Верига магазини Пацони - не дават трудов договор и има мухи

Верига магазини Пацони - не дават трудов договор и има мухи

Мнениеот Marlou » 22 Авг 2011, 12:12

Става въпрос за град Русе. От 20.07.2011 до 12.08.2011 работих в Пацони ЕООД в магазина в квартал Дружба 1, намиращ се на ул. „Изола планина” според сайта им и на пл. „Възрожденски” 4 според написаното на вратата. През този период на няколко пъти кликах и звънях по телефона на човекът, който проведе интервюто с мен на 19.07.2011 да го питам за трудов договор. Като му кликах – не реагираше, като му звънях – всеки път лъжеше нещо. Доколкото знам този човек се казва Борислав Филипов. Последният ми разговор с него бе на 12.08.2011 от служебният телефон в магазина. В магазина има камери, на които може да се види, че съм работил там, а и достатъчно свидетели ме видяха. Камерите показват само последните 4 седмици и вече не може да се видят на тях първите 10-на дни. По принцип се водех охрана, но ме караха и други неща да правя.
Та в тая фирма не се спазват никакви закони. Нямах трудов договор, хората там работят по 6 дни в седмицата по повече от 8 часа, а не както е по закон 5 дни. Доколкото знам ги осигуряват на минималната заплата за бранша, а реално вземат съвсем други пари, с което фирма Пацони ЕООД ощетява държавната хазна. Нали не вярвате, че хората ще работят за 200-300 лв 6 дни в седмицата! Караха ме да сипвам ядки и кафе на клиентите – нещо, за което се изисква здравна книжка, но тъй като нямах дори трудов договор, никой не ми иска такава. Ами ако имах кожно заболяване? Освен ядки и кафе теглех на везната и плодовете и зеленчуците на клиентите – не през цялата смяна, но поне 3 часа се събират само в това.
В магазина има страшно много мухи. Дори при мястото на охраната постоянно гъмжи от мухи. Няма да ви говоря за съблекалнята и мивката – там беше развъдника. А на тая мивка се мият подносите, в които се слага сиренето. На същите тези подноси мухите се размножават. В магазина климатикът не се пуска. Имат някакви проблеми с тока, но това е от поне 2 месеца преди да се появя аз и са имали достатъчно време да ги отстранят.
Моля да бъде направена проверка, която да докаже, че съм работил в посочения магазин. За тия 24 дни имам отработени 21 дни – колкото е 1 работен месец и само 3 почивни. Моля за вашето сътрудничество да си получа заплатата, а фирмата – глобата. Докога работодателите ще експлоатират хората в България!!! Имам достатъчно снимки, направени в магазина – на някои от тях съм снимал камерите, на други клиенти на касата. С тях също мога да докажа, че съм работил в мнагазина. Има 1 тетрадка и 1 дневник в шкафчето на охраната – това е шкаф номер 3. В тетрадката се пише издаването на смяната от охранителя – нея съм я попълвал всяка смяна. В дневника се подписва охранителят, че е инструктиран – Безопастност на труда. Него започнах да го попълвам едва на 31.07.2011. Не че някой някога ме е инструктирал за нещо там. Тоя дето ми проведе интервюто – Борислав Филипов – така и не дойде да ми обясни каквото и да било.

Нарочно пиша в тоя форум, тъй като имам очакване, че ще има и заплахи към мен. Тук нали сте полицаи предимно и може да ме посъветвате.
Изображение
Изображение
Изображение
Marlou

Re: Верига магазини Пацони - не дават трудов договор и има м

Мнениеот койота » 24 Авг 2011, 00:33

Тук нали сте полицаи предимно и може да ме посъветвате.

