Позитивното и негативното. Мнението за МВР служители.

Re: Позитивното и негативното. Мнението за МВР служители.

Мнениеот MasterCop » 01 Май 2013, 07:18

Знаеш ли кое е най-ценното за нас в тази историйка - че някой се е обадил за съмнителното ти поведение! Ако повече граждани сигнализираха за подобни ситуации, щеше да има много повече задържани престъпници, защото "Единственото от което има нужда злото за да тържествува е добрите хора да не правят нищо"!
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот dakota_ » 01 Май 2013, 08:20

guesswho написа:Това ме подсети за една забавна историйка :) Та понеже съм програмист за США-ска компания, ми се налага да работя понякога да късните часове. Ходих до магазина за бира и понеже нещо ми се разтрака по колата, реших на паркинга с фенерчето да оправя една ламаринка под нея.
Лежа си аз под колата и по едно време някаква кола идва и набива рязко спирачки - аз видях само фарове. Иде един униформен господин към мен, представя се, иска ми документи - всичко - точно. Не знам дали съм длъжен по закон да отговоря на въпроса "какво правя"/"защо съм тук"(всъщност въпроса беше "Кво прайш тука?"), и да давам обяснения защо точно съм в собствената си кола в N часа вечерта, но понеже нямам нищо против полицаите, и не заядлив келеш, не виждам що да крия:
- Ами, оправям я.
- По това време?
- Да. Има ли някакъв проблем?
- Ми, не мислиш ли, че не е нормално(?) в 3 през нощта? Гражданите по това време спят.

Тук се замислих дали да влезем в полемика кое е по-нормално - да търпиш български работодател-идиот, да мишкуваш с мизерна заплата и висше образование, но пък да имаш нормално работно време, или да вземаш нормална заплата като за инженер, но работейки по чужд часовник... явно съм предпочел да не съм "гражданин", тъй като не спя "по нормално време" :)

- Ами, сега имам свободно време.
- Какво работиш? (винаги ме е озадачавал интереса на служителите на реда към професията ми)
- Програмист съм.
- Ааа компютърджия. Ми защото са се обадили, че някой прави нещо на кола пред блока.

И така. Разбира се, не пропуснах да благодаря, че все пак са си свършили работата и са дошли да проверят, щото можеше и да е някой да прави бели по колите, но не разбрах защо полемиката трябваше да продължи след като показах документите си и нямаше място за съмнение, че съм в собствената си кола, макар и след полунощ :)

Та така за гражданството...

А по горните слова и снимки не ме разбирай погрешно - ако зависи от мен тия пияндета и безделници директно ги пращам на трудова рехабилитация да копат ниви и да строят мостове и магистрали... но подобни сценки правят тъпо впечатление в очите на съвестните граждани ;)

Да ти кажа честно и аз бих се зачудил ако някой си ремонтира автомобила пред блока в 03 часа през нощта...може да ти се наложи да чукнеш ламаринката,да хлопнеш капака на багажника,да дрънне някой ключ...изобщо ти да си ремонтираш автомобила,а някой да иска да спи на спокойствие и това спокойствие да му е гарантирано и да има право да не му се нарушава нощната тишина...
Има вариант да са се обадили,че някой прави нещо по някаква кола и е възможно да краде...но има и вариант шума да е дошъл малко в повече и да се обадили,че някой прави нещо по някаква кола,защото така най-бързо ще се реагира и ще се преустанови досадата всички от блока да са съпричастни с твоя ремонт...
Колегите са ти задали допълнителни въпроси,защото са искали да преценят дали не те "пере сачмата"... защото и тези които ги "пере съчмата" и те имат документи,но в тях не пише,че не са "сами" ...
Друг път ако искаш пробвай да поставиш полицаите на мястото им,да не ти задават въпроси в три часа на разсъмване и да не ти пречат да вдигаш шум,тегли им по една майна и ще заработиш възможност да усетиш как пахнет обезьянник в РУП ;)
dakota_

Мнениеот kkarakashev » 04 Май 2013, 13:42

Хора всякакви. Ето ти история от преди 3 дена в Русе.
Паркирам си камиона до място на което разтоварвам стока. Камиона работи на агрегат, понеже е замразена стока. Часът е около 11. Идва жена и ме кара да си загася агрегата, че не можела да си чуе клиентите в магазина. След като и отказах тя се оплакала .... на 112. Идват полицайте и културно. Няма как да ми забранят да работи агрегата, но ме помолиха да направя компромис и да го преместя. Разбрахме се :)
Интересното в случая ми е какво е било обаждането на 112 и колко смях е породило прищявката на една г-жа :mrgreen: :mrgreen:
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот guesswho » 06 Май 2013, 17:51

dakota_ не мога да разбера желанието ти във всеки един възможен момент да се заяждаш? Дано "на пост" да не си такъв. Не виждам защо се опитваш да ме подтикваш да се заяждам с полицаите. Или би ти доставило кеф да има повече "отворени", които се репчат и които закопчаваш с ухилена физиономия? Да не би да плащат "на парче" някакви бонуси за брой арестувани, та да провокираш хората? Ако е така - разбирам - парите са си пари.

