Проблеми на надзирателите

Re: Проблеми на надзирателите

Мнениеот dakota_ » 17 Окт 2009, 12:18

И да се срещне с Н-ка на РУ отговора ще бъде такъв какъвто го е дал КОС.
При теб Йонко са ти заверили разрешителното за 5 год. именно за това,че си бивш служител на МВР.
Не ми се изпада в детайли,но има огромна разлика между служител на МВР,МО и надзиратели,в закона ясно е разписано какво може и какво не може.
Не виждам къде е проблема,надзирател да кандидатства по общият ред за разрешително за оръжие,не виждам и проблем ако се отказва разрешение за носене на оръжие...
Не е ли по-добре надзирателите да си решат проблема с носенето на служебното оръжие извън работно време..
Иначе нищо лично но тогава и горските ще претендират за подобно отношение и те ще искат да се ползват с правилегии защото и те носят оръжие и изпълняват задължения с късо и дълго оръжие...
dakota_

Мнениеот nqmabivshi » 17 Окт 2009, 13:37

dakota_ написа:И да се срещне с Н-ка на РУ отговора ще бъде такъв какъвто го е дал КОС.
При теб Йонко са ти заверили разрешителното за 5 год. именно за това,че си бивш служител на МВР.
Не ми се изпада в детайли,но има огромна разлика между служител на МВР,МО и надзиратели,в закона ясно е разписано какво може и какво не може.
Не виждам къде е проблема,надзирател да кандидатства по общият ред за разрешително за оръжие,не виждам и проблем ако се отказва разрешение за носене на оръжие...
Не е ли по-добре надзирателите да си решат проблема с носенето на служебното оръжие извън работно време..
Иначе нищо лично но тогава и горските ще претендират за подобно отношение и те ще искат да се ползват с правилегии защото и те носят оръжие и изпълняват задължения с късо и дълго оръжие...

Не съм съгласен. Щом сме назначавани и работим по ЗМВР, щом сме полицаи и главни полицаи, щом почти цялата обща част на ЗМВР важи и за нас (назначаване, категоризация, задължения, дисциплинарна отговорност, награди, пенсиониране, подсъдност, синдикална дейност и други) мисля, че по отношение на разрешението за закупуване и съхранение на лично оръжие трябва да бъдем както в МВР. На гърба на служебната ми карта пише: "Има право да носи оръжие" - също както на твойта. Тук нямат нищо общо горските.
Йонко Стефанов - Председател на Синдикално дружество гр. Велико Търново към ССЗБ. sszb_vt@abv.bg
Модератор на раздел СИНДИКАТ на надзирателите в затворите
http://sszb.eu/
nqmabivshi

Мнениеот dakota_ » 17 Окт 2009, 13:41

Аз точно това имах предвид като писах да се уреди въпроса с носенето на служебното оръжие,на картата пише "Има право да носи оръжие" защо не си носи служебното оръжие извън затвора?!
И не ми е ясно за какво е това натискане за закупуване на лично оръжие?
На ден отказвам на поне 10 мераклии за закупуване на лично оръжие...
Нека попитам надзирателите,за какво ви е да закупувате лично оръжие?
dakota_

Мнениеот Bui4o Vanio » 17 Окт 2009, 13:51

Чл. 19. (1) Служители в Главна дирекция “Изпълнение на наказанията” и в териториалните й служби са:
1. държавните служители;
2. лицата, работещи по трудово правоотношение.
(2) За държавните служители се прилагат разпоредбите относно държавната служба в Закона за Министерството на вътрешните работи, доколкото в този закон не е предвидено друго.
Дакота, не ни сравнявай с горските !!Надзирателите се назначават, получават наказания и се награждават а и всичко останало по закона за МВР . Нашата работа е много по близка до полицейската отколкото на всеки друг служител от МО.Аз лично нямам проблеми с издаването и продължаването на разрешителното за лично оръжие въпреки ,че не съм бивш служител на МВР , но има колеги които имат и това се дължи на съответния "КОС- аджия",който много често се прави на "велик"и след намесата на началника му въпроса се решава бързо-/"абе колега защо трябваше да ходиш при началника"/. Не мислиш ли ,че е смешно да си вадя документ ,че срущу мен няма заведени дела от Следствието и Прокуротурата и свидетелство за съдимост от Съда, институций , които охраняваме ние сужителите от МП. Нали ако имаше някакъв проблем щях да съм уволнен по същия закон по които съм назначен -ЗМВР.Всичко е много индивидуално и изцяло зависи от служителя на КОС .
А иначе съм абсолютно съгласен с теб ,че трябва да си потърсим правото да носим служебното оръжие и след работно време .Право отнето абсолютно неправомерно и водещо до ред други проблеми.
Иван П. Петров - Председател на УС на ССЗБ
sszb_pv@abv.bg GSM 089 2 232 965

