Отново самоубийство на полицай! Защо ....?

Re: отново загина колега

Мнениеот dakota_ » 11 Окт 2013, 16:26

guesswho написа:Дадох пример как - със задължителни прегледи например. По принцип семейството и приятелите могат много да помогнат за разни душевни кризи, ама след един момент нататък си трябва човек който знае какво да направи.

Един милиционер отишъл на лекар и му казал - Докторе,като си такъв прочут лекар,можеш ли без да ти казвам нищо да познаеш какво ми е...
Доктора отворил отворил прозореца на кабинета си,посочил с ръка към съседната сграда и казал на милиционера,че е сбъркал лекаря,само ветеринарния лекар познава по такъв начин от какво са болни пациентите му...
Можеш да задължиш някой да отиде на преглед,но не можеш да го задължиш да съобщи на лекаря за състоянието си...
Трябва здравна култура и акъла да е на мястото си,само тогава може да става дума за профилактика и адекватно лечение...
dakota_

Мнениеот mav » 11 Окт 2013, 19:36

Отново. Няма ли психолози в МВР. Толкова ли е страшно или не знам какво да потърсиш помощ, преди да дръпнеш спусъка.

Първо - млад човек е . те са по емоционални.
Второ - психолозите в МВР се ползват обикновенно за реподбор.... т.е. с удоволствие биха помогнали да изхвърлят човека вместо да МУ помогнат.
/между другото, има ли примери някой милиционер да се е консултирал ефективно с психолог от МВР , и да му е помогнал ? ? /

Трето - много хора биха дръпнали спусъка, ако имаха оръжие. ама нямат. По данни на същите тези психолози около 2/3 от държавата са с различни видове психични отклонения , почти всеки втори е с депресия някаква , като има доста които са за стационарно лечение, но няма пари в лечебниците ... и дори тези които са по болниците, обикновенно ги пускат... и това са някоклко десетки хиляди човека.
Да, толкова , ако не и повече. Сещам се дори статии с конкретни цифри .. както и да е.
Не прав тот кто прав, а у кого больше прав
Аватар
mav

Мнениеот Lord » 11 Окт 2013, 19:58

Моите съболезнования към всички близки на покойници.

Не разбирам обаче защо в тема "Загинали служители на МВР" се коментират случаи на самоубийства?!

Загинал е едно, самоубил се е съвсем друго!

Нормален човек /полицай или не/ никога не би се самоубил, тази постъпка се случва само при вече полудял човек, научно доказано е, а в такъв случай/случаи/ термина "загинал" е крайно неподходящ. Което пък не е проблем да се съобщава и обсъжда във форума, но не и в тази тема.
Аватар
Lord

Re: Отново самоубийство на полицай! Защо ....?

Мнениеот лошия » 05 Ное 2013, 22:20

Двама за един ден, това ми идва малко в повече:
http://www.novini.bg/news/164930-%D0%BE ... D0%B0.html

http://www.bnews.bg/article-90440
Какво по дяволите се случва????
лошия

Мнениеот MasterCop » 06 Ное 2013, 10:03

И аз попитах в коментарите на тази публикация https://www.facebook.com/groups/sfsmvr/ ... 459597517/

MasterCop написа:...Защо просто се допълва темата без никой да обобщи причините?!...Отговорността за тези самоубийства е размита. Не може да няма нещо общо между тях. Тези хора при друга професия не биха отнели живота си - значи са възникнали по повод на изпълнение на служебните си задължения. Виж ако не са си сложили зимните ушанки още сега, това е голям проблем, но ако са отнели живота си, виновни няма...

Мая Манова написа: Не съм напълно съгласна за отговорността за самоубийствата сред колеги. Факта, че самоубийствата са извършени с огнестрелно оръжие единствено означава, че просто са имали по-лесен достъп и възможност да отнемат живота си - ако не са били полицаи просто щяха да търсят друг вариант- хапчета, отрови, скачане от високо. Да- стреса и т.н. са един от основните фактори, но в повечето от случаите, поне които се огласяват, причината за самоубийствата е лична драма. Тук определено се касае за психологическото състояние на конкретния човек, за неговите нагласи и отношение към живота, за личната му способност да се справя с проблемите. Също така впечатление прави, че голяма част от отнелите живота си са млади хора, около 26-28г. Това буди у мен въпроса за възрастовия фактор у това поколение, свързан и с по-горе посочените критерии.

