Заплахи по скайп за побой и изнасилване към мен и семействот

Заплахи по скайп за побой и изнасилване към мен и семействот

Мнениеот ivanes1 » 25 Яну 2013, 16:31

Здравейте,видях че в този форум давате съвети и реших да се регистрирам.Сега по темата.Казвам се Иван и съм на 14.Преди два дена бях добавен в един групов чат.Там си писах с един човек,който твърди че и той е на 14.Изпрати ми пълномощно и си писахме известно време и ми приличаше на добър приятел.На следващия ден той започна да ми пише само с обидни думи към мен и сестра ми.Той правеше това с целта да ме дразни,и наистина успя.Отговорих му обидно,защото само обиждаше малката ми сестра,която е на 7,и след това му казах да спре,защото не ми е приятно да ми пише така.Той разбира се не спря и продължи да я обижда и да казва че ще я изнасили.После започна да ме заплашва,че в една игра му дължа средства,които се плащат с реални пари.Казах му че ще кажа на админа на тази игра да провери и ако лъже той няма да може да я играе пак.Тогава той ми зададе въпроса "Искаш ли да умреш".Каза че ще разбере къде живея,както и направи и ще викне някакви по на 23 години и повече да дойдат и да ми избият семейството.Аз не му повярвах,но след половин час тези момчета ми се обадиха и казаха следното "и той вдигна.Супер.Намерихме го " след което ми затвориха.Аз исках да спрем да се караме и му се извиних ако нещо съм му направил,но той каза че вече е късно и да ги очаквам след което отново ме заплашиха.Искам да ми кажете какво да направя,защото много обичам малката ми сестричка и неискам да и се случи нещо.Благодаря Ви предварително.
ivanes1

Re: Заплахи по скайп за побой и изнасилване към мен и семейс

Мнениеот dakota_ » 25 Яну 2013, 17:16

ivanes1 написа:Здравейте,видях че в този форум давате съвети и реших да се регистрирам.Сега по темата.Казвам се Иван и съм на 14.Преди два дена бях добавен в един групов чат.Там си писах с един човек,който твърди че и той е на 14.Изпрати ми пълномощно и си писахме известно време и ми приличаше на добър приятел.На следващия ден той започна да ми пише само с обидни думи към мен и сестра ми.Той правеше това с целта да ме дразни,и наистина успя.Отговорих му обидно,защото само обиждаше малката ми сестра,която е на 7,и след това му казах да спре,защото не ми е приятно да ми пише така.Той разбира се не спря и продължи да я обижда и да казва че ще я изнасили.После започна да ме заплашва,че в една игра му дължа средства,които се плащат с реални пари.Казах му че ще кажа на админа на тази игра да провери и ако лъже той няма да може да я играе пак.Тогава той ми зададе въпроса "Искаш ли да умреш".Каза че ще разбере къде живея,както и направи и ще викне някакви по на 23 години и повече да дойдат и да ми избият семейството.Аз не му повярвах,но след половин час тези момчета ми се обадиха и казаха следното "и той вдигна.Супер.Намерихме го " след което ми затвориха.Аз исках да спрем да се караме и му се извиних ако нещо съм му направил,но той каза че вече е късно и да ги очаквам след което отново ме заплашиха.Искам да ми кажете какво да направя,защото много обичам малката ми сестричка и неискам да и се случи нещо.Благодаря Ви предварително.

Уведоми майка си и баща си за случилото се!
Задължително да ти загреят врата за това,че вместо да учиш за края на срока се занимаваш с глупости!
Когато ползваш интернет посещавай сайтове от които имаш нужда да се обогатяваш,не да влизаш в контакт със съмнителни хора,които могат да ти поднесат неприятни изненади!
Направи си такъв никнейм,че да е невъзможно да бъдеш установен кой си,от какъв пол си и от къде си.
Не съобщавай личните си данни на никой и ред други неща,които наложително трябва да сте обсъждали у вас с родителите ти!
Ако не сте ги обсъждали сега му е времето да го направите,за да не задаваш такива въпроси и да се вкарваш сам в някакви филми.
Нищо няма да ти се случи,това са твои приятели плачещи за шамари по врата,но това не означава,че ако продължиш да се занимаваш с глупости,няма да се опариш в бъдеще време!
dakota_

