Правителството или народа??

Re: Правителството или народа??

Мнениеот Васил » 13 Окт 2012, 12:27

dakota_ написа:
Васил написа:

Като не си достоен,защо го споменаваш и то за втори път,във втори пост...чудиш за какво да се хванеш.
Лекувай го това общество или го сменяй ако положението ти е такова,че не можеш да се справяш...

1-во мога да се справя и съм сигурен че разполагам с доста повече възможности от 90 процента от обществото.
2-ро не ви пиша тука да се оплаквам че аз живея зле , а че НАРОДА НИ живее зле и нещо трябва да се промени... обществото не мога да го лекувам сам.... една птичка пролет не прави.... просто ме е яд как може 80 процента да живеят зле и никой нищо да не прави
Васил

Мнениеот dakota_ » 13 Окт 2012, 13:38

Васил написа:
dakota_ написа:
Васил написа:

Като не си достоен,защо го споменаваш и то за втори път,във втори пост...чудиш за какво да се хванеш.
Лекувай го това общество или го сменяй ако положението ти е такова,че не можеш да се справяш...

1-во мога да се справя и съм сигурен че разполагам с доста повече възможности от 90 процента от обществото.
2-ро не ви пиша тука да се оплаквам че аз живея зле , а че НАРОДА НИ живее зле и нещо трябва да се промени... обществото не мога да го лекувам сам.... една птичка пролет не прави.... просто ме е яд как може 80 процента да живеят зле и никой нищо да не прави

Никъде не пишеш какво си направил лично ти за народа,който живее зле по твои думи...Сподели какъв принос даваш към това народа да живее по-добре,като оставим настрани писането ти във форума...
dakota_

Мнениеот Васил » 13 Окт 2012, 13:53

ами това което правя е което мога.... не мога да им намеря на всички безработни работа ,но давам им дрехи на сираците... всеки ден взимам по 1 закуска на 2-ма бездомници пред блока, видя ли жена с кантар за теглото винаги се качвам не че не знам колко тежа ами колкото да и дам 50 стотинки, такива работи които всеки може да направи... другото зависи от горе ....
Васил

Мнениеот dakota_ » 13 Окт 2012, 14:18

Васил написа:ами това което правя е което мога.... не мога да им намеря на всички безработни работа ,но давам им дрехи на сираците... всеки ден взимам по 1 закуска на 2-ма бездомници пред блока, видя ли жена с кантар за теглото винаги се качвам не че не знам колко тежа ами колкото да и дам 50 стотинки, такива работи които всеки може да направи... другото зависи от горе ....

Васко,има една поговорка "Не съжалявай сиромаха,да не наденеш торбичката му на гърба си..."
Сигурно отново няма да ме разбереш,но ще поживееш малко повече,може да разбереш за какво иде реч...
dakota_

Мнениеот kkarakashev » 13 Окт 2012, 15:36

dakota_ написа:Васко,има една поговорка "Не съжалявай сиромаха,да не наденеш торбичката му на гърба си..."
Сигурно отново няма да ме разбереш,но ще поживееш малко повече,може да разбереш за какво иде реч...

Ако не изпитваме съжаление към някой - хора ли сме? Има просяци и просяци. Ти много по-добре знаеш тези неща. Има хора, който се възползват от недъзите или социалното положение на други за да извлекът ползи. 2 примера:
Бяхме на църква с семейството ми. Не помня повода но имаше пита и пликчета за раздаване. Майка ми даде пликче и парче пита да занеса на жена , която просеше седнала до входа на двора на църквата. Подадох и пликчето и парченцето пита и и казах "заповядай". Отговора беше - "Само това ли?"

Спомням си преди доста години бях в заведение с млади хора 17-18 годишни. Аз бях на около 22. Седяхме и си приказвахме. В заведението влезе жена около 70 годишна в приличен външен вид. Започна да обикаля из масите, без да досажда на никой. Около нашета маса беше, когато някой каза нещо и всички избухнахме в смях. Жената се обърна към нас и ни каза само:"Деца, знаете ли какво е да нямаш нищо за ядене и да се радваш само на филийка хляб през деня? Знаете ли какво е глад?" и се разплака.
Смехът секна. Опитах се да обясня на жената, че смехът ни не е по повод това, че тя проси от хората пари. Тя продължи да плаче и тръгна да излиза от заведението. Спрях е. Поканих жената на една маса и е помолих да седне да постои малко. Извиних и се за това, че не сме искали да се присмеем или да е обидим по някакъв начин. После извиках сервитьорката и поръчах на жената храна - супа, основно и десерт. След като жената разбра, че ще и донесат ядене тя тръгна да ми благодари и да ми целува рака. Не го позволих. Оставих пари за сметката и напуснах заведението. Напуснах го за това, че ми стана тъжно и мъчно как може един човек да стигне толкова долу. Дори и в момента, когато видя куче да седи и да гледа жално до някоя баничарница а аз съм на опашката си купувам 2 банички - една за мен и една за него. Може да не е правилно но го правя.
Ненавиждам да има тъга около мен и бих опитал да направя така, че поне за момент тя да изчезне.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот dakota_ » 13 Окт 2012, 15:49

