САМОУБИЛ СЕ КОЛЕГА ОТ ГРАНИЧНА - КРУМОВГРАД

Re: САМОУБИЛ СЕ КОЛЕГА ОТ ГРАНИЧНА - КРУМОВГРАД

Мнениеот ШУМКАРА » 18 Мар 2009, 18:10

Искам да напиша нещо а от 20 минути стоя и гледам монитора тъпо.....наистина е тъпо момчето си отиде от тоя свят заради 2-3 извратеняка със зелени чорапи и празни глави.Мир на праха ти!Ще се видим горе ,всички ще дойдем там, тук ще останат само делата ни добри или лоши.Ех ГРАНИЧАР ако беше дочакал 15-03 може би нямаше да напуснеш тая скапана държава и живота в нея, които все още вярвам че можем да променим.ПОКЛОН
СФСМВР!-"Това е невъзможно-казала причината.Това е безразсъдство-отбелязъл опитът.Това е безполезно-отсякла гордостта.Опитай....-прошепнала мечтата!!!"
Аватар
ШУМКАРА

Мнениеот spongi » 18 Мар 2009, 21:28

ШУМКАРА, гадовете не са един или двама , те са толкова,че не мога да ги преброя и да ти ги кажа. Мога само с болка да констатирам,че Костадин си отиде като жертва не на тези човекоподобни гъзоглавци,а на цяла армия,която действа под прикритие от 44 г.такава е системата ! Апропо- гледахте ли Випбрадър тези дни? Гледахте ли и чухте ли внука на бай Тошо-Владко ? Какво каза той,спомняте ли си ? Ако не , аз ще ви кажа. Той каза,че като малък си е играл със Серго-Станишевия и с Борис Велчев ! А сега някой да ми каже,че 1989 г. е имало преврат. Както казах някаде другаде : В Никарагуа-перестрелка, в Русия- перестройка а в Болгарии -переструвка ! Тогава бях на 20 и мислех,че нещо ще се промени. Според вас промени ли се, а?

След казаното до сега от нас ми се иска да се видим някой път,какво ще кажете ,а ?
spongi

Мнениеот GKrIvan » 18 Мар 2009, 22:32

Спонги ако си гледал добре чадото искаше да се върне властта преди 89 г. и когато един бивш депутат го попита иска ли да вкарват в затвора за разказвани вицове той започна да се оправдава,че не е знаел за случващото се,за хората вкарвани за нищо в затвора ,че не е бил съдия или прокурор и нама нищо общо.Той искаше само да се върне времето на Тато за да прави отново каквото си иска.Май доста хора искат това време и деистват по старите спомени.Трябва тъка да направим, че да и приседне и да се задавят с кокъла дето го дъвчат от толкова години.
МЛАД ПЕНСИОНЕР
Аватар
GKrIvan

Мнениеот shumana » 19 Мар 2009, 08:18

колеги ние сме бъдещето на тая държава,ние трябва да я променим,не им се плашете.Още повече че го дължим на Костадин,аз вярвям че ни гледа от някаде.ПРЕДЛАГАМ НА СЛЕДВАщИЯ МИТИНГ ДА ПОчЕТЕМ ПАМЕТТА НА НЕГО И НА ДР.ЗАГИНАЛИ КОЛЕГИ.Всеки да носи свещичка да запалим с 1 минутно мълчание
shumana

Мнениеот green » 19 Мар 2009, 17:25

Все още не мога да го проумея, много много съжалявам!
Трябваше да има друг избор!!!
green

Мнениеот spongi » 19 Мар 2009, 21:29

Приятели,ние сме настоящето , децата ни и тези които ще дойдат след нас са бъдещето! Това,което го правя сега,го правя не само заради мен! Правя го и заради тези след нас. Зная,че и вие го правите за това. Нека не звуча като демагог,но ще ми е густо,ако някой ден децата ни се гордеят с нас, с всички които не бяхме като "овце на заколение" и вдигнахме глави и глас за промяна,за по-добро.Сигурен съм,че в момента ковем новата история на модерната българска полиция . Дано това за което се борим дойде по-скоро ! Амин !Само ви моля,нека бъдем единни ,заради нас ,заради човека който го няма вече между нас,няма значение,че не го познавах,мисля,че не си е отишъл напразно ими е много мъчно за тези които са останали без своят син,брат и другите които са го обичали.
spongi

