Обвиняват ме в кражба на пушка

Обвиняват ме в кражба на пушка

Мнениеот gero75 » 31 Май 2012, 13:14

Здравейте,уважаеми потребители на този форум,служители на МВР и обикновени граждани,какъвто съм и аз.За сега името си ще го спестя,но тази сутрин бях в районното полицейско управление,където написах жалба против един господин,което име също за сега ще спестя тук и който вчера е пресрещнал майка ми и един вид ме е обвинил в кражба на негова пушка,най-кратко казано?!
Но така или иначе ми се иска да разкажа повечко от цялата история с въпросния господин,който условно нека нарека сега Рошко(това ми хрумна първо,имайки се предвид колко му е рошав разсъдъка и психичното състояние,поне такова впечатление е оставил у нашето семейство от около 15 години насам.От тогава са и неадекватните му действия и незнайно от къде,събудилата се у него огромна агресия срещу нас)
Връща се майка ми от центъра на града за в къщи,и минавайки покрай магазина на въпросния Рошко,той я извиква по име и казва:Пенке(не това е името)абе чакай да те питам нещо.Казаха ми ,Венци и Пешо(имената са условни)че са видяли Пенчо(с други думи казано мен)че е стрелял по Требежа и по нивата с пушка?!А на мен преди 1,5 години ми откраднаха пушката,та да вземе да ми я върне?!?!?!?!?!!?
Това направо ме изуми.Аз съм му откраднал нещо,че то пък и пушка..пък и си стрелям с нещо по нивата.
Става дума за махала над града,където сме съседи...а и сме роднини.Майка му на Рошко е сестра на дядо ми,лека му пръст.
Казах вече,че подадох жалба срещу него в полицията,но жалба само за конкретния случай.А съвсем скоро (може би идната седмица)ще ида до София за да подам жалба и там,тъй като в нашият град всички институции са до голяма степен са превзети от една клика хора,които работят само в техен интерес и няма смисъл повече да се жалвам тук.
Това е най-кратко казано,иначе има за още много неща да се кажат.
Така че ще бъда благодарен,ако ме посъветвате къде точно да отида да подам жалба...
gero75

Re: Обвиняват ме в кражба на пушка

Мнениеот Lord » 31 Май 2012, 17:53

gero75 написа:Така че ще бъда благодарен,ако ме посъветвате къде точно да отида да подам жалба...

Въпреки дългият пост, извинете за въпроса, но не разбирам каква Ви е идеята, в смисъл от какво се жалвате. Може и да греша, но оставам с впечатление, че се оплаквате от факта, че сте наклеветен /или поне така се чувствате/. Ако е така следва да се обърнете към съответния районен съд.
Ако пък греша - моля обяснете конкретно и по възможност без емоция за какво искате да се жалите?
Аватар
Lord

Мнениеот gero75 » 31 Май 2012, 18:39

Жалвах се,че ме обвинява за кражба на някаква негова пушка?!В смисъл на майка ми е казал,да му върна пушката?!Вече майка ми е питала единия човек,посочен от въпросния Рошко който ме уж бил видял,че съм стрелял и той е казал,че такова нещо изобщо не е казвал и то няма как да е иначе.Така че жалбата ми е за това,че ме обвинява в престъпление,което аз не съм извършил.А това е последната глупост която този човек си измисля относно нас.Заял се е с нас още от преди 15ина години,заради лакомията му за имот,но това е отделна тема.Имаше период в който се беше умирил малко,но от преди 3 години откакто баща ми почина,той вече явно се вижда свободен да ни тормози по всякакъв начин.Постоянно настройва хората срещу нас,плюе ни като за световно изобщо този човек трябва да се прегледа,защото неговото поведение не никак нормално.А иначе притежава оръжия,тъй като е ловджия а и пистолет нали е и фирмаджия,но незнам как си е взел психотеста?!Незнам човек с такава злоба у него,как му е позволено да има оръжия.Цял живот все се е карал с някого,все някой му е крив.Но от 3 години се е фиксирал върху нас?!Ако го питаш,сигурен съм че и той не може да посочи адекватна причина,за тази си агресия.
Извинявам се,пак написах доста..може би и неразбрано(не може би,то тук с няколко реда няма как да опиша всичките му простотий)но да видя какво ще свършат полицаите и другата седмица най-вероятно ще се наложи да търся помощ от по-високо място,защото и полицаите имат голям грях,при предишния случай с него,когато го прикриха като че ли той им дава хляба?!За това нямам вяра на тукашната полиция,за съжаление.
Тук сега спестявам нещо за него,което обаче написах в жалбата,но ще го напиша и него..само да видя как ще се развият нещата тези дни,благодаря че сте си направили труда да го прочетете.Ще споделя как вървят нещата,като ще опиша и цялата история с него в близките дни.
gero75

Мнениеот dakota_ » 31 Май 2012, 21:01

Геро,понякога човек разказвайки историята си тук във форума изпада в ремисия,а това не е малко,даже може да няма нужда от друга намеса...Разказвай какво се случва и за да не пропуснеш нещо си води записки...Само те моля,недей да ходиш в РУП-Вършец да занимаваш колегите с тази история,че нищо лошо не са ти направили...Моят съвет е тази събота и неделя да се вдигнеш и да отидеш на "Минкови бани",да разпуснеш добре сред природата и ще видиш,че резултатите няма да закъснеят.Искам да вярвам,че съм ти помогнал,ти ще споделиш какво се случва...
dakota_

Мнениеот Lord » 01 Юни 2012, 13:07

Аз бях дотук с темата. Прекалено ми е ценно времето...
Аватар
Lord

Мнениеот gero75 » 14 Юни 2012, 20:18

Благодаря за съветите,но ще пропусна за сега Минкови бани,защото не смятам,че имам нужда от каквито и да са процедури.Имам нужда от справедливост.Но за съжаление в България справедливостта ...липсва.
Е това е,днес взех преписката от Районния съд..въпросния Рошко отрича разбира се,че е казвал на майка ми за някаква пушка.Остава само да му се тормозя на лъжите..да за съжаление се тормозя когато лъжат по мой адрес..просто мразя лъжата.
А това пък което стана преди 3 години с него,няма смисъл и да го пиша.Полицай подправя свидетелски показания и какво ли още не.Това не е държава,това не е полиция...за съжаление.Но това няма да ме откаже,ще търся да се оплача на по-високо ниво..ако трябва и до страсбург ще се стигне.Не може полицай да си позволява да подправя показания,не може една шайка тиквеници да бъдат пазени от закона,само защото се закрилят от власт имащите.Или трябва да обявя гражданско неподчинение.Така и така се вижда,че това не е моята държава,това не е България.
gero75

Назад към Теми за граждани