Системно нарушаване на нощна тишина.Нерешим проблем.

Системно нарушаване на нощна тишина.Нерешим проблем.

Мнениеот Nord_ » 13 Окт 2013, 07:54

Здравейте на всички.След поредната безсънна нощ осигурена от съседите ми над мен реших да пиша тук за да се допитам до по-опитните как да процедирам.Става въпрос за следното:От около година съм живущ (под наем) в един апартамент на първия етаж в пет етажен блок.В апартамента над мен живееше една възрастна жена(над 80 год.),която почина преди около 6-7 месеца.От тогава нейния внук 19-20годишен студент ученик ползва апартамента за да прави ежедневни събирания на връстниците си.Събират се горе над моя апартамент употребяват големи количества алкохол(и не само алкохол), викат,скачат,борят се,псуват,крещят,местят мебелите денонощно.Звънял съм на тел.112 над 50-60 пъти полицейски патрул е идвал на място десетки пъти.Предупреждавали са ги и устно и писмено полза няма никаква.Съставен им е АУАН.Двадесет минути след като патрула си тръгне положението е същото даже по-лошо.Аз също съм говорил с тези младежи няколко пъти -да не нарушават времето за нощна тишина,но полза никаква.Домоуправителят също е разговарял с младежите -полза никаква.Написах жалба в РУП по район.Кварталния дойде предупреди ги поговори с тях уж обещаха,че няма да се повтаря,но сами се досещате,че полза няма.Пуснах втора жалба пак в Районното управление,но и тя се разви по същия начин кварталния отново ги е посетил,но полза никаква.Официално ми отговориха на жалбата,че няма данни за извършено престъпление и лицето е предупредено да не нарушава нощната тишина и спокойствието на гражданите от 22-06 часа.Аз самия се срещнах с бащата на момчето разговарях с него той обеща .че ще вземи мерки дори ще вземе ключа на апартамента от сина си,но така и това не се случи.От няколко дни при повикване на патрул през ноща на адреса,младежите спряха да отварят вратата на сигналите на полицаите и само ги чакат да си тръгнат и започват шумотевицата наново.Дайте съвет какво да правя?Трябва да си търся нова квартира ли?Законите,наредбите и нормативите явно не помагат в този случай.Жалко е просто.Имам бебе на 5 месеца,което нощем се стряска от силните викове и тропания по тавана и никак не мога реша този казус и да осигуря спокойствие на семейството си.Ако някой има идея как да постъпя моля да ми пише тук или на лично съобщение,където мога да предоставя още конкретна информация за случая.Благодаря предварително.Поздрави.
Nord_

Re: Системно нарушаване на нощна тишина.Нерешим проблем.

Мнениеот dakota_ » 13 Окт 2013, 08:24

Nord_ написа:Здравейте на всички.След поредната безсънна нощ осигурена от съседите ми над мен реших да пиша тук за да се допитам до по-опитните как да процедирам.Става въпрос за следното:От около година съм живущ (под наем) в един апартамент на първия етаж в пет етажен блок.В апартамента над мен живееше една възрастна жена(над 80 год.),която почина преди около 6-7 месеца.От тогава нейния внук 19-20годишен студент ученик ползва апартамента за да прави ежедневни събирания на връстниците си.Събират се горе над моя апартамент употребяват големи количества алкохол(и не само алкохол), викат,скачат,борят се,псуват,крещят,местят мебелите денонощно.Звънял съм на тел.112 над 50-60 пъти полицейски патрул е идвал на място десетки пъти.Предупреждавали са ги и устно и писмено полза няма никаква.Съставен им е АУАН.Двадесет минути след като патрула си тръгне положението е същото даже по-лошо.Аз също съм говорил с тези младежи няколко пъти -да не нарушават времето за нощна тишина,но полза никаква.Домоуправителят също е разговарял с младежите -полза никаква.Написах жалба в РУП по район.Кварталния дойде предупреди ги поговори с тях уж обещаха,че няма да се повтаря,но сами се досещате,че полза няма.Пуснах втора жалба пак в Районното управление,но и тя се разви по същия начин кварталния отново ги е посетил,но полза никаква.Официално ми отговориха на жалбата,че няма данни за извършено престъпление и лицето е предупредено да не нарушава нощната тишина и спокойствието на гражданите от 22-06 часа.Аз самия се срещнах с бащата на момчето разговарях с него той обеща .че ще вземи мерки дори ще вземе ключа на апартамента от сина си,но така и това не се случи.От няколко дни при повикване на патрул през ноща на адреса,младежите спряха да отварят вратата на сигналите на полицаите и само ги чакат да си тръгнат и започват шумотевицата наново.Дайте съвет какво да правя?Трябва да си търся нова квартира ли?Законите,наредбите и нормативите явно не помагат в този случай.Жалко е просто.Имам бебе на 5 месеца,което нощем се стряска от силните викове и тропания по тавана и никак не мога реша този казус и да осигуря спокойствие на семейството си.Ако някой има идея как да постъпя моля да ми пише тук или на лично съобщение,където мога да предоставя още конкретна информация за случая.Благодаря предварително.Поздрави.

