » 24 Апр 2013, 20:21

Все пак сам с е лишил от правато да бъде само стугар,а не осъждан стругар... :D
Vladimirov

Мнениеот dakota_ » 24 Апр 2013, 20:34

kermit написа:Някой насила ли го е карал да духа?Егати и пътния полицай като не знае,че може да откаже проба.Не че оправдавам това някой да кара пиян,но пък и сам да си подпишеш присъдата и уволнението говори за висша степен на простотия.

Пътен полицай не отказва ;) иначе случая сам по себе си говори,че човека наистина е бил пиян и с чисто сърце е духал... едно време казваха,че е по-добре да паднеш духом,отколкото да го духаш паднал :mrgreen:
dakota_

Мнениеот Sir Humphrey » 30 Апр 2013, 07:52

Пореден пирон в ковчега на имиджа на МВР
http://www.dnevnik.bg/live/novini_ot_va ... kat-varna/

Хъшлащината и простащината завземат все повече територии... Не мога да си обясня как това нещо е допуснато от шефовете във Варна.
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот катюша » 30 Апр 2013, 17:28

Sir Humphrey написа:Пореден пирон в ковчега на имиджа на МВР
http://www.dnevnik.bg/live/novini_ot_va ... kat-varna/

Хъшлащината и простащината завземат все повече територии... Не мога да си обясня как това нещо е допуснато от шефовете във Варна.

На теб не ти се налага да работиш с "пациенти",иначе ще знаеш колко ценен е надписа "Некъпани и намусени не обслужваме" ... Преди два дни бях дежурна,през нощта патрула докара 2-3 пияни "порове",че са намусени до преживях,окървавени също не ме впечатлява но с некъпани ми беше голям зор да издържа,а да не ти казвам каква миризма беше около "маймунарника" ...
катюша

Мнениеот guesswho » 30 Апр 2013, 18:19

Двамата порове обаче да те светна са също толкова граждани колкото и най-изисканите костюмари та задължението ти да си в тяхна услуга важи в пълна сила. Не съм видял още някъде да е законово регламентирано колко често трябва да се къпе човек, за да е допуснат до гише на кат. Всъщност не би било зле да има закон за личната хигиена, но дотогава подобни изцепки са както се изрази господина горе - пирон в ковчега на реномето...
guesswho

Мнениеот MasterCop » 30 Апр 2013, 19:00

Да - общата култура не е законово регламентирана, но за да очакваме културно отношение от държавните служители, би следвало да се запознаем освен с правата и със задълженията си! Иначе не се и съмнявам че всички ще бъдат обслужени подобаващо, защото каквото всеки посее, това и ще пожъне... ;)
Сър-а е прав - това гише е по-голяма селяния и от тираджийска кабина от времето на турбо-фолка ... :lol:
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот guesswho » 30 Апр 2013, 19:33

Не знам, не знам - трябва да питам един познат, който живее до едно гнусно гето в Чикаго - казва, че техните мангали(негрите) вонят десет пъти повече от най-сополивия циганин тук. Ще го помоля да иде в местното им "РПУ" да разкаже как ги обслужват там и дали има надписи, че не обслужват вонящи :)
guesswho

Мнениеот dakota_ » 30 Апр 2013, 19:52

guesswho написа:Двамата порове обаче да те светна са също толкова граждани колкото и най-изисканите костюмари та задължението ти да си в тяхна услуга важи в пълна сила. Не съм видял още някъде да е законово регламентирано колко често трябва да се къпе човек, за да е допуснат до гише на кат. Всъщност не би било зле да има закон за личната хигиена, но дотогава подобни изцепки са както се изрази господина горе - пирон в ковчега на реномето...

Да те "светна" и аз,че гражданите нощем са по домовете си и не им се налага да ги отвеждат в РУП и да нощуват в "маймунарника"... Дали ще е пор в изискан костюм или ще е пор в дочени дрехи,за мен няма разлика,защото и в двата случая става дума за порове...
Тия порове в повечето случаи се отвеждат в РУП именно,защото полицията работи в услуга на гражданите и когато порове смутят спокойствието на гражданите,тогава се налага да се действа по горния начин... В резултат на престоя си в РУП,на сутринта излизат на улицата отново порове,но временно дисциплинирани...Лесно гражданин не се става,но ние не спираме да работим в полза на гражданите...
dakota_

Мнениеот guesswho » 01 Май 2013, 00:01

Това ме подсети за една забавна историйка :) Та понеже съм програмист за США-ска компания, ми се налага да работя понякога да късните часове. Ходих до магазина за бира и понеже нещо ми се разтрака по колата, реших на паркинга с фенерчето да оправя една ламаринка под нея.
Лежа си аз под колата и по едно време някаква кола идва и набива рязко спирачки - аз видях само фарове. Иде един униформен господин към мен, представя се, иска ми документи - всичко - точно. Не знам дали съм длъжен по закон да отговоря на въпроса "какво правя"/"защо съм тук"(всъщност въпроса беше "Кво прайш тука?"), и да давам обяснения защо точно съм в собствената си кола в N часа вечерта, но понеже нямам нищо против полицаите, и не заядлив келеш, не виждам що да крия:
- Ами, оправям я.
- По това време?
- Да. Има ли някакъв проблем?
- Ми, не мислиш ли, че не е нормално(?) в 3 през нощта? Гражданите по това време спят.

Тук се замислих дали да влезем в полемика кое е по-нормално - да търпиш български работодател-идиот, да мишкуваш с мизерна заплата и висше образование, но пък да имаш нормално работно време, или да вземаш нормална заплата като за инженер, но работейки по чужд часовник... явно съм предпочел да не съм "гражданин", тъй като не спя "по нормално време" :)

- Ами, сега имам свободно време.
- Какво работиш? (винаги ме е озадачавал интереса на служителите на реда към професията ми)
- Програмист съм.
- Ааа компютърджия. Ми защото са се обадили, че някой прави нещо на кола пред блока.

И така. Разбира се, не пропуснах да благодаря, че все пак са си свършили работата и са дошли да проверят, щото можеше и да е някой да прави бели по колите, но не разбрах защо полемиката трябваше да продължи след като показах документите си и нямаше място за съмнение, че съм в собствената си кола, макар и след полунощ :)

Та така за гражданството...

А по горните слова и снимки не ме разбирай погрешно - ако зависи от мен тия пияндета и безделници директно ги пращам на трудова рехабилитация да копат ниви и да строят мостове и магистрали... но подобни сценки правят тъпо впечатление в очите на съвестните граждани ;)
guesswho

ПредишнаСледваща

Назад към Теми за граждани