Проблеми на надзирателите

Re: Проблеми на надзирателите

Мнениеот dakota_ » 22 Сеп 2009, 22:11

cecimihailov написа:Според вас какво месечно възнаграждение трябва да получава един надзирател в затвора,споделете някаква сума...
Колко пари взима един надзирател за да си затваря очите за някой "дребни" нарушения...внасяне на алкохол,наркотик,мобилен телефон и др...
dakota,това аз ли го писах?Казах,че сме по широко скроени от вас,и въпреки провокациите ти няма да ти отговоря подобаващо.Води си монолог от тук нататък,това най-го умеете. :PS) ---:)

Извинявай,не знаех,че на рушвета вие надзирателите,казвате допълнителни пари.Човек се учи докато е жив,тази вечер научих нещо което наистина не знаех....
Мойте орли получават охранителни и някои други дполълнителни,когато и колкото отпуснат от бюджета... Но си прав рушвета наистина са допълнитени пари...въпрос на гледна точка...

Иначе и аз като колегата Митко,бих разказал какво си говорят жени по време на конвоиране из страната...но от уважение към институцията няма да го направя...Само бих казал "Голям залък лапни,голяма дума не казвай"
dakota_

Мнениеот cecimihailov » 22 Сеп 2009, 22:37

Това е последното,което ще напиша по адрес на провокациите на dakota.Вие на вярвате на себе си,страхувате се от сянката си такива ще си отидете.Ако всички институции работеха ,като Затвора - Сливен страната ни щеше да е наистина на нивото на страните от ЕС.И тук е момента да направя уточнението,че въпреки противоречията с нашите началниците за това нещата да са на висота е благодарение на тяхната воля и нашите усилия.А колко сте професионалисти ми става ясно от заключенията които правите докато ги конвоирате и си говорите( :PS) между другото само си говорите или?)Ми те много неща говорят и за вас,и затова,че са по грешка в затвора и още и още.Аз за разлика от вас не съм им психоаналитик и се опитвам разговорите да са сведени до служено естество.Сега ,дай да не занимаваме повече хората с теб и ако искаш нещо да кажеж(умно)пиши на лична ;)! :geek:
Цветан Михайлов-Председател СД гр.Сливен към ССЗБ
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот nqmabivshi » 23 Сеп 2009, 09:39

Колеги, моля ви, не влизайте в безмислени спорове. Концентрирайте се върху основното за тази седмица. Другото е ежедневие и го има навсякъде.
Йонко Стефанов - Председател на Синдикално дружество гр. Велико Търново към ССЗБ. sszb_vt@abv.bg
Модератор на раздел СИНДИКАТ на надзирателите в затворите
http://sszb.eu/
nqmabivshi

Мнениеот stamat_i_minka_1944 » 23 Сеп 2009, 21:46

Цецо, батка, ако те прочетат началниците ти батка, си готов минимум за ОБ + 3 ДПО, батка :-)
То бива хвалби, ама посмали малко де :-)
Ще си помисли някой, че нарочно го правиш. Трупаш точки, един вид ...

ПП. Нищо лично, батка, ама преди да цитираш Бах, виж си правописа, батка ... Все пак синдикален лидер ша ставаш :-)
stamat_i_minka_1944

Мнениеот cecimihailov » 24 Сеп 2009, 08:35

Ми не желая роптаенето да ми става професия или навик.Онова което имам да казвам и смятам за нужно съм го казал,където трябва.Нямам болни амбиции нито в работата си ,нито в синдикалната дейност.Просто изразявам свободно мението си за разлика от такива като вас.Вместо да ми правите забележки ,кажете нещо по същество.Например какво Вие,правите за колегите си,за синдикалната дейност?Ще се включите ли в подписката?И да поясня,че ако някой хваля, това на първо място са колегите ми.А това,че шефовете са свършили много по отношение подобряване условията на живот и третирането на л.св.,което за съжаление нямам усещането,че върви паралелно с нашите нужди, е просто факт.И вземете надскочете себе си !!:) Като искате да пишете по мой адрес правете го на лична !!:)
Nqmabivshi написа следното:Колеги, моля ви, не влизайте в безмислени спорове. Концентрирайте се върху основното за тази седмица. Другото е ежедневие и го има навсякъде.
Явно за вас основното е това да се занимавате с мен.А и кое толкова ви подразни,незнам ;) .От мен толкова,че имам да върша по важни неща.

