Задържан по чл. 63 - въпрос?

Задържан по чл. 63 - въпрос?

Мнениеот svenxxx » 06 Авг 2012, 22:47

Здравейте, задържаха ме по основание на чл. 63.

Разбрах, че ме подозират в извършител на предумишлено убийство, което не съм извършил.
Ето каква е случката:
Живея в село (няма да споменавам име). Вечерта ходих в съседното село на бар с един приятел с неговата кола. Вечерта се прибрах с него и той ме остави близко до нас на шосето. На другия ден полицаите дойдоха вкъщи и ме закараха на временен разпит в кметството на селото, оттам ме качиха на патрулка и закараха в МВР-то на гр. Чирпан, а там ме задържаха 26 часа, където ми изготвиха протокол за задържане и ме разпитваха. Оттам разбирам, че съм заподозрян в извършител на предумишлено убийство - поисках служебен адвокат, но не ми изпратиха. Искаха от мен да посоча час, в който съм се прибрал, но понеже в мен нямах телефон, нямаше как да посоча точен час. Следователно приятелят, който ме остави на шосето до нас, са го разпитали и той е посочил час и часът, който е посочил, се съвпада с часа на смъртта. Тази вечер в 19:00 дойдоха полицаи и без да ми дадат призовка, ми съобщиха, че утре в 11:00 трябва да отида в МВР-то на гр. Чирпан, за да ме подложат на Детектор на лъжата. На моят приятел са му казали, че ако не си хванем адвокат, ще ни задържат 72 часа.

Интересувам се това, което се случва с мен, редно ли е, и ако можете да ми дадете съвет как да постъпя, след като аз съм невинен и мисля, че искат да ме обвинят?

Другото нещо, което разбрах и ме притеснява е, че са поставили ултиматум на МВР-Чирпан, защото имат 2 неразкрити убийства, а при трето неразкрито искат да уволнят цялото МВР и затова сега те се опитват да натопят някого, когото май ще се окажа аз.
svenxxx

Re: Задържан по чл. 63 - въпрос?

Мнениеот MasterCop » 06 Авг 2012, 22:58

:lol: Няма да уволнят никого... Щом не си го извършил, детектора ще те оневини! От какво се притесняваш тогава? От къде знаеш точния час на убийството?
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот катюша » 07 Авг 2012, 07:53

svenxxx написа:Здравейте, задържаха ме по основание на чл. 63.

Разбрах, че ме подозират в извършител на предумишлено убийство, което не съм извършил.
Ето каква е случката:
Живея в село (няма да споменавам име). Вечерта ходих в съседното село на бар с един приятел с неговата кола. Вечерта се прибрах с него и той ме остави близко до нас на шосето. На другия ден полицаите дойдоха вкъщи и ме закараха на временен разпит в кметството на селото, оттам ме качиха на патрулка и закараха в МВР-то на гр. Чирпан, а там ме задържаха 26 часа, където ми изготвиха протокол за задържане и ме разпитваха. Оттам разбирам, че съм заподозрян в извършител на предумишлено убийство - поисках служебен адвокат, но не ми изпратиха. Искаха от мен да посоча час, в който съм се прибрал, но понеже в мен нямах телефон, нямаше как да посоча точен час. Следователно приятелят, който ме остави на шосето до нас, са го разпитали и той е посочил час и часът, който е посочил, се съвпада с часа на смъртта. Тази вечер в 19:00 дойдоха полицаи и без да ми дадат призовка, ми съобщиха, че утре в 11:00 трябва да отида в МВР-то на гр. Чирпан, за да ме подложат на Детектор на лъжата. На моят приятел са му казали, че ако не си хванем адвокат, ще ни задържат 72 часа.

Интересувам се това, което се случва с мен, редно ли е, и ако можете да ми дадете съвет как да постъпя, след като аз съм невинен и мисля, че искат да ме обвинят?