Първото,което трябва да направиш е да ползваш търсачката на форума и да прочетеш какви съвети са давани вече по такъв въпрос.
Следващото,което е задължително да направиш е да пуснеш едно Заявление до домоуправителя,да се проведе събрание на входа и да решите какво да правите с наемателите!
Има закон за Закон за управление на етажната собственост,в него са описани правомощията на общото събрание!
Това мисля,че е достатъчно като съвет!
Ще ти дам и един друг съвет,по всяко време можеш да си смениш квартирата и да отидеш на друго място,твоята е лесна,да му мислят собствениците,които са се оставили да им се случва това чудо на главите.
dakota_

Мнениеот катюша » 13 Окт 2013, 09:34

Nord_ написа:Здравейте на всички.След поредната безсънна нощ осигурена от съседите ми над мен реших да пиша тук за да се допитам до по-опитните как да процедирам.Става въпрос за следното:От около година съм живущ (под наем) в един апартамент на първия етаж в пет етажен блок.В апартамента над мен живееше една възрастна жена(над 80 год.),която почина преди около 6-7 месеца.От тогава нейния внук 19-20годишен студент ученик ползва апартамента за да прави ежедневни събирания на връстниците си.Събират се горе над моя апартамент употребяват големи количества алкохол(и не само алкохол), викат,скачат,борят се,псуват,крещят,местят мебелите денонощно.Звънял съм на тел.112 над 50-60 пъти полицейски патрул е идвал на място десетки пъти.Предупреждавали са ги и устно и писмено полза няма никаква.Съставен им е АУАН.Двадесет минути след като патрула си тръгне положението е същото даже по-лошо.Аз също съм говорил с тези младежи няколко пъти -да не нарушават времето за нощна тишина,но полза никаква.Домоуправителят също е разговарял с младежите -полза никаква.Написах жалба в РУП по район.Кварталния дойде предупреди ги поговори с тях уж обещаха,че няма да се повтаря,но сами се досещате,че полза няма.Пуснах втора жалба пак в Районното управление,но и тя се разви по същия начин кварталния отново ги е посетил,но полза никаква.Официално ми отговориха на жалбата,че няма данни за извършено престъпление и лицето е предупредено да не нарушава нощната тишина и спокойствието на гражданите от 22-06 часа.Аз самия се срещнах с бащата на момчето разговарях с него той обеща .че ще вземи мерки дори ще вземе ключа на апартамента от сина си,но така и това не се случи.От няколко дни при повикване на патрул през ноща на адреса,младежите спряха да отварят вратата на сигналите на полицаите и само ги чакат да си тръгнат и започват шумотевицата наново.Дайте съвет какво да правя?Трябва да си търся нова квартира ли?Законите,наредбите и нормативите явно не помагат в този случай.Жалко е просто.Имам бебе на 5 месеца,което нощем се стряска от силните викове и тропания по тавана и никак не мога реша този казус и да осигуря спокойствие на семейството си.Ако някой има идея как да постъпя моля да ми пише тук или на лично съобщение,където мога да предоставя още конкретна информация за случая.Благодаря предварително.Поздрави.

Прочетох,че си спечелил конкурс за полицай и сигурно вече си в ЦСПП! Може да питаш старши инспектор Р.Т как да решиш въпроса си.Може да се възползваш от съвета на Дакота,аз ще добавя още нещо,което върши добра работа. За целта е необходимо да "изгърмиш" един патрон (помощ от приятел) Обаждаш се на приятел,намирате здраво и жилаво дърво,режете по една дебела вършина,леко неокастрена,слагате по една качулка на главите си и намирате кой да позвъни на вратата за да отворят купонджиите отвътре.
Влизате и решавате всички спорни въпроси на момента.
катюша

