проблем с кола в чужбина

проблем с кола в чужбина

Мнениеот spuling » 27 Апр 2011, 06:37

Здравейте не знам към кого да се обърна и се надявам тук да ми се помогне. Историята е следната: сестра ми се омъжи за македонец преди време и живееха в Гърция. След време дойдоха в България и си купиха кола и тъй като македонеца нямаше никакви документи колата се заведе на името на сестра ми. След време заминаха за Италия с тази кола уж да работят, но там нямаше работа и те започнаха да закъсват и само и само да имат пари да се върнат от Италия са заложили колата, като залогът не е станал в заложна къща. Намерили са един македонец който им дал пари на ръка и устно са се разбрали да му върнат парите до 1-ви април. Дойдоха са тук в България и след време зет ми пак се върнал в Италия с цел да заработи тези пари и да си вземе колата, обаче работа няма. След 1-ви април колата изчезнала от мястото където се намирала. След няколко дни зет ми видял колата в движение и очукана (удрена е). Мекодонецът на който дали колата се занимавал с тъмни сделки и бил някакъв мафиот там. Проблема се състои в това, че ако стане нещо с колата (да се блъсне човек или превоз на наркотици) ще се търси отговорност от сестра ми. Тя иска да се оттърве от колата и не иска да има нищо общо, но вариантите са малко. Може да обяви колата за открадната, но това трябва да стане в Италия, а тя не може да отиде до там. Зет ми се е скрил в миша дупка и нищо не иска да предприеме, а този македонец няма да се навие да дойде до България сестра ми да му прехвърли колата. Моля Ви някой ако знае нещо и може да помогне със съвет да пише, защото сестра ми всеки ден тръпне да не се случи нещо с тази кола. Благодаря
spuling

Re: проблем с кола в чужбина

Мнениеот inkognito » 27 Апр 2011, 10:35

spuling написа:Здравейте не знам към кого да се обърна и се надявам тук да ми се помогне. Историята е следната: сестра ми се омъжи за македонец преди време и живееха в Гърция. След време дойдоха в България и си купиха кола и тъй като македонеца нямаше никакви документи колата се заведе на името на сестра ми. След време заминаха за Италия с тази кола уж да работят, но там нямаше работа и те започнаха да закъсват и само и само да имат пари да се върнат от Италия са заложили колата, като залогът не е станал в заложна къща. Намерили са един македонец който им дал пари на ръка и устно са се разбрали да му върнат парите до 1-ви април. Дойдоха са тук в България и след време зет ми пак се върнал в Италия с цел да заработи тези пари и да си вземе колата, обаче работа няма. След 1-ви април колата изчезнала от мястото където се намирала. След няколко дни зет ми видял колата в движение и очукана (удрена е). Мекодонецът на който дали колата се занимавал с тъмни сделки и бил някакъв мафиот там. Проблема се състои в това, че ако стане нещо с колата (да се блъсне човек или превоз на наркотици) ще се търси отговорност от сестра ми. Тя иска да се оттърве от колата и не иска да има нищо общо, но вариантите са малко. Може да обяви колата за открадната, но това трябва да стане в Италия, а тя не може да отиде до там. Зет ми се е скрил в миша дупка и нищо не иска да предприеме, а този македонец няма да се навие да дойде до България сестра ми да му прехвърли колата. Моля Ви някой ако знае нещо и може да помогне със съвет да пише, защото сестра ми всеки ден тръпне да не се случи нещо с тази кола. Благодаря

Това което си описал,по същият начин,сядаш и го описваш в една жалба до Районна Прокуратура в съответният град в които живееш!Жалбата се подава от името на потърпевшият,това в случая е твоята сестра!Предоставяте като приложения към жалбата копия от всички документи,които имате по случаят,ако изобщо имате такива!Жалбата се подава при дежурен прокурор или се изпраща с препоръчано писмо до съответната Районна Прокуратура и след това като се заведе се снабдявате с входящ номер и си чакате отговора!С тези действия вече сте обявили пред компетентен орган,че автомобила не е при вас и съществува проблем.От там нататък съдействате с каквото и както можете,като следвате указанията на съответните органи!
inkognito

Мнениеот spuling » 27 Апр 2011, 20:25

Предполагам че няма да е толкова лесно това с жалбата. В момента си мисля за Италианското посолство тук в София. Има и ново развитие по случая. Оказа се че този македонец е продал колата на други хора и най-вероятно с фалшиви документи само малкия талон на сестра ми е бил в македонеца, няма пълномощно. Хубавото е че големия талон и договора за покупко-продажба са в сестра ми. Надявам се да събера още повече информация, за да сме подготвени като отидем в КАТ. Ако все пак на някой му хрумва нещо или се е сблъсквал може да сподели.
spuling

Мнениеот dakota_ » 27 Апр 2011, 22:16

spuling написа:Предполагам че няма да е толкова лесно това с жалбата. В момента си мисля за Италианското посолство тук в София. Има и ново развитие по случая. Оказа се че този македонец е продал колата на други хора и най-вероятно с фалшиви документи само малкия талон на сестра ми е бил в македонеца, няма пълномощно. Хубавото е че големия талон и договора за покупко-продажба са в сестра ми. Надявам се да събера още повече информация, за да сме подготвени като отидем в КАТ. Ако все пак на някой му хрумва нещо или се е сблъсквал може да сподели.

Вкарал си се в някакъв филм и ти препоръчвам вместо да разсъждаваш пишейки във форума,да направите със сестра ти,това което са ти написали по-горе и така да демонстрираш намеренията си или да потърсите адвокат за юридически съвет,като на място го запознаете с всичко което се е случило и случва...Има една приказка "Не е лесно да си глупав..." Едно нещо запомни от мен и го окачи,като обеца на ухото на сестра ти или на теб,не съм го казал аз,казал го е мъдрец "Който плаща лошо- плаща два пъти"..Ежедневно се сблъсквам с невежество и простотия,винаги се чудя,защо всички искат да еб*т дявола и когато дявола им го вкара и ги заболи,тичат да се оплакват и да търсят помощ...!?
dakota_

Мнениеот spuling » 28 Апр 2011, 09:10

Виж знам че цялата работа е дошла от глупостта на зет ми и че всичко това е един абсурд, просто нещата са наистина сложни и просто исках да разбера чрез вас колко се е оплела сестра ми. Вече ми е ясно, тегаво ще е и ще иска бая нерви. Благодаря
spuling

Назад към Теми за граждани