Другото нещо, което разбрах и ме притеснява е, че са поставили ултиматум на МВР-Чирпан, защото имат 2 неразкрити убийства, а при трето неразкрито искат да уволнят цялото МВР и затова сега те се опитват да натопят някого, когото май ще се окажа аз.

Ако си невинен нямаш повод да се притесняваш за каквото и да е в тази връзка.От теб се иска да съдействаш на колегите да си свършат работата по разкриване на убийството.Могат да те призоват в РУП и без да ти дават призовка.До момента всичко което си описал е правилно и нямаш повод да обвиняваш никой от колегите в неправомерни действия.
Имаш право да си наемеш адвокат,но според мен ако си невинен ще дадеш едни пари на вятъра.Дори да си наемеш адвокат от него нищо не зависи,ако ще те задържат за 72 часа ще го направят без оглед на това дали си с адвокат или си без адвокат.Вярвай в полицията и гледай на колегите като на хора които си вършат работата и бъди техен помощник.
Такива ултиматуми за каквито пишеш никой на никого не поставя.Разкриването на тежки престъпления не се върши на акорд или на норма и крайния резултат не се постига с ултиматуми или скалъпване на обвинение.
катюша

Мнениеот dakota_ » 07 Авг 2012, 13:42

svenxxx написа:Здравейте, задържаха ме по основание на чл. 63.

Ето каква е случката:

Ако става дума за убития пловдивчанин,не можеш да имаш никакви претенции към полицията,че си върши работата.Никой не е длъжен да ти осигурява служебен адвокат в твоя случай,пък и да ти кажа честно звучи като клетва това да те защитава служебен адвокат...Имаш ли си на представа каква правна помощ ще получиш като по правило служебните адвокати са същите като клиентите си...
Минавай през полиграфа и дано това което казваш е истина,че иначе те чакат ядове...Понякога човек като се мотае нощем по малките часове по улиците може да се окаже на неподходящото място в неподходящото време и тогава се налага да съдейства...Това с натопяването ме кара да се усмихвам,защото в политиката и в затвора всички са невинни ;)
dakota_

Мнениеот Sauron » 26 Дек 2012, 00:18

Здравейте, задържаха ме по основание на чл. 63.

Ето каква е случката:

Вчера се регистрирах понеже ми стана интересна работата на полицията и понеже това е част от форума където и граждани могат да изказват мнения мисля да изкажа и моето мнение,а ако е проблем Администратора да го изтрие ;-)
Лични Впечатления от Органите на реда

