Как полицаите скучаят и се държат агресивно с нас!

Re: Как полицаите скучаят и се държат агресивно с нас!

Мнениеот Marto_Vn » 30 Яну 2012, 10:40

В същия момент, _човека, на когото писаха акт_ ми показа устройството за използване на телефона без участието на ръце - „хендсфри“, което изкара от личната си чантичка.

Какво прави Хендсфрито в чантичката му ??? , не трябва ли да е изкарано и свързано към тел.... :roll: , много намирисва всичко ....

Бау :mrgreen: само това стига да разберат получателите на нещото което наричаш жалба , че се опитваш да клеветиш и да излъжеш....
много ми харесва как се самонабутваш от незнание и яд...
поне да беше дал някой лев на адвокат да ти я напише като хората , ама нищо сега като ти получат "жалбата" тъкмо ще напишат по-голяма "фактурка" на авера :mrgreen:
Има едни лаф -> да би мирно седяло - не би чудо видяло.....
Е .. печелиш и още едни бонус -> перманентното ти запомняне на служителите от РУП .... а това не е много препоръчително по принцип, но като си си го направил сам - ще си береш "плодовете"....
Marto_Vn

Мнениеот Pozitano » 30 Яну 2012, 15:13

Ето още един пример за това "как полицаите скучаят и се държат агресивно с нас"
На 11 януари около 05.30 часа А.К./45г./ от София сигнализирала на тел. 112, че дамската й чанта е открадната. Жената разказала, че пътувала по първокласен път І-8 от София за Република Сърбия с лек автомобил “Рено Канго”с шведска регистрация, управляван от сърбина Й.П./58г/, с когото живеели на семейни начала.По нейните думи около 02.40 часа в местността “Шарена чешма” видели спрял джип с надпис “Гранична полиция” , който се намирал на неосветено място и без каквато и да е звукова и светлинна сигнализация. По средата на пътя имало двама униформени полицаи с униформи на Гранична полиция., единият от тях им указал със стоп- палка да отбият зад джипа. След това от джипа излезли още двама. При поискване на документите за проверка, А.К. започнала да търси в чантата си и според нейните твърдения и единият от “граничните полицаи” също започнал да рови вътре. Жената се обърнала за подкрепа към приятеля си, при което полицаят издърпал чантата й и се затичал към джипа.
По данни на “потърпевшата “ в марковата й дамска чанта имало 17 000 швейцарски крони, 600 евро, 400 датски крони, дизайнерски GSM, златни бижута с диаманти и златен “Ролекс” , лични документи и дебитни карти.
В резултат на незабавно проведените оперативно издирвателни действия криминалистите установили наличието на сериозни противоречия в показанията на софиянката.
При проведеното полиграфско изследване и последвалите беседи с психолози от Института по психология на МВР станало ясно, че А.К. е дала лъжливи обяснения. По- късно тя признала, че е измислила кражбата, за да си отмъсти на граничните полицаи, на които имала зъб заради проблеми при предишно влизане в страната. Тогава й е бил съставен акт за митническо нарушение.
А.К. и Й.П. са разпитани от Сливнишкия районен съд, където се отрекли от първоначалните си показания и били освободени. Комисията, извършила изследването, заключила, че жената разбира свойството и значението на постъпките си и може да ръководи действията си.
http://www.odmvr-sofia.mvr.bg/Prescenta ... 113_01.htm
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
Аватар
Pozitano

Мнениеот СИГМА12 » 30 Яну 2012, 15:20

Тенев,как може да се скучае с индивиди,като теб не знам :lol: :lol: :lol:
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот bega4kata » 31 Яну 2012, 19:04

Тенев, недей ги слуша колегите, жалбичката ти е един път, значи сигурен съм на 100%, че от утре тия колеги няма вече да са на работа, а тая твоя жалба ще бъде вписана директно като юрнек в учебниците по право :lol: Аз направо се възхитих, докато я чета, поклон пред юридическата ти култура приятелю :ugeek:
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Мнениеот MSG » 01 Фев 2012, 00:52

Палячо! Искрено ще се радвам да да ми попаднеш в района и да се пробваш да ми пробуташ селските си номерца 8-) ... После пиши жалби и до Светия синод ако щеш.
MSG

Мнениеот СИГМА12 » 01 Фев 2012, 08:34

Еее не така грубо бе колега,момчето е младо..бунтар,ври му кръвта:)ще се наиграе с времето.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот MSG » 01 Фев 2012, 23:41

О, аз въобще не съм груб. В 90% от случаите съм благ, ласкав и любезен. Дано не ме улулучи в другите 10% :lol: .....
MSG

Мнениеот tenev » 03 Мар 2012, 03:54

Marto_Vn написа:В същия момент, _човека, на когото писаха акт_ ми показа устройството за използване на телефона без участието на ръце - „хендсфри“, което изкара от личната си чантичка.

