В пресата за нас.

Re: В пресата за нас.

Мнениеот cecimihailov » 25 Мар 2011, 22:32

Надзиратели търсят подкрепа във Фейсбук: http://www.razkritia.com/88713/%D0%BD%D ... %B9%D1%81/
Цветан Михайлов-Председател СД гр.Сливен към ССЗБ
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот clearly » 14 Апр 2011, 10:24

Началникът на севлиевската полиция и негови подчинени с компрометиращи снимки във Фейсбук
13-04-2011 18:12
инфо от афера.бг
http://www.afera.bg/index.php?option=co ... &Itemid=33
Изображение
Освен че шета из Фейсбук с бутилка твърд алкохол, началникът на севлиевската полиция Иван Узунов прави особено респектиращо впечатление с ловната карабина в ръце, като стреля по въображаеми цели.С тежко размахване на оръжие празника Зарезан в с. Градница заприлича на гангстерско сборище. Присъстващите истински са се надявали да не се случи нещастие и пияния началник на севлиевската полиция да не простреля някого с това мощно оръжие, което размахва цял ден.

Компрометиращи снимки на началника на севлиевската полиция Иван Узунов и на негови подчинени се разпространяват от няколко дни във Фейсбук. Служителите на реда са уловени от фотообектива от първия до последния им момент на празника „Трифон Зарезан”, който е организирал кметът на севлиевското село Градница Адем Алиев на 12.02.2011 година.По информация на Алиев служителите на севлиевската полиция не са присъствали като служебни лица и нямали за задача да охраняват празника, който организирал всяка година извън селото.

Въпреки това обаче, някои от тях са с униформите си, на които се виждат отличителните знаци на МВР, което придава особена важност не само на празненството, но и на тях самите. Така жителите на селото имат възможност да добавят още един щрих към характерите и „професионализма” на местните полицаи.

Както се вижда и от снимките, веселяшките им погледи от непремереното общуване с виното и поведението им не съответстват на положението им на служители на МВР и както е регламентирано в чл.2 от Закона за МВР,гражданският контрол над тях е осъществен, още повече, че снимките са достояние и на потребителите на световната мрежа „Фейсбук”, което пък веднага оформя още по-широк периметър от публичност и дава възможност за придобиване дори на световна известност. Защо някои от тях решили с униформата и отличителните знаци на полицията да се легитимират на веселяшкото събиране, не е ясно, но предполагаме, че е заради тезата полицаят е полицай навсякъде и както регламентира чл.5а от Закона за МВР, при изпълнение на служебните им задължения те са неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона, т.е. макар и като гости на веселяшкото събиране, никой от останалите не може да предположи защо са там, кои са и какво може да им се случи на такова място, където огромните количества мезе се поливат безспирно, а местните служители на реда също не изпускат от ръцете си 2-литрови бутилки от безаколкохолно, пълни с вино. В случая служебните им задължения нямат отношение към празника, не коментираме и кой как ги разбира и изпълнява, но съществува вероятност отличителните знаци на МВР да се ползват като знаци за особена закрила. От една от снимките дори става ясно, че началникът им Иван Узунов е надигнал бутилката с твърд алкохол и внася разбъркване в ситуацията с разпененото вино в организма.

Освен че шета из Фейсбук с бутилка твърд алкохол, началникът на севлиевската полиция Иван Узунов прави особено респектиращо впечатление с ловната карабина в ръце, като стреля по въображаеми цели.

С тежко размахване на оръжие празника Зарезан в с. Градница заприлича на гангстерско сборище. Присъстващите истински са се надявали да не се случи нещастие и пияния началник на севлиевската полиция да не простреля някого с това мощно оръжие, което размахва цял ден. Без значение има ли хора, или не, без значение дали е облечен с власт, или не, дали има опит с оръжията, или не, чл. 15б от Закона за контрол над взривните вещества, огнестрелните оръжия и боеприпаси забранява и на Иван Узунов да носи огнестрелно оръжие на политически, спортни и културни мероприятия при или след употреба на алкохол, или наркотични вещества.

