Проблеми на надзирателите

Re: Проблеми на надзирателите

Мнениеот nqmabivshi » 06 Окт 2009, 20:53

zamsszb1 написа:http://www.sfsmvr.eu/

Надявам се някой от МП да прегледа по-горното и дано такива разговори станат факт със ССЗБ за решаване на проблемите в системата !!! :)
Аз вярвам ,че ще се случи !

Прочетох го :lol: . Ами май въпроса с работното ни време ще бъде решен по-лесно отколкото го мислехме. Нали на въпросите ми към мин. тачева ми беше отговорено много компетентно, като се позоваха на "Инструкцията за реда за разпределяне на работното време и отчитане на извънредния труд на държавните служители в МВР, макар аз да не съм бил запознат с нея, а вярвам и всички вие. Но нейсе. Аз отговора го пазя. На срещата ще го представя и ще се посмеем заедно. Наистина, не съм знаел, че работим по тази инструкция. Ако някой от вас колеги е запознат с Инструкция № Iз-343/2009 г. за реда за разпределяне на работното време на държавните служители в МВР, отчитането му и компенсиране на работата, извън установеното работно време, нека го сподели тук. Оказва се, че ни отчитат работното време от 2007 година насам по тази инструкция, която е от март 2009г. Не се смейте. Точно така е. Заповедта на мин. тачева от 2007г. е издадена във връзка с тази инструкция, която пък е от 2009г. Само дето колегите от МВР работят И В МОМЕНТА на по-различно отчитане на работното време от нас. А уж работим по една инструкция :lol: :lol: :lol:
Йонко Стефанов - Председател на Синдикално дружество гр. Велико Търново към ССЗБ. sszb_vt@abv.bg
Модератор на раздел СИНДИКАТ на надзирателите в затворите
http://sszb.eu/
nqmabivshi

Мнениеот Devil » 06 Окт 2009, 21:00

dakota написа:Не можеш да работиш с мен в един екип,нямаш качества за полицай,не бъркай надзирателската работа с полицейската
Това е един от проблемите на надзирателите...

Е тук не мога да се съглася с теб dakota. Не мога да се съглася по няколко причини. Първо: аз служа от 120 години ;) и помня времето когато Затворите бяха в МВР и всеки издънил се от патрула беше пращан като наказание да служи в Затвора. Служителите към който бе предприета такава мярка доста бързо рухваха психически. Второ: според мен просто е задължително всеки патрулен полицай да минава и да служи за известно време в Затвора. Там ще се научи на най- важното, а имено как да си пази гърба. А Какво е работа в екип? Според уикипедия: това е комбинация от действия, които се извършват от двама или повече души, или група, чрез които всеки човек допринася със своите уникални умения, способности, мнение и индивидуалност за единството и ефективността на екипа, с оглед постигането на общи цели.

В какво се изразява работата в екип?

Работата в екип е желанието за участие, като пълноправен член на екипа, който допринася ефективно в работата. За да работи човек в екип трябва да може да предприема конкретни действия и да има конкретно поведение. Члена на екипа трябва да допринася в опитите на групата за разрешаването на даден проблем, да споделя собствено мнение, идеи, информация, опит, да подпомага за развитието и доразработването на идеи от останалите членове, да демонстрира отдаденост към груповия процес , да изслушва мнението на останалите, да уважава чуждото мнение, да уважава различията в групата и индивидуалните гледни точки на останалите, да разбира ролята на конфликта и противоречието за достигане на определено решение, да се справя успешно в конфликтна ситуация, да се адаптира към променящите се изисквания, да може да мотивира групата към постигането на по-добри резултати, да допринася за добрия дух, настроение и атмосфера в груповата работа.
Аватар
Devil

Мнениеот cecimihailov » 06 Окт 2009, 21:15

Devil написа:
dakota написа:Не можеш да работиш с мен в един екип,нямаш качества за полицай,не бъркай надзирателската работа с полицейската
Това е един от проблемите на надзирателите...