Аватар
Bui4o Vanio

Мнениеот dakota_ » 17 Окт 2009, 14:04

Ваньо,
това което си публикувал го знам,моят въпрос беше във връзка с него,защо ви е забранено да носите оръжие извън работно време?
Защо ви трябва да закупувате лично оръжие,с каква цел?
Относно документите за висящи дела не е смешно и никой не се уволнява само за това,че има висящо дело,уволнението идва след осъдителна присъда...
dakota_

Мнениеот nqmabivshi » 17 Окт 2009, 14:14

dakota_ написа:Ваньо,
това което си публикувал го знам,моят въпрос беше във връзка с него,защо ви е забранено да носите оръжие извън работно време?
Защо ви трябва да закупувате лично оръжие,с каква цел?
Относно документите за висящи дела не е смешно и никой не се уволнява само за това,че има висящо дело,уволнението идва след осъдителна присъда...

Причините са същите, поради които и служителиоте от МВР купуват. Това е: за самозащита, както е според КОС и след пенсиониране за по-лесно намиране на работа като охранител. Едва ли има друга причина, която И служителите от МВР могат да посочат. Колкото до забраната за носене на служебно оръжие в извънработно време за надзирателите, това мисля, че е някаква заповед на Директора на ГДИН. Не съм я чел и не знам как е мотивирана.
Йонко Стефанов - Председател на Синдикално дружество гр. Велико Търново към ССЗБ. sszb_vt@abv.bg
nqmabivshi

Мнениеот dakota_ » 17 Окт 2009, 14:36

Тази заповед е точно на посоченият от теб човек,но се чудя защо не сте е атакували,според мен тази заповед е неправомерна.
Макар да съм по спокоен,че има такава заповед,защото колкото повече хора могат да се разхождат с оръжие,толкова е по-опасно за всички...
Относно личната самозащита искам повече да се разчита на защита от полицията и да не се прибягва да лична самозащита с огнестрелно оръжие...
dakota_

Мнениеот Bui4o Vanio » 17 Окт 2009, 15:50

Причината я е казал "Белия вълк" в поста си по горе- "Ами като ни отнеха правото да носим служебните оръжия,защо ни лишават от правото да браним Семействата си ,и Себе си с личните си оръжия като нормални Служители.Явно господата които не са помислили върху този детаил,не мислят изобщо и за тези забравени Служители-Надзерателите,че ако някой има нужда от лично оръжие,това са точно те,и неможе да сравняват работата на Надзератела нито с редови МВР служител,нито с на някакъв си военен или волнонаемен(на) или Пожарникар(не обесмислям последните две професии ,но едвнарезно оръжие от един работещ Надзерател конфонтиращ се и държащ в подчинение най големите боклуци на обществото)а ли имат по голяма нужда от късо нарезно оръжие от един работещ Надзерател конфонтиращ се и държащ в подчинение най големите боклуци на обществото),които ако ги вкарат 15 мин в корпуса да се запознаят с работата на Надзератела и ще сънуват кошмари доживот(малко съм афектиран,ама е нормално при това отношение),че не са рядки случаите на посегателства,заплахи и други въздеиствия върху Надзиратели,от бившия Контингент или тяхна престъпна рода."
Колкото до уволненията всички знаем че нас /имам предвид всички служители по ЗМВР/ първо ни уволняват а после установяват дали наистина сме виновни-примери много. Нали и затова беше и меропреятието на СФС МВР на 27.09.09год. подкрепено и с участието на ССЗБ.
Мисля ,че когато едно нещо / в случая оръжието/ е разрешено по лесно подлежи на контрол. Винаги служителя на КОС може да дойде в къщи и да провери моето оръжие ,а как ще се осъществи контрол на нещо което не се знае дали притежавам .Незаконно оръжие у престъпния контингент колкото искаш, и то безконтролно-примери също много. Да не говорим ,че много престъпници имат и законно оръжие /как ли са се сдобили с него ? /
Колкото до това да разчитаме на полицията за защита ,разбира се че разчитаме / на мене лично кагато ми се е налагало колегите от съответното РУ винаги са се отзовавали/ но все пак полицаите не могат да бъдат винаги до нас /като граждани а и като служители/когато се налага да бъдем защитени.
Относно тази неправомерна заповед / а и много други абсурдни като нея/ именно затова създадохме ССЗБ - за да защитим законните си права и не се повтарят за в бъдеще подобни беззакония.
Иван П. Петров - Председател на УС на ССЗБ
sszb_pv@abv.bg GSM 089 2 232 965