Иван Узунов и неговите подчинени нарушават 3 члена от „ЗАКОНА ЗА КОНТРОЛ НАД ВЗРИВНИТЕ ВЕЩЕСТВА, ОГНЕСТРЕЛНИТЕ ОРЪЖИЯ И БОЕПРИПАСИ”, 7 члена от ”ЕТИЧНИЯ КОДЕКС НА СЛУЖИТЕЛИТЕ ОТ МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ С ПОЛИЦЕЙСКИ ПРАВОМОЩИЯ”и 9 члена от ”ЕТИЧНИЯ КОДЕКС ЗА ПОВЕДЕНИЕ НА ДЪРЖАВНИТЕ СЛУЖИТЕЛИ В МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ”, а точно те трябва да следят за стриктното спазване на на всички закони и правила.

Узунов като началник на полицията би трябвало най-добре да знае, че според чл.25, ал.2 огнестрелното му оръжието може да се отнеме и за срок от 5 до 10 г., ако деянието е извършено след употреба на алкохол. Ясно е, че на веселяшката сбирка, Узунов влиза с двата крака в тази алинея от закона. Освен това началникът на полицията би трябвало да е информиран най-добре и за изискванията на чл. 14 в, че ловното оръжие се пренася до мястото на лова в разглобен вид или в калъф, макар че в случая става въпрос за лов на имидж и професионализъм.

Иван Узунов нанася сериозно унижение на полицията като иституция заради алкохолната си зависимост. Негови колеги разказват, че той редовно употребява алкохол по време на работа и много скандални инциденти с побои на арестувани в районното управление, а това е обида за българската полиция.

Тъй като между директора на Областната дирекция на МВР Денислав Донков и началника на севлиевската полиция Иван Узунов съществуват особено топли отношения от 20 години още от училището в Пазарджик където са учили за милиционери. Попитах се дали комисар Донков не е бил сред гостите. Оказа се, че се е спасил от техническите средства за наблюдение и граждански контрол, но пък разбрах, че двамата членуват в ловната дружинка на селото и Денислав Донков е постоянен гост на пиянските купони организирани всеки уикенд от Узунов. Впрочем, приятелските взаимоотношения между двамата, когато прераснали в роднински, Узунов кръстил сина си на своя кум – Денислав Донков.

Иван Узунов се ползва с безусловната подкрепа на ГЕРБ, защото сетра му Преслава Узунова е организационен секретар на ПП ГЕРБ – Севлиево, а тя е в много близки отношения с хора от ръководството на ПП ГЕРБ.

Началника на полицията в Севлиево се изживява като недосегаем и несменяем вече 8 години и необезпокояван от никой открито покровителства разпросранението на наркотици, цигари без бандерол, изкупуването на крадени кабели и метали, лихварство, рекет и даване на разрешители за притежание на огнестрелно оръжие на всякакви съмнителни хора срещу големи подкупи. Публична тайна са излючително близките им отношения с най-известните бандити в Севлиево, които се занимават с лихварство , рекет и изнудвания. Иван Узунов като началник на полицията не им е правил никога полицейска проверка. Точно обратното с двама от неговото обкръжение години наред демонстрират ежедневно близки отношения по кафенета и ресторанти. Това е причината години на ред тези покровителствани от Узунов лихвари открито да заплашват и тормозят хората и демонстрират, че са недосегаеми и по важни от полицията. Обществено известни са няколко фрапантни случая на изнудени хора с присвоени имоти. Всички граждани, които са се оплаквали от тези лихвари са се сблъсквали с нежеланието на полицията да ги защити.

Когато разговаряш с Иван Узунов се усеща, че има образа на един гузен полицай, който непрестанно се опитва да скрие зависимиста си от алкохола.

От разказите на присъсващи на празненството става ясно, че след като се напил Иван Узунов разигравал свой подчинен униформен като панаирджийска мечка да му сервира алкохол и да му носи пушки да стреля, което се вижда и на снимките.