MasterCop написа:По тази логика ловците трябваше да водят класацията... Обобщаването не е толкова трудно - човешката психика се крепи на три основни стълба - здравето, семейството и службата (там от където идват доходите). Дори да се събори само един от тях и стреса е гарантиран - това е достатъчно "сградата да рухне"! Нека се посочи конкретно кой от трите е бил разклатен във всеки един случай и тогава ще може да се гради ефективна превенция!

Валентин Попов написа: Мисля, че да се говори за отговорност е малко пресилено. Виж, че като превенция, като управление на стреса, като социален статус има мнооого за правене, си е факт.

Освен това живота си отнемат хора с най-различни професии. Че и някои, които още нямат никаква професия, за жалост.
И още едно "освен това" - терминът "по повод на изпълнение на служебните задължения" е ясно дефиниран и определено не фключва просто факта, че някой упражнява определена професия...

su:)
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот dakota_ » 06 Ное 2013, 10:21

MasterCop написа:И аз попитах в коментарите на тази публикация https://www.facebook.com/groups/sfsmvr/ ... 459597517/

MasterCop написа:...Защо просто се допълва темата без никой да обобщи причините?!...Отговорността за тези самоубийства е размита. Не може да няма нещо общо между тях. Тези хора при друга професия не биха отнели живота си - значи са възникнали по повод на изпълнение на служебните си задължения. Виж ако не са си сложили зимните ушанки още сега, това е голям проблем, но ако са отнели живота си, виновни няма...

Мая Манова написа: Не съм напълно съгласна за отговорността за самоубийствата сред колеги. Факта, че самоубийствата са извършени с огнестрелно оръжие единствено означава, че просто са имали по-лесен достъп и възможност да отнемат живота си - ако не са били полицаи просто щяха да търсят друг вариант- хапчета, отрови, скачане от високо. Да- стреса и т.н. са един от основните фактори, но в повечето от случаите, поне които се огласяват, причината за самоубийствата е лична драма. Тук определено се касае за психологическото състояние на конкретния човек, за неговите нагласи и отношение към живота, за личната му способност да се справя с проблемите. Също така впечатление прави, че голяма част от отнелите живота си са млади хора, около 26-28г. Това буди у мен въпроса за възрастовия фактор у това поколение, свързан и с по-горе посочените критерии.

MasterCop написа:По тази логика ловците трябваше да водят класацията... Обобщаването не е толкова трудно - човешката психика се крепи на три основни стълба - здравето, семейството и службата (там от където идват доходите). Дори да се събори само един от тях и стреса е гарантиран - това е достатъчно "сградата да рухне"! Нека се посочи конкретно кой от трите е бил разклатен във всеки един случай и тогава ще може да се гради ефективна превенция!

Валентин Попов написа: Мисля, че да се говори за отговорност е малко пресилено. Виж, че като превенция, като управление на стреса, като социален статус има мнооого за правене, си е факт.

Освен това живота си отнемат хора с най-различни професии. Че и някои, които още нямат никаква професия, за жалост.
И още едно "освен това" - терминът "по повод на изпълнение на служебните задължения" е ясно дефиниран и определено не фключва просто факта, че някой упражнява определена професия...

su:)

Много самоубийства и с ловно оръжие... В Силистра има такъв случай на колега застрелял се с ловно оръжие....беше пътен полицай.
Когато става дума за самоубийство при всички положения става дума за подлудени хора... Каквото и да се срути,живота продължава... Ето какво казва един свят човек "Веднаж един брат с мъка на сърце казал на авва Сисой: "Отче, какво да правя? Аз паднах". Старецът му отвърнал: "Стани". Братът му казал: "Аз станах, но отново паднах". Старецът отговорил: "Пак стани". Братът възразил: "Докога ще ставам и падам, отче?" Старецът отговорил: "До смъртта си".

Живота е борба,никой никъде не е обещавал,че ще е лесно,но такъв е живота... има падане и ставане,има скръб и радост... Но в никой случай не бива да има отстъпление и самоубийство... Най-големите егоисти са самоубийците....някои дори в последния си миг задействайки егоизма си слагат край на живота си като се хвърлят пред някой автомобил и отровят живота на човека в автомобила да доказва,че някой се е хвърлил и не е имало как да опази живота му,същият живот върху който самия хвърлил се под гумите на колата се е изплюл върху него... Други егоисти се хвърлят под влакове и с егоизма си объркват плановете на стотици хора... Дори Бог не приема самоубийците при себе си,дори църквата ги презира и прави опело по милост...
dakota_

Предишна

Назад към Загинали служители на МВР