Аватар
Bui4o Vanio

Мнениеот cecimihailov » 19 Окт 2009, 19:28

Колкото повече "мислещи" ,толкова по добре "работещи" системи ;) .Имам конкретен повод да публикувам този пост.Повода и главните герои не са от значение.

" .Служебните карти, картите на ЛРТП и пропуските се носят отделно от паспорти, портфейли и други карти и лични документи. Мъжете носят служебните карти и картите на ЛРТП завързани с конец и закопчани с безопасна игла за джоба на сакото или ризата, а служителките - закопчани за хастара на връхна дреха или за личните им чанти. "

Означава ли това,че колежките започват да конвоират с личните си чанти за да спазят горенаписаното питам онези, които буквално приемат всички текстове в един или друг документ и ни ги завират в носовете?

В НСО по безхаберни ли са ,че в тяхната инструкция по отношение съхранението служебни карти е написано следното:
"Служителят в НСО е длъжен да носи и съхранява удостоверителния си документ по такъв начин, че да не допусне неговото загубване, отнемане, повреждане или унищожаване." !!:)
"Кадровият военнослужещ носи служебната си карта в комплект с личния отличителен знак в кожен калъф."Най - вероятно за да се лигитимира при нужда :PS) .Толкова няма сака,няма хастари :lol: ,няма бавноразвиащи за каквито ни взимат.

По долу още един пример ,как всяка тресчица в нашето око се вижда,а за гредата от познатата поговорка никъде не ставаа дума:
МВР НЕ МОЖЕ ДА ОПАЗИ ЛИЧНИТЕ ДАННИ ДОРИ НА СЛУЖИТЕЛИТЕ СИ
Автор : Общество.нет
18 October 2009
ImageЛичните данни са си самоличност. Ако ви ги откраднат може да имате големи неприятности. Кой знае кой може да регистрира търговско дружество, да изтегли ДДС, да ви въвлече в престъпление за което после, дори да лежите в затвора.

От МВР искат биометрични данни за по-голяма защита и сигурност, а в същото време личните данни на служителите им се търкалят из интернет.

На долния адрес може да видите трите имена и ЕГН-та на всички кандидатствали само преди година и половина за работа в полицията в Плевен, Габрово, Русе, Ловеч и Велико Търново. Вижте линка и се убедете сами: http://www.pleven.mvr.bg/NR/rdonlyres/7 ... _82577.doc

Затова като искаме повече контрол, драконовски мерки, санкции да се замислим нормално ли функционират институциите у нас, които са призвани да ги прилат. Копирано от http://www.obshtestvo.net/content/view/1432/5
Цветан Михайлов-Председател СД гр.Сливен към ССЗБ
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот emo vraca » 24 Окт 2009, 19:16

Нека ви споделя и моят проблем: преди малко повече от месец заведох дело срещу един селски бос с много пари. Тъй като той не е осъждан до сега и не иска да има досие в полицията, (а всички доказателства са в моя полза) от тогава до сега семейството ми е в постоянен страх. Първо заплашиха жена ми и детето ми, когато аз бях на работа. След това ми пращаха биячи на вратата и накрая още една заплаха написана с боя на входната врата на апартамента. Всичкото това става с единствената цел да прекратя делото. За всичко това е уведомена полицията (която вдига рамене и казва, че нищо не могат да направят за да ме защитят) и ме препращат към началника ми в затвора, за да съм си бил поискал служебното оръжие, след като не мога да си позволя лично. Но уви и от там ми казаха същото - че няма как да ме защитят и да ми разрешат оръжие, да съм бил писал писмо на министър Попова и ако тя ми разреши, съм можел да си опазя семейството. Сега вие ме посъветвайте какво да направя, защото аз съм на път да защитя семейството си, било то и по вторият начин, след като нямам друг избор. Ето това е да си човек на закона и да не можеш да опазиш себе си и хората които обичаш. s:)) s:))
emo vraca