Мнениеот BLACKJ » 19 Мар 2009, 21:38

Публикувано на: 24.02.2009 19:10 Заглавие:

АЗ ПЛАЧА за един живот отишъл си от нас - незнайно защо...
АЗ ПЛАЧА,тъй както умеят да плачат мъжете - със стиснати зъби и стиснати длани в юмрук...
АЗ ПЛАЧА,защото едва ли на някой "горе" му пука за причините довели до това нещастие!
АЗ ПЛАЧА от мъка,от злоба,от яд и от пълното си безсилие да върна времето с три дни назад,да се срещна с колегата и да му кажа НЕ ОТНЕМАЙ ТОВА,КОЕТО ТИ Е ДАЛА ПРИРОДАТА - ПРИЯТЕЛЮ
СЕГА МОГА ДА КАЖА САМО СБОГОМ!!!
Живей Днес,защото Вчера няма да се върне,а Утре може и да няма!!!
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!
http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
Очарованието от знанието е в незнанието!
Аватар
BLACKJ

Мнениеот TT-33 » 22 Мар 2009, 09:36

shumana написа:колеги ние сме бъдещето на тая държава,ние трябва да я променим,не им се плашете.Още повече че го дължим на Костадин,аз вярвям че ни гледа от някаде.ПРЕДЛАГАМ НА СЛЕДВАщИЯ МИТИНГ ДА ПОчЕТЕМ ПАМЕТТА НА НЕГО И НА ДР.ЗАГИНАЛИ КОЛЕГИ.Всеки да носи свещичка да запалим с 1 минутно мълчание

Много добра идея!Да го направим!Вечна памет на колегите дали живота си за РОДИНАТА!
След Родината най-много обичам жената и децата :)
Аватар
TT-33

Мнениеот shumana » 22 Мар 2009, 16:58

на 24.04 във Пловдив :evil: :roll:
shumana

Мнениеот миХи_маус » 22 Мар 2009, 19:13

shumana написа:на 24.04 във Пловдив :evil: :roll:

Определено ЗА! С мен и още 3 човека-семейството ми :!:
Колега, организирай и кажи къде и кога! Много ще сме!
Аватар
миХи_маус

Мнениеот kotarak » 22 Мар 2009, 19:30

Не споменавайте повече дати.Нека ги изненадаме тия дупетати и насрочим друга дата само на ЛС.
Учредител и член на СД 86 ГПУ Крумовград, учредител и член на РУП Карлово; http://www.vbox7.com/play:c953d39e - аз сам си избрах тази съдба вечната черна овца...
Аватар
kotarak

Мнениеот Димитров » 22 Мар 2009, 20:44

Направил е много тежък и труден избор. Ще се моля господ да му прости и гневът му да се изсипе над тези които го подтикнаха. Нека колегита, които само четът форума и не се вливат в редиците ни да се поставят на мястото на този мъж, за това какво може да повлече след себе си един такъв акт на изразяване на позиция. Колеги, направете своя избор и заметет достойна позиция в начинанието ни. Нека не караме това момче да се срамува от нас. Нека докажем, че ще променим това заради което той си отиде. Нека със своята позиция и решителност да предотвратим и други такива избори. АМИН
Всички занем колко е тежко да си служител в МВР. Нека се обединим в новите синдикални структури защото само така ще защитим своите социални и професионални права. Новият синдикат ще бъед коректив с които ще се съобразяват. Това ги плаши.
Димитров