Мнениеот Nord_ » 13 Окт 2013, 12:47

Благодаря на така бързо отзовалите се.Много,ама много ми се ще да постъпя както ме е посъветвала "катюша",но все ми се струва,че няма начин да няма законно установен и хуманен начин за решаване подобен тип ситуация.Между другото след многократни разговори с мои бивши и бъдещи колеги почти всички ми дават съвет за решаване на проблема като в "дивия запад". За сега обаче мисля да почета повечко предложените ми от "dakota_" нормативни документи и да пробвам мирно решаване на проблема с етажната собственост.И не на последно място разбира се остава и възможността за смяна на наетото жилище макар,че като знам колко товаро-разтоварна работа ми коства това преместване хич не ми се ще да го правя.
Nord_

Мнениеот dakota_ » 13 Окт 2013, 13:32

Прекален светец и Богу не е драг ;) При такива ситуации с нарушаване на нощната тишина,съвсем хуманно ще звъниш на тел.112,докато се постигне резултат и бъде възстановена нощната тишина. За една нощ може да се обадиш толкова пъти,колкото се нарушава нощната тишина... При посещението на сигнала от патрул,може да се прибегне и до задържане в РУП на лицата нарушаващи нощната тишина...Всичко зависи от теб,колко пъти ще звъниш на тел.112 и ще отстояваш правото си да почиваш... Ако районния инспектор е добър професионалист,може да проведе такава беседа с нарушителите на нощната тишина,че да стъпват на пръсти след беседата...
dakota_

Мнениеот nemesis87 » 13 Окт 2013, 17:24

За съжаление няма реално решение на проблема ти. Обаждане на тел.112 и като дойде патрул ако може да прекрати ННТ и протокол за предупреждение по чл. 56 / ЗМВР - това са ти единствените възможности. Това може, това прави полицията. И акт да му напишат не става - ще падне в съда, защото шума трябва да е над определени децибели - замерени от РИОКОЗ. Закона за етажната собственост не виждам какво ще ти помогне - да не говорим, че тоя внук най-вероятно не е собственик или дори живущ на адреса. Кварталният освен да му загубиш времето да го търси тоя внук да му вземе едно обяснение (в което според мен не би си признал за ННТ) и да му напише и той един протокол за предупреждение друго не може да направи. А съвета на ННТ да отвърнеш с извършване на престъпление не искам и да коментирам като гледам кой ти го дава. Ти какво - искаш да го убиеш или осакатиш? Само си помисли каква беля може да стане при такава саморазправа или ако не друго попрочети НК. И дори нищо да не му направиш, само го гледай какви чудеса ще направи с едно медицинско за някаква телесна повреда. А с тия 50-60 обаждания на тел.112 ще си първия за който ще се сетят.
nemesis87

Мнениеот dakota_ » 13 Окт 2013, 17:45

За съжаление в темата ще се намесят и хора,които няма как да виждат решение на повдигнатия въпрос,защото не познават материята и се изказват неподготвени.
Хора,които познат материята знаят,че АУАН няма да падне в съда,при положение,че преди съставянето на АУАН нарушителят на нощната тишина е бил предупреден да спазва закона и му е дадена възможност да отстрани нарушението,което извършва...намесата на РИОКОЗ при нарушаване на нощната тишина изобщо не е необходима в случая...
Както се казва в такива случаи "Обущарю,не по-високо от обувките" ;)
dakota_

Мнениеот minavasht » 13 Окт 2013, 17:53

Кратка историйка отпреди 2-3 години.
При нас шум по всяко време на деня, който е дразнещ за живущите и може да се чува в тяхното жилище, се третира по следния начин.
На на някой му пречи шума, обажда се, ние отиваме и се ослушваме. Ако чуем шума, зависи от времето - след полунощ им даваме глоба от $150 и си тръгваме. Ако пак се обадят в следващите 6 месеца, следващата глоба е $250. Издаваме такива $250 глоби всеки път, когато ни повикат и чуем шума.
Ако е преди полунощ първия път им казваме че трябва да намалят звука и че следващия път ще им дадем глоба. Ако ни викнат в следващите 6 месеца, пак започваме от $150 и после на $250.

Та една вечер ме викат на един адрес. Към 0130 часа. Тресе се къщата от музиката. Обясних им каква е процедурата, обещаха да спрат. Докато излезна от квартала пак ми се обадиха, пак се тресе къщата. Писах им една глоба от $150. 5 минути след като си тръгнах пак се обадиха, същата история. $250 глоба. Поцирикаха че не било честно, но спряха музиката. След малко пак ме викнаха, пак музика. Още една глоба от $250.
Грешката ми беше че им дадох само предупреждение първия път.

И повече никога никой не е трябвало да ходи там за музика.