Мнениеот dakota_ » 24 Окт 2009, 19:25

Емо,
за да те посъветва някой за нещо,трябва да знае какъв е проблема.
От това което си написал,не става ясно почти нищо....
Написал си,че си завел дело срещу селски бос,който не е осъждан и не иска да има досие в полицията...
Не става ясно за какво си завел това дело,предполагам не е за това,че не е осъждан?!Какво е това "досие" което не иска да има?
И как ще се защитаваш ако имаш оръжие,вадиш пистолета и го гърмиш,така ли?!
Моят съвет е да слушаш какво ти казват в полицията и да търсиш тяхното съдействие,от това по-хубаво няма...И не си мисли,че с пистолет може да си решиш нерешените проблеми, с пистолет може да си създадеш само проблеми...
dakota_

Мнениеот gadin » 24 Окт 2009, 19:48

С едно нещо съм съгласен с dakota_ ,че оръжието не оправя проблема и е нож с две остриета-особенно в държава която, не защитава служителите си.Но престани да хвалиш полицията защото се знаем,пък и не мисля,че е тук мястото да споделя колегата за какво се съдят.Факт е,че неможе да защити себе си и близките,а там в полицията е обяснил за какво става дума,ама явно кво ги интересува тях,то на много места не ги приемат за колеги-служителите към МП,ама не си правят сметка,че са по един закон ЗМВР.Емо не си длъжен да даваш обяснения на dakota_ за какво става въпрос,ти си го направил където трябва не са ти обърнали внимание,я вземи го напиши и го прати всичко това до Ц.Ц или Б.Б.
Извинявам се за правописните грешки,правя ги нарочно
gadin

Мнениеот тъмничаря » 26 Окт 2009, 23:08

dakota_ написа:Емо,
за да те посъветва някой за нещо,трябва да знае какъв е проблема.
От това което си написал,не става ясно почти нищо....
Написал си,че си завел дело срещу селски бос,който не е осъждан и не иска да има досие в полицията...
Не става ясно за какво си завел това дело,предполагам не е за това,че не е осъждан?!Какво е това "досие" което не иска да има?
И как ще се защитаваш ако имаш оръжие,вадиш пистолета и го гърмиш,така ли?!
Моят съвет е да слушаш какво ти казват в полицията и да търсиш тяхното съдействие,от това по-хубаво няма...И не си мисли,че с пистолет може да си решиш нерешените проблеми, с пистолет може да си създадеш само проблеми...

Ти или не си никакъв полицай, за какъвто се представяш, или си от онези тъпи, мързеливи оперативни работници, който по цял ден седят пред компютъра на дебелите си задници и пишат по форумите, за да им мине по-бързо работния ден.
Айде един некомпетентен, необразован и далеч от полицая надзирател да те светне за правото на неизбежна отбрана по НК, която притежава всеки гражданин на Република България.
Няма значение кой какво дело и срещу кого е завел, няма значение виновен ли е Емо или не, никой няма право да напада и уврежда другиго, а явно точно за такава заплаха става дума. И относно това, че "биячи" са били изпратени в дома му, за по-лесно ще ти цитирам нещо от НК, защото ти, "компетенцио" явно си го пропуснал в обучението си:

"Чл. 12. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено при неизбежна отбрана - за да се защитят от непосредствено противоправно нападение държавни или обществени интереси, личността или правата на отбраняващия се или на другиго чрез причиняване вреди на нападателя в рамките на необходимите предели."
и
"Чл. 12. (3) Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако нападението е извършено чрез проникване с насилие или с взлом в жилище."