След като на някой от присъстващите не са издържали нервите му направили забележка да не стреля сред хората, Узунов е „поздравил” техните майки и роднини по най-просташкия начин. След приключване на празника „Трифон Зарезан” тримата видимо пияни полицаи преминават всякакви граници, като се качват в сив VW GOLF 3 и се прибрат в Севлиево. С тези алкохолни драми с мирис на барут Иван Узунов нанася тежък удар върху авторитета на севлиевската полиция и колегите си. На тези снимки полицаите в униформи наистина изглеждат жалко. На всички става ясно какво означава тази случка в момент когато борбата с престъпноста е основен приоритет на правителството.

Ловът и оръжията са страст на Иван Узунов. В Севлиево се знае , че той притежава скъпи ловни оръжия и пистолети за десетки хиляди евро. Такива хора като него много лесно се разпознават по стандарта на живот , като се знаят заплатите на полицаите какви са при него има тежко раминаване между доходи и имоти, коли, дрехи и разточителен начин на живот по заведения и курорти.

И все пак откъде финансира този луксозен живот при очевидната липса на законни доходи?

В момента Иван Узунов завършва строежа на огромна къща в Севлиево. Интересно с какви средства са закупени много имоти в кратък период от време на негово име и негови близки роднини. Охолния и безметежен живот, който водят Узунов и цялото му обкръжение говорят за големи незаконни приходи от престъпна дейност и има силно разминаване с данъчните им декларации.

Думата Полицай в Севлиево трябва да предизвиква респект и чувство на държавност, сега предизвиква насмешка, усещане за корупция, обвързаност и слугинаж на олигарсите в града.

Всички снимки от празненството са публикувани в профила на Krasimira Ivanova от Севлиево във Facebook в албум zarezan 2011г.-111 снимки и някой от тях в профила на Иван Узунов във Facebook.
http://www.facebook.com/profile.php?id= ... &sk=photos
http://www.facebook.com/profile.php?id=100001768042833
Изображение
Изображение
пп Влязох във фесът му на тоя образ Иван Узунов и виждам ,че любимият му цитат е:,,Да правим каквото трябва, пък да става каквото ще!'' :lol:

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот dakota_ » 14 Апр 2011, 13:35

Поредната помия изсипана от "Афера" по отношение на МВР..Къде е тази ловна карабина в ръцете на колегата,така и не успях да видя...Има снимка в която се вижда въздушна пушка...Не разбрах и колко хора са умрели от страх,докато са гледали как Иван държи в ръцете си "ловна карабина",която е толкова ловна,колко е нормален автора на този пасквил...Имало в ръцете на колегата шише с алкохол,само не разбрах,какво от това,че в ръцете му има шише с алкохол?!Поканен е на тържество и всички са седнали на масата на ядене и пиене..Мъж,който не пие или е болен или е алкохолик,аз поне така знам..Знам,защо се пишат тези неща,но нищо няма да постигнат...Смешна и жалка публикация...
dakota_

Мнениеот clearly » 15 Апр 2011, 12:36

dakota_ написа:Поредната помия изсипана от "Афера" по отношение на МВР..Къде е тази ловна карабина в ръцете на колегата,така и не успях да видя...Има снимка в която се вижда въздушна пушка...Не разбрах и колко хора са умрели от страх,докато са гледали как Иван държи в ръцете си "ловна карабина",която е толкова ловна,колко е нормален автора на този пасквил...Имало в ръцете на колегата шише с алкохол,само не разбрах,какво от това,че в ръцете му има шише с алкохол?!Поканен е на тържество и всички са седнали на масата на ядене и пиене..Мъж,който не пие или е болен или е алкохолик,аз поне така знам..Знам,защо се пишат тези неща,но нищо няма да постигнат...Смешна и жалка публикация...

Дакота тъй като аз постнах статията искам да си изкажа мнението на база твоето.Първо не го познавам това лице за което е писано ,второ нямам си на идея кое е карабина и кое е пневматична пушка и трето според мен ,не е нормално на парти придружено с алкохол ,да се вади пушка и да се демонстрира бабайтлък.За мен това си е чиста байганьовска простащина.

