Geocaching :)

Geocaching :)

Мнениеот guesswho » 26 Апр 2013, 16:08

Здравейте господа полицаи. Днес в пресата излезе материал за родния ми град, който ме сцепи от смях, но от друга страна ми стана тъпо, че заради безобидна, интересна, интелигентна и забавна игра, се е задействал толкова брутален и параноичен механизъм, та чак ваши колеги от Варна да били идвали да обезвреждат.......... геокеша :))))

http://ruse-news.com/signal-za-bomba-oprazni-brp/ и http://ruse-news.com/demontiraha-predme ... -li-e-bil/ - това е линк към статията

Тей като съм запален фен на тази игра, ще споделя малко инфо, за да не сме параноици като американците. Идеята е подобна на старата игра "улики", където по зададена информация, хората намират неща, скрити из градове, гори, планини... Съвременния вариант на играта използва GPS ("стария телефон с антенка" на човека - паднах от смях), като почти всички кешове са на отчет в http://www.geocaching.com/ . Намирайки даден кеш, освен самата тръпка от търсенето, получаваш информация за мястото, история на града или нещото, в което са скрити. Може да са налични и разменни обекти - сувенири, ключодържатели, разни такива дребни неща.

Повече инфо за самата игра - http://en.wikipedia.org/wiki/Geocaching http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0% ... 0%BD%D0%B3

Контейнерите обикновено представляват малки херметични кутийки - от фото лента, епруветки, по-големи - кутии от сладолед, буркани и др. В тях задължително има т.нар. logbook или тефтер, както и моливче, с което всеки, намерил геокеша оставя инициалите си и после лог-ва посещението си в журнала горе.

Защо казвам всичко това? За да сте спокойни и да предадете и на колегите си да са спокойни ако намерят някоя кутийка с бележка с имена и ключодържател или някаква малка дрънкулка. Също бих помолил да не отстранявате кешовете от местата им. Дано не греша, но не мисля, че поставянето на малка кутийка с хартийка някъде в някой храст нарушава нечии права или закони :)

П.П. Самата игра наистина е много интересна и зарибяваща, така, че хората с GPS-и и свободно време са добре дошли да се присъединят :)
guesswho

Re: Geocaching :)

Мнениеот razoRrR » 27 Апр 2013, 21:36

Първо да кажа , че не съм полицай . Така хората са си свършили работата , ти какво искаш ? Ако беше бомба и не бяха отишли тогава щяхте да ревете и да казвате пак как полицаите не са си свършили работата .
razoRrR

Мнениеот guesswho » 28 Апр 2013, 22:00

Никой не оспорва действията. Глупавото на геокешъра е в случая, че е направил такъв контейнер и е попаднал в погледите на някой пенсионер дето само се чуди какво да прави по цял ден. Както казах, споделям това, за да се знае, че такова нещо в БГ съществува от над 10 години и не е нищо ненормално да попаднеш на геокеш някъде :)

Колкото до ако беше бомба, за съжаление обикновено "ако"-то се открива постфактум. Така сочи статистиката по света.
guesswho

Мнениеот dsuzunov » 29 Апр 2013, 12:20

guesswho написа:Никой не оспорва действията. Глупавото на геокешъра е в случая, че е направил такъв контейнер и е попаднал в погледите на някой пенсионер дето само се чуди какво да прави по цял ден. Както казах, споделям това, за да се знае, че такова нещо в БГ съществува от над 10 години и не е нищо ненормално да попаднеш на геокеш някъде :)

Колкото до ако беше бомба, за съжаление обикновено "ако"-то се открива постфактум. Така сочи статистиката по света.

Ако срещу Вас бъде извършено престъпление и извършителят попадне в полезрението на същият този пенсионер, каква ще е реакцията Ви?
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот guesswho » 29 Апр 2013, 14:30

Зависи какъв е бюджетът ми за адвокат и други разходи по делото ;) С други думи - надявам се да не разчитам на фантазията на такъв свидетел :) Също се надявам, че много добре знаеш за какво говоря. Както и да е - ако се счита, че темата е обидна или подстрекателна и не носи никаква информация, може да я изтриете :)
guesswho

Мнениеот dakota_ » 29 Апр 2013, 14:50

guesswho написа:Зависи какъв е бюджетът ми за адвокат и други разходи по делото ;) С други думи - надявам се да не разчитам на фантазията на такъв свидетел :) Също се надявам, че много добре знаеш за какво говоря. Както и да е - ако се счита, че темата е обидна или подстрекателна и не носи никаква информация, може да я изтриете :)

С други думи,остави надеждите за старите моми,те цял живот живеят с едната надежда да се появи принца на бял кон и така си умират с нея.
Вярвай,че ако ти окачат това от снимката (или нещо подобно навяващо такива асоциации )на автомобила или на вратата на жилището,ще гледаш като луд кога го решат,докато дойдат експерти от полицията и ти кажат,че това е уйдорма :D
Темата носи информация,че все още се намират бдителни хора и сигнализират,защото повечето са коне с капаци.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
dakota_

Мнениеот razoRrR » 29 Апр 2013, 15:15

guesswho написа:Никой не оспорва действията. Глупавото на геокешъра е в случая, че е направил такъв контейнер и е попаднал в погледите на някой пенсионер дето само се чуди какво да прави по цял ден. Както казах, споделям това, за да се знае, че такова нещо в БГ съществува от над 10 години и не е нищо ненормално да попаднеш на геокеш някъде :)

Тъй аз не съм пенсионер и не го знам това нещо дето вие играете , но не съм и длъжен да го знам . Уважавай старите хора ! И ти все някога ще остарееш и ти няма да имаш работа ;)
razoRrR

Мнениеот guesswho » 29 Апр 2013, 15:20

Таз консерва само ще я ритна надоле по стъпалата на кооперацията и ще напсувам идиота, който я е хвърлил там :D После ще видя в гугъл, че било граната :D
guesswho

Мнениеот dakota_ » 29 Апр 2013, 15:37

guesswho написа:Таз консерва само ще я ритна надоле по стъпалата на кооперацията и ще напсувам идиота, който я е хвърлил там :D После ще видя в гугъл, че било граната :D

Не знам кой ти говори за захвърлена кутия...Може да ритнеш кутията където пожелаеш,но преди това трябва да имаш здраво сърце да я откачиш от входната си врата,защото при определени обстоятелства може и да няма после за теб... Това с кутията го дадох за пример,защото все още има и хора които имат акъл в главата си и може да не посегнат към кутията,а да направят каквото трябва...
Преди години ни бяха подлудили да тичаме за разпръснат бял прах...хубавото беше,че не сме попадали на антракс,иначе хора,които щрапат с крака като кьорави щяха да имат сериозни здравословни проблеми...
dakota_

Назад към Теми за граждани