Полицаи или бизнесмени?

Полицаи или бизнесмени?

Мнениеот Бесен » 25 Мар 2013, 18:27

Днес на 25.03.2013г около 17:00ч полицейски екип на охранителна полиция от 3то РПУ с автомобил с рег.номер С 5119 ХС ме "глобиха" (лека почерпка на задната седалка) защото съм преминал през спусната бариера на ЖП прелеза на квартал Факултета. Виновен съм-плащам си. Защо обаче на 50м от полицаите циганите разрушават автомобилите в колоната чакаща на бариерата а те си затварят очите за да могат да вземат някакви дребни парички? Прекрасно виждаха какво се случва и въпреки това бездействаха. Това ли е българската полиция? За това ли плащам данъците си,за да плащам тока на ромите или заплатите на псевдо служителите на реда? Пиша тук и се надявам ако има съвестни полицаи да вземат отношение и да спрат колегите си , които петнят името на всички в системата ви . Има го и момента .че гарван гарвана око не вади ,но силно се надявам да не е така. Успех господа ,пожелавам ви високи заплати за да не се налага да се излагате за да изхранвате семействата си и да се гордеете с иначе достойната ви професия.
Бесен

Re: Полицаи или бизнесмени?

Мнениеот dakota_ » 25 Мар 2013, 23:42

Бесен написа:Днес на 25.03.2013г около 17:00ч полицейски екип на охранителна полиция от 3то РПУ с автомобил с рег.номер С 5119 ХС ме "глобиха" (лека почерпка на задната седалка) защото съм преминал през спусната бариера на ЖП прелеза на квартал Факултета. Виновен съм-плащам си. Защо обаче на 50м от полицаите циганите разрушават автомобилите в колоната чакаща на бариерата а те си затварят очите за да могат да вземат някакви дребни парички? Прекрасно виждаха какво се случва и въпреки това бездействаха. Това ли е българската полиция? За това ли плащам данъците си,за да плащам тока на ромите или заплатите на псевдо служителите на реда? Пиша тук и се надявам ако има съвестни полицаи да вземат отношение и да спрат колегите си , които петнят името на всички в системата ви . Има го и момента .че гарван гарвана око не вади ,но силно се надявам да не е така. Успех господа ,пожелавам ви високи заплати за да не се налага да се излагате за да изхранвате семействата си и да се гордеете с иначе достойната ви професия.

Като ти мине беса,вземи и напиши по-спокойно какво ти се е случило и от какво се оплакваш.Полицаите също плащаме данъци и ако си мислиш,че ти ни плащаш заплатите ще изпаднеш в голяма грешка...
Дай сега спокойно и кажи по какъв повод те стяга чепика?
Какво е това лека почерпка на задната седалка и като си написал номера на полицейския автомобил,напиши и номера на твоя автомобил,така е пичовско,а ти искаш да се отнасят с теб,като с пич...
dakota_

Мнениеот катюша » 26 Мар 2013, 10:22

Бесен написа:Днес на 25.03.2013г около 17:00ч полицейски екип на охранителна полиция от 3то РПУ с автомобил с рег.номер С 5119 ХС ме "глобиха" (лека почерпка на задната седалка) защото съм преминал през спусната бариера на ЖП прелеза на квартал Факултета. Виновен съм-плащам си. Защо обаче на 50м от полицаите циганите разрушават автомобилите в колоната чакаща на бариерата а те си затварят очите за да могат да вземат някакви дребни парички? Прекрасно виждаха какво се случва и въпреки това бездействаха. Това ли е българската полиция? За това ли плащам данъците си,за да плащам тока на ромите или заплатите на псевдо служителите на реда? Пиша тук и се надявам ако има съвестни полицаи да вземат отношение и да спрат колегите си , които петнят името на всички в системата ви . Има го и момента .че гарван гарвана око не вади ,но силно се надявам да не е така. Успех господа ,пожелавам ви високи заплати за да не се налага да се излагате за да изхранвате семействата си и да се гордеете с иначе достойната ви професия.