Тогава бях на 17 с един приятел който също се занимава с компютри(Информатика) бяхме киснали цяла вечер у тях там по някакви сайтове.Аз си тръгнах от тях към 3-4 сутринта.Той ме изпрати до средата някъде.Продължавам аз да си вървя и какво да видя патрулка.Аз с дълга коса и си пия шише чай.По принцип по пътя където е спряла(мъж и жена) ми е по дълго,но еххх жена 100% трябва да мина от там.И тръгвам от там.И ме спират за проверка(големи сладури и двамата впрочем бяха).Почват да ме питат къв съм що съм.И аз им казвам.Полицая казва че имало някакъв грабеж или ддз на там дето съм се запътил.WtF?Ми и аз какво да направя отговарям аз вървя на там,но идвам от обратната страна(къде е логиката).И се залафихме даже.Което за съжаление не ми беше целта.Даже и за проверка не ме пуснаха,а защо?Ми ако бях някакъв гаден лъжец и лъжа?Това го беше за сферка от мнението на гражданин
От най-долния коментар става дума за някакво убийство?Защо от всички хора от всички коли от всички събития точно в дадения час на даденото място е била вашата кола?Но и това не е важно.Защо точно ти си бил извикан поради какви причини?Полицаите да не са врачки тип Шерло Хомс(2+2=4)?Значи си се набил в тяхното полезрение и защо по-точно?Защо си поискал служебен адвокат,а не са ти осигурили такъв?Но това не е важното,важното е защо си поискал служебен.Това се прави когато дадено лице няма финансова възможност да си позволи защитаНо ако нямаш финансова възможност това значи че разполагаш с оскъдни средства.Тогава от къде имаш пари кола(а да колата е на твоя приятел)?(2+2=4*1*)
Приятеля ти посочва дадения час където те е оставил?Баси точни часове кръстовища,граждани ама не баш граждани?Да не сте командоси случайно?Но ти нямаш телефон(да гледаш часа предполагам,а не да сферяваш събития къде ходиш и защо понеже това го правят или полицаите или хората от криминалния контингент) и за това не може да им кажеш точния час?Но къде ти е GSM?Защо не го носиш?Може би защото полицията(както гледаме по телевизията) прави проверки на местоположението на индивида спрямо дадения час и мобилна клетка(знам понеже ушким следвам PC та и се интересувам от телекомуникации,като хоби хихихи).(И просто после си забравил да го включиш и вземеш със себе си?И цялото полицейско управление в Чирпан няма часовник?Басии трябва да попитам как може да пратя дарение на полицията(часовници с куковички,електрони като събера пари 1000 лева по 50лв на часовник 20 часовника ще имат нови от мен в Чирпан имаш думата ми ;-)).Впрочем така като сме го ударили на часове защо посочваш час :00 точно.Защо не кажеш към 19 ,а казваш точно 19:00?Понеже догодина мисля записвам медицина на запад пък и съм от такова семейство и пък съм гледал много Discovery и пък знам че даже да си го убил няма начин точно до минутата да се предскаже(от доклада от аутопсията),да ама ти не го знаеше нали хихихи?В момента съм студент,но от любопитство може ли найстина да се правят не парични,а материални дарения към органите на реда(часовници в моя случай?)(2+2=4*2*)
Вече са ви задържали за 26 часа,после ако не си хванете адвокат с приятеля ти ще ви задържат за още 72 часа?Адвоката какво ще им каже че да не го сторят?Защо ще има повторно задържане на граждани които не са криминално проявени?(2+2=4)
Е защо казваш как да ПОСТЪПЯ,а не как да ПОСТЪПИМ нали бяхте “приятели” и двамата сте в кюпа(единствено число,а не множествено значи сам си пред компютъра до каквото пишеш това което значи че сте се дистанцирали с твоя приятел в толкова кратък период след като преди това сте били такива добри приятели защо?)?Аз ако имам приятел и ме бяха пуснали и него щяхме да седнем заедно и да поискаме помощ в МНОЖЕСТВЕНО ЧИСЛО,защо има разделение?!И защо даваш цитата точно след горния за полиграфа и си използвал дадения словоред и един вид се дистанцираш от “приятеля” си(по пътя на логиката)?(2+2=4*3*))
Разбрал съм че са поставили ултиматом.Значи ако бях на твоя място аз се чудя как ще разбера какво са казали и не казали на дадено района….Това сигурно е слух.А слухове има само в подземния свят.Понеже Полиция-Престъпници е просто игра на роли нещо от рода на Наши-Ваши,игра на Стражари и Апаши(всеки гледа полицейски предавания нали ето линк към едно хихих http://www.youtube.com/watch?v=2thgmGvAbTo (яка е мадамата нали ;-))).А от къде и кой ти каза че е имало 2 неразкрити преди това?.Имам чуството че аз съм най-тъпия човек на света.Не знам явно просто съм малоумен.Как аз не разбирам като нормален гражданин такива неща с оутиматоми и прочие,а единствено това дето има по телевизията и примерно в този форум?(впрочем защо използваш думата ултиматом,а не предупреждение,дисциплинарно санкциониране....Ултиматом дават не полицаите&те дават предупреждения по вериригата следвайки теорията на Дарвин и Първобитния обществен строй с цел да Респектират(било то полицаи-престъпник,или щеф полицай-полицай прав ли съм?).&)(2+2=4*4*)
Съдейки по начина на действие на полицията и връзката с твоя така наречен “приятел” мисля че ти не питаш защо ме обвиняват аз съм невинен,а ти питаш какво да правя полицаи хванаха ме.Знам че съм от крими контингента и знам че полиграфа няма стойност в съда,но полиците ще разберат че съм го убил аз?(2+2=4*5*)