kkarakashev написа:
dakota_ написа:Васко,има една поговорка "Не съжалявай сиромаха,да не наденеш торбичката му на гърба си..."

Ако не изпитваме съжаление към някой - хора ли сме? Има просяци и просяци. Ти много по-добре знаеш тези неща. Има хора, който се възползват от недъзите или социалното положение на други за да извлекът ползи.
Спомням си преди доста години бях в заведение с млади хора 17-18 годишни. Аз бях на около 22. Седяхме и си приказвахме. В заведението влезе жена около 70 годишна в приличен външен вид. Започна да обикаля из масите, без да досажда на никой. Около нашета маса беше, когато някой каза нещо и всички избухнахме в смях. Жената се обърна към нас и ни каза само:"Деца, знаете ли какво е да нямаш нищо за ядене и да се радваш само на филийка хляб през деня? Знаете ли какво е глад?" и се разплака.
Смехът секна. Опитах се да обясня на жената, че смехът ни не е по повод това, че тя проси от хората пари. Тя продължи да плаче и тръгна да излиза от заведението. Спрях е. Поканих жената на една маса и е помолих да седне да постой малко. Извиних и се за това, че не сме искали да се присмеем или да е обидим по някакъв начин. После извиках сервитьорката и поръчах на жената храна - супа, основно и десерт. След като жената разбра, че ще и донесат ядене тя тръгна да ми благодари и да ми целува рака. Не го позволих. Оставих пари за сметката и напуснах заведението. Напуснах го за това, че ми стана тъжно и мъчно как може един човек да стигне толкова долу. Дори и в момента, когато видя куче да седи и да гледа жално до някоя баничарница а аз съм на опашката си купувам 2 банички - една за мен и една за него. Може да не е правилно но го правя.
Ненавиждам да има тъга около мен и бих опитал да направя така, че поне за момент тя да изчезне.

Краси,опитай да правиш това,което си направил с просякинята и давай на всички просяци храна и каквото имаш...много бързо ще се докараш до тяхното положение и ще окачиш торбичката им на гърба си...
Даването на просия не е решение на въпроса и човек докарал се до такова положение в повечето случаи е виновен сам за положението си.
Казваш жена на около 70 год. възраст в приличен външен вид,знаеш ли колко такива се разхождат по улиците и гледат да свлекат кожата на някой милостив и наивен човек...
Такива като нея да ходят пред Президентството,Министерския съвет,Общините и там да ги хранят и обличат...
dakota_

Мнениеот kkarakashev » 13 Окт 2012, 16:20

Прав си, че не е решение. Но трябва ли да сме с каменни сърца. Тогава бяха рядкост просяците, имаше ги, но в такава степен както сега.
п.с. Едно "просяче" на светофар сигурно изкарва за месец твоята и моята заплата та и отгоре :evil: :evil: Ама къде отиват парите - е не са в стомаха му ;)
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот dsuzunov » 13 Окт 2012, 17:16

До входа в който живея има хранителен магазин. Собственикът му е съсед.
Много често, идват цигани и просят пари, кой за децата, кой за жената и децата.
Отначало, съседът им подаваше дребни стотинки или направо им даваше по един хляб без пари.
Бяхме се заговорили веднъж, когато до нас дойде един ром, прилично облечен и помоли за стотинки.
Каза, че не ги иска даром, а предложи да изчисти градинките пред блока от по-едрите боклуци.
Намерихме му един чувал и започна да чисти. След като приключи, съседа му даде хляб и малка кутия маргарин, а аз му купих две парчета салам "Камчия". Струваше ми около 4 лв.
Сега този човек идва чат, пат и чисти пред входа, като в замяна от магазина му дават храна.
Преди седмица, разбрах, че си е намерил работа (стругар е).
Дойде при мен, бях в гаража при колата и донесе бутилка бира, да почерпи от първата надница.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот kkarakashev » 13 Окт 2012, 17:20