Е тук не мога да се съглася с теб dakota. Не мога да се съглася по няколко причини. Първо: аз служа от 120 години ;) и помня времето когато Затворите бяха в МВР и всеки издънил се от патрула беше пращан като наказание да служи в Затвора. Служителите към който бе предприета такава мярка доста бързо рухваха психически. Второ: според мен просто е задължително всеки патрулен полицай да минава и да служи за известно време в Затвора. Там ще се научи на най- важното, а имено как да си пази гърба. А Какво е работа в екип? Според уикипедия: това е комбинация от действия, които се извършват от двама или повече души, или група, чрез които всеки човек допринася със своите уникални умения, способности, мнение и индивидуалност за единството и ефективността на екипа, с оглед постигането на общи цели.

Работата в екип е желанието за участие, като пълноправен член на екипа, който допринася ефективно в работата. За да работи човек в екип трябва да може да предприема конкретни действия и да има конкретно поведение. Члена на екипа трябва да допринася в опитите на групата за разрешаването на даден проблем, да споделя собствено мнение, идеи, информация, опит, да подпомага за развитието и доразработването на идеи от останалите членове, да демонстрира отдаденост към груповия процес , да изслушва мнението на останалите, да уважава чуждото мнение, да уважава различията в групата и индивидуалните гледни точки на останалите, да разбира ролята на конфликта и противоречието за достигане на определено решение, да се справя успешно в конфликтна ситуация, да се адаптира към променящите се изисквания, да може да мотивира групата към постигането на по-добри резултати, да допринася за добрия дух, настроение и атмосфера в груповата работа.

Devil,няма да те поздравявам,просто ти благодаря за това ,което си написал.За работа в екип по-добро формулиране едва ли би могло да има.Сега онези които постоянно говорят за "екип","екипен принцип","работа в група" и т.н. само за да звучат високопарно се замислят над горните редове.Да се замислят и отговорят, дали са част от екипа и ако са достойни "капитани на отбора" ли са. !!:)
Цветан Михайлов-Председател СД гр.Сливен към ССЗБ
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот dakota_ » 06 Окт 2009, 23:07

Devil написа:Е тук не мога да се съглася с теб dakota. Не мога да се съглася по няколко причини. Първо: аз служа от 120 години ;) и помня времето когато Затворите бяха в МВР и всеки издънил се от патрула беше пращан като наказание да служи в Затвора. Служителите към който бе предприета такава мярка доста бързо рухваха психически. Второ: според мен просто е задължително всеки патрулен полицай да минава и да служи за известно време в Затвора. Там ще се научи на най- важното, а имено как да си пази гърба. А Какво е работа в екип? Според уикипедия: това е комбинация от действия, които се извършват от двама или повече души, или група, чрез които всеки човек допринася със своите уникални умения, способности, мнение и индивидуалност за единството и ефективността на екипа, с оглед постигането на общи цели.

Не бъркай пазенето на гърба с пазенето на задника в затвора,има голяма разлика,полицаите знаят как да си пазят гърбовете,тяхната работа е работа в екип,надзирателите нека си пазят задниците,има опасност да ги обидят отзад...
Това което казва Уикипедията трябва да се прилага творчески,всичко което е описано е на база,че съответният човек притежава качества за да може да го реализира,аз казах,че такива качества не забелязвам при вас и за това е проблем да се създаде екип.Така в случая Уикипедията остава само като едно добро пожелание,четете и мислете..Надявам се да съм ясен,освен ако не съм ясен,но спирам с обясненията.... понякога така е най-добре...
dakota_

Мнениеот Devil » 06 Окт 2009, 23:49

dakota_ написа:Не бъркай пазенето на гърба с пазенето на задника в затвора,има голяма разлика,полицаите знаят как да си пазят гърбовете,тяхната работа е работа в екип,надзирателите нека си пазят задниците,има опасност да ги обидят отзад...

