Проблеми на надзирателите

Re: Проблеми на надзирателите

Мнениеот tumtum » 29 Окт 2009, 14:33

kolegi stotinka ne se vzima za izvanreden tryd
tumtum

Мнениеот gatzo » 29 Окт 2009, 19:24

Няма извънреден труд, няма и да има , ще има 25ч дежурство и 22.5ч зачетени за работени. Това е новия ППЗИН, дали Ви харесва или не, някой някого да е питал, сигурно кризата ще продължи вечно в тази Държава.
gatzo

Мнениеот nqmabivshi » 29 Окт 2009, 19:44

gatzo написа:Няма извънреден труд, няма и да има , ще има 25ч дежурство и 22.5ч зачетени за работени. Това е новия ППЗИН, дали Ви харесва или не, някой някого да е питал, сигурно кризата ще продължи вечно в тази Държава.

Никога не казвай "Никога" !
Йонко Стефанов - Председател на Синдикално дружество гр. Велико Търново към ССЗБ. sszb_vt@abv.bg
Модератор на раздел СИНДИКАТ на надзирателите в затворите
http://sszb.eu/
nqmabivshi

Мнениеот dakota_ » 29 Окт 2009, 19:54

Защо въпреки всичките проблеми на надзирателите,свободни места няма и наплива е много голям както за надзиратели,така и за полицаи?
dakota_

Мнениеот nqmabivshi » 29 Окт 2009, 20:01

dakota_ написа:Защо въпреки всичките проблеми на надзирателите,свободни места няма и наплива е много голям както за надзиратели,така и за полицаи?

Много малко са хората, които действително разбират за какво става въпрос когато кандидатстват. Други го осъзнават впоследствие и тогава избират дали да останат или да напуснат. Трети пък мислят, че работата е лека, заплатата е сигурна и далаверката върви. Като събереш общата бройка и стават мнооооооого кандидати във всеки един момент. Примери много както за МВР, така и при нас. Разбира се в никой случай не казвам, че болшинството са с негативни нагласи при постъпване, но тези три са според мен основните категории хора, които кандидатстват.
Йонко Стефанов - Председател на Синдикално дружество гр. Велико Търново към ССЗБ. sszb_vt@abv.bg
Модератор на раздел СИНДИКАТ на надзирателите в затворите
http://sszb.eu/
nqmabivshi

Мнениеот defence » 29 Окт 2009, 21:03

cecimihailov написа:Чл. 202. (1) На държавните служители се изплащат допълнителни възнаграждения и за:
1. специфични условия на труд - при условия и в размери, определени от министъра на вътрешните работи;
2. постигнати резултати в служебната дейност въз основа на оценка;
3. извънреден труд;
4. научна степен;
5. работа по чл. 113, ал. 1, т. 1, 2 и 4 - в размер, определен от министъра на вътрешните работи.
(2) Допълнителното възнаграждение по ал. 1, т. 2 се изплаща на тримесечен период. Условията и редът за оценяване на служителите и за формиране на допълнителното възнаграждение се определят с наредба на министъра на вътрешните работи.

Неанам в МВР колко получават допълнителни възнаграждения по чл.202 ал.1 т.2 ,но знам, че има наредба от Министъра на МВР във връзка с горното и на основание още ПМС.
Някой да е виждал подобна наредба късаеща работещите служители със статут по ЗМВР в МП :?: А случайно да е получавал нещо по въпросната ал.2 т.1 :?:
"Обикновенните" надзиратели Вие, ако обичате коментирайте, друг някой и да е получавал няма на нас да каже естествено ;) .