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот clearly » 15 Апр 2011, 14:57

,,Висш полицай в зърнена афера, прецаква Ангела Меркел и Борисов, Цветанов му пази задника ''
15-04-2011 14:35

Страхотен скандал се прикрива от МВР! По молба на немския канцлер Ангела Меркел отправена към премиера Бойко Борисов, полицията е трябвало да охранява слънчоглед на немска фирма в българска зърнена база. Слънчогледът обаче изчезва след като странно е свалена „професионалната и зорка” охрана на ченгетата, предвождани от директора на варненската вътрешна дирекция на МВР комисар Митко Димитров. По случая има вътрешна проверка, която е на път да спаси и този път комисар Димитров. А слънчогледа го... няма.

Топовен скандал клати не само стола на шефа на варненската вътрешна дирекция комисар Митко Димитров, но и на вътрешния министър Цветан Цветанов. След подобен гаф във всяка нормална страна оставки подават както висшите ченгета, така и министърът им.

В България за пореден път всичко е забулено в тайна и се правят всички опити тотално компроментираният комисар Димитров отново да спаси кожата.

Брилянтни източници на afera.bg, базирани около премиера Борисов, разтвориха завесата пред скриваната до този момент афера.

Лично немският канцлер Ангела Меркел е отправила молба към българския премиер Бойко Борисов да бъде осигурена охрана на зърнена стока – слънчоглед на немска фирма.

Стоката е била базирана в българска зърнена база. С охраната на слънчогледа са се заели полицаи от варненската вътрешна дирекция на МВР, оглавявана от комисар Митко Димитров.

Не след дълго обаче става ясно, че след като МВР охранява слънчогледа и сваля охраната, той изчезва от зърнобазата! Защо и кой е свалил охраната на полицията е сакралният въпрос, който би разплел кражбата.

Скандалът е потресаващ, още повече, че немската фирма очевидно има високопоставена протекция.

Тихомълком и тайно започва проверка как така слънчогледа е изчезнал и каква е ролята на комисарят Митко Димитров, родом от село Окорш, Силистренско.

Комисар Митко Димитров силно притеснен дори прибягва до операция на менискус като я прави не във Варна. Целта е да се покрие и да използва болничните при евентуално отстраняване.

Източници на afera.bg информираха, че проверката е завършила и се очаква кожата на комисар Митко Димитров и този път да бъде спасена, благодарение на протекциите на вътрешния министър Цветан Цветанов, който нарече Димитров „достоен офицер” още с встъпването си в длъжност при взимането на властта от ГЕРБ.

Комисар Митко Димитров нашумя с шокиращите си действия по варненското „мега” дознание като лъсна в купища записи, правени от Светлин Иванов – Близнака, заедно с „мега” прокурорката Стефка Якимова. В ДАНС още от 2008 година има масиви с безобразни действия на комисар Димитров по „мега” дознанието, които обаче така и не видяха бял свят.

Само заради това, че ахмашки бе допуснал да бъде записван и филмиран от криминалния контингент, шефът на варненската дирекция трябваше да бъде уволнен с шут.

Той обаче бързо се превърна в послушна маша на Цветан Цветанов и сега е най-удобният, хванат за топките, шеф на регионална дирекция. А идват избори.

Ако и този път МВР потули скандала и спаси комисар Димитров, това ще им изиграе злокобно лоша шега точно по изборите обаче. Когато на бял свят ще лъснат документи, факти и филмирани засечки, свързани с варненското ченге №1, от които на министър-председателя ще му се завие свят.

Тези дни комисар Димитров в присъствието на още един полицай си е позволил шокиращи заплахи към едно лице, включително, че „ще му пусне наркотик в колата, ако се наложи”.

Според запознати проверката за зърнената афера ще приключи със заключението, че няма виновни.

Слънчогледът обаче го няма!