Е това беше грубо и с нищо не заслужена агресия от твоя страна. Затова и не мисля да ти остана длъжен и ще ти кажа господин dakota_ ,че при някои хора инстинкта действа директно, но при теб това става посредством пресметливостта. Твоята индивидуалност е голата сметка и тази гола сметка жонглира с всичките ти останали чувства. И всичките ти маски, пози и превъплъщения на НАЧАЛНИК се ръководят от една доста проста и съвсем обикновена изчислителна машина, която при теб изпълнява едновременно функциите и на мозък и на сърце. ТИ господин началник ако си внимателен и мил с някого, то е защото имаш сметка да бъдеш точно такъв за точно определено време и в точно определена доза, защото по този начин ще разбереш това което ти е нужно за да запазиш задника си и да продължаваш да се изживяваш като шеф. И знаеш ли ГОСПОДИН НАЧАЛНИК, въпреки гнева си смятам, че амбициозните некадърници, като ТЕБ са необходими. Ако ги нямаше такива като теб, ако я нямаше грозотата на всичко това което ТИ олицетворяваш, нямаше да има борба, преодоляване, загуби но и победи.Нямаше да го има стремежа за промяна и за нетърпимост към такива като теб. За съжаление най-често истината е на страната на силния и амбициозен некадърник израснал в служебната йерархия като целува задници, а не на мъдрите разбиращи от работата си служители.
Аватар
Devil

Мнениеот dakota_ » 07 Окт 2009, 06:03

Темата в която пишем е "Проблеми на надзирателите"
За пореден път установявам,колко лесно може да се отклоните от темата и да се занимавате с неща които по никакъв начин няма да решат проблемите на надзирателите.
Така се получава в почти всички сфери на живота и така ви отклоняват вниманието от важните и значими проблеми,като ви подхвърлят незначителни неща за които да се ловите и да хабите мисли и енергия...
Желая на всички надзиратели да мислят с главите на раменете си,само така може да има решение на проблемите на надзирателите!
dakota_

Мнениеот zamsszb1 » 07 Окт 2009, 14:04

dakota_ написа:
Devil написа:Е тук не мога да се съглася с теб dakota. Не мога да се съглася по няколко причини. Първо: аз служа от 120 години ;) и помня времето когато Затворите бяха в МВР и всеки издънил се от патрула беше пращан като наказание да служи в Затвора. Служителите към който бе предприета такава мярка доста бързо рухваха психически. Второ: според мен просто е задължително всеки патрулен полицай да минава и да служи за известно време в Затвора. Там ще се научи на най- важното, а имено как да си пази гърба. А Какво е работа в екип? Според уикипедия: това е комбинация от действия, които се извършват от двама или повече души, или група, чрез които всеки човек допринася със своите уникални умения, способности, мнение и индивидуалност за единството и ефективността на екипа, с оглед постигането на общи цели.

Не бъркай пазенето на гърба с пазенето на задника в затвора,има голяма разлика,полицаите знаят как да си пазят гърбовете,тяхната работа е работа в екип,надзирателите нека си пазят задниците,има опасност да ги обидят отзад...
Това което казва Уикипедията трябва да се прилага творчески,всичко което е описано е на база,че съответният човек притежава качества за да може да го реализира,аз казах,че такива качества не забелязвам при вас и за това е проблем да се създаде екип.Така в случая Уикипедията остава само като едно добро пожелание,четете и мислете..Надявам се да съм ясен,освен ако не съм ясен,но спирам с обясненията.... понякога така е най-добре...

Господине имате голямо самочувствие !!!!
Надявам се да има покритие!!!
Моля Ви да спрете обидите спрямо надзирателите!!!
Много от тях имат вероятно по-високо образование и подготовка от Вас !!!
Не един надзирател е с юридическо образование или (+) Полицейска академия !
Незнам колко години или каде сте работили в затворите!
Относно проблемите на надзирателите има кой да се погрижи .
Правил го е и преди да има ССЗБ. Нещата се промениха тогава за 24 часа .Това небяха единични случаи!!!
Във вашите думи виждам само подигравки , провокаций и обиди!!!
Защо???
Запитайте се , какви морални ценности притежавате или манталитета ви куца!!!??? ;)
zamsszb1

Мнениеот gatzo » 09 Окт 2009, 19:32

Господа, ето Ви проблем за решаване. Прочетете внимателно ЗИН-ЗС, Глава 4 не в интернет, а книжката и по-точно това което е написано с дребния шрифт. Да видим как и кога ще бъде изпълнено това което е написано.
gatzo

Мнениеот cecimihailov » 09 Окт 2009, 23:05

gatzo написа:Господа, ето Ви проблем за решаване. Прочетете внимателно ЗИН-ЗС, Глава 4 не в интернет, а книжката и по-точно това което е написано с дребния шрифт. Да видим как и кога ще бъде изпълнено това което е написано.