Сега Дакота ще обясни как обаче бием негрите тук.
Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

Мнениеот dakota_ » 13 Окт 2013, 18:09

minavasht написа:Кратка историйка отпреди 2-3 години.
При нас шум по всяко време на деня, който е дразнещ за живущите и може да се чува в тяхното жилище, се третира по следния начин.
На на някой му пречи шума, обажда се, ние отиваме и се ослушваме. Ако чуем шума, зависи от времето - след полунощ им даваме глоба от $150 и си тръгваме. Ако пак се обадят в следващите 6 месеца, следващата глоба е $250. Издаваме такива $250 глоби всеки път, когато ни повикат и чуем шума.
Ако е преди полунощ първия път им казваме че трябва да намалят звука и че следващия път ще им дадем глоба. Ако ни викнат в следващите 6 месеца, пак започваме от $150 и после на $250.

Та една вечер ме викат на един адрес. Към 0130 часа. Тресе се къщата от музиката. Обясних им каква е процедурата, обещаха да спрат. Докато излезна от квартала пак ми се обадиха, пак се тресе къщата. Писах им една глоба от $150. 5 минути след като си тръгнах пак се обадиха, същата история. $250 глоба. Поцирикаха че не било честно, но спряха музиката. След малко пак ме викнаха, пак музика. Още една глоба от $250.
Грешката ми беше че им дадох само предупреждение първия път.

И повече никога никой не е трябвало да ходи там за музика.

Сега Дакота ще обясни как обаче бием негрите тук.

При нас полицаите не са толкова съвършени като при вас в САЩ и когато шума е през деня се налага да се произнесе РИОКОЗ дали шума е "дразнещ" ;)
През нощта положението е по-различно,има Наредба на Общината за обществения ред...патрула посещава адреса за който е подаден сигнал,че се нарушава нощната тишина...предупреждава нарушителите на нощната тишина да преустановят нарушението,като по този начин им дава възможност да коригират поведението си и да го приведат в ред отговарящ на изискванията на наредбата... При повторно подаване на сигнала патрула съставя АУАН,като описва какво е установил,свидели и т.н... да не те занимавам с излишни процедури и ако след това се продължи със същото може да се стигне до отвеждане на нарушителите в управлението...
Има и други процедури,но има ли смисъл да навлизам в тях,когато за теб това,което се случва тук ти върши работа толкова,колкото на нас ни върши работа това как се реагира в такива случаи в Америка...
dakota_

Мнениеот dog » 13 Окт 2013, 18:57

При Вас, слушате, виждате, душите, вкусвате.....Тук тези наши рецептори не влияят пред съдебната ни система . ;)
Лошото е винаги добре организирано,
а доброто се кара помежду си.
Аватар
dog
Изгонен

Мнениеот Nord_ » 13 Окт 2013, 20:22

nemesis87 написа:За съжаление няма реално решение на проблема ти. Обаждане на тел.112 и като дойде патрул ако може да прекрати ННТ и протокол за предупреждение по чл. 56 / ЗМВР - това са ти единствените възможности. Това може, това прави полицията. И акт да му напишат не става - ще падне в съда, защото шума трябва да е над определени децибели - замерени от РИОКОЗ. Закона за етажната собственост не виждам какво ще ти помогне - да не говорим, че тоя внук най-вероятно не е собственик или дори живущ на адреса. Кварталният освен да му загубиш времето да го търси тоя внук да му вземе едно обяснение (в което според мен не би си признал за ННТ) и да му напише и той един протокол за предупреждение друго не може да направи. А съвета на ННТ да отвърнеш с извършване на престъпление не искам и да коментирам като гледам кой ти го дава. Ти какво - искаш да го убиеш или осакатиш? Само си помисли каква беля може да стане при такава саморазправа или ако не друго попрочети НК. И дори нищо да не му направиш, само го гледай какви чудеса ще направи с едно медицинско за някаква телесна повреда. А с тия 50-60 обаждания на тел.112 ще си първия за който ще се сетят.

Спокойно колега аз съм бивш служител на МО и надявам се бъдещ в МВР(след около 6-7 месеца)няма как да тръгна да върша каквито и да е престъпления чрез саморазправи и подобни.Проблема ми с шумните младежи е вече повече от 6 месеца,но все още не съм изгубил надежда и ще опитам всичко по закон за да осигуря спокойствие на семейството си.
Между другото сега докато пиша поглеждам часовника си 21,20ч. момчетата горе почнаха отново да се събират за поредната шумна вечер.Току що видях 3-4-ма да се качват с бутилки алкохол.
Чудя се дали ще има по-голям ефект ако звънна тази нощ директно в дежурната на РУП или пак на тел.112?
Утре понеделник ще отида до Районна Прокуратура за да напиша жалба и там.
Nord_