Какво прави Хендсфрито в чантичката му ??? , не трябва ли да е изкарано и свързано към тел.... :roll: , много намирисва всичко ....

Бау :mrgreen: само това стига да разберат получателите на нещото което наричаш жалба , че се опитваш да клеветиш и да излъжеш....
много ми харесва как се самонабутваш от незнание и яд...
поне да беше дал някой лев на адвокат да ти я напише като хората , ама нищо сега като ти получат "жалбата" тъкмо ще напишат по-голяма "фактурка" на авера :mrgreen:
Има едни лаф -> да би мирно седяло - не би чудо видяло.....
Е .. печелиш и още едни бонус -> перманентното ти запомняне на служителите от РУП .... а това не е много препоръчително по принцип, но като си си го направил сам - ще си береш "плодовете"....

Добре де, прочети си закона малко.
чл. 183, ал. 4, т. 6:
6. използва мобилен телефон по време на управление на превозното средство,
освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участието
на ръцете му;

НЯКЪДЕ ПИШЕ ЛИ "СВЪРЗАНО" ?!?!?! Aз прочитам "ПРИ НАЛИЧИЕ" - ако искам в сенника ще си го държа нали е НАЛИЧНО и съм спазил закона, ЗА БОГА!!!
--

Честит национален празник, българи!

Между другото: същите индивиди от първия пост + бонус още няколко техни приятелчета ми съставика АКТ за неизползване на предпазен колан, когато бях с поставен такъв. Интересно ми е как ще разтълкувате това, за да кажете на черното бяло и да изкарате колегите си прави?
tenev

Мнениеот dsuzunov » 03 Мар 2012, 07:38

Пак си измисляш.
Няма значение колко полицая са присъствали, акта го съставя един от тях.
Я го сканирай и го пусни тук .
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот СИГМА12 » 03 Мар 2012, 08:24

"НЯКЪДЕ ПИШЕ ЛИ "СВЪРЗАНО" ?!?!?! Aз прочитам "ПРИ НАЛИЧИЕ" - ако искам в сенника ще си го държа нали е НАЛИЧНО и съм спазил закона, ЗА БОГА!!!"
Неееее,не може да има толкова кух народ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Чл. 104а. (Нов - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 27.05.2002 г.) На водача на моторно превозно средство е забранено да използва мобилен телефон по време на управление на превозното средство, освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участие на ръцете му."
Как ,като ти е на сенника,в задника ,в личната чантичка или където и да било другаде ,освен в някой от израстъците на нещото в което по принцип се намира мозъка,ще използваш телефона БЕЗ УЧАСТИЕТО НА РЪЦЕТЕ?
Аватар
СИГМА12

Мнениеот tenev » 03 Мар 2012, 08:29

Приятел, в закона ясно си пише "освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участието
на ръцете му;". Няма смисъл от по-нататъшни мнения след като текста си го имаш написан ясно и четливо. Не е написано нито да е свързано с телефона, нито да е работещо - иска се само да е налично. Отделно, не пише: "освен при ИЗПОЛЗВАНЕ на устройство", нито "използване на телефон чрез устройство", както ти се иска. ОК ? Това е закона. И неговата тежка дума. Има безмислици, да, но повечето такива ги използвате вие когато ви е станало криво и искате да си го изкарате на някой гражданин, който не ви кефи на външен вид. Нали ви чета мненията, но няма страшно - това си е професионална деформация. Той и баща ми е треньор по спортове на закрито и като се прибере вкъщи си влиза с крясъците. cr:)

dsuzunov написа:Пак си измисляш.
Няма значение колко полицая са присъствали, акта го съставя един от тях.
Я го сканирай и го пусни тук .

