Да поговорим за КОРУПЦИЯТА сред нас....

Re: Да поговорим за КОРУПЦИЯТА сред нас....

Мнениеот defence » 17 Дек 2009, 17:42

ВСС си гласуваха 13-та и 14-та заплата

Членовете на Висшия съдебен съвет (ВСС) си гласува по две основни заплати допълнително за цялостен принос през годината. Освен тях награди ще получат главният секретар на съвета, главният инспектор на Инспектората на ВСС и директорът на Института по правосъдие, предаде БТА.

Средната заплата на член на ВСС е малко над две хиляди лева. Така всеки от висшите магистрати ще получи допълнително материално стимулиране в размер над 5000 лева. Деветнадесет от членовете на ВСС гласуваха "за", а само двама - Пламен Стоилов и Галина Захарова се въздържаха.

Предложението за гласуване на допълнителните пари бе направено от главния инспектор към Инспектората на ВСС Ана Караиванова, която бе предложена за награждаване.

"Не смятам, че ВСС трябва да остане като виновник, не смятам и че не е работил", каза Ана Караиванова в мотивите си, с които предложи всички членове на ВСС да получат допълнително пари.

"Постигнахме много неща за първи път. Сложихме и началото на една аналитична дейност", каза Ана Караиванова.

Мнението й подкрепи и председателят на Върховния административен съд Константин Пенчев, който заяви, че не може да разбере дискриминационната политика, която е имало досега - цялата съдебна система да получава допълнително пари в края на годината, а членовете на ВСС - не. БТА :lol: :lol: :lol:

http://bulgaria.actualno.com/news_276197.html
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=159930&srcpos=12
http://www.dnes.bg/obshtestvo/2009/12/1 ... -vss.82705
http://news.ibox.bg/news/id_625423873
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=452658
defence

Мнениеот krol » 18 Дек 2009, 20:33

Искам да 4еститя празниците на вси4ки колеги надзиратели и да благодаря на синдиката за 13 и 14 заплата :lol:
krol

Мнениеот igergov72 » 19 Дек 2009, 02:06

krol написа:Искам да 4еститя празниците на вси4ки колеги надзиратели и да благодаря на синдиката за 13 и 14 заплата :lol:

СИНДИКАТА /ССЗБ/ НЕ Е ТЪРГОВСКО ДРУЖЕСТВО И НЕ РАЗДАВА ЗАПЛАТИ. КАТО ИСКАШ 13 И 14 ЗАПЛАТА- ПРЕД МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ С ТРИБАГРЕНИК В ЕДНАТА РЪКА И ПЛАКАТ В ДРУГАТА, НА КОЙТО ДА ПИШЕ: И НАДЗИРАТЕЛЯ Е ЧОВЕК ; или И НИЕ ИМАМЕ ДЕЦА- КОЛЕДА Е НА ВСИЧКИ; или ДЪРЖАВНИЯТ СЛУЖИТЕЛ С 13 ЗАПЛАТА или КАКВОТО ТАМ СЕ СЕТИШ................... НО СИНДИКАТА НЕ Е ВЪЛШЕБНИК !!! НЕ ПРАВИ ЧУДЕСА, А ВОДИ БОРБА. БОРИ СЕ СЪС ЗАКОСТЕНЯЛОТО, ОСТАРЯЛО МИСЛЕНЕ, БОРИ СЕ С АПАТИЯТА, С ШУРОБАДЖАНАШТИНАТА, С ПРОСТОТИЯТА И СЪС ВСИЧКИ ДРУГИ ЗЛОКАЧЕСТВЕНИ ТУМОРИ В МнП..!!! ТАКА ЧЕ КОЛЕГА, НЕ БЪДИ САРКАСТИЧЕН, А АКО МОЖЕШ С НЕЩО-ПОМОГНИ???
Проблемът на света е, че глупавите са непоклатимо сигурни, а интелигентните- пълни със съмнения
igergov72

Мнениеот zamsszb1 » 19 Дек 2009, 14:48

igergov72 написа:
krol написа:Искам да 4еститя празниците на вси4ки колеги надзиратели и да благодаря на синдиката за 13 и 14 заплата :lol:

СИНДИКАТА /ССЗБ/ НЕ Е ТЪРГОВСКО ДРУЖЕСТВО И НЕ РАЗДАВА ЗАПЛАТИ. КАТО ИСКАШ 13 И 14 ЗАПЛАТА- ПРЕД МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ С ТРИБАГРЕНИК В ЕДНАТА РЪКА И ПЛАКАТ В ДРУГАТА, НА КОЙТО ДА ПИШЕ: И НАДЗИРАТЕЛЯ Е ЧОВЕК ; или И НИЕ ИМАМЕ ДЕЦА- КОЛЕДА Е НА ВСИЧКИ; или ДЪРЖАВНИЯТ СЛУЖИТЕЛ С 13 ЗАПЛАТА или КАКВОТО ТАМ СЕ СЕТИШ................... НО СИНДИКАТА НЕ Е ВЪЛШЕБНИК !!! НЕ ПРАВИ ЧУДЕСА, А ВОДИ БОРБА. БОРИ СЕ СЪС ЗАКОСТЕНЯЛОТО, ОСТАРЯЛО МИСЛЕНЕ, БОРИ СЕ С АПАТИЯТА, С ШУРОБАДЖАНАШТИНАТА, С ПРОСТОТИЯТА И СЪС ВСИЧКИ ДРУГИ ЗЛОКАЧЕСТВЕНИ ТУМОРИ В МнП..!!! ТАКА ЧЕ КОЛЕГА, НЕ БЪДИ САРКАСТИЧЕН, А АКО МОЖЕШ С НЕЩО-ПОМОГНИ???

Точно така колега, Борим се, а не да хленчим във форума! :lol: :lol:
zamsszb1

Мнениеот Морев » 14 Мар 2010, 22:11

Колеги съжалявам че пуснах такава тема,честно ви казвам s:)) s:)) s:)) ....Явно и тук няма да я преборим...Какво ми обеснявате за телефони,за наркотици...за участие на надзиратели и т.н......да така е...,но ви питам вие господа от МВР(..нали се делите от нас...може би от комплекси...) ВИЕ КЪДЕ СТЕ В ТАЯ ЦЯЛАТА РАБОТА,ТА НЕ ГИ ЛОВИТЕ ТЕЗИ НАДЗИРАТЕЛИ??????????????????????????? Или така е най лесно.....Оня се изтъпани,големия специялист и ми заявява,те надзирателите да не искат 13-та,ами да сме гледали че всеки пандизчия имал телефон!!!Да има г-н Борисов,защото в цялата ни скапана държава цари безнаказаност и безотговоорност от страна на служители и служби...Бегайте,че направо не ми се говори повече....Оправяйте се всеки както може,през палката ми е.........Те тая битка, ние одавна явно сме я загубили....Благодаря на всички решили да драснат по някой ред.. s:))
Морев

Мнениеот todoroff » 15 Мар 2010, 11:36

Тези надзиратели се ловят лесно :) Какви са последиците ? - НИКАКВИ !!:) Някой да попита вече пенсионирания комендант на Затвора - София колко от неговите хванаха и колко наказа. Пример от последните - 'Часовникаря' - Жалко подобие на човек продало си часовника на лишен от свобода за 2 или 3 кутий Viceroy.Наказание - НИКАКВО !!:)
Аватар
todoroff

Мнениеот paolon » 15 Мар 2010, 21:05

Не съм запознат с работата Ви,но да питам нещо.В б-ца" Токуда" лежи Злати Златев-Златистия,охраняват го 3-ма служители от вашата служба.Въпроса ми е .Защо се допускат негови охранители при него?Защо седят всички заедно и се хранят,разговарят,сякаш всички са болни в болницата.А тези 3-та си барат т......е.Дали са взели пари?Според мен при него не трябва да се допуска никой.Ако нещо съм се объркал моля да ме извините. :oops:
Аватар
paolon

Мнениеот dakota_ » 15 Мар 2010, 22:14

paolon написа:Не съм запознат с работата Ви,но да питам нещо.В б-ца" Токуда" лежи Злати Златев-Златистия,охраняват го 3-ма служители от вашата служба.Въпроса ми е .Защо се допускат негови охранители при него?Защо седят всички заедно и се хранят,разговарят,сякаш всички са болни в болницата.А тези 3-та си барат т......е.Дали са взели пари?Според мен при него не трябва да се допуска никой.Ако нещо съм се объркал моля да ме извините. :oops:

Не виждам защо трябва да се извиняваш,въпроса ти е напълно резонен и това което казваш е точно така...
Истината винаги излиза когато полицаи конвоират задържани,слушал съм невероятни разкази на задържани за надзиратели,предполагам и ти си ги чувал....
dakota_

Мнениеот Sir Humphrey » 15 Мар 2010, 22:27

paolon написа:Не съм запознат с работата Ви,но да питам нещо.В б-ца" Токуда" лежи Злати Златев-Златистия,охраняват го 3-ма служители от вашата служба.Въпроса ми е .Защо се допускат негови охранители при него?Защо седят всички заедно и се хранят,разговарят,сякаш всички са болни в болницата.А тези 3-та си барат т......е.Дали са взели пари?Според мен при него не трябва да се допуска никой.Ако нещо съм се объркал моля да ме извините. :oops:

Защото вероятно, както казваше едно време моят "любимец" С. Трифонов, "са от една порода".
Аватар
Sir Humphrey

Мнениеот Devil » 15 Мар 2010, 22:41

dakota_ написа:Истината винаги излиза когато полицаи конвоират задържани,слушал съм невероятни разкази на задържани за надзиратели...

И аз съм слушал невероятни разкази на задържани за полицай... И какво от това, да им вярвам ли..., да вярвам ли че всичките са корумпирани, да приемам ли всичко казано от задържаните лица за чиста монета??!? Както и при вас така и при нас има некачествени хора, хора податливи на корупция... Аз искрено вярвам, че болшинството от хората работещи в системата на МВР и МП са стойностни хора, вършещи работата си професионално.
Аватар
Devil

Мнениеот paolon » 15 Мар 2010, 22:55

Devil написа:
dakota_ написа:Истината винаги излиза когато полицаи конвоират задържани,слушал съм невероятни разкази на задържани за надзиратели...

И аз съм слушал невероятни разкази на задържани за полицай... И какво от това, да им вярвам ли..., да вярвам ли че всичките са корумпирани, да приемам ли всичко казано от задържаните лица за чиста монета??!? Както и при вас така и при нас има некачествени хора, хора податливи на корупция... Аз искрено вярвам, че болшинството от хората работещи в системата на МВР и МП са стойностни хора, вършещи работата си професионално.
Приятелю,това не е разказ.
Аватар
paolon

Мнениеот bmw6810 » 15 Мар 2010, 23:20

Никъде не пише,че настаненото в болнично заведение задържано лице трябва да е в самостоятелна стая. По възможност- да,но не е задължително!!!
Сектор "Арести" гр. В. Търново
bmw6810

Мнениеот paolon » 15 Мар 2010, 23:40

bmw6810 написа:

Никъде не пише,че настаненото в болнично заведение задържано лице трябва да е в самостоятелна стая. По възможност- да,но не е задължително!!!
Я вземи прочети хубаво какво съм написал.Говоря за неговите лични охранители и за други външни лица.Могат ли те да имат свободен достъп до него,след като той е задържан.
Аватар
paolon

Мнениеот innocent » 16 Мар 2010, 09:00

Не могат. Факт!
innocent

Мнениеот Ider » 16 Мар 2010, 10:59

Колко си сигурен в това?
Ider

Мнениеот igergov72 » 16 Мар 2010, 12:53

Колеги, няма нужда от взаимни нападки.Във всяко стадо има мърша.Има служба, която се занимава с корумпираните-нека ние се съсредоточим към към наболелите проблеми- работно време, заплащане,вещево доволствие.............................
Проблемът на света е, че глупавите са непоклатимо сигурни, а интелигентните- пълни със съмнения
igergov72

Мнениеот paolon » 16 Мар 2010, 22:18

Ider написа:Колко си сигурен в това?
Колкото съм сигурен, че сега ти пиша.И понеже форума е публичен повече подробности няма да дам.Все пак имам и семейство.
Аватар
paolon

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикат на служителите в затворите