Моят съвет е да се обърнеш към НАП и агенцията по труда и социалната политика ;) Те могат да извършат проверка по поставените от теб данни и да вземат отношение ;)!
ЧЛЕН НА СФС-МВР
койота

Мнениеот dakota_ » 24 Авг 2011, 06:16

Marlou написа:Става въпрос за град Русе. От 20.07.2011 до 12.08.2011 работих в Пацони ЕООД в магазина в квартал Дружба 1, намиращ се на ул. „Изола планина” според сайта им и на пл. „Възрожденски” 4 според написаното на вратата. През този период на няколко пъти кликах и звънях по телефона на човекът, който проведе интервюто с мен на 19.07.2011 да го питам за трудов договор. Като му кликах – не реагираше, като му звънях – всеки път лъжеше нещо. Доколкото знам този човек се казва Борислав Филипов. Последният ми разговор с него бе на 12.08.2011 от служебният телефон в магазина. В магазина има камери, на които може да се види, че съм работил там, а и достатъчно свидетели ме видяха. Камерите показват само последните 4 седмици и вече не може да се видят на тях първите 10-на дни. По принцип се водех охрана, но ме караха и други неща да правя.
Та в тая фирма не се спазват никакви закони. Нямах трудов договор, хората там работят по 6 дни в седмицата по повече от 8 часа, а не както е по закон 5 дни. Доколкото знам ги осигуряват на минималната заплата за бранша, а реално вземат съвсем други пари, с което фирма Пацони ЕООД ощетява държавната хазна. Нали не вярвате, че хората ще работят за 200-300 лв 6 дни в седмицата! Караха ме да сипвам ядки и кафе на клиентите – нещо, за което се изисква здравна книжка, но тъй като нямах дори трудов договор, никой не ми иска такава. Ами ако имах кожно заболяване? Освен ядки и кафе теглех на везната и плодовете и зеленчуците на клиентите – не през цялата смяна, но поне 3 часа се събират само в това.
В магазина има страшно много мухи. Дори при мястото на охраната постоянно гъмжи от мухи. Няма да ви говоря за съблекалнята и мивката – там беше развъдника. А на тая мивка се мият подносите, в които се слага сиренето. На същите тези подноси мухите се размножават. В магазина климатикът не се пуска. Имат някакви проблеми с тока, но това е от поне 2 месеца преди да се появя аз и са имали достатъчно време да ги отстранят.
Моля да бъде направена проверка, която да докаже, че съм работил в посочения магазин. За тия 24 дни имам отработени 21 дни – колкото е 1 работен месец и само 3 почивни. Моля за вашето сътрудничество да си получа заплатата, а фирмата – глобата. Докога работодателите ще експлоатират хората в България!!! Имам достатъчно снимки, направени в магазина – на някои от тях съм снимал камерите, на други клиенти на касата. С тях също мога да докажа, че съм работил в мнагазина. Има 1 тетрадка и 1 дневник в шкафчето на охраната – това е шкаф номер 3. В тетрадката се пише издаването на смяната от охранителя – нея съм я попълвал всяка смяна. В дневника се подписва охранителят, че е инструктиран – Безопастност на труда. Него започнах да го попълвам едва на 31.07.2011. Не че някой някога ме е инструктирал за нещо там. Тоя дето ми проведе интервюто – Борислав Филипов – така и не дойде да ми обясни каквото и да било.

Нарочно пиша в тоя форум, тъй като имам очакване, че ще има и заплахи към мен. Тук нали сте полицаи предимно и може да ме посъветвате.

Добре си написал тези неща,но според мен не са в правилният форум.Това което си написал може да бъде обеца на ухото за тези,които смятат,че в частният сектор,всичко е в розово и тече мед и масло...
Съвета,който мога да ти дам е да пуснеш жалба до НАП и Инспекцията по Труда...Тук в сайта има регистриран Русенски бирник,той може да ти каже най-точно каква е процедурата...
Тия заплахи които очакваш,може да си сигурен,че дори няма да те отразят,това при тях явно е начин на работа и ако тръгнат да заплашват всеки един недоволен,до никъде няма да стигнат...Описал си неща,които са свързани и с хигиенните условия в магазина,там е от компетенцията на РИОКОЗ и ако решиш може да ги сезираш...Относно нашето сътрудничество мисля,че сме до тук...нататък имат думата съответните контролни органи и съда ако решиш да заведеш гражданско дело относно възникналият трудов спор...
dakota_