Удобно ли ти беше "почерпката" на задната седалка,от един път педер*с се не става,но явно често се пускаш като чета какви ги пишеш за прелези и задни седалки :mrgreen:
Спазвай бариерата,че после като вземе да ти влиза явно те боли :lol:
катюша

Мнениеот СИГМА12 » 26 Мар 2013, 11:06

Не си бесен,ами си из*****,защото точно така постъпват из**** -там ревеш,като вдовица за х*й , "да оправим нещата",после мънкаш,че ТИ си дал пари,за да се отървеш.Нали ТИ остави пари на задната седалка ? Защо не постъпи,като съвестен гражданин,да ти съставят акт,да подадеш сигнал,че се извършва нещо нередно и да станеш свидетел ,когато работят по сигнала ,който си подал?
Последна промяна MasterCop на 26 Мар 2013, 14:11, променена общо 1 път
Причина: Обидни квалификации!!!
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот Бесен » 26 Мар 2013, 13:21

Явно никой не чете внимателно или просто така ви изнася.Проблема е в това ,че вашите колеги виждат безобразията на ромите ,но предпочитат да се крият в уличката за да изкарат някое левче.Относно заплатите: Заплатите на всяко министерство се плащат от държавния бюджет ,който от своя страна се събира от всички данъци ,такси ,акцизи,осигуровки и тн.които пък ги плаща малкият човек основно и бизнесът.За сведение на недоволните на прелеза има камера и скоро очаквам да си понеса последствията. Относно дали се става пе****с от веднъж или не се става-нека кажат специалистите. Явно е пичовско да лаете във форума, вместо да се замислите как изглеждате от страни.
Последна промяна MasterCop на 26 Мар 2013, 14:13, променена общо 1 път
Причина: Нецензурни изрази!
Бесен

Мнениеот Бесен » 26 Мар 2013, 13:40

Господин "Сигма12" ,утре може твой близък да е на прелеза и докато циганите го обработват под зоркия поглед на безучастните ти колеги ,той(тя) прилежно да си спазва правилника за движение по пътищата.Тогава ти ще си из**** защото не си си мръднал пръста да свършиш нещо полезно а си просто поредния задклавиатурен великан.
Последна промяна MasterCop на 26 Мар 2013, 14:14, променена общо 1 път
Причина: Обидни квалификации!!! Прочетете Правилата преди да пишете!
Бесен

Мнениеот СИГМА12 » 26 Мар 2013, 14:29

Какво съм щял или ще направя аз,можеш само да гадаеш и дали върша нещо полезно или не ,има кой да наблюдава.Тук обаче не става дума за мен,а за теб,защото колкото е вината на тези полицаи(ако изобщо има такава случка),толкова е и твоята.
Аз така и не разбрах,какво точно са правили циганите?Какви автомобили са разрушавали?Ти какво направи по въпроса и на кой подаде сигнал?
Аватар
СИГМА12

Мнениеот Бесен » 26 Мар 2013, 14:43

Виждам че си от Варна,там вероятно нямате такива етнически групи. Накратко: 2-3 чернички мият стъклата на колите ,когато заплащането не ги устройва или нямаш желание да се възползваш от услугите ,се прощаваш с антена,фар или в моя случай дясно стъкло. Уведомих колегите ви докато ми разясняваха каква глоба ме очаква(знаеш как става) и те ми обясниха че 360 правозащитни организации защитавали въпросните граждани и съответно намесата им била безмислена.Разгадан си ,нищо няма да направиш ,можеш да пуснеш още някоя обида или хитро лафче за да се чувстваш оценен.Хайде успех на всички.Ако все пак някой с повече морал и възможности чете тази тема ,може да помисли за един патрул в района който да си върши работата и да озаптява и без това безнаказаните граждани на въпросния квартал Факултета.
Бесен

Мнениеот dakota_ » 26 Мар 2013, 15:28

Бесен написа:Виждам че си от Варна,там вероятно нямате такива етнически групи. Накратко: 2-3 чернички мият стъклата на колите ,когато заплащането не ги устройва или нямаш желание да се възползваш от услугите ,се прощаваш с антена,фар или в моя случай дясно стъкло. Уведомих колегите ви докато ми разясняваха каква глоба ме очаква(знаеш как става) и те ми обясниха че 360 правозащитни организации защитавали въпросните граждани и съответно намесата им била безмислена.Разгадан си ,нищо няма да направиш ,можеш да пуснеш още някоя обида или хитро лафче за да се чувстваш оценен.Хайде успех на всички.Ако все пак някой с повече морал и възможности чете тази тема ,може да помисли за един патрул в района който да си върши работата и да озаптява и без това безнаказаните граждани на въпросния квартал Факултета.

