Военна академия или висше военно училище

Военна академия или висше военно училище

Мнениеот anatar » 08 Апр 2013, 20:50

Здравейте!

Ще предложа въпроса си кратко и ясно, като се надявам, че поне тук ще успея да получа точна информация, спрямо него.

С хуманитарно бакалавърско образование съм и искам да кандидатствам за магистърска програма свързана с информационната сигурност във военно висше училище. Въпросът ми е свързан с това - в какво се изразява конкретната разлика между академията и военния университет, както като обучение, така и като перспектива, и също така - възможностите пред завършилия като студент и като курсант в какво се изразяват като различие - най-общо?

Благодаря предварително на отзовалите се.
anatar

Re: Военна академия или висше военно училище

Мнениеот dakota_ » 08 Апр 2013, 21:36

anatar написа:Здравейте!

Ще предложа въпроса си кратко и ясно, като се надявам, че поне тук ще успея да получа точна информация, спрямо него.

С хуманитарно бакалавърско образование съм и искам да кандидатствам за магистърска програма свързана с информационната сигурност във военно висше училище. Въпросът ми е свързан с това - в какво се изразява конкретната разлика между академията и военния университет, както като обучение, така и като перспектива, и също така - възможностите пред завършилия като студент и като курсант в какво се изразяват като различие - най-общо?

Благодаря предварително на отзовалите се.

Не съм сигурен,че изобщо си наясно в какъв сайт си попаднал и дали правиш разлика между МВР и МО?
Определено когато някой реши да се реализира в някаква конкретна професионална сфера се запознава с това дали има специален закон,който по който се работи и законово са уредени нещата в конкретната професионална сфера.
Като за начало се запознай със Закона за отбраната и въоръжените сили и после ако има нещо неясно задавай въпроси,но в този сайт рискуваш да останеш само на ниво задаване на въпроси....
dakota_

Мнениеот anatar » 08 Апр 2013, 21:51

Да, благодаря, а нещо по същество?

Не ми трябват такива отговори, питам за различието между двете учебни заведения, защото в мрежата ясно разграничение не откривам.

Ако някой пише - моля, да е по темата, а не по нейната идея.
anatar

Мнениеот dakota_ » 09 Апр 2013, 16:46

anatar написа:Да, благодаря, а нещо по същество?

Не ми трябват такива отговори, питам за различието между двете учебни заведения, защото в мрежата ясно разграничение не откривам.

Ако някой пише - моля, да е по темата, а не по нейната идея.

Не само по същество,а съвсем конкретно ти казах да се запознаеш със Закона за отбраната и въоръжените сили.
Там са отговорите на зададените от теб въпроси.
За да бъде още по-конкретно може да посетиш сайтовете на Военната академия и Военните университети.
Още по конкретно във всеки от сайтовете има обявен начин за контакт със съответните учебни заведения и може да зададеш конкретни въпроси и да получиш конкретни отговори.
И накрая за да съм абсолютно конкретен ще ти кажа,че този форум е като цяло на служителите от МВР,вероятността да получиш конкретен отговор на нещо свързано изцяло с армията и МО е минимална.В
Военните се интересуват да дойдат на работа при нас в МВР,но интереса от наша страна в посока към армията е нищожен !
dakota_

Мнениеот anatar » 09 Апр 2013, 17:47

Разглеждал съм и съм чел нещата и в двата сайта на университети - многократно. Не съм писал именно на тях, защото исках обективна оценка, а не субективното тяхно мнение. Виждал съм достатъчно коментари по "военни въпроси" във форума затова и писах. Такъв за военни - не открих.

В закона няма да намеря това, което търсех, а именно съвет от опит, а не нормативна точка.

Ти можеше да ми отговориш наистина конкретно, спрямо моите въпроси за нула време, защото усещам, че си наясно с тях, но ти избираш да ми говориш как полицайите не искали да стават военни... доста "конкретно", спрямо питанията ми..доста. Мерси.
anatar

Мнениеот dakota_ » 09 Апр 2013, 22:39

anatar написа:Разглеждал съм и съм чел нещата и в двата сайта на университети - многократно. Не съм писал именно на тях, защото исках обективна оценка, а не субективното тяхно мнение. Виждал съм достатъчно коментари по "военни въпроси" във форума затова и писах. Такъв за военни - не открих.

В закона няма да намеря това, което търсех, а именно съвет от опит, а не нормативна точка.

Ти можеше да ми отговориш наистина конкретно, спрямо моите въпроси за нула време, защото усещам, че си наясно с тях, но ти избираш да ми говориш как полицайите не искали да стават военни... доста "конкретно", спрямо питанията ми..доста. Мерси.

Конкретно мога да ти отговоря ако беше споделил в каква сфера си решил да се реализираш.Завършил си хуманитарна специалност и имаш ОКС "Бакалавър",какво очакваш да получиш ако изкараш магистратура във ВА или във ВИ ? Дали ще си безработен бакалавър или безработен магистър,поне според мен няма особено голямо значение.Намислил ли си с тази информационна сигурност в частния сектор ли ще търсиш работа или в сферата на държавната администрация?
Имаш ли връзки да те настанят на добра позиция в държавната администрация,защото без връзки ще ти е много трудно (нали искаш да си говорим конкретно и точно)...
Моя съвет е да заложиш на Военен институт и преди това да помислиш върху това което ти споделих по-горе...
Според ако отново настояваш за нещо по-конкретно,без да казваш нищо конкретно,рискуваш да изпаднеш в ситуацията на онзи полицай,който отишъл при личния си лекар и му казал "Докторе,искам от теб,без да ти казвам и дума какво ме боли да познаеш какво ми има...." Лекаря му посочил вратата и казал,че на съседната улица има ветеринарна лечебница...там ветеринара лекувал по такъв начин ;)
dakota_

Мнениеот anatar » 09 Апр 2013, 22:52

вицът е добър .
anatar

Мнениеот dsuzunov » 10 Апр 2013, 09:26

Ето ти военен форум със страница за военните учебни заведения:
http://www.airgroup2000.com/forum/viewt ... p?t=226302
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот anatar » 10 Апр 2013, 10:38

И двама явно мислите, че съм постнал случайно тук въпроса си. Не съм. И този форум, който ми предлагаш сега съм прегледал и там съм писал, когато писах и тук. Човек трябва да събира, колкото може повече мнения. Лошото е че и на двете места се мълчи засилено. Но дакота поне в крайна сметка си даде мнението и посочи едното учебно заведение, без аргументация де, но поне го направи :)
anatar

Назад към Теми за граждани