Онези 24 въпроса от 13.09 ,като че ли отиват към 30 вече или греша :?:

По ал.1 т.2 в МВР възнагражденията се взимат на тримесечие.Понякога май забравяли да ги дават :lol: .Взето е решение да се увеличат.За Ноември имам информация ,че ще получат лртп-100лв,сержанти-150лв.,офицери-250лв.
defence

Мнениеот White Wolf » 31 Окт 2009, 21:04

dakota_ написа:Ваньо,
това което си публикувал го знам,моят въпрос беше във връзка с него,защо ви е забранено да носите оръжие извън работно време?
Защо ви трябва да закупувате лично оръжие,с каква цел?
Относно документите за висящи дела не е смешно и никой не се уволнява само за това,че има висящо дело,уволнението идва след осъдителна присъда...

Aве Дакота,моите уважения,ама ако трябва да ти разяснявам,ще наруша добрия тон,затова друже ти казвам,ти или си някакъв малоумник който и представа си няма от това , с каква дейност се занимава Надзерателя,или си просто поредния келеш назначен на приятна службица от която си няма хал хабер,ти имаш ли си изобщо представа от Затвори и работа в тях,колко пъти ти бе г-н Полицай си потушавал масови сбивания,колко пъти в кариерата си си сложил белезници на някой,(защото редовите Надзератели ги използват ежедневно),колко пъти ти се е наложило да използваш физическа сила и помощни средства срещу дадено лице,(няма редови Надзерател който да не го е правил поне 100 пъти,и да е писал рапорти и докладни записки с свидетелски обяснения след това),колко пъти си ходил на военен Прокурор,за това че си си свършил работата,колко пъти си оцапа ръцете с кръв(и женати да пита в къщи,защо е в кръв цялата ти униформа),при изпълнение на служебния дълг,колко колеги защити от посегателства,колко пъти мутри с положение на вън, са заплашили че ще ти избият семейството до крак като излязат от "пандиза" затова че си им въздействал за да си изпълнят задълженията,и да си свършиш работата за да оправдаеш разпорежданията на офицерите,колко пъти си виждал бивши кадри навън от "контингента" да ти сечт пътя, и да искат саморазправа,колко пъти ти заплашиха детето група роми пред Майка му,и Тебе в автобуса с нож и да ти казват-искаш ли сега да отрежа на детето ти главата за тва че ми се праише вътре а?-и ти да трепериш от безсилие ВЕ Г-Н ПОЛИЦАЙ?,защото при нас случаите не са единични,мога да дам още милион примери но не виждам смисъл да обяснявам на някой ,който не е запознат с тази Професия,само Колегите знаят за какво става въпрос,ние повечтето си имаме оръжия,но защо трябва да се здобиваме с тях по начин различен от служителите на МВР и МО,и да ни третират като редови граждани ,а не Служители,че ако трябва да сме точни,на нас са ни необходими много повече от колкото на всеки друг служител на Системата.
Противоречията в Системата,се пораждат от липсата на взаимоуважение
Аватар
White Wolf

Мнениеот dakota_ » 31 Окт 2009, 21:47

White Wolf написа:
dakota_ написа:Ваньо,
това което си публикувал го знам,моят въпрос беше във връзка с него,защо ви е забранено да носите оръжие извън работно време?
Защо ви трябва да закупувате лично оръжие,с каква цел?
Относно документите за висящи дела не е смешно и никой не се уволнява само за това,че има висящо дело,уволнението идва след осъдителна присъда...