Мнениеот inkognito » 24 Авг 2011, 07:57

dakota_ написа:
Marlou написа:Става въпрос за град Русе. От 20.07.2011 до 12.08.2011 работих в Пацони ЕООД в магазина в квартал Дружба 1, намиращ се на ул. „Изола планина” според сайта им и на пл. „Възрожденски” 4 според написаното на вратата. През този период на няколко пъти кликах и звънях по телефона на човекът, който проведе интервюто с мен на 19.07.2011 да го питам за трудов договор. Като му кликах – не реагираше, като му звънях – всеки път лъжеше нещо. Доколкото знам този човек се казва Борислав Филипов. Последният ми разговор с него бе на 12.08.2011 от служебният телефон в магазина. В магазина има камери, на които може да се види, че съм работил там, а и достатъчно свидетели ме видяха. Камерите показват само последните 4 седмици и вече не може да се видят на тях първите 10-на дни. По принцип се водех охрана, но ме караха и други неща да правя.

Добре си написал тези неща,но според мен не са в правилният форум.Това което си написал може да бъде обеца на ухото за тези,които смятат,че в частният сектор,всичко е в розово и тече мед и масло...
Съвета,който мога да ти дам е да пуснеш жалба до НАП и Инспекцията по Труда...Тук в сайта има регистриран Русенски бирник,той може да ти каже най-точно каква е процедурата...
Тия заплахи които очакваш,може да си сигурен,че дори няма да те отразят,това при тях явно е начин на работа и ако тръгнат да заплашват всеки един недоволен,до никъде няма да стигнат...Описал си неща,които са свързани и с хигиенните условия в магазина,там е от компетенцията на РИОКОЗ и ако решиш може да ги сезираш...Относно нашето сътрудничество мисля,че сме до тук...нататък имат думата съответните контролни органи и съда ако решиш да заведеш гражданско дело относно възникналият трудов спор...

Заяждай се с 27 год. дознателки ;) в сайта няма бирник,има служител на НАП!
Типично по български се случва всичко описано от господина.Защо не си пуснал сигнал до НАП или Инспекцията по труда,още докато си бил на работа в магазина?Защо си "кликал" на някой по телефона и какъв е този Борислав Филипов,като твоят работодател се казва П.З (пиша инициали защото може и да не казваш истината)-Управител на посоченото от теб дружество...Всичко това,което си описал тук го напиши в една жалба и го изпрати до Областна инспекция по труда гр.Русе на ул."Александровска"№53...
Ако живееш под наем и хазяина ти не сключва договор с теб или знаеш,че не обявява прихода си пред НАП,отново можеш да пуснеш сигнал до НАП,да се направи проверка и да бъде санкциониран и всичко това докато си там,не след дъжд качулка...
inkognito

Мнениеот Marlou » 24 Авг 2011, 11:21

inkognito написа:
dakota_ написа:
Marlou написа:Защо не си пуснал сигнал до НАП или Инспекцията по труда,още докато си бил на работа в магазина?Защо си "кликал" на някой по телефона и какъв е този Борислав Филипов,като твоят работодател се казва П.З (пиша инициали защото може и да не казваш истината)-Управител на посоченото от теб дружество...Всичко това,което си описал тук го напиши в една жалба и го изпрати до Областна инспекция по труда гр.Русе на ул."Александровска"№53...
Ако живееш под наем и хазяина ти не сключва договор с теб или знаеш,че не обявява прихода си пред НАП,отново можеш да пуснеш сигнал до НАП,да се направи проверка и да бъде санкциониран и всичко това докато си там,не след дъжд качулка...

