Убийството на полицая Цветан Младенов

Re: Убийството на полицая Цветан Младенов

Мнениеот СИГМА12 » 18 Мар 2012, 17:59

Corleone ,и при нас е имало кутии за дарения,разбира се няма нищо лошо в това,но идва писмо,в което е обяснено за какво е необходимо дарението,понякога има банкови сметки,по някога е с кутии.За малкото събрани средства не ми се коментира,да не говорим за по-гадни неща,които са ставали.......
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот inkognito » 18 Мар 2012, 19:01

pravo_09 написа:Изпреварил си ме с отговора.

Не те е изпреварил с никакъв отговор,защото не се издава никаква заповед за никаква организация по повод на мероприятия за дарения на човек починал при фатален инцидент,който няма нищо общо със службата му в МВР.
Corleone ви е обяснил и на двамата как се случват нещата.СИГМА 12 не е виновен,че не знае,защото работата му е да кара моторетка,не да разбира от процедури и нормативни документи,за тях има специалисти!Ти си завършил право,макар и във ВСУ,пак трябва някои елементарни неща да знаеш,да не говорим,че уж си и ПИ.
Разбирам,че не ви е приятно някой като мен да ви отваря очите,но макар и да сте в униформи,много неща не са ви ясни и не искате да се научите,искате да спорите и да се пените,но няма кой да се връзва на акъла ви.Не сте виновни вие,системата е виновна,че допуска да не знаете!
Оказва се,че тази работа става и с кутии за дарения въпреки,че СИГМА12 пише,че не става,става и с благотворителни турнири и състезания (по инициатива на синдикат),стига да има желание.Хубаво е,че синдиката е поел инициатива,дано има и кой да се отзове адекватно на нея и да се съберат някакви средства за пострадалото семейство!Ако има обявена банкова сметка и аз бих дарила средства за да помогна на майката на двете деца!
inkognito

Мнениеот СИГМА12 » 18 Мар 2012, 21:04

Дрън дрън- един куп простотии.Казах,че Директора трябва да пусне писмо,за събиране на дарения за колега-загинал,болен,в него се описва,за какво е дарението.Това,че ти не си на ясно,не значи,че няма такива писма.
Започна и от работата ми да разбираш:))):
"......защото работата му е да кара моторетка,не да разбира от процедури и нормативни документи,за тях има специалисти...."
Ти вероятно не си чувала,но законите,кодексите и наредбите са такива документи и аз работя по тях,обаче ти понеже си мнооого умна ,реши,че не са за простаци,като униформените служители.ние знаем няколко израза-"ъ","ахъ" и "мхм",другото е работа на специалисти ,като теб.
Не отговаряй ,пак ще твориш глупости,не ми се занимава с теб.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот CERRUTI » 19 Мар 2012, 08:21

arkan написа:Убийството на полицая Цветан Младенов остави след себе си вдовица с две сирачета

Добре бе,какъв го търсиш по чалготеките нощно време,вместо да си при семейството си....ето това ми е чудно.За мен един себе уважаващ се мъж,с две деца и жена,няма работа да се скита по нощите,по чалготеките.Светла му памет на момчето,просто е попаднал на неподходящото място,в неподходящо време!
Аватар
CERRUTI

Мнениеот Corleone » 19 Мар 2012, 08:47

CERRUTI написа:
arkan написа:Убийството на полицая Цветан Младенов остави след себе си вдовица с две сирачета

Добре бе,какъв го търсиш по чалготеките нощно време,вместо да си при семейството си....ето това ми е чудно.За мен един себе уважаващ се мъж,с две деца и жена,няма работа да се скита по нощите,по чалготеките.Светла му памет на момчето,просто е попаднал на неподходящото място,в неподходящо време!