Aве Дакота,моите уважения,ама ако трябва да ти разяснявам,ще наруша добрия тон,затова друже ти казвам,ти или си някакъв малоумник който и представа си няма от това , с каква дейност се занимава Надзерателя,или си просто поредния келеш назначен на приятна службица от която си няма хал хабер,ти имаш ли си изобщо представа от Затвори и работа в тях,колко пъти ти бе г-н Полицай си потушавал масови сбивания,колко пъти в кариерата си си сложил белезници на някой,(защото редовите Надзератели ги използват ежедневно),колко пъти ти се е наложило да използваш физическа сила и помощни средства срещу дадено лице,(няма редови Надзерател който да не го е правил поне 100 пъти,и да е писал рапорти и докладни записки с свидетелски обяснения след това),колко пъти си ходил на военен Прокурор,за това че си си свършил работата,колко пъти си оцапа ръцете с кръв(и женати да пита в къщи,защо е в кръв цялата ти униформа),при изпълнение на служебния дълг,колко колеги защити от посегателства,колко пъти мутри с положение на вън, са заплашили че ще ти избият семейството до крак като излязат от "пандиза" затова че си им въздействал за да си изпълнят задълженията,и да си свършиш работата за да оправдаеш разпорежданията на офицерите,колко пъти си виждал бивши кадри навън от "контингента" да ти сечт пътя, и да искат саморазправа,колко пъти ти заплашиха детето група роми пред Майка му,и Тебе в автобуса с нож и да ти казват-искаш ли сега да отрежа на детето ти главата за тва че ми се праише вътре а?-и ти да трепериш от безсилие ВЕ Г-Н ПОЛИЦАЙ?,защото при нас случаите не са единични,мога да дам още милион примери но не виждам смисъл да обяснявам на някой ,който не е запознат с тази Професия,само Колегите знаят за какво става въпрос,ние повечтето си имаме оръжия,но защо трябва да се здобиваме с тях по начин различен от служителите на МВР и МО,и да ни третират като редови граждани ,а не Служители,че ако трябва да сме точни,на нас са ни необходими много повече от колкото на всеки друг служител на Системата.

Изпадането във фрустрация е проява на безсилие,ниско самочувствие и ниска степен на възпитание и култура!
Аз за разлика от някой нозоизлюпени надзиратели,които се изживяват като Рамбо от "Първа кръв" съм запознат със затворите още от доброто старо време,когато затворите се охраняваха от МВР и се охраняваха така както трябва и имаше ред такъв какъвто трябва.
От 25 години съм в системата и да се изцепи някой биберонковец, да ми казва какво прави с голи ръце или крака е все едно моят син да ми каже "Тате,ела да ти покажа от къде съм излезнал като съм се раждал",твоята работа и тя същата...
Знам,че надзирателят като влезе в затвора,много добре знае кой е пред него,за какво е в затвора и какъв е този човек.
Преди обаче този същият да бъде изпратен в затвора,такива като мен и колегите ми от МВР са го задържали,сложили са му белезниците и са рискували,живота и здравето си,защото скъпи ми надзирателю,по нас полицаите на улицата се стреля и много колеги си изгубиха живота по време на изпълнение на служебните задължения.Техните убиици ако са осъдени от парализираната съдебна система,към която се чилите и вие, са при вас в затвора и вие ги осигурявате с мобилни телефони за да могат да ни заплашват от затвора,че като излезнат ще ни убият.
За разлика от вас,при нас на улицата на никой на челото не пише убиец,крадец или измамник и вероятността да се случи събитие с летален изход е в пъти по-голяма от тази в затвора.
Сдобиването с оръжие е отговорен акт,ако е преценено,че заслужавате нужното внимание и е наложително да се ползвате със същите правомощия като нас,вашето ведомство да е направило необходимото и сега този въпрос да не се дебатира.Не се ползвате с уважението на самото ведомство за което работите,искате ние да ви уважаваме,хайде оправете си къщичката и тогава заповядайте!
dakota_

Мнениеот Devil » 31 Окт 2009, 22:16

dakota_ написа:...от парализираната съдебна система,към която се чилите и вие...

Грешите г-н ПОЛКОВНИК (това е званието ВИ, ако не греша преди да станете държавен служител от МВР). Затворите, арестите и служителите от ГД "Охрана" не са към съдебната система и не са по Закона за съдебната власт. На другите ВИ упреци няма да обръщам внимание..., тъй като са не сериозни...
dakota_ написа:Сдобиването с оръжие е отговорен акт,ако е преценено,че заслужавате нужното внимание и е наложително да се ползвате със същите правомощия като нас,вашето ведомство да е направило необходимото и сега този въпрос да не се дебатира.Не се ползвате с уважението на самото ведомство за което работите,искате ние да ви уважаваме,хайде оправете си къщичката и тогава заповядайте!