Съставя го един, но другите се вписват като свидетели, за да стават подлите им схеми на лична основа ;) и да нямаш какво да им кажеш като си сам, нали те са повече. Забележи - как според полицейските мозъчни пътища и същия начин на мислене ще разтълкуваш този казус: спираш някой за проверка, който е с колан, но е сам, а вие сте 4 човека в опела и му пишеш акт за без колан. Какво правим?
Акта вече е НП, което ще си платя като ПОП, понеже полицаите ме победиха. Как е в 5 сутринта да ти пишат акт за нарушаване на маркировка М1, "с което навлиза в лентата на насрещнодвижещите се МПС и създава реална предпоставка за птп" + колан? - това при заобикаляне на гнусните шахти. А аз колана си го слагам пред нас като местя колата от единия гараж до другия.
tenev

Мнениеот arkan » 03 Мар 2012, 08:46

tenev написа:Между другото: същите индивиди от първия пост + бонус още няколко техни приятелчета ми съставика АКТ за неизползване на предпазен колан, когато бях с поставен такъв. Интересно ми е как ще разтълкувате това, за да кажете на черното бяло и да изкарате колегите си прави?

Каквото си надробиш, това ще сърбаш.
Аз предполагам(и се надявам), че след л@йната които си забъркал, шофирането из Поморие ще се превърне в много
сериозен проблем за теб, дето се вика ще бъдеш обгрижван често и без лубрикант :mrgreen: .
Взимай си едно колело да си нямаш беля на главата :lol: .
Една промоция за теб:

Изображение

http://screambikes.eu/bg/velosipedi-planinski-s-tvurda-ramka/2680-velosiped-trek-26-3700.html
“How much can you know about yourself if you've never been in a fight?”- Tyler Durden
Аватар
arkan

Мнениеот tenev » 03 Мар 2012, 08:47

Това как ще го изкоментирате? - СЛУШАЙ ВЕ МОМЧЕ, ЗАПОВЯДАЙТЕ В КОЛАТА ДА НЕ ТЕ ЗАКОПЧЕЯ - ми го казва снощи пред нас, под терасата ми, задето не съм му представил лична карта и отказва да приеме международния ми паспорт за личен документ :lol: и ми писаха акт за лична карта + заплашване да ме приберат в районното :lol: същите от акта за колана. Това става като се прибирам вкъщи, без да съм контактувал с полицаите скоро.

arkan мислиш ли, че това са нормални работи? Мислиш си, че като те вкарат в МВР и можеш да си правиш каквото си искаш и да третираш гражданите като по-нисши от теб? Това е много сериозен признак за комплекси, ако е така, и то не един, а няколко. Не е нормално такова отношение, погледни малко реално на нещата и не пускай плоските си шеги, ако обичаш. Не е нормално да се оплачеш от нещо и това нещо вместо да се поправи, да се влоши. Но аз им давам малко време за размисъл, може пък да се поправят.
А пък относно предложението ти - благодаря ти, но аз колело имам, имам и мотор и кола. Ще си карам каквото ми е кеф, когато ми е кеф. mm:)

В една нормална държава полицая те спира, поздравява те, усмихва се и от там нататък всичко протича по каналния ред, а не някакви крушовидни индивиди да ми говорят със заповеди без да си изпълнят задълженията коректно. То даже в нормалните държави няма такива малоумни проверки като тук, но нищо, и това ще се оправи, като намалеят хората с комунистическо мислене. Полицая трябва да е безпристрастен в изпълнението на закона, БЕЗ ПО НИКАКЪВ НАЧИН ДА ВКАРВА ЛИЧНИ МОТИВИ. Имаше едно време митове и легенди за един градски полицай, дето писал акт на брат му за без колан. Прекалено хубаво, за да е истина. Ъъъ, грешка, забравих, че днешните полицаи карат без фарове, без колани и с телефона в ръка.
tenev

Мнениеот MasterCop » 03 Мар 2012, 09:06

Тенев, ти наистина не знаеш с кого се заяждаш... Колегите няколко пъти ти го казаха - вече не само шофирането ще ти бъде проблем. Както виждам и ходенето пеша без документи за самоличност ще е голям проблем за теб.... и всичко това е защото не разбираш връзката между причина и следствие. Всичко това се случва именно на теб поради причината, че ти си се правил на интересен и много запознат със законите (без никакво покритие разбира се) и вследствие на това тези твои претенции да бъдеш перфектен пред закона и неговите пазители подлежат на проверка. Никой не е перфектен Тенев, за това когато пак те проверяват, не е зле да си го припомниш! Помни и че докато служителите на реда си изпълняват задълженията и си обект на тяхното внимание, ти не си им равноправен! Закона им дава повече права (права които ти никога няма да имаш), за да могат те теб да проверяват, а не ти тях!
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот tenev » 03 Мар 2012, 09:11