Ми редно ли е???….Редно ли е да има човек приятели пък после да няма и да гледа Аз ът и да се защитава индивидуално като се дистанцира от приятелите си питам аз някой по умен човек от мен ;-) .Редно ли е заради пари едни хора да убиват други вместо да се хванат на работа.Редно ли да се убиват хора?(2+2=4*6*)
Впрочем съдейки по тези фактори аз даже мога стигна до заключението че приятеля ти е бил логиста понеже има повече доходи и стабилност(спрямо горните факти де)(разбира се не казвам че съм прав,но ако съм прав не ми се мисли повече кой от вас го планира?).А понеже ти си повече в нужда си извършителя.Сега един срещу друг почвате да плюете?И понеже тойо има повече финанси има повече помощ,а ти и за това пишеш тук.Прав ли съм хихихи?(2+2=4)
P.S:Впрочем нали знаеш че даже като те разпитват Личността,Аз ът или там кво се нарича понеже човек 200 пъти на ден нормално е да лъже ще пробва да метне полицаите от Чирпан.Но като пишеш в този Форум го правиш по собствена воля и вероятността да си признаеш несъзнателно е огромна(пък и те ще четат написаното и ще свържат 2+2=4).Като излъга толкова пъти в коментара си сам се издаваш несъзнателно което е ужасно просто ;-)От къде го знам ли ми спорих с един психиатър и го победих понеже почна да лъже страшно много,а аз бях чел негови трудове(отгоре от горе),но той не знаеше това,а до каквото ги е писъл е нямало конфронтация на Аз ът неговия срещу Моя(с неговите камъни по неговата глава хихихи)хихихи (2+2=4*7*).
Само по себе си цитирането на даден член от дадено лице няма значение.Но спрямо горните фактори защо го споменаваш члена,нали това е форум на полицията е те ако не знаят членовете от закона при убийство хихихи…..(2+2=4*8)
MasterCop как няма ги уволнят…..Извънземните кацнаха в Оруел,Елвис е още е жив.Има говорещи кучета по принципа на папагалите(частично развита личност АЗ$което впрочем е интересно като теза и е доказуемо с прости факти като се замисля&са ми хрумна мисля си взема немска овчарка и да и създам Личност/АЗ хихихи &$)..Хихихи чудя се кой ли вярва в конспирации ако е невинен,аз не вярвам и гледам да ги оборвам защо,чудя се кой ли ходи по сектите да дава сребърници на Бог до каквото Александър Невски се руши,а ако не грешниците,сребрелюбците и лъжците(от де съда бях на една секта един даде дарение пред очите ми към 1000 лева на главния Пастор да си купил мотор човека(и той тормозен от злите полицай по време на прехода що ли?),а на излизане имаше едно цигане просяче което сигурно е от организираната просия или не ддз,но важен е примера от Библията нека лявата ръка да не знае какво прави дясната и пръв човек да го направи и не от лицемерие,та никой не даде на просячето ЗАЩО?Психотест на сектантите за 10-15 минути хихихи)?(2+2=4*9*)

P.S:Съдейките по горните ти не мислиш ти знаеш че ще те обвинят и няма мърдане просто(Дядо ми викаше не мисли Разсъждавай само кокошките мислят).(2+2=4*10*).Случват се грешки,но в коментара ти има прекалено много причино следствени причини според мене де,скромно мнение от гражданин.....
Ако съм сгрешил и някой ме обори го черпа Бира(като съпоставя всяка точка с друга,а не ги гледа по отделно понеже Бог е в детайлите както се вика) при първа възможност,а ако ли не и не може се оборят тезите чакам 1 Кола ;-) Veni, vidi, vici хихиххи
Единствен Пръстен ги владее, Единствен той ще ги открие
Единствен вси ще ги сбере и в тъмнина ще ги обвие :D

समाधि
Аватар
Sauron

Назад към Теми за граждани