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот cecimihailov » 24 Сеп 2009, 08:43

На много хора не ви харесва или не вярвате,че в България има място,където не се взимат рушвети и не се въртят далавери ли, какво?Немога да се въздаржа да не попитам?Много тежко го приехте. :roll: s:))

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот nqmabivshi » 24 Сеп 2009, 09:30

Колеги, може би не съм бил разбран добре. Имах предвид да се концентрираме върху събитието от тази седмица - подписката и митинга на 27.09. Тази проява е много важна за нас. Това е първо излизане на служители на мин. на правосъдието на протестен митинг. Трябва да го направим, защото е важно за нас и за всички колеги, които още се колебаят да се присъединят към синдиката. С това наше излизане трябва да окажем помощ на колегите от МВР в техните (а и наши) искания. Трябва да ни видят всички - ВСИЧКИ! Проблемите ни са много те трябва да излязат на светло. Съгласете се, че това важното за тази седмица. Нека не подценяваме проявата на 27.09. Тя е първа за нас като организация. И повярвайте ми, ще ни забележат ;) Трябва да сме много. Колкото повече, толкова повече.
Йонко Стефанов - Председател на Синдикално дружество гр. Велико Търново към ССЗБ. sszb_vt@abv.bg
Модератор на раздел СИНДИКАТ на надзирателите в затворите
http://sszb.eu/
nqmabivshi

Мнениеот cecimihailov » 24 Сеп 2009, 09:54

Йонко,аз много добре те разбрах :PS) .Работя по въпроса.Правя каквото зависи от мен.Подкрепям и подписката и действията на ССЗБ и СФСМВР.Колегите също подкрепят инициативата.

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот gadin » 24 Сеп 2009, 17:21

Подкрепа и от Нас колеги,макар че за сега се въздържам да казвам от каде сам.Бих дошъл на 27 в София,ама са ме писали в наряда,но подкрепям изцяло колегите.
Извинявам се за правописните грешки,правя ги нарочно
gadin

Мнениеот cecimihailov » 29 Сеп 2009, 09:22

Кой сега е номер 1 :lol: ?
петък, 03.07.2009, 10:12 ч.
Англичанка предпочита затвора в Сливен пред екстрадиция PDF Печат Е-мейл

Active Image

Бургаският окръжен съд наложи постоянна мярка “задържане под стража” на издирваната от Интерпол англичанка Доначайд Темперанс, която в САЩ е осъдена на 4 г. затвор затова, че е държала в принудително робство трите си доведени дъщери, но преди 3 г. пристигнала в България и се установила в елховското село Мамарчево.
Предстои дело за екстрадицията на чужденката според официално постъпила молба от Департамента по правосъдие на САЩ, каза окръжният прокурор на Бургас Ангел Ангелов.

Темперанс малтретирала физически и психически трите момичета заедно с биологичната си дъщеря Фейт Фъргюсън.

Съвременният вариант на “Пепеляшка”, но с три жертви се разиграл в градче в Северна Каролина.

Пред съда вчера разплаканата Темперанс каза, че е невинна и готова да лежи в сливенския затвор, вместо да се върне в Америка. Тя отказа полагащото й се право на незабавна екстрадиция.

Опита се да омилостиви съдията Стефан Стойков, като изтъкна научния си принос в разработването на лекарства срещу СПИН.

В залата чужденката разказа, че е биолог и е участвала в научни разработки, свързани с вируса на ХИВ. в."24 часа"

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот cecimihailov » 29 Сеп 2009, 09:34