Колега,нека както се казва да не съдим,за да не бъдем съдени.Отишъл е да изпие по едно питие и да се повесели.Това е негово право,негово решение и няма нищо нередно.
Аз също съм семеен с деца,но излизам с приятели по заведения в мъжка компания да се повеселим.Жената излиза с нейни приятелки,всеки има право на развлечения.
Темата се разводни с излишни спорове.
Няма вина в колегата inkognito,просто наистина в този случай Директорите на ОДМВР нямат ангажимент с никакви писма,заповеди и указания,защото случаят е по-особен и всичко което може да се направи като дарения и подпомагане ще стана по желание на колегите и с инициативата на синдикатите.
Нека не спорим повече и нека не осъждаме починалият,нямаме право да бъдем съдници на никого,освен на себе си.
Corleone

Мнениеот СИГМА12 » 19 Мар 2012, 08:48

Да,всеки полицай ,истински мъж и т.н. трябва да надене расото и да се отдава на поклонение в свободното си време.
п.с. То по принцип Директорите на ОДМВР нямат ангажимент да организират благотворителни мероприятия,но с такова писмо се прави,когато решат да го организират.Ако преценят,ще пуснат такова,няма значение,какъв е случая.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот Corleone » 19 Мар 2012, 09:45

При нас се оказа,че има значение какъв е случаят и Директора на ОДМВР отказа да пуска каквото и да е писмо във връзка с точно този случай и обстоятелствата при който се развива цялата ситуация.
Което не означава,че нямаме право да съберем пари и да подпомогнем децата на колегата,които нямат никаква вина за случилото се.
Corleone

Мнениеот inkognito » 19 Мар 2012, 10:06

Corleone написа:
CERRUTI написа:

Колега,нека както се казва да не съдим,за да не бъдем съдени.Отишъл е да изпие по едно питие и да се повесели.Това е негово право,негово решение и няма нищо нередно.
Аз също съм семеен с деца,но излизам с приятели по заведения в мъжка компания да се повеселим.Жената излиза с нейни приятелки,всеки има право на развлечения.
Темата се разводни с излишни спорове.
Няма вина в колегата inkognito,просто наистина в този случай Директорите на ОДМВР нямат ангажимент с никакви писма,заповеди и указания,защото случаят е по-особен и всичко което може да се направи като дарения и подпомагане ще стана по желание на колегите и с инициативата на синдикатите.
Нека не спорим повече и нека не осъждаме починалият,нямаме право да бъдем съдници на никого,освен на себе си.

Много добро мнение,напълно се солидаризирам с него!Няма смисъл да обясняваш каквото и да е повече на хора,които имат интелектуални затруднения и трудно разбират за какво става дума.
Нещата ще следват собствения си ход и който има желание ще помогне!
Радвам се,че още един интелигентен човек се е регистрирал във форума и ще ми е приятно да водим дискусия с теб и по други теми!
inkognito

Мнениеот СИГМА12 » 19 Мар 2012, 10:06

Нали това написах-по преценка, на съответния директор.Не е длъжен да пуска писмо,но без него не става,както си мисли специалистката по всичко.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот Corleone » 19 Мар 2012, 10:17

Колега,ще го кажа направо за да бъда разбран правилно от всички и да няма подведени и неразбрали.
Нещата стават и без съгласието на Директора на ОДМВР и при нас ще се случат точно по този начин.Колегата inkognito (не знам мъж или жена) го е казал и нещата стоят точно по този начин.
Нека спрем да дъвчем вече тази плява,че взе да ми се повдига и оспамихме тема с какво може и какво не може,при положение,че моята работа е точно такава да знам какво може и какво не може и го казах,че няма никакъв проблем да се случи и може да стане без изобщо да се поставя въпроса пред Директор на ОДМВР и без да се пишат никакви писма и да се чакат никакви разрешения!Надявам се вече да съм разбран правилно!
Corleone

Мнениеот СИГМА12 » 19 Мар 2012, 10:35

Говорим,как е редно,не ,как се прави.Кой ще ти запечата кутията,като се съберат средствата,кой ще поеме отговорност да ги предаде,къде ще се събират от всички кутии средствата.
Става така,както го пишеш,но когато едно руп(поделение) събира за пострадал колега ,но не мащабно за страната,а само между нас.За колеги сме събирали,за мен са събирали също по този начин,но това е неофициално,между нас.Бъркаш нещата.
Не са ли ти чели писма от Директори,при нас са идвали от различни руп в страната,от Директора на жандармерията......къде служиш,от небето ли падаш?
Аватар
СИГМА12