Когато не знаеш какво да кажеш, е по добре да си мълчиш! Човек трябва да е и глупав и наивен за да си мисли, че и да бях пуснал по-рано жалбата до инспекцията, щеше да има разлика. Тоя със сигурност е доста нагъл и има голям гръб, за да си позволи да държи на работа служител в голям търговски обект (пред погледа на хиляди) без трудов договор. Със сигурност щеше да разбере за сигнала и щяха да ми кажат: "освободен си" преди идването на инспекторите. И без това срокът им за действие е 1 месец - предостатъчно време да се моткат от самата инспекция. И пак си доста наивна - тия инициали дето ми ги цитираш са на МОЛ, който мисля, че е собственика. Нали не си мислиш, че той стои по цял ден в магазините си и си дава телефона на всеки!!!... А дори и да греша и това да не е собственика - виж по-добре обявите им в jobs.bg - лице за контакт Борислав Филипов навсякъде. Хайде мисли преди да пишеш!
Marlou

Мнениеот dakota_ » 24 Авг 2011, 16:29

Не знаеш и да цитираш,пък за охранител са те били назначили...На една табела до ж.п линия пише "Сопри се,опули се и ако не иде трену,прещрапай..." Ти направо щрапаш като кьорав и за това те гази трена...Чети,мисли ако можеш и ако имаш нужда от допълнителни разяснения питай и ако си заслижил ще ги получиш,ако много знаеш,спасявай се и не ни занимавай с глупостите си.
Като си такъв голям гадател и знаеш предварително какво ще се случи,защо си се хванал за тази работа и си допуснал да те правят на телефонна кабина,нали си много отворен и знаеш всичко за всичко,дори и съвети можеш да даваш...
Човек наистина трябва да е много глупав и много наивен за да се хване на въдицата да "кликва" на някакъв телефон и да чака да му падне трудов договор в ръцете...Не се жалваш,когато ти го вкарват,жалваш се когато си го поел целият,каква е файдата след като са те "ашладисали" да се оплакваш,пък докато те "ашладисват" да се наместваш и да разсъждаваш да "кликнеш" или да се обадиш,на някакъв,който е само и единствено лице за контакт по обява...Ако мен питаш,докато има говеда,ще има и касапи да колят говедата...Това е положението,остава само да се определиш от кои точно си ти....
dakota_

Мнениеот Marlou » 24 Авг 2011, 17:36

dakota_ написа:Не знаеш и да цитираш,пък за охранител са те били назначили...На една табела до ж.п линия пише "Сопри се,опули се и ако не иде трену,прещрапай..." Ти направо щрапаш като кьорав и за това те гази трена...Чети,мисли ако можеш и ако имаш нужда от допълнителни разяснения питай и ако си заслижил ще ги получиш,ако много знаеш,спасявай се и не ни занимавай с глупостите си.
Като си такъв голям гадател и знаеш предварително какво ще се случи,защо си се хванал за тази работа и си допуснал да те правят на телефонна кабина,нали си много отворен и знаеш всичко за всичко,дори и съвети можеш да даваш...
Човек наистина трябва да е много глупав и много наивен за да се хване на въдицата да "кликва" на някакъв телефон и да чака да му падне трудов договор в ръцете...Не се жалваш,когато ти го вкарват,жалваш се когато си го поел целият,каква е файдата след като са те "ашладисали" да се оплакваш,пък докато те "ашладисват" да се наместваш и да разсъждаваш да "кликнеш" или да се обадиш,на някакъв,който е само и единствено лице за контакт по обява...Ако мен питаш,докато има говеда,ще има и касапи да колят говедата...Това е положението,остава само да се определиш от кои точно си ти....

Смешен си ми. А това за цитирането - в добре направените форуми не е необходимо да правиш друго освен: "отговори на това съобщение" или "цитирай". И цитатът си идва на място. И никой не те кара да четеш! Чете, който иска.
Marlou

Мнениеот dakota_ » 24 Авг 2011, 18:22

Marlou написа:
dakota_ написа:Не знаеш и да цитираш,пък за охранител са те били назначили...На една табела до ж.п линия пише "Сопри се,опули се и ако не иде трену,прещрапай..." Ти направо щрапаш като кьорав и за това те гази трена...Чети,мисли ако можеш и ако имаш нужда от допълнителни разяснения питай и ако си заслижил ще ги получиш,ако много знаеш,спасявай се и не ни занимавай с глупостите си.

Смешен си ми. А това за цитирането - в добре направените форуми не е необходимо да правиш друго освен: "отговори на това съобщение" или "цитирай". И цитатът си идва на място. И никой не те кара да четеш! Чете, който иска.