Това вече е решено и преценено в Чл. 42, ал 1 от ППЗКВВООБ където се казва ,че "Държавните служители от МВР и кадровите военнослужещи от Министерството на отбраната, Българската армия и структурите на подчинение на министъра на отбраната получават разрешение за придобиване на огнестрелни оръжия и боеприпаси от органа по чл. 41, ал. 1 въз основа на представено искане, към което прилагат служебна бележка от съответното ведомство, че са служители или кадрови военнослужещи, и документ за платена държавна такса." е добавено Служители от ГД "Изпълнение на наказанията, ГД "Охрана" и ДАНС. Поправката съвсем скоро трябва да влзезе в сила...
Аватар
Devil

Мнениеот dakota_ » 31 Окт 2009, 22:34

За да няма грешки, нека направя некои уточнения и ще разбереш,че грешката е при теб г-н Надзирател:

Главна дирекция "Охрана"

Към министъра на правосъдието има Главна дирекция “Охрана”, която осъществява дейността по охраната на органите на съдебната власт.
Главна дирекция “Охрана” е юридическо лице със седалище София и е второстепенен разпоредител с бюджетни кредити към министъра на правосъдието.Устройството и дейността на Главна дирекция “Охрана” се уреждат с правилник, издаден от министъра на правосъдието.
Същото важи и за Главна дирекция “Изпълнение на наказанията”....
Относно званието ми преди да стана държавен служител от МВР беше подполковник, пак не си познал,но това е характерно за надзирателите.
Когато посочената от теб поправка стане факт,тогава ще получите и моите поздравления!
dakota_

Мнениеот paolon » 31 Окт 2009, 22:40

Devil написа:Грешите г-н ПОЛКОВНИК
Дакота,да вземеш да почерпиш,а.И за какво се дърляте не знам,ние не можем да им помогнем и те на нас също.
Аватар
paolon

Мнениеот dakota_ » 31 Окт 2009, 22:48

paolon написа:
Devil написа:Грешите г-н ПОЛКОВНИК
Дакота,да вземеш да почерпиш,а.И за какво се дърляте не знам,ние не можем да им помогнем и те на нас също.

Да почерпа,че ме е изкарал толкова стар ли ;)
Ние не се караме,ние дебатираме,но нещо не ми се иска да вярвам колко страшно и опасно е да си надзирател в затвора и колко сигурно и безопасно е да си полицай на улицата.Ти как мислиш,кое по-опасно надзирател в затвора или полицай на улицата?
dakota_

Мнениеот Devil » 31 Окт 2009, 23:25

Уффффф ама си голяма закачалка г-н ПОДПОЛКОВНИК ;) това че сме второстепенен разпоредител с бюджетни кредити към министъра на правосъдието не ни прави служители от съдебната система (не че щеше да е лошо де поне във финансово изражение) тъй като щяхме да сме по Закона за съдебната власт... Полемиката е излишна кое е по опасно полицай или надзирател... И двете длъжности са много, много опасни... А иначе наистина трябва да почерпиш че предсрочно съм те повишил...
paolon написа:...ние не можем да им помогнем и те на нас също.

Е не е вярно ЗАЕДНО МОЖЕМ ПОВЕЧЕ..., проблемите както при ВАС така и при НАС са едни и същи...
Аватар
Devil

Мнениеот White Wolf » 31 Окт 2009, 23:46

Devil написа:Уффффф ама си голяма закачалка г-н ПОДПОЛКОВНИК ;) това че сме второстепенен разпоредител с бюджетни кредити към министъра на правосъдието не ни прави служители от съдебната система (не че щеше да е лошо де поне във финансово изражение) тъй като щяхме да сме по Закона за съдебната власт... Полемиката е излишна кое е по опасно полицай или надзирател... И двете длъжности са много, много опасни... А иначе наистина трябва да почерпиш че предсрочно съм те повишил...
paolon написа:...ние не можем да им помогнем и те на нас също.

