Станах жертва на измама

Станах жертва на измама

Мнениеот ivan3618 » 25 Май 2013, 14:37

Здравейте изпратих си смартфона и не получих 1 стотинка за него а даже дадох около 20 лева І смартфона и много разкарвания до банки и т.н та ето какво се случва преди време ми пише жена със име Sheena Eason поне така твърди че се казва и изка да и изпратя телефона във Нигерия на братовчед и а тя била от Англия така аз в началото не се вързах но после ми поиска банкова сметка за да ми преведе 450$ USD така пращам и пощата си и там получавам известие че превода е на 98% готов само трябва да изпратя телефона и превода да стане 100 % и да си изтегля 450$ аз изпратих телефона като първия глупак естествено се вързах и тя ми поиска проследяващият номер аз и го дадох така и така телефона пристигна в Нигерия при брачет и уж а аз не съм видял нито една стотина по едно време започна даже да ме мотае да съм и пращал 150$ USD и да съм вземел 600 защото банковата и сметка била ограничена до най малка сума за изпращане 600$ USD имам точния адрес на получателя телефонния му номер и имената му как мога да си взема телефона обратно макар че тя ми писа че братовчед и щял да ми го върне защото нямала пари да ми го изплати.. а това не можеше да ми го каже още в началото направо съм бесен телефон за 700 лева това е самата обява http://prodavalnik.com/prodavam-smartfo ... -i21814649 имам и разписка за изпращането на телефона изпратих го със Пощата Аз съм от град Айтос та ако можете да ми кажете как да си върна телефона някак ще е добре
ivan3618

Re: Станах жертва на измама

Мнениеот dakota_ » 25 Май 2013, 16:24

ivan3618 написа:Здравейте изпратих си смартфона и не получих 1 стотинка за него а даже дадох около 20 лева І смартфона и много разкарвания до банки и т.н та ето какво се случва преди време ми пише жена със име Sheena Eason поне така твърди че се казва и изка да и изпратя телефона във Нигерия на братовчед и а тя била от Англия така аз в началото не се вързах но после ми поиска банкова сметка за да ми преведе 450$ USD така пращам и пощата си и там получавам известие че превода е на 98% готов само трябва да изпратя телефона и превода да стане 100 % и да си изтегля 450$ аз изпратих телефона като първия глупак естествено се вързах и тя ми поиска проследяващият номер аз и го дадох така и така телефона пристигна в Нигерия при брачет и уж а аз не съм видял нито една стотина по едно време започна даже да ме мотае да съм и пращал 150$ USD и да съм вземел 600 защото банковата и сметка била ограничена до най малка сума за изпращане 600$ USD имам точния адрес на получателя телефонния му номер и имената му как мога да си взема телефона обратно макар че тя ми писа че братовчед и щял да ми го върне защото нямала пари да ми го изплати.. а това не можеше да ми го каже още в началото направо съм бесен телефон за 700 лева това е самата обява http://prodavalnik.com/prodavam-smartfo ... -i21814649 имам и разписка за изпращането на телефона изпратих го със Пощата Аз съм от град Айтос та ако можете да ми кажете как да си върна телефона някак ще е добре

Отиваш в зоологическата градина в Айтос,там има чешма,срещу чешмата има една дървена пейка,наливаш си една чаша студена вода,сядаш на пейката и бавно,ама много бавно я изпиваш...Ставаш разхождаш и ако не ти е минало сядаш отново и повтаряш процедурата...така докато ти олекне...
Като чета какво искат от теб ми се струва,че искат чрез теб да проверят дали мъжко дуп* се еб* един път или не един път ;)
От теб зависи колко пъти ще позволиш да те "минат" ... За голямо съжаление такива неща взеха да се случват и при мъжете,повече жени се оплакват,че са ги "минали",но явно нещата се променят...
Има и друг вариант,да потърсиш Сабри ходжа от вашия град,да му обясниш какво ти се е случило и той знае какво да те прави ;)
Бих ти обяснил и аз,но сме в сериозната част на форума и ще ме санкционират админите.
Под формата на майтап ти отговорих,но ако извлечеш своите поуки от отговора ми,никога повече няма да ти се налага да задаваш такъв въпрос и да си от страната на "минатите"...
dakota_

Мнениеот ivan3618 » 25 Май 2013, 19:46

Аз викам да говорим по трезво и сериозно а? става дума за телефон който не е 50/100 лева а 600 лева немога просто така да го подаря на някой си :x :x
ivan3618

Мнениеот dinkovm » 25 Май 2013, 19:55

Осъзнавам, че си жертва на престъпление и не бива да се шегувам. Съчувствам ти, но не на наивността, а на случилото ти се. Балъците сте два вида: Първия вид искат търсене, вторият /такива, като теб/ сами си намират майстора. Благодари и то много благодари, че не си се родил шаран, инак с чадър ще те хванат.
И все таки: Алчността ти май е в дъното на сагата.
Може да си добър човек и без да си полицай , но за да си добър полицай е задължително да си добър човек.

http://www.vbox7.com/play:ab83519d
Аватар
dinkovm
Инструктор

Мнениеот dsuzunov » 25 Май 2013, 21:47

Конкретно на въпроса:
Абсолютно невъзможно ще е да си върнеш апарата.
Това е.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот MSG » 25 Май 2013, 22:00

Ако ти обещая $4000 ще ми пратиш ли и на мен едно телефонче, може и по-евтино от това? И $ 4 000 000 мога да обещая, аз съм щедър :lol: ....
MSG

Мнениеот dakota_ » 25 Май 2013, 22:49

ivan3618 написа:Аз викам да говорим по трезво и сериозно а? става дума за телефон който не е 50/100 лева а 600 лева немога просто така да го подаря на някой си :x :x