СПИН в затворите у нас
Брой: 26, 25 June 2009 - ДИАБЕТ И СПОРТ

Общо 4618 са лишените от свобода, които са се подложили на изследване за ХИВ и СПИН. Това са близо половината от затворниците у нас. Миналата година са регистрирани 20 нови случая на вирусоносителство - по трима в Пазарджишкия и Сливенския затвор, 7 са в затвора в София, останалите са разпределени в Смолян, Бобов дол и Варна. Тестове за СПИН в местата за лишени от свобода се правят от 1987 година. Първият регистриран случай е през 2002 г. По двама болни са открити през 2003 и 2004 г. През 2005 г. случаите са 5, през 2006 г. - 17, а през 2007 г. са се увеличили на 27. Към днешна дата заразените в българските затвори са 31 души. „Ако се окаже, че лишеният от свобода е носител на вируса на СПИН, името му не са записва в регистъра. Той сам трябва да пожелае да излезе от анонимност. Също така се уважава правото на личността да откаже изследване. Екипи на РИОКОЗ редовно посещават затворите. Усилията се насочват към разгръщането на инициативи за по-добра информираност и осигуряване на условия за толерантна и подкрепяща социална среда, която не допуска изолация и дискриминационно отношение“, обясни д-р Цецка СИМЕОНОВА, началник на отдел „Медицинско обслужване“ в Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“ към Министерството на правосъдието. Тя допълни, че медицинското обслужване там отговаря на принципите на равнопоставеност, т.е. затворниците получават здравни грижи като останалите български граждани. Затруднения в ефективната превенция на ХИВ са лошите хигиенно-битови условия в българските затвори, пренаселеността им и остарелият сграден фонд.
Когато първата проба е положителна, се прави втора за потвърждаване на проблема. Много често минават месеци, докато специалистите убедят вирусоносителя или болния от СПИН да се разкрие пред останалите. Въпросът е какво се случва например със съкилийниците му с хомосексуални наклонности?! Според д-р Симеонова този проблем се разрешава единствено от голямото количество раздавани презервативи сред лишените от свобода.
Според Министерството на правосъдието няма нито един случай на заразяване със СПИН в затворите. Всички са влезли там като вирусоносители. Обикновено се откриват през първите три месеца след започване на излежаване на присъдата. По-голямата част от тях са венозни наркомани. Те не се лекуват в лечебниците, а в една от четирите специализирани болници за ХИВ и СПИН в София, Пловдив, Варна и Плевен. Гарантирано им е антиретровирусно лечение, което по принцип се прилага в нашата страна, и системни специализирани изследвания. От 2007 г. на базата на сътрудничество между Министерството на здравеопазването и Министерството на правосъдието затворите са посещавани от представители на Кабинетите за анонимно и безплатно изследване за ХИВ/СПИН. Копирано от http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=3&b=181

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот майора » 29 Сеп 2009, 20:53

Колега,почти всички лишени от свобода са минали през СА......!!!Там е още по-зле.......всеки ден има нови и нови и никой не ти казва(мед.бележката е ясна-по данни на задържаното лице-----БО.....),а все пак там има пряк контакт,независимо от предпазните средства(САМО РЪКАВИЦИ-и то ако има),мед.служители казват,че за да се заразиш с някоя от страшните болести (те се знаят)трябва да има ПРЯК КОНТАКТ(XXX),но например наплюването (с извинение към гостите на форума,но служителите знаят) не било изобщо страшно.............. :roll: :roll: :roll: като цяло всичко е един голям цирк.Не знам дали всичките действия които се обмислят от синдиката ще имат някакъв ефект,аз лично съм песимист.......и само търся възможност да се спася от цялата прогнила с-ма,и в МВР и в МП....,но вие не губете надежда....УСПЕХ
майора

Мнениеот gatzo » 30 Сеп 2009, 19:14

Колеги, може ли някой да ме светне, защо НАДЗИРАТЕЛ завършил курса за обучение, издържал изпитите, работи самостоятелно на пост трети месец. Още получава заплата на СТАЖАНТ. Ако е криза , да е за всички, и Гл. Директор да си намали заплатата.
gatzo

Мнениеот dakota_ » 30 Сеп 2009, 19:54

Ами надзиратели много,гл.Директор е един...
dakota_

Мнениеот gatzo » 30 Сеп 2009, 20:10

Да намалява наред, като започне от преките му подчинени, защото те май са виновни за това, че се случват абсурдни неща нямащи нищо общо със Законите в тази ДЪРЖАВА, 13 Затвора 13000 начина на работа на заплащане, всеки си тълкува закона както му е удобно.
gatzo

Мнениеот dakota_ » 30 Сеп 2009, 20:11

Така както си го написал,излиза,че задължително трябва да намалява...Не може ли и да увеличава?
dakota_

Мнениеот emo vraca » 04 Окт 2009, 14:28

колеги кои ще ни запознава с работата на синдиката,какво следва от тук нататък.След протеста на 27.09 за защита на колегите какво следва за да бъдем чути и да престанат да ни мачкат както си искат,а по въпроса с корупцията,тя идва от страна на директорите не на колегите
emo vraca

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикат на служителите в затворите