ПТП с избягал косвен участник

ПТП с избягал косвен участник

Мнениеот nicky75 » 26 Яну 2016, 14:33

Здравейте.
Да опиша и моята случка. Преди няколко дни седя в лявата лента на кръстовището на бул. Дондуков и ул. Кракра, посока бул.Васил Левски и чакам на червен светофар. В дясната се нарежда бакшиш, пред него платното е заето от паркирали коли. Светва зелено, той дава газ и ме засича. За да не го таранирам, бия спирачки и навивам в ляво. Да, ама там от Кракра завива трамвая и ме уцели по левите врати. Таксиджията видя какво стана и се изниза като пръдня в гащи.
Идва полиция - обяснявам им как са ме засекли, но това въобще не беше отразено в протокола/акта. Тъй като имам дашборд камера, им предложих да вземат записа, но те не пожелаха, нямало спорна ситуация, те само констатирали нещата между мен и трамвая, естествено в моя вреда.
Въпросите ми са, как да процедирам в случая? Да изчакам наказателното постановление и да обжалвам? Да се опитам да намеря камери на Столична община или КАТ в района, които да са записали ситуацията? За съжаление записът на моята камера е повреден, а и не знам доколко би имал тежест.

Мястото на случката, аз съм там, където са 2те коли по посока В.Левски.
https://www.google.bg/maps/@42.699034,2 ... 6656?hl=bg
nicky75

Re: ПТП с избягал косвен участник

Мнениеот Lord » 28 Яну 2016, 18:34

nicky75 написа:Въпросите ми са, как да процедирам в случая? Да изчакам наказателното постановление и да обжалвам?

В тридневен срок имате право да напишете възражение срещу съставения АУАН с искане за неговото анулиране и прекратяване на административно-наказателната преписка до административно-наказващия орган. Огромна е вероятността възражението да не бъде взето предвид и скоро да получите НП. Ако стане така наемете адвокат, който да обжалва НП, като се стараете да не пропуснете срока за това. Като доказателство към жалбата адвоката може да се сдобие по законен начин със записи от видеонаблюдението и да ги ползва, като доказателство в съда.
Аватар
Lord

Назад към Теми за граждани