Това,че си смешен може да не е ясно само на самият теб,като се зачете човек в плитките ти разсъждения се разбира,че си и жалък...Страх те е било да подадеш сигнал докато си бил на работа,защото някакъв нередовен работодател по незнаен начин бил подчини държавната администрация в Русе и щял да разбере,че си се жалвал...Нали разбираш колко си смешен и жалък в разсъжденията си.На всичко отгоре се оказва,че си и страхливец,плашиш се от сянката си,като твърдиш,че някой щял да те заплашва след оплакване от твоя страна...До тук за всяка моя квалификация спрямо теб съм се мотивирал точно и ясно за повода по който я правя...При теб няма мотивиране,има някаква жалка защита реакция на неграмотен човек,ако беше поне малко грамотен щеше да се вслушаш в това което ти се пише и да последваш съветите,които ти се дават,нали за това пишеш за да ти се даде съвет!Има една приказка "За акъл идва,акъл дава.." как да ти се помогне и защо изобщо пишеш тези неща,след като си пенкилер и знаеш всичко...
dakota_

Мнениеот inkognito » 25 Авг 2011, 08:26

Marlou написа:Когато не знаеш какво да кажеш, е по добре да си мълчиш! Човек трябва да е и глупав и наивен за да си мисли, че и да бях пуснал по-рано жалбата до инспекцията, щеше да има разлика. Тоя със сигурност е доста нагъл и има голям гръб, за да си позволи да държи на работа служител в голям търговски обект (пред погледа на хиляди) без трудов договор. Със сигурност щеше да разбере за сигнала и щяха да ми кажат: "освободен си" преди идването на инспекторите. И без това срокът им за действие е 1 месец - предостатъчно време да се моткат от самата инспекция. И пак си доста наивна - тия инициали дето ми ги цитираш са на МОЛ, който мисля, че е собственика. Нали не си мислиш, че той стои по цял ден в магазините си и си дава телефона на всеки!!!... А дори и да греша и това да не е собственика - виж по-добре обявите им в jobs.bg - лице за контакт Борислав Филипов навсякъде. Хайде мисли преди да пишеш!

Ти вярно си бил доста елементарен и добре са ти отговорили преди мен!Мислях да ти помогна да решиш проблема си,но такива като теб не се нуждаят от помощ...Написал си един куп глупости именно,защото си глуповат и наивен.Кой ти каза,че срока за действие е един месец,могъл си да подадеш сигнала и по телефона,телефона е национален,действа се в пъти по кратко от времето което си посочил...изобщо си се оплел като пиле в калчища и всичко това заради глупост и наивност.Опитваш се да ме учиш кой какъв е в една фирма,пишеш за МОЛ без изобщо да знаеш в детайли как стоят нещата,всичко това е присъщо за хора който си въобразяват,че знаят нещо,но са плондери,пускаш им въздуха и нищо не остава от тях...Това е положението,опитай се и да мислиш,защото иначе цял живот ще те подритват така,както сега го правят и уважавай съветите които ти дават,не бъди глупак!
inkognito

Мнениеот Marlou » 25 Авг 2011, 09:44

inkognito написа:
Marlou написа:Когато не знаеш какво да кажеш, е по добре да си мълчиш! Човек трябва да е и глупав и наивен за да си мисли, че и да бях пуснал по-рано жалбата до инспекцията, щеше да има разлика. Тоя със сигурност е доста нагъл и има голям гръб, за да си позволи да държи на работа служител в голям търговски обект (пред погледа на хиляди) без трудов договор. Със сигурност щеше да разбере за сигнала и щяха да ми кажат: "освободен си" преди идването на инспекторите. И без това срокът им за действие е 1 месец - предостатъчно време да се моткат от самата инспекция. И пак си доста наивна - тия инициали дето ми ги цитираш са на МОЛ, който мисля, че е собственика. Нали не си мислиш, че той стои по цял ден в магазините си и си дава телефона на всеки!!!... А дори и да греша и това да не е собственика - виж по-добре обявите им в jobs.bg - лице за контакт Борислав Филипов навсякъде. Хайде мисли преди да пишеш!