И дори и с присмех да приемем, че никой не е лапнал мангизи от схемата, то ченгета да ти пазят стоката означава вече само едно – да я откраднат.
http://www.afera.bg/index.php?option=co ... &Itemid=27
...............
пп Някой тук пак ще защити като колега лицето в тая новина ,но не е зле МВР винаги да се самосезира от изнесени инфота касаещи техни служители и ако се окаже истина да се понася отговорност http://frognews.bg/news_34506/Prashtat_ ... hki_boeve/ ,а ако не да се съдят журналята.

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот velkov_1914 » 15 Апр 2011, 18:16

clearly написа:
dakota_ написа:Поредната помия изсипана от "Афера" по отношение на МВР..Къде е тази ловна карабина в ръцете на колегата,така и не успях да видя...Има снимка в която се вижда въздушна пушка...Не разбрах и колко хора са умрели от страх,докато са гледали как Иван държи в ръцете си "ловна карабина",която е толкова ловна,колко е нормален автора на този пасквил...Имало в ръцете на колегата шише с алкохол,само не разбрах,какво от това,че в ръцете му има шише с алкохол?!Поканен е на тържество и всички са седнали на масата на ядене и пиене..Мъж,който не пие или е болен или е алкохолик,аз поне така знам..Знам,защо се пишат тези неща,но нищо няма да постигнат...Смешна и жалка публикация...

Дакота тъй като аз постнах статията искам да си изкажа мнението на база твоето.Първо не го познавам това лице за което е писано ,второ нямам си на идея кое е карабина и кое е пневматична пушка и трето според мен ,не е нормално на парти придружено с алкохол ,да се вади пушка и да се демонстрира бабайтлък.За мен това си е чиста байганьовска простащина.

Като не правиш разлика, като автора на статията, не поствай глупости!!! Човека държи въздушна пушка, изкарахте го с танк, пие от бутилка (дали е алкохол, е друг въпрос), бил алкохолик. Цитираните членове отиват на кино, това не е огнестрелно оръжие, а на автора му замирисало на барут. :roll: Къде се вижда униформен полицай или съм незрящ? В неделя на Цветница отивам с децата на площада, никакви стрелбища, че може и мен да снимат и бирата само в къщи, там по един захарен памук! А и от къде имам 2 лв. за стрелбище, ще трябва да доказвам. :lol:
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Мнениеот clearly » 15 Апр 2011, 18:49

velkov_1914 написа:
clearly написа:

Като не правиш разлика, като автора на статията, не поствай глупости!!! Човека държи въздушна пушка, изкарахте го с танк, пие от бутилка (дали е алкохол, е друг въпрос), бил алкохолик. Цитираните членове отиват на кино, това не е огнестрелно оръжие, а на автора му замирисало на барут. :roll: Къде се вижда униформен полицай или съм незрящ? В неделя на Цветница отивам с децата на площада, никакви стрелбища, че може и мен да снимат и бирата само в къщи, там по един захарен памук! А и от къде имам 2 лв. за стрелбище, ще трябва да доказвам. :lol:

Хайде стиха с тия защити.Ако за теб е нормално дадено лице още повече служител на МВР да ми размахва без значени каква е пушката на общ.място за мен това не е нормално.И въобще примерът със стрелбището не бе уместен в тоя случай.Крайно време е да разберете ,че поведение и облик на държавния служител в обществото трябва да е на ниво.Интересно ми е да чуя и на бат Рамбо и минаващият мнението ,може ли техен служител в САЩ извън работно време на седянка да размахва въздушна пушка??