Мнениеот kuka5 » 19 Мар 2012, 13:37

Принципно директорът на която и да е дирекция не е длъжен да организира дарителски акции, но го прави. Когато се организират такива акции се посочва поводът за аакцията, назначава комисия, като винаги в комисията участва служител от ФО /ФРО/, като се посочва и сметката открита за тази цел, посочва и краен срок за дарителската акция. Така стоят нещата....
Аватар
kuka5

Мнениеот Corleone » 19 Мар 2012, 14:21

СИГМА12 написа:Говорим,как е редно,не ,как се прави.Кой ще ти запечата кутията,като се съберат средствата,кой ще поеме отговорност да ги предаде,къде ще се събират от всички кутии средствата.
Става така,както го пишеш,но когато едно руп(поделение) събира за пострадал колега ,но не мащабно за страната,а само между нас.За колеги сме събирали,за мен са събирали също по този начин,но това е неофициално,между нас.Бъркаш нещата.
Не са ли ти чели писма от Директори,при нас са идвали от различни руп в страната,от Директора на жандармерията......къде служиш,от небето ли падаш?

Приеми,че падам от "небето" на стола на Н-к на РУП и вече 5 години съм на този стол :)
Чувствам се удобно,получавам всякакви писма,чета ги сам,без да ангажирам никой да ми ги чете,взимам решения,отдавам заповеди и изпълнявам заповеди.По тази причина ти казах,че във връзка с този случай при тези обстоятелства няма да има писма,няма да има организирани дарителски акции под ангажимента на ОДМВР и на МВР като цяло!
Събирали сме пари за колеги пострадали за и по повод на службата,ставало е с писма,с ангажименти на Директор ОДМВР,с мой ангажимент като Н-к на РУП,но сега случаят е коренно различен...става дума за човек,който е пострадал при инцидент нямащ нищо общо със службата му в МВР!
Пак казвам,че няма никакъв смисъл да се бъхтиш и да наливаш празни приказки в нещо толкова ясно и просто,което беше обяснено още в самото начало...
Corleone

Мнениеот СИГМА12 » 19 Мар 2012, 14:26

Нито се бъхтя,нито говоря празни приказки:)Написал си това,което аз твърдя:
"....Събирали сме пари за колеги пострадали за и по повод на службата,ставало е с писма,с ангажименти на Директор ОДМВР...."
Другото е лична инициатива и пари може да събира който иска-от горските до данъчните:)
Аватар
СИГМА12

Мнениеот Corleone » 19 Мар 2012, 14:37

Ти си знаеш дали се бъхтиш,но за празните приказки стана ясно,че са факт...Обясних ти кога и при какви случай става с писма и заповеди от Директор на ОДМВР!Темата е отворена по конкретен случай,за него нещата стоят така,както в началото беше написано и МВР няма никакви ангажименти за събиране на средства и дарителски акции в случаят с полицай Цветан Младенов.Включих се в темата,защото видях голямо пенене и празни приказки срещу нещо вярно,което беше написано от inkognito още в самото начало!
Corleone

Мнениеот СИГМА12 » 19 Мар 2012, 14:45

Ами той Директора по принцип няма ангажименти да организира дарителски кампании и да пуска писма за който и да е случай.Дали ще го направи си е негово решение,и ти ,като инкогнито се правиш,че не схващаш,какво е написано.Отворете си ,ако искате двамата една тема и ръсете мозък там:)
Аватар
СИГМА12

Мнениеот pravo_09 » 19 Мар 2012, 18:31

90% от нашите коментари по тази тема са излишни/ да не кажа за всички теми/. Варианти за помощ има много, има ли желание да се помогне начин се намира. Ние като колеги ако не си помагаме, няма кой. Помислете, че на всеки може да се случи подобна случка и семейството му да остане без доходи и подкрепа. Кажете нещо полезно и градивно, без заяждания.
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

ПредишнаСледваща

Назад към Загинали служители на МВР