Сигнал за ментета

Сигнал за ментета

Мнениеот radipetrovi » 08 Авг 2012, 15:30

Здравейте,
Писна ми да си купувам стоки от интернет магазини в България и да получавам ментаци.
Някой може ли да ми помогне къде да пусна сигнал ? Знам, че икономическа полиция се "грижи" за тези неща но не мога да се ориентирам къде, как, какво да пиша като информация.
И как да съм сигурна, че ще извършат проверка, като повечето магазини ако има нещо "гнило" в стоката им ги пускат само във ФБ или поне такова чувство имам. Кой може да направи нещо по въпроса и да се спре с тая простотия ? Сигурно няма и касови бележки, плащане на данъци и т.н.
Все си мисля, че това е престъпление за което трябва да започнат да си плащат тези далавераджии на дребно.
radipetrovi

Re: Сигнал за ментета

Мнениеот dakota_ » 08 Авг 2012, 17:16

radipetrovi написа:Здравейте,
Писна ми да си купувам стоки от интернет магазини в България и да получавам ментаци.
Някой може ли да ми помогне къде да пусна сигнал ? Знам, че икономическа полиция се "грижи" за тези неща но не мога да се ориентирам къде, как, какво да пиша като информация.
И как да съм сигурна, че ще извършат проверка, като повечето магазини ако има нещо "гнило" в стоката им ги пускат само във ФБ или поне такова чувство имам. Кой може да направи нещо по въпроса и да се спре с тая простотия ? Сигурно няма и касови бележки, плащане на данъци и т.н.
Все си мисля, че това е престъпление за което трябва да започнат да си плащат тези далавераджии на дребно.

Решението е елементарно...уволняваш некоректните продавачи и търсиш нови коректни продавачи!
Сигнал за нарушения може да подаваш тук http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd& ... ment_id=19
Подаваш си жалбата,прилагаш съответните документи и чакаш отговор в законовия срок.
За целта ще ти се наложи да прочетеш и Закона за защита на потребителите,да се запознаеш с правата и задълженията си като потребител и да ги прилагаш.
Задавала ли си си въпроса,защо се намират глупаци да купуват стоки без издаден касов бон,като това е задължение и на самият купувач да изисква издаване на касов бон и ако такъв му се откаже да подаде сигнал за нарушението и да не купува,или ако купува да си носи последствията.Икономическа полиция ли да те научи,че без касов бон стоки не се купуват!?
Икономическа полиция ли да отваря очите на гражданите,че няма качествен марков парфюм за 20 лв. или телефон "Верту" за 100 лв. Нали сама разбираш,че докато има говеда ще има и касапи да колят говедата...
dakota_

Мнениеот radipetrovi » 09 Авг 2012, 09:30

Едно е да знаеш и да си наясно, че купуваш менте, както ти си дал за пример парфюм за 20лв, а той струва 200лв.
Ясно е че в такъв случай самия купувач сам прецаква себе си. Имам предвид много по малка разлика в цената.
Например купуваш си парфюм който струва 200лв за 170лв. Парфюма пристига с куриер, разбираш, че е менте, а и няма касова бележка.
Когато поръчваш парфюма с такава малка разлика в цената оставаш с впечатление, че е на промоция, а не менте.
И как е внесен този парфюм в България !? Или тук се прави !? Вреден ли е за нашето здраве ?! Няма ли някой, който да следи тези интернет магазини ?! И още куп въпроси на които знам, че няма да намеря отговор и не са отправени към потребителите тук, просто изразявам мнение.
Както и да е благодаря за отговора, все пак трябва да започна от някъде
radipetrovi

Мнениеот dakota_ » 09 Авг 2012, 14:27

Когато се купува нещо по интернет и се доставя с куриер,има опция "отвори и провери преди за платиш"
Отваряш,проверяваш и след това плащаш...Касовият бон,фактурата,гаранционната карта и всякакъв друг реквизит свързан със съответната стока се уточнява да са вътре в самата пратка,ако ги няма вътре просто се връща пратката обратно и не се заплаща стоката.
Интернет магазините ги следят потребителите,вие първа подавате сигнал като се сблъскате с нещо нередно,следят се и от други компетентни органи,но ангажимента е на всички нас да осъществяваме контрол и да си търси правата по закон.
dakota_

Мнениеот radipetrovi » 12 Авг 2012, 15:47

Айде пак с въпрос :roll:
От всичко, което прочетох разбрах, че трябва да съм си купила "опарила" от даден продукт за да подам жалба.
Не мога сега, както си се разхождам по улиците и виждам сергия с адидас да подам сигнал, трябва първо да си го купя ?
Или не съм разбрала правилно или нещата не са както трябва.
Явно заради това наглостта на търговците със стоки ментета е толкова голяма.
Май съвсем скоро беше разбит такъв сайт точно за спортни дрехи ментета и ако не се лъжа казаха, че оборота му бил 5000 лв на ден :roll:
radipetrovi

Мнениеот dakota_ » 12 Авг 2012, 16:48

Сигнали можеш да подаваш за всичко и по всяко време до определени институции които могат да вземат отношение по сигнала ти.
Ако видиш сергия и на нея да продават "Адидас" какъв е проблема,че да подадеш сигнал?
От сергия на пазар можеш да си купиш по-качествена стока от тази която се продава в София на "Витошка" където се продават бракувани колекции на световно известни маркови стоки...
Наглостта на търговците е пропорционална на простотията на техните клиенти...Казах ти,че докато има говеда ще има касапи да ги колят...образно казано,спираш да си говедо,няма да те колят...
В България има много овце и никой не може да се сърди на никого,че някой е остригал,издоил или оправил някоя овца...
Ако не си попаднала на правилния мъж и си взела менте,кой ти е виновен? Може да е с маратонки "Адидас" и с анцуг "Пума" и пак да е поредното менте...
Изобщо на пазара има много малко качествена стока и човек трябва да има добър нюх за това...Жените бързо се ориентирате,но мъжете в повечето случаи сме потърпевши...
dakota_

Назад към Теми за граждани