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот dakota_ » 15 Апр 2011, 18:56

clearly написа:

Аз не намирам нищо лошо в това,че си постнала въпросната за теб статия,за мен пасквил...Те за това са е написали да създава смут и да се търси „покъртителен” ефект...Погледни от другата страна,без да четеш статията,разгледай само снимките и ще видиш,че няма нищо странно...Забелязваш ли,че това е мъжка компания,седнали са на маса,има мезе и пиене...Когато ходя на лов,сядаме на земята,разпъваме софрата и понеже не носим чаши и сме си все другарчета,пием вино от буркан,като го пускаме да върви по веригата в посока,накъдето върви хорото,така се предава буркана,когато се пие за здраве,наобратно се подава,когато в за умряло...Ракия пием от шишето и в това няма нищо ненормално...Понякога и оръжието си гледаме и го обсъждаме и всичко е в рамките на допустимото...Тук има една въздушна пушка с която се плашат гаргите или се бият косовете да не кацат по гроздето...Нищо не се е случило и потърпевши няма...Написани са толкова глупости за мирис на барут,за пияни полицаи,че думи нямам да го опиша.Забележи,Иван имал ловни оръжия за хиляди евро,ако се направи проверка ще се види,че това е пълна глупост...Накрая за да бъде всичко „точно” са писали за Преслава Узунова и „страшната завера”,че в дъното на всичко е партия „Герб”...Преслава Узунова е служител (чиновник) във фонд „Земеделие” в Габрово...Казвам го не за друго,само за уточнение...
Много хора се впечатляват от писания по вестници от „разтърсващи” новини прочетени в интернет,но повечето от тези писания са т.н психоатаки...Гръмки заглавия,разтърсващи „факти” и накрая едно нищо...Това е типична българска черта,като не може да бъде стигнат някой,поне да го окалят...Съжалявам,че отделих толкова време на някакви нещастни отрепки от „Афера”,но пиша това за да няма и грам съмнения,че всичко това е афера на „Афера”...
dakota_

Мнениеот velkov_1914 » 15 Апр 2011, 19:04

Олееее..., на малкия пластмасовия автомат няма да пипам на обществено място, че може да ме снимат. Ти усещаш ли се, какво въобще пишеш! Хайде стига параноя...... ;)!
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Мнениеот СИГМА12 » 15 Апр 2011, 19:08

То големия гаф станало!!!!Страшна страхотия,не стига,че държи въздушна пушка,ами и пие изрода и то от шише!!!!!Малиииии,че и полицай!!!!
На простия народ му дай зрелища...и хляб,ама него го забравиха,не го дават напоследък
Предлагам дружно да си посипем косите с пепел и да предадем въздушните си пуски на вторични(в надин,че имат да избиват милиони от кремиковци):)
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот clearly » 15 Апр 2011, 19:30

dakota_ написа:
clearly написа:

Аз не намирам нищо лошо в това,че си постнала въпросната за теб статия,за мен пасквил...Те за това са е написали да създава смут и да се търси „покъртителен” ефект...Погледни от другата страна,без да четеш статията,разгледай само снимките и ще видиш,че няма нищо странно...Забелязваш ли,че това е мъжка компания,седнали са на маса,има мезе и пиене...Когато ходя на лов,сядаме на земята,разпъваме софрата и понеже не носим чаши и сме си все другарчета,пием вино от буркан,като го пускаме да върви по веригата в посока,накъдето върви хорото,така се предава буркана,когато се пие за здраве,наобратно се подава,когато в за умряло...Ракия пием от шишето и в това няма нищо ненормално...Понякога и оръжието си гледаме и го обсъждаме и всичко е в рамките на допустимото...Тук има една въздушна пушка с която се плашат гаргите или се бият косовете да не кацат по гроздето...Нищо не се е случило и потърпевши няма...Написани са толкова глупости за мирис на барут,за пияни полицаи,че думи нямам да го опиша.Забележи,Иван имал ловни оръжия за хиляди евро,ако се направи проверка ще се види,че това е пълна глупост...Накрая за да бъде всичко „точно” са писали за Преслава Узунова и „страшната завера”,че в дъното на всичко е партия „Герб”...Преслава Узунова е служител (чиновник) във фонд „Земеделие” в Габрово...Казвам го не за друго,само за уточнение...
Много хора се впечатляват от писания по вестници от „разтърсващи” новини прочетени в интернет,но повечето от тези писания са т.н психоатаки...Гръмки заглавия,разтърсващи „факти” и накрая едно нищо...Това е типична българска черта,като не може да бъде стигнат някой,поне да го окалят...Съжалявам,че отделих толкова време на някакви нещастни отрепки от „Афера”,но пиша това за да няма и грам съмнения,че всичко това е афера на „Афера”...