Ти вярно си бил доста елементарен и добре са ти отговорили преди мен!Мислях да ти помогна да решиш проблема си,но такива като теб не се нуждаят от помощ...Написал си един куп глупости именно,защото си глуповат и наивен.Кой ти каза,че срока за действие е един месец,могъл си да подадеш сигнала и по телефона,телефона е национален,действа се в пъти по кратко от времето което си посочил...изобщо си се оплел като пиле в калчища и всичко това заради глупост и наивност.Опитваш се да ме учиш кой какъв е в една фирма,пишеш за МОЛ без изобщо да знаеш в детайли как стоят нещата,всичко това е присъщо за хора който си въобразяват,че знаят нещо,но са плондери,пускаш им въздуха и нищо не остава от тях...Това е положението,опитай се и да мислиш,защото иначе цял живот ще те подритват така,както сега го правят и уважавай съветите които ти дават,не бъди глупак!

Само потвърждавате причината за всички вицове за полицаи :D Определено не пуснах темата за да искам акъл, ма не става само с ядене - трябва и акъл за да се сетите, че съм имал нещо друго предвид. А тоя "горещ телефон" е... След 5 мин чакане на телефона ме превключи към софийската инспекция по труда. След още 2 мин чакане при 2-ро набиране чак ми вдигнаха. И срокът пак бил 1 месец ми казаха. Дотук с бързината на действие. А това дали са ме подритвали - хаха. Искам на тоя да му натряскат глобите мойто момиче...
Marlou

Мнениеот inkognito » 25 Авг 2011, 15:56

Marlou написа:
inkognito написа:

Само потвърждавате причината за всички вицове за полицаи :D Определено не пуснах темата за да искам акъл, ма не става само с ядене - трябва и акъл за да се сетите, че съм имал нещо друго предвид. А тоя "горещ телефон" е... След 5 мин чакане на телефона ме превключи към софийската инспекция по труда. След още 2 мин чакане при 2-ро набиране чак ми вдигнаха. И срокът пак бил 1 месец ми казаха. Дотук с бързината на действие. А това дали са ме подритвали - хаха. Искам на тоя да му натряскат глобите мойто момиче...

Това ти си го написал,искаш да те посъветват,май си късо паметен и за това се гъбаркат с теб и те "клатят" :lol:
Marlou написа:Нарочно пиша в тоя форум, тъй като имам очакване, че ще има и заплахи към мен. Тук нали сте полицаи предимно и може да ме посъветвате.

Посъветвахме те,но явно се нуждаеш от специализирана медицинска помощ...В Русе е голяма жега,стои на сянка и си пази главата!
Разбрах,че ще те търсят за снимките които си направил на охранителните камери,носиш отговорност за публикуването им...Но всичко по реда си,може пък да се споразумеете :lol:
inkognito

Мнениеот Lord » 25 Авг 2011, 18:40

Marlou написа:...........В магазина има страшно много мухи. Дори при мястото на охраната постоянно гъмжи от мухи. Няма да ви говоря за съблекалнята и мивката – там беше развъдника. А на тая мивка се мият подносите, в които се слага сиренето. На същите тези подноси мухите се размножават...........

Много мухи, а? Е, да са много, да са много, колко да са много?! При охраната гъмжало, може, те се привличат от разни неща. Викаш на подносите се размножават гадините, ама какво имаш предвид, че там правят секс или че там си снасят яйцата и те се излюпват?

Я, да попитаме уикито за мухите:

Домашната муха (Musca domestica) е най-често срещаната муха в къщите и е един от най-широко разпространените видове по целия свят. Тя е вредител, който може да пренася сериозни болести. Родината им е Африка. Тялото е дълго 7-9 мм и е кафяво-сиво на черни ивици. Устата е приспособена за смучене на течна храна. В долната част е оформена като двойна плочка, чиято вътрешна страна е покрита с много каналчета, изпълняващи смукателна функция.