Кажи сега,изпадаш ли в ремисия като пишеш всичките тези уйдорми?
Подкупа (ако си дал такъв) помогна ли ти по някакъв начин да решиш проблема с мангалите? Защо се натискаш да предлагаш подкуп и сам се превръщаш в маст**?
Защо не се държиш като гражданин и да се възползваш от правата си като гражданин? Колко институции уведоми,че там на прелеза има проблем? До кои институции писа и какъв отговор получи по жалбите си?
Относно заплатите ни,най-точните данъкоплатци сме ние!При нас скрито-покрито няма и държавата облага до стотинка доходите ни!
Може да се окаже,че плащаме с данъците си на твоето дете детските надбавки и детската градина,защото в частния сектор част от заплатата минава под "масата" и така ощетявате нас честните данъкоплатци.
Не търси по вола теле и внимавай какво вършиш,защото теле няма да намериш,но със сигурност при толкова опити,ще напипаш т@шаците на вола.
dakota_

Мнениеот лошия » 26 Мар 2013, 16:49

Пич най-голямата ти грешка е, че си написал всичко това тук в този форум!!!За жалост, /както сам си се убедил/тук освен да ти изсипят една кофа с л@@@@ върху глвата ,друго няма да се случи!!!
Но ето ти 2 съвета от мен:
1.Никога , ама никога НЕ давай подкуп на полицай!!!Бъди мъж и си получи акта!Защото недай си боже попаднеш на мен или на някой друг колега ,дето хич не ги обичаме тия работи,ще ти сложа белезниците без да те бавя!
2.Използвай ето този сайт http://nocorr.mvr.bg/, но бъди МЪЖ и напиши всичко като е било мо-тамо,без да си съчиняваш!!!
Само така се лекува КОРУПЦИЯ !
Хайде бъди здрав и умен и повече глупости НЕправи!
лошия

Мнениеот minavasht » 26 Мар 2013, 17:02

Като четох първия пост се сетих за оплакванията на Дакота за калпавия материал в страната.
Накрая малко се уточни за какво иде реч.
И пак не стана ясно - тези две събития (преминаването на прелеза и трошенето на стъкла) по едно и също време ли стават, или е минало време между тях?
Примерно една такава ситуация - спрял кротко Бесен на прелеза, идва циганин, троши му стъклото, Бесен се уплашва и за да избяга от циганина, преминава прелеза за да стигне до органите на реда от другата страна. В тази ситуация Бесен е жертва и преминаването на прелеза би трябвало да бъде игнорирано от органите. В този слуай органите е трябвало да разследват нападението над Бесен и да арестуват евентуално циганина.
Друга ситуация е където Бесен е бил нападнат от циганин на прелеза прди време - примерно през юли миналата година. Днес е спрян от полицаи за преминаване на прелеза, защото Бесен е бързал за някъде, Бесен не е бил доволен от ситуацията и е споменал за престъплението, извършено миналата година, за да събуди съчувствие у полицаите. В този слуай няма екстрени обстоятелства, оправадаващи преминаването на прелеза и Бесен или е получил тикет, или е платил подкуп (така и не стана ясно).
Толкова за неговите тревоги и страдания.
Друга тема са циганите, които според Бесен тероризират хората на този прелез. Може да е така, може и да не е, когато си бях в БГ преди 2 години имаше няколко такива случая, на светофар идват 2-3 хлапета и почват да мацат стъклото, първия път ме изненадоха и усляха да оплескат стъклото, после им знаех номера и с благи думи ги държах на разстояние. Разбира се, яд ме беше че аз трябва да го правя, изглеждаше че са там редовно.
Тук примерно е ОК да просиш, стига да не пречиш на движението - имаме няколко бездомни алкохолици, които понякога застават пред Уолмарт и просят там, което е ОК, но понякога, когато им трябват пари спешно, тръгват между спрелите на светофара коли, тогава хората ни се обаждат (обикновенно не са много стабилни като ходят и хората се притесняват че ще паднат под колелата) и ако ги видим да го правят, ги арестуваме за блокиране на пътя. Няма ли нещо такова в БГ? Не мисля че трябва да се пишат писма, емайли и прочие уведомявания, обикновенно обаждане би трябвало да върши работа.
Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

Мнениеот dakota_ » 26 Мар 2013, 17:37

лошия написа:Пич най-голямата ти грешка е, че си написал всичко това тук в този форум!!!За жалост, /както сам си се убедил/тук освен да ти изсипят една кофа с л@@@@ върху глвата ,друго няма да се случи!!!
1.Никога , ама никога НЕ давай подкуп на полицай!!!Бъди мъж и си получи акта!Защото недай си боже попаднеш на мен или на някой друг колега ,дето хич не ги обичаме тия работи,ще ти сложа белезниците без да те бавя!
2.Използвай ето този сайт http://nocorr.mvr.bg/, но бъди МЪЖ и напиши всичко като е било мо-тамо,без да си съчиняваш!!!

