Верига магазини Пацони - не дават трудов договор и има мухи

Re: Верига магазини Пацони - не дават трудов договор и има м

Мнениеот Marlou » 11 Ное 2011, 19:18

inkognito написа:Държавните служители могат и пазят само тези,които имат желание да бъдат пазени

Ще умра от смях. В БГ няма институция, която да работи. Хич не ми говори, какво правели държавните служители: клатят си краката. Това правят.
Marlou

Мнениеот Lord » 11 Ное 2011, 20:27

Marlou написа:
inkognito написа:Държавните служители могат и пазят само тези,които имат желание да бъдат пазени

Ще умра от смях. В БГ няма институция, която да работи. Хич не ми говори, какво правели държавните служители: клатят си краката. Това правят.

Верно ли?! Ужас! :shock: И ти как разбра за това? ;)! :lol:
Аватар
Lord

Мнениеот Rumi666 » 27 Апр 2013, 21:33

dakota_ написа:
Marlou написа:Става въпрос за град Русе. От 20.07.2011 до 12.08.2011 работих в Пацони ЕООД в магазина в квартал Дружба 1, намиращ се на ул. „Изола планина” според сайта им и на пл. „Възрожденски” 4 според написаното на вратата. През този период на няколко пъти кликах и звънях по телефона на човекът, който проведе интервюто с мен на 19.07.2011 да го питам за трудов договор. Като му кликах – не реагираше, като му звънях – всеки път лъжеше нещо. Доколкото знам този човек се казва Борислав Филипов. Последният ми разговор с него бе на 12.08.2011 от служебният телефон в магазина. В магазина има камери, на които може да се види, че съм работил там, а и достатъчно свидетели ме видяха. Камерите показват само последните 4 седмици и вече не може да се видят на тях първите 10-на дни. По принцип се водех охрана, но ме караха и други неща да правя.
Та в тая фирма не се спазват никакви закони. Нямах трудов договор, хората там работят по 6 дни в седмицата по повече от 8 часа, а не както е по закон 5 дни. Доколкото знам ги осигуряват на минималната заплата за бранша, а реално вземат съвсем други пари, с което фирма Пацони ЕООД ощетява държавната хазна. Нали не вярвате, че хората ще работят за 200-300 лв 6 дни в седмицата! Караха ме да сипвам ядки и кафе на клиентите – нещо, за което се изисква здравна книжка, но тъй като нямах дори трудов договор, никой не ми иска такава. Ами ако имах кожно заболяване? Освен ядки и кафе теглех на везната и плодовете и зеленчуците на клиентите – не през цялата смяна, но поне 3 часа се събират само в това.
В магазина има страшно много мухи. Дори при мястото на охраната постоянно гъмжи от мухи. Няма да ви говоря за съблекалнята и мивката – там беше развъдника. А на тая мивка се мият подносите, в които се слага сиренето. На същите тези подноси мухите се размножават. В магазина климатикът не се пуска. Имат някакви проблеми с тока, но това е от поне 2 месеца преди да се появя аз и са имали достатъчно време да ги отстранят.
Моля да бъде направена проверка, която да докаже, че съм работил в посочения магазин. За тия 24 дни имам отработени 21 дни – колкото е 1 работен месец и само 3 почивни. Моля за вашето сътрудничество да си получа заплатата, а фирмата – глобата. Докога работодателите ще експлоатират хората в България!!! Имам достатъчно снимки, направени в магазина – на някои от тях съм снимал камерите, на други клиенти на касата. С тях също мога да докажа, че съм работил в мнагазина. Има 1 тетрадка и 1 дневник в шкафчето на охраната – това е шкаф номер 3. В тетрадката се пише издаването на смяната от охранителя – нея съм я попълвал всяка смяна. В дневника се подписва охранителят, че е инструктиран – Безопастност на труда. Него започнах да го попълвам едва на 31.07.2011. Не че някой някога ме е инструктирал за нещо там. Тоя дето ми проведе интервюто – Борислав Филипов – така и не дойде да ми обясни каквото и да било.

Нарочно пиша в тоя форум, тъй като имам очакване, че ще има и заплахи към мен. Тук нали сте полицаи предимно и може да ме посъветвате.

Добре си написал тези неща,но според мен не са в правилният форум.Това което си написал може да бъде обеца на ухото за тези,които смятат,че в частният сектор,всичко е в розово и тече мед и масло...
Съвета,който мога да ти дам е да пуснеш жалба до НАП и Инспекцията по Труда...Тук в сайта има регистриран Русенски бирник,той може да ти каже най-точно каква е процедурата...
Тия заплахи които очакваш,може да си сигурен,че дори няма да те отразят,това при тях явно е начин на работа и ако тръгнат да заплашват всеки един недоволен,до никъде няма да стигнат...Описал си неща,които са свързани и с хигиенните условия в магазина,там е от компетенцията на РИОКОЗ и ако решиш може да ги сезираш...Относно нашето сътрудничество мисля,че сме до тук...нататък имат думата съответните контролни органи и съда ако решиш да заведеш гражданско дело относно възникналият трудов спор...

Аз днес имах проблем с охраната на същия магазин.Държа се нагло и заплашително!Мързи го да си наблюдава монитора,ама иначе голям го вади.Ако не беше касиерката да се намеси нямам си идея какво щеше да стане.Прибрах се доста зле,вдигнах кръвно(а съм млада все пак)И ми се развали настроението за целия ден.
Rumi666

Предишна

Назад към Теми за граждани