Размножаване Женската снася еднократно 11-150 яйца (общо не повече от 600) върху гниещи продукти — тор, месо, смет, фекалии. Яйцата са продълговати с дължина около 1мм и с кремавобял цвят. Ларвите се излюпват след 12-24 часа. На предния край притежават две кафяви кукички, подобни на челюсти. Ларвите са силно подвижни и след 5 дена се превръщат в какавиди. Стадият какавида трае от 3 до 25 дена, а лятно време от 3 до 7 дена. Цялото развитие трае 2-4 седмици, а годишно се получават около 10 поколения или около 1 млрд. индивида. Яйцата, ларвите и какавидите са устойчиви на ниски температури и презимуват, като дават начало на нови поколения.

А, и от мен да знаеш, че няма вицове за нас, всичко е истина!
Аватар
Lord

Мнениеот Vladimirov » 25 Авг 2011, 22:04

Грабнахме охранителя и го разпънахме на кръст,защото сподели проблема си!За Дакота и Лорд е разбираемо,защото не са Русенци,но....Във всеки град си има по няколко едри "феодала",които са известни на всички граждани и Инкогнито съм сигурен,че го познава,но като данъчен служител едвали би се самосезирала от един пост във форума,където се говори за "крепостни селяни" и "илоти"... ;) Ами,ако аз подам сигнал за нередности във въпросната верига магазини ще ми се опонира ли така остро и дали така ще бъда оборван,че ме гони параноята и че си "рисувам сам бели мечки"?Колко пъти данъчен служител е извършвал проверки в опоменатите обекти или пък РИОКОЗ?Аз съм проверявал лицето там докъдето ми стигат правомощията.Ще се радвам,ако и други служби правят това,обаче едвали....
Vladimirov

Мнениеот inkognito » 26 Авг 2011, 08:29

Vladimirov написа:Грабнахме охранителя и го разпънахме на кръст,защото сподели проблема си!За Дакота и Лорд е разбираемо,защото не са Русенци,но....Във всеки град си има по няколко едри "феодала",които са известни на всички граждани и Инкогнито съм сигурен,че го познава,но като данъчен служител едвали би се самосезирала от един пост във форума,където се говори за "крепостни селяни" и "илоти"... ;) Ами,ако аз подам сигнал за нередности във въпросната верига магазини ще ми се опонира ли така остро и дали така ще бъда оборван,че ме гони параноята и че си "рисувам сам бели мечки"?Колко пъти данъчен служител е извършвал проверки в опоменатите обекти или пък РИОКОЗ?Аз съм проверявал лицето там докъдето ми стигат правомощията.Ще се радвам,ако и други служби правят това,обаче едвали....

Наборче ;) не само проверих за какво става дума,ами се оказа,че Марлоу (няма да му пиша името) дори е излъгал на доста места за това което се е случило.Познавам веригата магазини и си признавам,че там не пазарувам...Тази верига магазини не се радва на данъчен уют и проверките не я подминават,но не мога да изпадам в детайли.
Не виждам защо някой трябва да се страхува от това да си търси правата,не е прав Марлоу като казва,че едва ли не някой ще уведоми предварително работодателят му,че идва проверка,особено на националният телефон като подаде сигнала,не е задължително да реагират от Русе,от Русе понякога правят проверки в Разград и обратното и всичко това за да има обективен контрол.Няма как да се помогне на някой,който е убеден,че всички са маскари.Ако ти подадеш сигнал лично бих дошла с теб,(признавала съм си,че съм ти фенка ;) )да проверим сигнала,поне ще има кой да ми пази гърба ;) защото при такива проверки понякога се налага да идва полиция да вразумява някоя дървена глава.
Моят съвет към Марлоу е да си търси права докато е на работа и нарушението може да се констатира на момента,след това трудно се доказва...Дори сега в случаят трябва да търси правата си по съдебен ред с доказателства,като снимките на които разчита толкова много не са никакво доказателство...
Ето един начин да разлае кучетата...на работа е минали са три дни,не е подписал трудов договор като охранител и все го мотаят и не става.Ами уговаря се с един негов приятел да си намери повод да посети магазина и да направи щур скандал за нещо,каквото се сети..Охранителят се намесва,но нещата загрубяват и охранителят се обажда напр. в 1-во РУП в Русе,дежурният реагира и АП е там...записват се имената и на охранителят и на "скандалджията",взима се отношение от полицейските служители и вече охранителят е фиксиран,"скандалджията" може да пусне една жалба срещу охранителят за да доразлае кучетата,че охранителят му е стискал силно ръката или нещо друго,сега няма да ставам и адвокат да го мисля...Това са все писмени доказателства,че в магазина работи охранителят "Марлоу" ...Спирам до тук,всякакви постановки могат да се направят...Само ще кажа,че Марлоу е неопитен,защото "На зла круша,зъл прът" ...Аз може да съм глупава и наивна,както ме е определил Марлоу и да не разбирам,но си знам правата и задълженията,не ме страх да ги търся и отстоявам и не искам никой да ми се сърди ако го насадя да си получи заслуженото така както трябва,защото се прави на интересен работодател...
inkognito

