Проблеми на надзирателите

Re: Проблеми на надзирателите

Мнениеот Devil » 26 Ное 2010, 01:11

White Wolf написа:
ivo86 написа:Дали вече надзирателие имат право на лично оръжие и да носят служебното извън работата както полицаитe? някои има ли информация по двата въпроса. Благодаря ви

Надзирателите винаги са имали право на лично оръжие,просто не са упоменати като Служители в закона за облекчено придобиване на лично късо нарезно,за целта ни искат почти всички документи като граждански лица с изключение на курса за боравене който би следвало да го замести бележката издадена от Кадрова служба,удостоверяваща че си Държавен служител работещ на безсрочен трудов договор,за облекчен режим са упоменати МВР и МО,същия проблем като нас го имат и ДАНС,надявам се скоро да се коригират тези разминавания,даже бяха поставени на дневен ред.

Новият ЗАКОН ЗА ОРЪЖИЯТА, БОЕПРИПАСИТЕ, ВЗРИВНИТЕ ВЕЩЕСТВА И ПИРОТЕХНИЧЕСКИТЕ ИЗДЕЛИЯ който беше приет през септември месец и вече е в сила промени това...

Чл. 78. (1) Държавните служители от МВР, от ДАНС, от Главна дирекция „Охрана“ и Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“ при Министерството на правосъдието и военнослужещите от въоръжените сили получават разрешение за придобиване, съхранение и/или носене и употреба на късоцевно огнестрелно оръжие/късоцевни огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях от директора на ГДОП на МВР или от оправомощено от него длъжностно лице, съответно от началника на РУ на МВР по постоянен адрес, въз основа на заявление по образец, към което прилагат служебна бележка от съответното ведомство, че са служители или военнослужещи, и документ за платена държавна такса в размер, определен с тарифата по чл. 12.
(2) За получаване на разрешение за придобиване, съхранение, носене и употреба на късоцевно огнестрелно оръжие/късоцевни огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях лицата по ал. 1 с прекратено служебно правоотношение, с изключение на тези, на които е наложено дисциплинарно наказание „уволнение“, подават до директора на ГДОП на МВР, съответно до началника на РУ на МВР по постоянен адрес, заявление по образец, в което се посочват видът и количеството огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях, придружено от следните документи:
1. служебна бележка от съответното ведомство, удостоверяваща, че лицето е бивш служител;
2. документите по чл. 61, ал. 4;
3. документ за платена такса в размер, определен с тарифата по чл. 12.
Аватар
Devil

Мнениеот innocent » 26 Ное 2010, 12:49

Аз,както и много други служители имаме лично оръжие.Моето е от преди 4 год. и не съм имал никакви проблеми при издаване и подновяване на разрешителното.
innocent

Мнениеот White Wolf » 19 Яну 2011, 22:32

Най накрая :::) ,аз имам лично от 10 год. и на всеки 3 години,ходех по мъките с всичките тея документи,вече съм горд Надзирател,сега остава да вдигнат и заплатите с 50% и повече няма да се обадя за нищо :lol:
Противоречията в Системата,се пораждат от липсата на взаимоуважение
Аватар
White Wolf

Мнениеот koklin77 » 16 Фев 2011, 20:59

Могат ли да ми издадат служебна бележка за закупуване на късо нарезно оръжие?Нали имаше някъква заповед на Ген.Василив.
koklin77

Мнениеот innocent » 17 Фев 2011, 00:14

Може,ходи при човешки ресурси да ти издаде една бележка и после с всички документи и платени такси в КОС и си готов!
innocent

Мнениеот koklin77 » 17 Фев 2011, 05:35

Благодаря за отговора,но от там ми казаха,че немогат да ми издадат служебна бележка за закупуване на късо нарезно оръжие,защото има заповед на ГЛ- Директор,която забранява това.
koklin77

Мнениеот innocent » 17 Фев 2011, 15:23

koklin77 написа:Благодаря за отговора,но от там ми казаха,че немогат да ми издадат служебна бележка за закупуване на късо нарезно оръжие,защото има заповед на ГЛ- Директор,която забранява това.

Няма да е лошо, в такъв случай, да поискаш да я видиш тази заповед,защото доколкото съм запознат, няма такава. Нека ти я покажат. Знам, че има заповед за служебните оръжия, да се носят само по време на служба и да не се съхраняват по домовете на служителите, а в съответното поделение. На мен както и на много колеги при закупуването на късо оръжие не са правили проблеми и не са ни казвали за заповеди. Просто поискай да я видиш в правото си си. Успех.
innocent

Мнениеот innocent » 18 Фев 2011, 19:07

Кажи дали си ходил да питаш, че ми е любопитно какво са ти отговотили.
innocent

Мнениеот koklin77 » 18 Фев 2011, 21:25

Ами да ходих,казахами,че ако ми трябва бележка за подновяване няма проблем но за закупуване не става.
koklin77

Мнениеот dakota_ » 18 Фев 2011, 22:13

Като ти казват някъде нещо което те касае,не питаш ли на основание на какво ти го казват.Не ти ли казват(които и да са те) на основание Заповед № ХХХХ на (еди кой си) и да ти е покажат да се запознаеш с нея,тя е явна и имаш право да е видиш,защото това те касае лично!Не питате ли тези неща,когато някой се позовава на някаква Заповед или Закон и друг нормативен акт...?
dakota_

Мнениеот kuka5 » 18 Фев 2011, 22:22

koklin77 написа:Ами да ходих,казахами,че ако ми трябва бележка за подновяване няма проблем но за закупуване не става.

Кажи им, че е за подновяване тогава, това би трябвало да е бележка, че си служител в това ведомство и би трябвало да е еднаква..... d:)
Аватар
kuka5

Мнениеот innocent » 19 Фев 2011, 16:32

Началника е много прав, поискай да видиш заповедта. Лично да се убедиш,че е така.
innocent

Мнениеот innocent » 23 Фев 2011, 20:22

Пич, днес поразпитах колегите и никой не знае за такава заповед от гл. директор.Ако има значи при нас не са счели за нужно да ни запознаят с нея. Ти видя ли я, прочете ли я? Много ми интересно какво е станало.
innocent

Мнениеот koklin77 » 08 Мар 2011, 21:07

Извинявам се за закъснението, но за съжаление нищо не стана.
koklin77

Мнениеот innocent » 09 Мар 2011, 19:55

Поясни, показаха ли ти заповедта? Или какво по- точно стана, моля?
innocent

Мнениеот doobref » 12 Мар 2011, 18:02

Цецо,
който го е "страх от мечки , не ходи в гората". Не се учудвай, че колегите ти са много пасивни. В някой поделения направо е ад да се работи. Това е мое изследване. Но все пак синдиката е колегиално сдружение , и за това представляващите го си вършат за сега добрне работата , до колкото закона им позволява. Сами знаете и разбирате, че първият синдикат в този бранш е прощопулник за в бъдеще. Дайте му време. Знам,че всички бързат да им се подобрят социално-битовите условия, нормално заплащане и т.н., но вие сами следва да се освободите от колегите окито ви провалят с незаконни и неправомерни действия с които ви дескридитират пред ръководството. Докато продължават неправомерните отношения -надзирател-затворник , ще бъде много трудно на ръководството на синдиката да се преборят с вашите началници. Накрая , Честит имен ден-Тодоровден на всички .
doobref

Предишна

Назад към Синдикат на служителите в затворите