Проблем с отдавна продадена кола

Проблем с отдавна продадена кола

Мнениеот Sun4e » 17 Апр 2014, 17:10

Здравейте,
надявам се тук да намеря помощ, съвет или насока какво да направа.
Никъде не намирам информация за проблема ми.
Проблема ми е че се оказа, че дължа 600 лв данък за кола която е продадена преди 15 години.
Документи някакви едва ли са останали от тогава, и няма как да докажа че тази кола е продадена.
Как мога да получа някаква информация от КАТ или незнам от къде, дали тази кола е спряна от движение (преполагам че е така-беше с най-старите номера Софийски които започваха с А и бяха черни). Подозирам че при смяната на номерата тази кола е отрегистрирана служебно, защото никой не ни е търсил за документи или каквото и да е там.
Има ли как да се провери в КАТ дали тази кола изобщо съществува (имам само ЕГН на собственика), и дали може да се издаде бележка някаква от КАТ примерно, че тази кола не е в движение ако наистина е спряна при смяната на номерата.
И дали такава бележка би ми послужила пред данъчните, защото като говорих с тях м и казаха да ида в КАТ.

ОФФФФ обърках се вече и аз :roll:

Дано някой може да ми помогне
Благодаря предварително
Sun4e

Re: Проблем с отдавна продадена кола

Мнениеот Vladimirov » 18 Апр 2014, 12:06

Най-вероятно нямате договор за покупко-продажба за МПС,защото с него още преди време щяхте да отчислите а-ла от вашето име и нямаше да имате тези задължения.Предполагам,че сте дали автомобила с някакви условия,но не най-правилните за вас...При промяната на стандарта на рег.табели,тези МПС,които не бяха преригистрирани в срок им бе прекратена служебно регистрацията и с документ от служба "Регистрация" нещата пред данъчното се получаваха,както трябва.Ако не бъркам след 2007год. вече за да не текат данъци стана необходимо МПС да бъде бракувано/спирането от движение не е достатъчно/.Ако Вие сте собственик по рег.талон е необходимо да посетите "ПП" и да напечатате заявление за бракуване на МПС при което обаче се опоменава,къде се намира свидетелството за регистраци, рег.табели и самото МПС/просто пишете,че са загубени или унищожени/.Ако при проверката се окаже,че рег.талон е в КАТ,то той ще Ви бъде върнат за пред данъчното с датата от която е бракуван автомобила.Ако действително талона е останал някъде във времето или е унищожен и не е в КАТ ще ви се издаде заверен документ,че а-ла е бракуван.Преди да предприемете,каквото и да е се поинтересувайте на кого и как сте дали МПС и с какви съпровождащи го документи,както и дали в рег.талон фигурирате само вие,като собственик.Ако съм пропуснал нещо моля да бъда допълнен от колегите във форума.
Vladimirov

Назад към Теми за граждани