Дакота нямах повече намерения с вас да споря ,но като чета и другите мнения не се сдържах и рекох да се включа .Така както чета това е събиране по повод празникът ,,Трифон зарезан'' ,а не някаква ловна сбирка за която ти ми описваш какво правите на нея.Та има ли разлика м/у едната и другата?Споре мен има.И би ли ми отговорил като изключим сбирки след лов за което ти каза ,кому е нужно и какво се демонстрира носенето на такива пушки на събирания по повод било Трифон зарезан,рождени дни и прочие??Ами я си представи ,че някой се нафирка и влезе в конфлик с някой от компанията и го простреля дори с въздушна пушка или газово оръжие какво правим тогава??И моля не се изказвайте от гледна точка на полицаи, а се изкажете като редови граждани!

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот СИГМА12 » 15 Апр 2011, 19:36

Ако беше редови гражданин,такова квичене ли щеше да настане?Има много снимки в нета на хора с въздушно оръжие.Тези са в гората,какъв е проблема?При конфликт,точно пък въздушната пушка е кахъра:)Ако има проблеми при кавга,проблема ще е в хората и главите им,да не говорим,че кно и ножове са в пъти по-опасни от тази пушка.Точно под вола теле работата.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот clearly » 15 Апр 2011, 19:56

СИГМА12 написа:Ако беше редови гражданин,такова квичене ли щеше да настане?Има много снимки в нета на хора с въздушно оръжие.Тези са в гората,какъв е проблема?При конфликт,точно пък въздушната пушка е кахъра:)Ако има проблеми при кавга,проблема ще е в хората и главите им,да не говорим,че кно и ножове са в пъти по-опасни от тази пушка.Точно под вола теле работата.

Знаеш ли къде е проблемът??Проблемът е не в това дали в статията става дума за ваш колега или не а в това,че на такива сбирки не е нормално да се носи някакво оръжие с което и аз не знам какво се демонстрира Сигма.

Чл. 39.
Аватар
clearly
Изгонен

Мнениеот velkov_1914 » 15 Апр 2011, 21:09

clearly написа:
СИГМА12 написа:Ако беше редови гражданин,такова квичене ли щеше да настане?Има много снимки в нета на хора с въздушно оръжие.Тези са в гората,какъв е проблема?При конфликт,точно пък въздушната пушка е кахъра:)Ако има проблеми при кавга,проблема ще е в хората и главите им,да не говорим,че кно и ножове са в пъти по-опасни от тази пушка.Точно под вола теле работата.

Знаеш ли къде е проблемът??Проблемът е не в това дали в статията става дума за ваш колега или не а в това,че на такива сбирки не е нормално да се носи някакво оръжие с което и аз не знам какво се демонстрира Сигма.

Оръжия за извършване на престъпления, може да бъдат много неща! Възмутен съм, един държи вилица! Малеееее.....
PEUGEOT 406 2.1 TD
Аватар
velkov_1914

Мнениеот СИГМА12 » 15 Апр 2011, 21:12

Защо да се демонстрира нещо?И аз стрелям с въздушната си пушка на вилата,разбира се по мишени и зад тях има хълм и няма,как да нараня никой.Стрелям за забавление,не да демонстрирам нещо си.
А на тази сбирка,какво и е-събрали се мъже в гората и имало въздушна пушка,не мисля,че има нещо ненормално или фрапиращо.Не изказвам такова мнение,защото ми е колега,не е голяма любовта между такива,като мен и началниците,но в случая си е простотия да се вдига пара за това.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот NANIOX » 17 Апр 2011, 10:10

Ми те въздушните пушки затова се продават свободно, а огнестрелното оръжие е с разрешителен режим.............
Който иска,може.Който казва че не може,не иска...
Аватар
NANIOX

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикат на служителите в затворите