Мнениеот Lord » 31 Авг 2011, 18:34

Vladimirov написа:..........За Дакота и Лорд е разбираемо,защото не са Русенци,но....

Колегиален съвет: Никога не бъди сигурен в нещо, което само предполагаш, колега. ;)
Аватар
Lord

Мнениеот Marlou » 01 Сеп 2011, 10:49

inkognito написа:
Наборче ;) не само проверих за какво става дума,ами се оказа,че Марлоу (няма да му пиша името) дори е излъгал на доста места за това което се е случило.Познавам веригата магазини и си признавам,че там не пазарувам....

Проверила си дръжки. Ако беше проверила, нямаше да пишеш. че лъжа. Искам да кажеш с кое точно съм излъгал! Че съм работил там ли? Или че хората там работят по 6 дни в седмицата и го осигуряват на минималната, а вземат чисто 500 лв. Че се радват, че след един ден почивка започват с 2-ра смяна, нищо, че после след всяка 2-ра са 1-ва смяна и постоянно са ту 2-ра, ту 1-ва. Или че са ме карали да сипвам ядки и кафе, за което трябва здравна книжка? Е затуй градът ни е на тоз ху. - заради такива като теб. И всеки мисли само как да се махне от България. Не си нито толкова умна, колкото си мислиш, нито нищо. А дори си и лъжкиня, понеже нищо не си проверила. От всички тук само един влезе в положението на човек, който иска държавата да си свърши работата. Благодаря ти, Владимиров! Понеже от такива като инкогнито полза няма. Мислех коментарът ми да е от 1-то изречение само, но тук коментар от 1 ред не го допускат. Дори мислех да не пиша повече тук - случайно си влязох в имейла, с който се регистрирах. Не ми се четат глупости на полуобразовани. На единия му бях писал, че е неграмотен, но този коментар така и не излезе. Просто ми е смешно как се дървят, понеже искам един мръсник да си получи санкциите. Вместо да си свършат работата. Не смятам да влизам повече тук.
Marlou

Мнениеот litex » 01 Сеп 2011, 13:22

Никой не те кара насила да влизаш и да пишеш в които и да е форум,ти си избрал да го правиш!Дори всички да ти бяхме влезли в положението,щеше ли да ти олекне и да си решиш въпроса.Кой е неграмотен няма как да го определиш ти,защото с поведението си показал,че си неграмотен!Нещата се уреждат навреме,изпусне ли момента не ти оставя нищо друго освен да скимтиш по форумите и да се оплакваш.Всичките неща,които пишеш са верни и ги приемам за верни,но каква ти е файдата от това.Кой колко пари получава и на колко го осигуряват няма как да се разбере,защото това са неща помежду работник и работодател,ти казваш това,но ако от институция направят проверка ги попитат,те няма да го потвърдят.Дори ще ти откажат да ти станат свидетели ако ти се наложи да заведеш съдебен иск с/у работодателят си.Вместо да квичиш тук,търси си работа и гледай да не се накиснеш пак по същият начин,защото уважението е според човека.
litex

Следваща

Назад към Теми за граждани