Най-голямата му грешка е,че е склонен към корупция.На човек склонен към корупция не може да се вярва,защото както с лекота дава подкуп,така с лекота може и да хвърля "пепел" в очите на хората...
Няма държава в която да е излекувана корупцията!Корупция се лекува като не се дават подкупи!
Има и нещо друго,когато човек реши да почерпи,това би трябвало да е акт от сърце.Някак не мога да разбера щом е почерпил на задната седалка,от какво се оплаква?
Той е предложил почерпката,принципа е,че който кани,той плаща сметката...
От написаното не разбрах,подкуп ли е давал или е черпил? Да не се окаже,че е почерпил за здраве,че се е измъкнал невредим от прелеза,защото при спуснати бариери,много хора решили да преминат между бариерите са намерили смъртта си...
dakota_

Мнениеот kkarakashev » 26 Мар 2013, 17:39

Това със стъклото ми идва в повече. До сега не знам как е ставало, но за едното измиване никога не съм видял/чул счупена антена,фар, камо ли странично стъкло заради неплащане на измити стъкла.
Кой е виновния за прелеза? Дал сте пари - ми недей дава.
След като сте бил свидетел,участник в случката със стъклото и полицаите не са взели отношение си пускате жалба срещу тези служители. (как разбрахте точно служители на кое РУП са? )
Друг въпрос е, че някога в някой ден се е случил инцидента с стъклото Ви и наблизо е нямало полицаи. В двата случая става дума за две коренно различни ситуации.
Това ви го пиша от другата страна на барикадата - като гражданин.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://inmemoriam.mavar.info
Аватар
kkarakashev

Мнениеот СИГМА12 » 26 Мар 2013, 19:24

Най -вероятно(защото Бесния предполага,та и аз ще предположа) е решил да се направи на кума лиса да мине тънко,набутал се е да почерпи,после е разбрал,че има камера на прелеза и ,че така или иначе ще си плати законната глоба и усещайки се прецакан,като полякиня на руския пазар е станал "Бесен".
Та Бесния,няма как да кажеш,че са ти счупили нещо по автомобила и полицаите да не вземат отношение и да се оправдаят с право защитни организации.Най-мазно лъжеш.Опитвал си се с хиляди изсмукани от пръстите простотии да се разминеш без акт,намерил си вариант с черпене,но ти коства едно порене през гърба от яд,че не е минало безплатно.
Айде със здраве и следващия път,като оцапаш кълките стисни зъби и мъжки си вземи акта.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот Vladimirov » 26 Мар 2013, 22:09

dakota_ написа:
лошия написа:Пич най-голямата ти грешка е, че си написал всичко това тук в този форум!!!За жалост, /както сам си се убедил/тук освен да ти изсипят една кофа с л@@@@ върху глвата ,друго няма да се случи!!!

Най-голямата му грешка е,че е склонен към корупция.На човек склонен към корупция не може да се вярва,защото както с лекота дава подкуп,така с лекота може и да хвърля "пепел" в очите на хората...
Няма държава в която да е излекувана корупцията!Корупция се лекува като не се дават подкупи!
Има и нещо друго,когато човек реши да почерпи,това би трябвало да е акт от сърце.Някак не мога да разбера щом е почерпил на задната седалка,от какво се оплаква?
Той е предложил почерпката,принципа е,че който кани,той плаща сметката...
От написаното не разбрах,подкуп ли е давал или е черпил? Да не се окаже,че е почерпил за здраве,че се е измъкнал невредим от прелеза,защото при спуснати бариери,много хора решили да преминат между бариерите са намерили смъртта си...
Бесен,бъди жив и здрав!Продължавай да минаваш при спуснати бариери,като същевременно внимаваш да оцелееш за да "черпиш" на задната седалка по-дълго време!Майната му на всичко,но дори не умееш да "черпиш" от душа и сърце...Докато има такива наивници,като тебе,ще има и кой да им взима парите!Не,че нямаше да си доволен,ако ти бяха отказали "почерпката" и те бяха опънали на капака,но тогава нямаше да има за какво да пишеш...
Vladimirov

Мнениеот nedovolnocop » 27 Мар 2013, 18:09

Сигма 12,Бесния като ял кифтетата напреки не ревал,а сега реве.Много ме е яд.Всеки гледа в канчето на другия,а неговите си грешки не вижда.Да се благодари,че "глобата" му не му е ковствала сиамски близнаци на "Сейко" :lol:
Иван Илиев-СПС-ОД-МВР-Варна
nedovolnocop

Назад към Теми за граждани