П.П. мога да гарантирам с професията си, която е звързана и с аудио инженерство, че в нито един момент не съм надвишил нормите за шум според ХЕИ. Съмнявам се да имаш обаче апаратурата да го замериш - на място и не само :)
guesswho

Мнениеот СИГМА12 » 06 Май 2013, 18:03

Ще ти издам една тайна!Плащат ни за всеки задържан,но не мога да ти кажа по колко,защото е класифицирана информация.На края на годината има и бонус за този с най-много задържани.Сега синдиката се бори да направят бонусите на шест месеца и да има награди за застреляни или поне осакатени :mrgreen:
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот dakota_ » 06 Май 2013, 18:31

guesswho написа:dakota_ не мога да разбера желанието ти във всеки един възможен момент да се заяждаш? Дано "на пост" да не си такъв. Не виждам защо се опитваш да ме подтикваш да се заяждам с полицаите. Или би ти доставило кеф да има повече "отворени", които се репчат и които закопчаваш с ухилена физиономия? Да не би да плащат "на парче" някакви бонуси за брой арестувани, та да провокираш хората? Ако е така - разбирам - парите са си пари.

П.П. мога да гарантирам с професията си, която е звързана и с аудио инженерство, че в нито един момент не съм надвишил нормите за шум според ХЕИ. Съмнявам се да имаш обаче апаратурата да го замериш - на място и не само :)

Според нормите на ХЕИ може да не си извършил нарушение,но според нормите на РИОКОЗ не може да бъдеш сигурен... има чл.6,запознай се с него и вероятността да бъдеш закопчан и отведен в РУП ще е минимална...
В провокацията се крие успеха и в нашата работа е задължителна...знаеш ли колко хора си казват и неща за които не сме ги питали ;),а и те не са мислили,че ще ни ги споделят :D
dakota_

Мнениеот guesswho » 06 Май 2013, 18:38

Ти се бъзикаш, но според нормите на РИОКОЗ, мога да отварям и хлопам вратата на багажника цяла нощ :roll: Иначе сега вече ще знам, че ви е част от професията да се заяждате и няма да се изненадвам от странни въпроси - майната им на правата на гражданите - човека с пищова е законЪТ, нали тъй ;) И за да има смисъл безсмисления диалог, който водим, моля да ми отговориш как да отговоря на въпрос, на който не искам без да се приеме като заяждане и "отваряне" и "покана да нощувам в районното" - примерно не се кефя на работата си и не искам да отговарям на въпроса "какво работя"?
guesswho

Мнениеот dakota_ » 06 Май 2013, 18:45

guesswho написа:Ти се бъзикаш, но според нормите на РИОКОЗ, мога да отварям и хлопам вратата на багажника цяла нощ :roll: Иначе сега вече ще знам, че ви е част от професията да се заяждате и няма да се изненадвам от странни въпроси - майната им на правата на гражданите - човека с пищова е законЪТ, нали тъй ;)

Последно,според нормите на ХЕИ или според нормите на РИОКОЗ ? Коментираш без да си се запознал с чл.6 и за това грешиш. За човека с пищова не знам,но знам,че с добра дума и пистолет в ръка човек може да постигне далеч повече, отколкото само с добра дума...
dakota_

Мнениеот guesswho » 06 Май 2013, 18:58

чл. 6 на кое? Те не са им един и два законите, които стигат до чл. 6 :)
guesswho

Мнениеот Vladimirov » 06 Май 2013, 19:26

Ти се бъзикаш, но според нормите на РИОКОЗ, мога да отварям и хлопам вратата на багажника цяла нощ :roll: Градски,може да не отговаряш на въпроса,какво работиш,но не може да правиш упражнението с багажника,ако нарушаваш спокойствието на гражданите!Не знам някой да е прибран в РПУ за отказ да каже,къде работи или за хлопване на багажник,но знам за такива,като теб,които получават правосъдие/напълно заслужено/ от тези на които пречиш,а в този момент случайно полицаите си завързват обувките и гледат в обратната посока... :D.После може да се жалиш при тези,които са те предупредили най-любезно първия път и да чакаш възмездие за извършителите...Защо вместо да спазваш общоприетите норми на поведение и учтивост си пробваш късмета,като разчиташ,че закона те "пази"?Точно такива граждани като теб,които си знаят правата,но не и задълженията,карат колегите да са прекалено пасивни или активни!
Vladimirov

Мнениеот dakota_ » 06 Май 2013, 19:36

guesswho написа:чл. 6 на кое? Те не са им един и два законите, които стигат до чл. 6 :)

Чл.6 гласи,че проверяващия /шефа/ винаги е прав :D По това време на денонощието с това хлопане на капака на автомобила има опасност да паднеш по гръб и да си счупиш носа...
dakota_

Мнениеот guesswho » 06 Май 2013, 19:39

Ти къде точно видя да пиша, че съм се заял с някой или съм нарушил нечие спокойствие? Я ми цитирай, че най-обичам да ми пъхат думи в устата... :oops: Иначе си съвършено прав - статистически се е доказало, че по-надеждно е да се саморазправиш отколкото да чакаш "законът" да си завърже обувките. Радвам се, че го осъзнаваш и дано работиш за по-бързо връзване на обувки та да може да послужиш и малко на гражданите - били те издразнени комшии от някой чалгар, който си надува уредбата или пребитият съсед, който е посмял да се оплаче на 112 докато си си връзвал... обувката :)

dakota_ написа:Чл.6 гласи,че проверяващия /шефа/ винаги е прав :D По това време на денонощието с това хлопане на капака на автомобила има опасност да паднеш по гръб и да си счупиш носа...

