Цивилен полицай с личен автомобил се опитва да ме спре??

Цивилен полицай с личен автомобил се опитва да ме спре??

Мнениеот talaz » 25 Фев 2016, 00:09

Здравейте, днес след нарушение (минаване на червено на пешеходна пътека с бутон по която нямаше пешеходци) от моя страна в голям град се опита да ме спре цивилна кола с цивилен мъж вътре, който през прозореца размахваше полицейска карта притискаше ме и свиреше яростно с клаксона и със засичане и притискане на няколко пъти се опита да ме спре насилствено защото отказах да спра своя автомобил явно се беше ядосал, че минах на червено?? Колата явно беше лична защото беше мерцедес 500 от 2000- 2003г. и на дали е била служебна без никакви обозначителни знаци сирени или буркани? А и човекът вътре беше цивилен както казах вече. Беше супер настоятелен и разярен преследва ме поне 2-3 км. Кото видях, че ням намерение да ме остави и може и да ме блъсне накрая, понеже съм бил автопатрула охрана на СОТ доста години пък и съм бил картинг състезател та кривнах рязко по едни странични улички и му се изплъзнах.Но ми е много любопитно понеже ми се случва за 2 -ри път предния път пак при едно мое нарушение ме настигна едно семейно комби с жена до шофьора и дете отзад, а водача ( мъж на средна възраст) размахваше плака на КАТ свиреше и се опитваше да ме спре . Явно бе катаджия със семейството си който се бе "самосезирал" след моето нарушение и яростно се опитваше да ме спре?? Също му избягах много лесно, но се питам това законно ли е?? Може ли всеки полицай който явно не е на работа в момента видял нарушение по ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА да се те преследва и да се опитва да те спре?? И как трябва да се постъпи човек в този случай??
talaz

Re: Цивилен полицай с личен автомобил се опитва да ме спре??

Мнениеот dsuzunov » 25 Фев 2016, 07:57

Следващият път, някой колега може и да стреля. И в такъв случай си задай въпроса, какво ти е поведението на пътя, а не дали полицаят има правомощия в свободното си време. Отговорът е - ИМА!
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот кпц » 25 Фев 2016, 18:27

Ако вярно разказваш - и двамата сте в "батака".
По-лесно е да спазваш правилата, отколкото после да бягаш, дори и със състезателни умения.
кпц

Мнениеот paolon » 26 Фев 2016, 22:57

Звъниш на 112!!!!!!
Аватар
paolon

Мнениеот r_vardarov » 27 Фев 2016, 07:14

Колега,върни си картата и не ни срами ,нас полицаите с това звъниш на 112.
r_vardarov

Мнениеот tribali » 27 Фев 2016, 09:55

Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!
tribali

Мнениеот paolon » 28 Фев 2016, 21:47

Колега Вардаров,ако си полицай и не разбираш какво искам да кажа,то напусни системата.
Аватар
paolon

Мнениеот zombie » 29 Фев 2016, 00:03

paolon написа:Звъниш на 112!!!!!!

Е, че защо........., той е бил картинг състезател , ас на волана с права, дето разни пътни маркировки, бутони и сигнализации са поставени от ''неразбирачи''.
Такива, като им опрат ''ножката'' в някой ъгъл и им пребъркват джобовете, или стоят затиснати между ламарините, обърнати с главата надолу, отказват помощ от случайно озовали се на мястото полицаи, защото не са ''по график''. ;)
zombie

Мнениеот zombie » 29 Фев 2016, 00:20

Колегата paolon имаше предвид, че '' бит и н.сран не си признават''....., е в описания случай ''господинът '' не е бит ;) .
zombie

Мнениеот tribali » 29 Фев 2016, 13:14

Боже,слез и си прибери версиите,да не започнем ние да ти ги пращаме!
tribali

Мнениеот r_vardarov » 29 Фев 2016, 18:34

Полицай съм и не разбирам какво искаш да кажеш с това звънни на 112.Писнало ми е от многоразбиращи колеги които учат възмутени граждани какви мерки да взимат срещу лошите полицаи.КОлкото за напускането на системата ,не си ти човека който може да ми каже ,да напусна.Всички сме големи капацитети пред компа,само че даже имената не смеем да си напишем публично.
r_vardarov

Мнениеот paolon » 01 Мар 2016, 00:02

За много разбиращите полицаи.Като звънне на 112 ще дойде патрул и със съдействието на колегата ще си получи АУАН-а.Ферщензи,само,че ще е извикал сам полиция.Хайде сега бегом в ЧР да си върнеш картата.
Аватар
paolon

Мнениеот talaz » 01 Мар 2016, 00:46

paolon написа:За много разбиращите полицаи.Като звънне на 112 ще дойде патрул и със съдействието на колегата ще си получи АУАН-а.Ферщензи,само,че ще е извикал сам полиция.Хайде сега бегом в ЧР да си върнеш картата.

Е, как ще се докаже нарушението неговата дума с/у моята?? Аз мога да кажа, че няма такова нещо и "колегата" не е довидял нещо или, че съм го засекал без да искам примерно и това го е подразнило и иска да ме накажат незаслужено има много варианти да извъртя нещата така, че като няма втори свидетел как ще стане този АУАН не знам??
talaz

Мнениеот r_vardarov » 01 Мар 2016, 07:35

Отивам да си върна картата в кадри.Разбрах че колегата е някаква канцеларска мишка и скоро не е бил на улицатаНаучих нещо ценно,когато видиш нещо противозаконно на улицата ,звъниш на 112 и чакаш патрула ,нищо че вземаш заплата за полицай.
r_vardarov

Мнениеот dsuzunov » 01 Мар 2016, 08:04

В Пловдив, колеги от КАТ са писали АУАН на водач, за чието нарушение, аз съм сигнализирал през свободното време. Мен ме записаха като свидетел на нарушението. Към акта добавиха ДЗ от мен. В последствие, виновния водач обжалва и се явявахме в съда, но не само, че не го отмениха, ами му завишиха глобата. Касаеше се за преминаване при спуснати бариери на охраняем ЖП прелез. Аз минах около минута-две след него. Видях го, че е спрял на бензиностанция, а веднага след нея имаше екип на КАТ. Спрях до тях, съобщих им и го спряха. Не оспорваше, но каза, че ще обжалва.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот кпц » 01 Мар 2016, 12:47

Има разлика между съобщаването за нарушение и свидетелстването за него от една страна, спрямо преследването с личния автомобил на нарушител на правилата за движение.
Тази разлика е съществена, и надявам се за всички са ясни възможните последици.
кпц

Мнениеот tribali » 01 Мар 2016, 22:29

talaz написа:
paolon написа:За много разбиращите полицаи.Като звънне на 112 ще дойде патрул и със съдействието на колегата ще си получи АУАН-а.Ферщензи,само,че ще е извикал сам полиция.Хайде сега бегом в ЧР да си върнеш картата.

Е, как ще се докаже нарушението неговата дума с/у моята?? Аз мога да кажа, че няма такова нещо и "колегата" не е довидял нещо или, че съм го засекал без да искам примерно и това го е подразнило и иска да ме накажат незаслужено има много варианти да извъртя нещата така, че като няма втори свидетел как ще стане този АУАН не знам??

Може да кажеш всичко, дори имаш право в тридневен срок на писмени възражения по съставеният АУАН. След това имаш право да жалиш в съда издаденото НП!
Като цяло нищо не знаеш, но който нищо не знае и мълчи, вероятността да го разберат, че е глупав е в пъти по-малка от тази, ако говори/ пише/.
tribali

Назад към Теми за граждани