Което ще рече, че щом нахлуят в дома му може да ги застреля като кучета и няма да носи наказателна отговорност.
Или ти смяташ, че като си вземем служебните оръжия и ще почнем да стреляме по всичко, което мърда, защото сме изперкали, издухани надзиратели, а?
И не ми говори за корупция сред надзирателите в затворите, да не заговорим ние за корупцията сред полицайте, че тогава не знам кой ще излезе по-черен.
И се разкарай най-после от този форум, като не помагаш на хората, а само спамиш и флуудиш.
Абе, няма ли админи тука?
"No Pain, no Gain"
тъмничаря

Мнениеот MasterCop » 27 Окт 2009, 06:57

Админи има, но ще те помоля да коментираш само мненията (по заглавието на темата), а не качествата на техните автори (които очевАдно не са предмет на заглавието)! Та по темата - прав си относно понятието "Неизбежна отбрана" и за да не сгреши Емо, когато му се наложи да се позове на него, му препоръчвам да прочете тази статия
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот cecimihailov » 29 Окт 2009, 10:12

Чл. 202. (1) На държавните служители се изплащат допълнителни възнаграждения и за:
1. специфични условия на труд - при условия и в размери, определени от министъра на вътрешните работи;
2. постигнати резултати в служебната дейност въз основа на оценка;
3. извънреден труд;
4. научна степен;
5. работа по чл. 113, ал. 1, т. 1, 2 и 4 - в размер, определен от министъра на вътрешните работи.
(2) Допълнителното възнаграждение по ал. 1, т. 2 се изплаща на тримесечен период. Условията и редът за оценяване на служителите и за формиране на допълнителното възнаграждение се определят с наредба на министъра на вътрешните работи.

Неанам в МВР колко получават допълнителни възнаграждения по чл.202 ал.1 т.2 ,но знам, че има наредба от Министъра на МВР във връзка с горното и на основание още ПМС.
Някой да е виждал подобна наредба късаеща работещите служители със статут по ЗМВР в МП :?: А случайно да е получавал нещо по въпросната ал.2 т.1 :?:
"Обикновенните" надзиратели Вие, ако обичате коментирайте, друг някой и да е получавал няма на нас да каже естествено ;) .

Онези 24 въпроса от 13.09 ,като че ли отиват към 30 вече или греша :?:

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот nqmabivshi » 29 Окт 2009, 10:38

Цецо, въпросите, които гласувахме и приехме на 13.09, са ПЪРВИТЕ, които ще се разискват в министерството. Естествено, че има още стотици, които са наболели и трябва да се решават. Но ние трябва да започнем отнякъде. След това срещите ще трябва да станат регулярни. Тогава ще се поставят и другите въпроси. Но съгласете се колеги, че няма как на първа среща да поставим абсолютно всички проблеми в нашето министерство. На такова ниво, този начин на поставяне ще прозвучи несериозно. Затова е по-добре да действаме методично. Такава е практиката по света. Колегите от СФСМВР също така процедират - методично.
nqmabivshi

Мнениеот cecimihailov » 29 Окт 2009, 11:16

nqmabivshi написа:Цецо, въпросите, които гласувахме и приехме на 13.09, са ПЪРВИТЕ, които ще се разискват в министерството. Естествено, че има още стотици, които са наболели и трябва да се решават. Но ние трябва да започнем отнякъде. След това срещите ще трябва да станат регулярни. Тогава ще се поставят и другите въпроси. Но съгласете се колеги, че няма как на първа среща да поставим абсолютно всички проблеми в нашето министерство. На такова ниво, този начин на поставяне ще прозвучи несериозно. Затова е по-добре да действаме методично. Такава е практиката по света. Колегите от СФСМВР също така процедират - методично.

Йонко, ако знаеш как се стискам да не кажа нещо извън добрия тон.Естествено не по твой адрес.Всичко което поствам е в стила ,който си изразил мнение по - горе.Дано прогнозите ни се сбъднат (да се разискват въпросите в МП, да има първа среща, последващи регулярни срещи)и т.н.Пак казвам дано !!:) Само ще те помоля за световни практики да не говорим!Искам да говорим за БЪЛГАРСКИ практики вече.Такива ,които трябва да останат в миналото и такива ,които ще гарантират нещо по добро за в бъдеще.Не ги познавам аз тези световни и европейски практики за разлика от други,които нямат интерес да ги познавам.Добре беше Синдиката та покрай мероприятията в Пазарджик и София да мина табелата Сливен :P ,че само на работа в къщи и обратно .Какъв ЕС ,какви амрикански щати? Айде спирам,че с твоя пост ми разводни въпросите :lol: .

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикат на служителите в затворите