Е не е вярно ЗАЕДНО МОЖЕМ ПОВЕЧЕ..., проблемите както при ВАС така и при НАС са едни и същи...

Колегата е много прав,както казах в по горен пост,по никакъв начин не оспорвам рисковия фактор в професията Полицай,просто аз лично не мога да си обясня защо се подлагат под съмнение качествата на Надзерателите и се недооценяват като Служители на Системата,нима тяхната работа е някаква шега?
Извинявам се ако съм съм прекалил с тона,все пак съм си нервак,но съм и добър професионалист,който ме познава го знае че е така,ще се радвам ако най накрая се спогодят министерствата и Надзерателя намери подобаващото му се място из тях,а не да го имат като второразряден, и да се заявява че аи гиди, Надзерателите нямат нужда от лични оръжия защото никаква не я вършат, и работата им е детска игра,каква тогава е на останалите господа щом на Надзерателите е такава ,незнам.Поздрави,повече няма да пиша сигурно в Форума ,просто не намирам смисъл,едва ли ще се промени нещо,само ритам срещу вятъра....както обикновенно.
Противоречията в Системата,се пораждат от липсата на взаимоуважение
Аватар
White Wolf

Мнениеот dakota_ » 01 Ное 2009, 00:01

От моя страна няма никакъв проблем ;) важно е да се знае кога се прекалява,аз също понякога прекалявам и няма човек на който да не се случва,може би само при премиер- министъра да не е така, но там класата е друга ;)
Форума има нужда от всички и няма причина някой да казва,че няма да влиза,нали сме от един отбор,трябва да се подкрепяме!
dakota_

Мнениеот cecimihailov » 06 Ное 2009, 19:03

Ето отговора на МТСП относно въпрос късаещ невъзможността служители в ГД "ИН" да ползват платен годишен отпуск по реда и условията прдвидени в КТ.

Уважаеми г-н Михайлов,
Съгласно чл. 176, ал. 2 и 3 от Кодекса на труда, когато платеният годишен отпуск е отложен или не е ползван до края на календарната година, за която се отнася, работодателят е длъжен да осигури ползването му през следващата календарна година, но не по-късно от шест месеца, считано от края на календарната година, за която се полага. Когато работодателят не е разрешил ползването на отпуска в случаите и в сроковете по ал. 2, работникът или служителят има право сам да определи времето на ползуването му, като уведоми за това работодателя писмено поне две седмици предварително.
При спазване на изискванията на цитираните разпоредби работникът или служителят има право сам да определи времето на ползуването на платен годишен отпуск, като в този случай съгласието на работодателя не е необходимо, а се спазва посоченият срок за уведомяването му./

Eмил Мирославов - Директор Дирекция "Индустриални отношения"

Извън онези 24 въпроса към МП не мислите ли ,че... ?
"КТ", "НАРЕДБА за минималните изисквания за осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд при работа с видеодисплеи" ,"ЗАКОН ЗА ЗДРАВОСЛОВНИ И БЕЗОПАСНИ УСЛОВИЯ НА ТРУД" и др. явно са нормативи ,които в ГД "ИН" нямат стойност.Не е ли време да отправим официално запитване до институциите имащи отношение по казусите свързани с тях?
Цветан Михайлов-Председател СД гр.Сливен към ССЗБ
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот inka_81 » 08 Ное 2009, 10:30

Цецо,не им отърва да се изправят и говорят за проблемите.Така е било във времето и на "този гръб лежат".Траят си ,очакват и ние да си траем.Да ама не !Продължават с простотиите си :oops: .Няма да стане тази! И те да почнат да носят отговорност, не само да демагогстват!Съвършенните те :lol:
inka_81

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикат на служителите в затворите