Разбира се - нарича се побой и предполагам образованието, което с пот на чело си придобил, ти е дало познания как се наказва :) Нали? Иначе ме кефи как всички тук подстрекавате към саморазправа :)
guesswho

Мнениеот Vladimirov » 06 Май 2013, 19:52

guesswho написа:Ти къде точно видя да пиша, че съм се заял с някой или съм нарушил нечие спокойствие? Я ми цитирай, че най-обичам да ми пъхат думи в устата... :oops: Иначе си съвършено прав - статистически се е доказало, че по-надеждно е да се саморазправиш отколкото да чакаш "законът" да си завърже обувките. Радвам се, че го осъзнаваш и дано работиш за по-бързо връзване на обувки та да може да послужиш и малко на гражданите - били те издразнени комшии от някой чалгар, който си надува уредбата или пребитият съсед, който е посмял да се оплаче на 112 докато си си връзвал... обувката :)

dakota_ написа:Чл.6 гласи,че проверяващия /шефа/ винаги е прав :D По това време на денонощието с това хлопане на капака на автомобила има опасност да паднеш по гръб и да си счупиш носа...

Разбира се - нарича се побой и предполагам образованието, което с пот на чело си придобил, ти е дало познания как се наказва :) Нали? Иначе ме кефи как всички тук подстрекавате към саморазправа :)

Аз видях,че умуваш за замервания,децибели и хлопане на багажник,когато смачканите от тежкото ежедневие граждани искат да почиват!Всичко това за което писах няма да ти се случи и в лицето на повечето колеги ще откриеш приятели,които биха ти помогнали,ако просто покажеш човешко отношение...Не се засягай,просто обясних,как се коригират някои пропуски в закона,които пречат на работота на полицията! ;)
Vladimirov

Мнениеот guesswho » 06 Май 2013, 20:08

Това за замерванията го загатнах защото закона е много тъп в сегашния си вид и хората, които са наистина тормозени реално нямат поле за действие - има доста примери за твърде неприятен нощен и дневен шум в определени ситуации, който минава в норма и остава "другия начин" - климатици, хладилници, перални... а моята ламаринка за която се суче половин страница се крепи на болтове, а не на гвоздеи, а въртенето на отвертката не издава дразнещи шумове за околните, тъй, че... :)
guesswho

Мнениеот dakota_ » 06 Май 2013, 20:12

guesswho написа:

Пак сгреши,по мое време,когато учех се наричаше профилактика,като дойде демокрацията започнаха да му викат превенция... Циганина бие циганчето преди да е счупило дамаджаната,файдата е никаква ако чака да счупи дамаджаната и после да го бие...
Един преподавател ни учеше,че най-добрия двубой е отложения двубой...Сучи се,че бяхме в една кръчма,имаше едни гръмогласници,които мислеха,че са центъра на вселената...наложи му се да стане да ги "маркира"... бяхме млади момчета и го попитахме за отложения двубой /можехме да станем и да си излезем/... каза,че това е вярно,но е философия ;)
Иначе и мен ме кефи как се подаваш на провокации ... рибарите казват "навива се като глист на въдица" :D
dakota_

Мнениеот Vladimirov » 06 Май 2013, 20:30

Това за "тъпия закон" отчасти е вярно,но този форум не е за законотворци...Личи си че не си чалгаджия,а си интелигентен човек.Не се приравнявай в поведението си на кварталните хашлаци и ползвай ума си в правилната посока,а не в спора с органите на МВР
Vladimirov

Мнениеот dinkovm » 08 Май 2013, 16:32

guesswho разказа историята си и не виждам лошо в това. Той не разбира похватите на полицейската работа, които са идентични в почти всички полицейски практики. С една уговорка, че в тази ситуация пред щатски патрул щеше да отговаря само с "Yes sir" и "No sir". Уважаеми guesswho, когато не искаш да отговаряш на въпроси просто кажи: "Не желая да отговора на въпроса Ви /ти/". Замерването на шум от ХЕИ и др. в тази ситуация няма място. В почти всички наредби на общините пише, че се забранява създаването на шум смущаващ спокойствието на живущите в жилищните сгради. Колко силен? Щом в 3 през нощта е бил чут и е подаден сигнал значи достатъчно силен. Ситуацията си е за акт по Наредбата.
Може да си добър човек и без да си полицай , но за да си добър полицай е задължително да си добър човек.

http://www.vbox7.com/play:ab83519d
Аватар
dinkovm
Инструктор

ПредишнаСледваща

Назад към Теми за граждани