Ванка,чел ли си за Иванушка Глупака в руските приказки...пари не спечелил,но пък се оженил за царската дъщеря,дано това те успокои малко...
Понеже не можеш да подариш телефон за 600 лв.,намерили са начин да олекнеш с него...
Един такъв като теб,преди няма и месец си обявява мотоциклета за продажба,явява се купувач по обявата,качва се да пробва мотора и продавача още го чака да се върне с мотора... Няма и как да му търсим мотора,че по документи се води на друг собственик и е дълга и широка...
Телефона си повече няма да видиш,пари също няма да получиш,не ходи и в полицията да занимаваш колегите с глупости... Приеми,че си пръснал парите по жени или,че си бил болен и си ги дал по лекари...Важно е от тук нататък да си окачиш обеца на ухото и да знаеш "Пари на длан,п*тка на мегдан..."
dakota_

Мнениеот minavasht » 26 Май 2013, 04:39

Ванка, има една стара приказка - ако нещо изглежда прекалено хубаво, за да е истина, най-вероятно е така.
Пий една студена вода, закачи си обеца на ухото, другия път като продаваш нещо, парите ги искаш на ръка преди да дадеш нещото.
Телефона ще му се радва някое сиромашко негърче в далечна Нигерия, и те са хора, и те трябва да могат да си ъпдейтват статуса във фейсбука от всякъде.
Недей да занимаваш колегите от полицията с твойте глупости, тоя телефон се равнява на 2-3 семестъра икономика в университета, дори евтино ти е дошло образованието. Ако въпреки всичко досадиш на някой да пише репорти за случая, надявам се че слуая се разчуе и дори и кокошките из Айтос и Карнобат ти се смеят на акъла.
Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

Мнениеот kermit » 26 Май 2013, 17:19

Е точно Нигерия е страната на такъв вид измами.Даже мошениците от Нигерия имат специална дума за балъците-"мугу".Този вид измама е познат и като измама №419-по члена от Наказателния кодекс на Нигерия,който третира този вид измами.Нигерийските мошеници прибират стотици милиони долари всяка година от балъци,като най-често срещаната измама е ,когато балъка получи имейл от измамника,в който му се обяснява,че измамника е притежател на огромно наследство,но не може да го получи,защото сумата е в банка,а измамника нямал средства да отблокира сумите в банката.И кани балъка да му даде пари,а той му предлага да подпишат договор,с който определен процент от наследството да се получи от балъка.И ако някой се закачи се почва със сравнително дребна сума,после на измамника му трябват още пари и още,и всеки път сумата не е голяма.Измамниците разчитат на факта,че щом балъка е дал примерно 10 хиляди долара без проблем ще даде още 1000,защото ще си каже,че така и така е дал толкова пари и още малко не са такъв проблем.И така бавно го скубят докато го изтискат като лимон.Честно казано много ми е чудно как хората се връзват на такива неща,но както е казал Айнщайн"Две неща са безкрайни-Вселената и човешката глупост,но за първото не съм сигурен".
kermit

Мнениеот dakota_ » 26 Май 2013, 17:33

Явно в Айтос будалите са много,ето още един пострадал.

Измамиха дядо с 2500 лева в айтоско село.
http://www.dnes.bg/crime/2013/05/26/izm ... elo.189036

Хиляди листовки са раздадени от МВР,вестници и телевизии протръбиха навсякъде хората да се пазят от телефонни измами и човешката простотия край няма...
За какво ли не дават пари,като се почне за подкупи на дознатели и прокурори и се стигне до подкупи на лекари...Дава парите и няма и час след това и увисва пред РУП да кърши ръце и да се жалва как го измамили и как нямал пари да си купи ядене,но имал 2-3 000 лв. да ги даде за подкуп или за лекар да спасява някой...
И това са хора,които имат право и да гласуват и се смятат за умни и за начетени и на много места хора на такава възраст определят вота в населеното място кой да управлява,а в същото време се оказва,че са непростимо глупави и посредствени в мисленето си...
dakota_

Мнениеот 0027323 » 26 Май 2013, 20:29

................Един такъв като теб,преди няма и месец си обявява мотоциклета за продажба,явява се купувач по обявата,качва се да пробва мотора и продавача още го чака да се върне с мотора... Няма и как да му търсим мотора,че по документи се води на друг собственик и е дълга и широка................

Продавача на мотоциклета да не би да е от едно голямо Търновско село ?
Те там всички са от голямото добро утро и винаги си ги прекарват както си искат.
0027323

Мнениеот dakota_ » 26 Май 2013, 20:55

0027323 написа:................Един такъв като теб,преди няма и месец си обявява мотоциклета за продажба,явява се купувач по обявата,качва се да пробва мотора и продавача още го чака да се върне с мотора... Няма и как да му търсим мотора,че по документи се води на друг собственик и е дълга и широка................

Продавача на мотоциклета да не би да е от едно голямо Търновско село ?
Те там всички са от голямото добро утро и винаги си ги прекарват както си искат.

Предполагам,че имаш предвид Първомайци,но нямах предвид това село.Ти поне знаеш какви нарушения се вършат с мотоциклети по селата и малките населени места... Тоя наивник си дал мотоциклета да го пробва купувача и даже не му поискал СУМПС, хем да види името му,хем да го провери има ли квалификация да управлява такъв мотоциклет и после "Олеле майко,откраднаха ми мотора..."
dakota_

Мнениеот 0027323 » 26 Май 2013, 21:03

Не Първомайци, а Джулюница, там се случи същата история преди месец-два.
0027323

Назад към Теми за граждани