Мнениеот ivanes1 » 25 Яну 2013, 17:38

dakota_ написа:
ivanes1 написа:Здравейте,видях че в този форум давате съвети и реших да се регистрирам.Сега по темата.Казвам се Иван и съм на 14.Преди два дена бях добавен в един групов чат.Там си писах с един човек,който твърди че и той е на 14.Изпрати ми пълномощно и си писахме известно време и ми приличаше на добър приятел.На следващия ден той започна да ми пише само с обидни думи към мен и сестра ми.Той правеше това с целта да ме дразни,и наистина успя.Отговорих му обидно,защото само обиждаше малката ми сестра,която е на 7,и след това му казах да спре,защото не ми е приятно да ми пише така.Той разбира се не спря и продължи да я обижда и да казва че ще я изнасили.После започна да ме заплашва,че в една игра му дължа средства,които се плащат с реални пари.Казах му че ще кажа на админа на тази игра да провери и ако лъже той няма да може да я играе пак.Тогава той ми зададе въпроса "Искаш ли да умреш".Каза че ще разбере къде живея,както и направи и ще викне някакви по на 23 години и повече да дойдат и да ми избият семейството.Аз не му повярвах,но след половин час тези момчета ми се обадиха и казаха следното "и той вдигна.Супер.Намерихме го " след което ми затвориха.Аз исках да спрем да се караме и му се извиних ако нещо съм му направил,но той каза че вече е късно и да ги очаквам след което отново ме заплашиха.Искам да ми кажете какво да направя,защото много обичам малката ми сестричка и неискам да и се случи нещо.Благодаря Ви предварително.

Задължително да ти загреят врата за това,че вместо да учиш за края на срока се занимаваш с глупости!
Когато ползваш интернет посещавай сайтове от които имаш нужда да се обогатяваш,не да влизаш в контакт със съмнителни хора,които могат да ти поднесат неприятни изненади!
Направи си такъв никнейм,че да е невъзможно да бъдеш установен кой си,от какъв пол си и от къде си.
Не съобщавай личните си данни на никой и ред други неща,които наложително трябва да сте обсъждали у вас с родителите ти!
Ако не сте ги обсъждали сега му е времето да го направите,за да не задаваш такива въпроси и да се вкарваш сам в някакви филми.
Нищо няма да ти се случи,това са твои приятели плачещи за шамари по врата,но това не означава,че ако продължиш да се занимаваш с глупости,няма да се опариш в бъдеще време!

Аз какво съм виновен че онзи без никакви причини започва да ме псува?
ivanes1

Мнениеот Pozitano » 25 Яну 2013, 18:21

Иванчо, освен съветите дадени от чичо ти Дакота ще те посъветвам да го блокираш ----ако не си го направил вече.
Тоя твой авер добре знае,че и във виртуалното и в реалното не е анонимен,предполагам,че и ти го знаеш.
Я му дай номера на "алото" на тоя е@льо да си поговоря с него ;)
И името му де ;)
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
Аватар
Pozitano

Мнениеот ivanes1 » 25 Яну 2013, 18:31

Pozitano написа:Иванчо, освен съветите дадени от чичо ти Дакота ще те посъветвам да го блокираш ----ако не си го направил вече.
Тоя твой авер добре знае,че и във виртуалното и в реалното не е анонимен,предполагам,че и ти го знаеш.
Я му дай номера на "алото" на тоя е@льо да си поговоря с него ;)
И името му де ;)

Не бих го направил.Ако ти го дам....да не казвам
ivanes1

Мнениеот Lord » 25 Яну 2013, 19:33

dakota_ написа:

Това е всичко, което трябва да направиш и то веднага, за получиш каквото трябва, а и за да ти помогнат да разсееш притесненията си от мнимия изнасилвач и убиец в главицата ти.

Извън твоя случай запомни, че нетът наистина не е безобидно виртуално пространство!
Аватар
Lord

Мнениеот paolon » 26 Яну 2013, 21:13

ivanes1 написа:Не бих го направил.Ако ти го дам....да не казвам

Младеж,искаш помощ,а забравяш,че разговаряш с полицаи.И най-важното ,кажи на мама и тате.
Аватар
paolon

Мнениеот pravo_09 » 27 Яну 2013, 10:56

На какво ти се обадиха, на мобилния /ти давал ли си номера по скайп/, по домашния телефон, по домофона? Какви данни си дал волно или неволно по интернет скайп, фейсбук или други сайтове за запознанства? Ти престана ли да пишеш на този тип, с каква информация разполагаш за него, някой друг от група ви познаваш ли по-лично, който да познава също лично този тип? От обаждането до сега има ли нещо друго? Съобщи ли на родителите си? Извадили си поука?
Как така беше добавен в тази група? Колко време си писа с този човек, от къде разбра, че бил добър приятел? За каква игра спомена и какви средства ''дължиш'' ?
Последна промяна belyata на 27 Яну 2013, 21:00, променена общо 1 път
Причина: Сливане на поредни мнения!
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

Мнениеот sunni » 27 Яну 2013, 12:11

Според мен е някой,който го познава и му има номера на тела и скайпа отпреди и си прави глупави еб**ки
Последна промяна belyata на 27 Яну 2013, 21:01, променена общо 1 път
Причина: Нецензурен израз!
sunni

Назад към Теми за граждани