Мнениеот spongi » 22 Мар 2009, 20:56

Приятели, енергиният форум беше изместен в София,Пловдив не бил готов за такова събитие.Това беше казано в четвътък по Дарик-радио.
Колега Димитров,избор може да направи човек който има достойнство и чест! С постъпката си, непрежалимият ни колега Кирил Пачеманов,направи своят избор!Той никога няма да бъде забравен от нас,защото беше един от нас,такъв и ще остане за винаги ! Макар,че и ние направихме изборът си,на 15.03.2009 г. повечето от нас показаха ,че не ни е страх и ще търсим начин да постигнем това което ни се полага от години. Кире,не ще те /се/ посрамим !
spongi

Мнениеот kotarak » 22 Мар 2009, 21:40

Спонги,признавам че си наясно с нещата,но колегата ( лека му пръст ) се казваше Костадин,а не Кирил.А такъв избор прекалено трудно се прави и се иска решителност.Няма да изпадам в повече подробности.Всички нека го помним с добро.Мир на праха му и вечна му памет.Дълбок поклон!
Учредител и член на СД 86 ГПУ Крумовград, учредител и член на РУП Карлово; http://www.vbox7.com/play:c953d39e - аз сам си избрах тази съдба вечната черна овца...
Аватар
kotarak

Мнениеот shumana » 23 Мар 2009, 08:08

kotarak написа:Не споменавайте повече дати.Нека ги изненадаме тия дупетати и насрочим друга дата само на ЛС.

котарак нашия министър нехае за нас,тои и да незнае датата се тая,вече има нагласа за 24.04 нека не се сменя датата.
shumana

Мнениеот spongi » 23 Мар 2009, 20:10

kotarak , извинявам се . Простете .
spongi

Мнениеот kriza » 24 Мар 2009, 09:27

Колеги от ГПУ-Крумовград – действайте !!!
Вие не сте научени да разследвате, но никога не е късно. Имал съм контакти с някои от Вас – симпатяги и готини хора.
Първо направете оценка на фактите – кой, кога, къде и с какво се е самоубил /лека му пръст на момчето, явно натиска върху него е бил по комунистически ??? Какво имам в предвид, сами ще стигнете до истината/.
След това обстоен разговор с неговите родители, за да се убедите, че проблемите не са семейни, е разбира се допуска се и версия да са. Разговора трябва да е много внимателен.
Трето, разговор със всички негови приятели – какво е споделил с тях през последните 4 месеца поне.
Четвърто, с кои колеги и началници се е срещал неформално и много е важно формално. Бил ли е привикван на разговор от каквито и да е било началници на формален или неформален разговор, какво е било психологическото му състояние след това ???
Колеги, които сте били на работа или наряд заедно с него, какво сте правили и какви са били реакциите на другите хора – на това трябва да се даде отговор. Давали сте наряди на различни места, срещали сте се с различни хора, каква е била реакцията на колегата или на определени началници след тези наряди в дълбочина и по граница.

Пичове, разровете се и не се притеснявайте, разпитвайте, както се казва „куцо и сакато“ ще разберете и много други работи, които спокойно може да публикувате ТУК, като резултат на Вашето разследване. Убеден съм, че ще успеете и човека довел до това деяние няма да издържи, съвестта няма да му издържи, само и единствено трябва да ровите навсякъде във всички „лайна“ дори и не се предавайте или притеснявате.

Имам една доста добра „сламка“, случайно се добрах до нея, при положение, че изпаднете в „глуха улица“ ще Ви я е дам.
Накрая – когато водите разговорите и всичките Ваши действия, от един или повече хора, правете записи или протоколи по добре от всички Ваши действия. Ден, час, място, с кого сте говорили, какво е казал, кои сте присъствали и при възможност в зависимост от ситуацията, протоколите да бъдат подписани от всички. Така ще имат по-голяма доказателствена стойност.
Препоръчително е в групата Ви /при положение, че изобщо сте в състояние да сформирате такава/ да привлечете и бивш колега от оперативна служба от полицията, който не е свързан с Вас и службата Ви.
kriza

ПредишнаСледваща

Назад към Загинали служители на МВР