MasterCop написа:Тенев, ти наистина не знаеш с кого се заяждаш... Колегите няколко пъти ти го казаха - вече не само шофирането ще ти бъде проблем. Както виждам и ходенето пеша без документи за самоличност ще е голям проблем за теб.... и всичко това е защото не разбираш връзката между причина и следствие. Всичко това се случва именно на теб поради причината, че ти си се правил на интересен и много запознат със законите (без никакво покритие разбира се) и вследствие на това тези твои претенции да бъдеш перфектен пред закона и неговите пазители подлежат на проверка. Никой не е перфектен Тенев, за това когато пак те проверяват, не е зле да си го припомниш! Помни и че докато служителите на реда си изпълняват задълженията и си обект на тяхното внимание, ти не си им равноправен! Закона им дава повече права (права които ти никога няма да имаш), за да могат те теб да проверяват, а не ти тях!

Прав си, че техните права никога няма да ги имам, защото никога няма да стана полицай. kl) Поради огромна липса на желание. Освен това, нямам проблеми с възприятието на личността си. Но точно това, че никой не ги проверява, довежда до подобни изпълнения. Нека спрем да обсъждаме случая с ЛК, че ще трябва да вляза пак в едни обяснения докато ме разберете, аз го дадох за пример само, т.е. да затвърдя позицията си, че служителите започнаха да се заяждат на лична основа. Снощи съдбата ми изигра лоша шега като ми изпадна портфейла от джоба, иначе не виждам какъв проблем ще ми правят като се разхождам пеша, дай да ме арестуват по същата логика :lol: :lol: :lol: А пък аз откакто имам право на ЛК, пеша без документи за самоличност НИКОГА не съм излизал.
Искам да разберете, че щом сте с кубинки, това не ви дава автоматично статус "винаги прав във всичко".
tenev

Мнениеот kkarakashev » 03 Мар 2012, 09:48

Нека и аз да ти кажа нещо от цивилната страна:
1- Относно телефона. Ползваш без устройство "свободни ръце" получаваш АУАН. Това, че в закона пише си го тълкуваш както желаеш.
пример: Мама и тате ти купуват кола - на твое име, защото са баровци - ти нямаш СУМПС - При наличието на собствено МПС можеш ли да е караш?
- Документите за удостоверяване на самоличност в Република България са:
- Лична карта;
- СУМПС (което не важи друго, освен удостоверяване на самоличност);
- Ученическа карта за лица, който не притежават лична карта.
С международният паспорт единственото, което можеш да направиш е да напуснеш страната в посока страна, която не е член на ЕС.

п.с. Този запис нали се сещаш, че е противозаконен.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот tenev » 03 Мар 2012, 09:57

kkarakashev написа:Нека и аз да ти кажа нещо от цивилната страна:
1- Относно телефона. Ползваш без устройство "свободни ръце" получаваш АУАН. Това, че в закона пише си го тълкуваш както желаеш.
пример: Мама и тате ти купуват кола - на твое име, защото са баровци - ти нямаш СУМПС - При наличието на собствено МПС можеш ли да е караш?
- Документите за удостоверяване на самоличност в Република България са:
- Лична карта;
- СУМПС (което не важи друго, освен удостоверяване на самоличност);
- Ученическа карта за лица, който не притежават лична карта.
С международният паспорт единственото, което можеш да направиш е да напуснеш страната в посока страна, която не е член на ЕС.

п.с. Този запис нали се сещаш, че е противозаконен.

Извинявай, ама примера няма абсолютно нищо общо с това, което обсъждахме.
Чл. 13. (1) На българските граждани се издават следните документи за самоличност:

1. лична карта;

2. (доп. - ДВ, бр. 108 от 2000 г., в сила от 29.12.2000 г., доп. - ДВ, бр. 29 от 2003 г., в сила от 02.09.2003 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 111 от 2004 г.) паспорт, дипломатически паспорт, служебен паспорт, моряшки паспорт, военна карта за самоличност;

3. свидетелство за управление на моторно превозно средство.

Как по-точно записа е противозаконен? Че не е доказателство - ОК, но противозаконен... ?!
чл. 32, ал. 2 от Конституцията ми позволява да записвам, снимам, филмирам, фотографирам и каквото още се сетиш при ЗНАНИЕТО на обекта.
tenev

ПредишнаСледваща

Назад към Теми за граждани