Мнениеот nemesis87 » 13 Окт 2013, 20:39

Може и директно в РУП да се обадиш. Като някакъв вариант ако не спрат да вдигат шум, на второто идване на патрула ако не им отворят може да отвиеш бушоните па барем излезнат, защото ако са извън апартамента колегите имат повече варианти. Акта много зависи каква е наредбата за общ. ред на съответната община въпреки, че и за неизпълнение на полицейско разпореждане могат да им напишат акт след първото идване. После обаче е въпрос на обжалване и на какъв съдия ще попаднат. Като цяло глобата ще е минимална - студент е и няма доходи и т.н. Ако се мота постоянно там и напише, че живее на адреса, но без адресна регистрация може и акт по Закона за гражданската регистрация да му напише кварталния, но не виждам това как ти помага с ННТ.
nemesis87

Мнениеот dakota_ » 13 Окт 2013, 20:46

Nord_ написа:Чудя се дали ще има по-голям ефект ако звънна тази нощ директно в дежурната на РУП или пак на тел.112?
Утре понеделник ще отида до Районна Прокуратура за да напиша жалба и там.

Не се занимавай с Прокуратурата,жалбата ти ще бъде изпратена в РУП и се получава упражнение за луди... Можеш да звъниш колкото искаш на тел.112 докато ги усмирят,но варианта с полицията няма да ти реши окончателно проблема.
Казах ти да прочетеш Закона за управление на етажната собственост,казах ти да задействаш управителя...
Не слушай какво ти казват "обущари",че Закона за управление на етажната собственост не може да ти помогне.
В него е разковничето на проблема ти и ако искаш да го решиш ще трябва да почнете съответните процедури с управителя и другите съкооператори.
Ако няма да предприемате нищо по Закона за управление на етажната собственост си търси друга квартира,това е другия начин за решаване на такъв проблем!
dakota_

Мнениеот kuka5 » 13 Окт 2013, 20:55

Преди години имах комшии, които бяха решили, че техният син трябва да стане виртуоз в свиренето на пиано и денонощно ме подлагаха на тормоз, но намерих начин да ги принудя те да се изнесът и си реших проблема, понякога само с молитви не става, като не става с блага дума става с ....
Аватар
kuka5

Мнениеот dakota_ » 13 Окт 2013, 21:27

kuka5 написа:Преди години имах комшии, които бяха решили, че техният син трябва да стане виртуоз в свиренето на пиано и денонощно ме подлагаха на тормоз, но намерих начин да ги принудя те да се изнесът и си реших проблема, понякога само с молитви не става, като не става с блага дума става с ....

Ти просто си бил твърд и решителен да си решиш проблема по "американския" начин!
Колежката по-горе в поста си е засегнала "американския" начин - "С добра дума и пистолет в ръка човек може да постигне далеч повече,отколкото само с добра дума"...Едно време това волеизлияние /признание/ го имаше залепено в почти всяка канцелария на ОР в управлението...Директора разпореди да се свалят,да не пропагандираме за американска власт ;)
dakota_

Мнениеот nemesis87 » 13 Окт 2013, 21:48

"Обущар" ще да е някаква страшна обида на индиански език :lol: Прочети "ЗАКОН ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОСТ" и ако нещо смяташ, че ще ти свърши работа се опитай да го приложиш на практика. Моето лично мнение като "обущар" е, че практическата му стойност на тоя закон е нулева.Ще се радвам ако докажеш обратното на практика. А като почнеш работа в МВР ще научиш тия на "майсторските" позиции колко точно разбират...
nemesis87

Мнениеот dakota_ » 13 Окт 2013, 21:59

nemesis87 написа:"Обущар" ще да е някаква страшна обида на индиански език :lol: Прочети "ЗАКОН ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОСТ" и ако нещо смяташ, че ще ти свърши работа се опитай да го приложиш на практика. Моето лично мнение като "обущар" е, че практическата му стойност на тоя закон е нулева.Ще се радвам ако докажеш обратното на практика. А като почнеш работа в МВР ще научиш тия на "майсторските" позиции колко точно разбират...

За това ще си останеш цял живот обущар / в което няма нищо лошо,стига да си гледаш обувките и да не си тикаш гагата в закони и прилагането на закони / и за това ти казах,обущарю не по-високо от обувките... Хубаво е,че не си на служба в МВР и от теб нищо не зависи при решаване на каквито и да са въпроси свързани с работата на МВР,иначе доста шамари по врата и шутове в задника ще отнесеш,защото и за чирак не ставаш,а с майсторите на една маса искаш да седиш :D
dakota_

Следваща

Назад към Теми за граждани