dsuzunov написа:До входа в който живея има хранителен магазин. Собственикът му е съсед.
Много често, идват цигани и просят пари, кой за децата, кой за жената и децата.
Отначало, съседът им подаваше дребни стотинки или направо им даваше по един хляб без пари.
Бяхме се заговорили веднъж, когато до нас дойде един ром, прилично облечен и помоли за стотинки.
Каза, че не ги иска даром, а предложи да изчисти градинките пред блока от по-едрите боклуци.
Намерихме му един чувал и започна да чисти. След като приключи, съседа му даде хляб и малка кутия маргарин, а аз му купих две парчета салам "Камчия". Струваше ми около 4 лв.
Сега този човек идва чат, пат и чисти пред входа, като в замяна от магазина му дават храна.
Преди седмица, разбрах, че си е намерил работа (стругар е).
Дойде при мен, бях в гаража при колата и донесе бутилка бира, да почерпи от първата надница.

Има хора и хора, има цигани и цигани. Не съм расист, но 99% от циганите не стават за нищо, остава 1% който знаят какво искат от живота. dsuzunov това, което сте направили за този човек е похвално, а и е похвално това, което той сам е пожелал.
Аватар
kkarakashev

Мнениеот Васил » 13 Окт 2012, 19:12

Ахамз.... съжалявам само че това ми го казва служител на МВР...... и съжалявам че за 23 години ни се промени ценностната система, мислене и всичко което сме били едно време.... знаеш ли какво е определение за народ?? Народ е група от хора които обитават даден регион,говорят общ език, имат обща религия,имат общи обичай и празници, имат национално самосъзнание и общи цели , хора който се борят за нещо всички заедно, които взаимно се уважават и защитават..... а сега ще те питам знаеш ли какво е СГАН??? Това в което се превръщаме ... ама в момента сме на етап стадо...... всички като овце нагоре надолу и 240 падарчета си правят каквото искат с нас докато не изчезнем като стадо или не се превърнем в сган ....
Васил

Мнениеот dakota_ » 13 Окт 2012, 19:19

Васил написа:

Ахамз.... съжалявам само че това ми го казва служител на МВР...... и съжалявам че за 23 години ни се промени ценностната система, мислене и всичко което сме били едно време.... знаеш ли какво е определение за народ?? Народ е група от хора които обитават даден регион,говорят общ език, имат обща религия,имат общи обичай и празници, имат национално самосъзнание и общи цели , хора който се борят за нещо всички заедно, които взаимно се уважават и защитават..... а сега ще те питам знаеш ли какво е СГАН??? Това в което се превръщаме ... ама в момента сме на етап стадо...... всички като овце нагоре надолу и 240 падарчета си правят каквото искат с нас докато не изчезнем като стадо или не се превърнем в сган ....

Преди години имаше един комик Мирча Кришан и "Краставицата",там каквото и да го попитат го докарваше все до краставицата...
Твоята работа е като в този скеч... Едно си баба знае,едно си баба бае...Не четеш и не мислиш върху прочетеното...за това си в такова положение...
Пак няма да ме разбереш и ще го избиеш и ще "стреляш" сватбарската...
dakota_

Мнениеот dimitrov566 » 10 Ное 2012, 22:44

Благодаря на полицаите които ме арестуваха на 5 ноември до орлов мост , че не ме биха ,а си бях за бои.Бях виновен блокирахме пътно платно до орлов мост.И ако може да попитам къде откарват арестуваните на тези мероприятия.В самото районно което обслужва дадения район или в друго рпу .Благодаря предварително :PS)
dimitrov566

Мнениеот paolon » 11 Ное 2012, 16:20

dimitrov566 написа:В самото районно което обслужва дадения район или в друго рпу .Благодаря предварително

Теб къде те закараха? :roll: В къщи ли?
Аватар
paolon

Мнениеот dakota_ » 11 Ное 2012, 16:46

dimitrov566 написа:Благодаря на полицаите които ме арестуваха на 5 ноември до орлов мост , че не ме биха ,а си бях за бои.Бях виновен блокирахме пътно платно до орлов мост.И ако може да попитам къде откарват арестуваните на тези мероприятия.В самото районно което обслужва дадения район или в друго рпу .Благодаря предварително :PS)

Днешната полиция не бие,добре не си попаднал на нощесната ;) Част от задържаните,зависи от проблемите,които са създали,някои заминават директно за "Орландовци",други за "Малашевци" :mrgreen:
dakota_

Мнениеот dimitrov566 » 26 Ное 2012, 00:45

Още си мълчете недеите да протестираре всичко е наред http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1648616 :( Дано никога повече да не четем такива новини .
Последна промяна dimitrov566 на 26 Ное 2012, 00:57, променена общо 1 път
dimitrov566

Предишна

Назад към Теми за граждани