По казуса се работи.Провеждат се консултации с компетентни лица.До няколко дни, ако имаме яснота ще можем да правим коментари.ЗИНЗС се разпростанява свободно по книжарниците затова няма проблем въпросните текстове, също да бъдат "качени" на страниците на форума.Засега аз се въздържам от коментар.На пръв поглед има разминаване в цифрите в ЗИНЗС,ПМС и фишовете за заплати,но да не избързваме с изводите за да си спестим евентуално неудобство от погрешно тълкувне ;) .

Междувременно,изникна друг въпрос? Има ли разлика в сумите изплащани за специфични условия на труд в МЛС и ГД"Охрана"?Ако някой знае нека поясни дали има такава и от какво произтича.Като първи успех на ССЗБ се изтъква разрешаването на този въпрос ,тъй като до скоро там не са били изплащани такива.Поставянето на този въпрос от мен обаче е продиктувано от конкретен факт,който за момента също няма да спомена.

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот nqmabivshi » 10 Окт 2009, 17:29

Има заповед на гл.комисар Стефанов - директор на ГД "Охрана", но до момента не са им изплатени тези пари. Не знам причината. При тях финансова служба е една - в София. Оттам идват заплатите на всичките служители. Не знам каква им е идеята, може би "царя дава пъдаря не дава", ама да не им излезе солена длъжността на "пъдаря", която са заели.
Йонко Стефанов - Председател на Синдикално дружество гр. Велико Търново към ССЗБ. sszb_vt@abv.bg
nqmabivshi

Мнениеот cecimihailov » 10 Окт 2009, 19:05

Значи да го кажа с прости думи.Става дума за едни 65лв. и други 28лв.Ако някой може да потвърди или ме опровергае да коментира.Засега това.Като науча повече ще пиша.

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

15%съкращения

Мнениеот pan77 » 15 Окт 2009, 13:10

Някой може ли да коментира заповедта за 15% съкращения,пристигнала вчера в Затвора гр.Пазарджик.Какво обхваща.Администрация,НОС или и двете.
pan77

Мнениеот zamsszb1 » 15 Окт 2009, 16:34

Тази заповед , пред кого е прочетена? Кои служители са я виждали?
По БТВ , много пъти казваха решението на правителството за съкращение в държавния сектор , явно е почукало и на вратата на затвора !!!
Надзиратели от затвора едва ли ще се съкращават , те и сега са малко! :lol:
5 сч-и на затвор , МТС,ТРЗ и др. невярвам да им се размине!
Така мисля !
Коментирайте колеги!
;)!
zamsszb1

Мнениеот zamsszb1 » 15 Окт 2009, 16:52

zamsszb1 написа:Тази заповед , пред кого е прочетена? Кои служители са я виждали?
По БТВ , много пъти казваха решението на правителството за съкращение в държавния сектор , явно е почукало и на вратата на затвора !!!
Надзиратели от затвора едва ли ще се съкращават , те и сега са малко! :lol:
5 сч-и на затвор , МТС,ТРЗ и др. невярвам да им се размине!
Така мисля !
Коментирайте колеги!
;)!

http://www.segabg.com/online/new/articl ... 0040000101
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=156958
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=405334

http://www.segabg.com/online/new/articl ... id=0000102
zamsszb1

Мнениеот pan77 » 15 Окт 2009, 17:21

Първо служителите пред пенсия с навършени години,незаетите щатове в администрация и НОС,и после идва ред на нас.Но това всеки го знае и се говори от 1-2мес.А за заповедта си говореха Зам.началници,но може и да е пързалка задето им чух разговора.
pan77

Мнениеот White Wolf » 17 Окт 2009, 10:18

Да вметна за един друг според мене проблем,лично мене ме дразни страшно много факта,че като отида в служба КОС,и ми кажат че Надзератела не е смятан за Служител,не е по МВР,не е по МО,и затова се води гражданско лице,и по етапен ред се вадят всички документи за презаверка или за първоначално кандидатстване за разрешителното за оръжие,и след трудоемкото им събиране(което е обидно за Служител,който борави с зачислен автомат Калашников,пистолет Макаров,сигнален Пистолет и всичко което е на въоръжение в МВР,няма да изброявам средствата за реда и дисциплината)и ако все пак ти го подновят разрешителното ,ще е за 3 години а не за 5 както се полага за военизиран служител.Ами като ни отнеха правото да носим служебните оръжия,защо ни лишават от правото да браним Семействата си ,и Себе си с личните си оръжия като нормални Служители.Явно господата които не са помислили върху този детаил,не мислят изобщо и за тези забравени Служители-Надзерателите,че ако някой има нужда от лично оръжие,това са точно те,и неможе да сравняват работата на Надзератела нито с редови МВР служител,нито с на някакъв си военен или волнонаемен(на) или Пожарникар(не обесмислям последните две професии ,но едва ли имат по голяма нужда от късо нарезно оръжие от един работещ Надзерател конфонтиращ се и държащ в подчинение най големите боклуци на обществото),които ако ги вкарат 15 мин в корпуса да се запознаят с работата на Надзератела и ще сънуват кошмари доживот(малко съм афектиран,ама е нормално при това отношение),че не са рядки случаите на посегателства,заплахи и други въздеиствия върху Надзиратели,от бившия Контингент или тяхна престъпна рода.Мисля че това искане трябва да се добави в листа с основните други.
Противоречията в Системата,се пораждат от липсата на взаимоуважение
Аватар
White Wolf

Мнениеот nqmabivshi » 17 Окт 2009, 10:40

White Wolf написа:Да вметна за един друг според мене проблем,лично мене ме дразни страшно много факта,че като отида в служба КОС,и ми кажат че Надзератела не е смятан за Служител,не е по МВР,не е по МО,и затова се води гражданско лице,и по етапен ред се вадят всички документи за презаверка или за първоначално кандидатстване за разрешителното за оръжие,и след трудоемкото им събиране(което е обидно за Служител,който борави с зачислен автомат Калашников,пистолет Макаров,сигнален Пистолет и всичко което е на въоръжение в МВР,няма да изброявам средствата за реда и дисциплината)и ако все пак ти го подновят разрешителното ,ще е за 3 години а не за 5 както се полага за военизиран служител.Ами като ни отнеха правото да носим служебните оръжия,защо ни лишават от правото да браним Семействата си ,и Себе си с личните си оръжия като нормални Служители.Явно господата които не са помислили върху този детаил,не мислят изобщо и за тези забравени Служители-Надзерателите,че ако някой има нужда от лично оръжие,това са точно те,и неможе да сравняват работата на Надзератела нито с редови МВР служител,нито с на някакъв си военен или волнонаемен(на) или Пожарникар(не обесмислям последните две професии ,но едва ли имат по голяма нужда от късо нарезно оръжие от един работещ Надзерател конфонтиращ се и държащ в подчинение най големите боклуци на обществото),които ако ги вкарат 15 мин в корпуса да се запознаят с работата на Надзератела и ще сънуват кошмари доживот(малко съм афектиран,ама е нормално при това отношение),че не са рядки случаите на посегателства,заплахи и други въздеиствия върху Надзиратели,от бившия Контингент или тяхна престъпна рода.Мисля че това искане трябва да се добави в листа с основните други.

Проблема е във вашия косаджия. Срещни се с началника на РУ на МВР. Той подписва разрешителните. Косаджията е един вид посредник. При мен го нямаше този проблем. Не знам, може би защото съм бивш служител на МВР, но ми презавериха разрешителното за 5 години. Щом сме назначавани и работим по ЗМВР не трябва да има разлика в третирането ни по отношение на разрешителния режим за лично оръжие.
nqmabivshi

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикат на служителите в затворите