Да поговорим за КОРУПЦИЯТА сред нас....

Да поговорим за КОРУПЦИЯТА сред нас....

Мнениеот Морев » 29 Сеп 2009, 19:35

Позволявам си да започна обсъждането на една тема,която се надявам да не избягваме и просто да говорим открито.Има ли я..и как да се преборим с нея????
Морев

Re: Да поговорим за КОРУПЦИЯТА сред нас....

Мнениеот школник » 30 Сеп 2009, 12:03

Цитат от миналогодишен вестник :
"Шефът на затворническото общежитие "Хеброс" в град Пловдив Славейко Данчев остава в следствения арест, реши съдът след като не уважи молбата му за промяна на мярката за неотклонение в по-лека. Данчев беше арестуван при акция на БОП на 19 ноември 2007 вечерта с подкуп от 100 евро и 200 долара, взети за да впише затворник в списъка за предсрочно условно освобождаване. По-късно при обиск в автомобила му бяха открити 2000 лева, уиски и луксозни бонбониери. На 23 ноември 2007 съдът му наложи най-тежката мярка за неотклонение - задържане под стража."
школник

Мнениеот Морев » 30 Сеп 2009, 12:28

Срам,за 200..300 лв...УЖАС
Морев

Мнениеот cecimihailov » 01 Окт 2009, 10:06

Морев написа:Срам,за 200..300 лв...УЖАС

MОРЕВ,чети добре ;)! 200-300 да влезеш в списъка,после още една нула отзад за да излезеш :lol:
Цветан Михайлов-Председател СД гр.Сливен към ССЗБ
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот Морев » 01 Окт 2009, 10:28

Ами да му еб..майка..та,заслужава си и той да полежи :twisted:
Морев

Мнениеот GKrIvan » 01 Окт 2009, 17:32

http://news.ibox.bg/news/id_637938916
Куйович в ефир от затвора
Осъденият на 18 години затвор за трафик на наркотици черногорец Будимир Куйович отново отправи провокация срещу институциите и обществото в България. Тази сутрин той говори в ефира на сутрешния блок на националната телевизия БиТиВи, свързвайки се по телефона с адвокатката си.
От Министерство на правосъдието обявиха, че веднага след това е извършена проверка и е намерен мобилен телефон у Куйович, който е иззет. Будимир Куйович е наказан 14 денонощия в наказателна килия.
МЛАД ПЕНСИОНЕР
Аватар
GKrIvan

Мнениеот dsuzunov » 01 Окт 2009, 19:21

По повод на чл. 176 ЗМВР.
На няколко пъти ми се случва следното:
-тъй като живея в квартал, разделен от Столипиново само от една улица, някои от по- образованите роми/цигани (или както се наричат) са ми подавали информация за наркоразпространители.
На момента съм се свързвал с колеги от съответното РУ за да предам сигнала. (циганите отказват да свидетелстват поради страх от възмездие)
Обаче:
-във почти всички случаи се намесва мой съсед, работещ в структурите на правосъдното министерство и гони пласьорите. На няколко пъти го молех да не се меси, но без резултат.
Най лесно е да пиша рапорт и въпросният изхвърча дисциплинарно. Не искам да му вредя, искам един пласьор по-малко.
Принудих се, да му покажа една-две снимки от огледи на починали наркомани. Възмущава се и ...толкоз. Тези "търговци" са минали през службата в която той работи (от там ги познава) и въпреки това продават пред блока в който живеем. И нищо не ги притеснява.
Даже и самите роми са ми споменавали, че той ги гони, малко преди да се появят ОР на които съм се обадил.
Та, мисълта ми е, че не е важно само да се намесиш за предотвратяване на престъпление.
Важно е и как ще се намесиш.
п.п.
Дори вчера:
-с приятел ходихме на Пловдивския панаир.
През това време, телефонни измамници са се обадили на майка му и са я "омагьосали".
Когато се прибрахме, жената (на 82 г.) чакаше пред блока за да даде приготвените пари на мнимият "прокурор"
Същият този мой съсед е видял измамниците и ги е ИЗГОНИЛ. Когато ми казаха, побеснях.
Готови, "вързани" с доказателствата. Трябваше, само да вземат парите и да ги пипнем на момента.
С парите, с мобилния телефон, от който е проведен разговора.
Обаче, поради "компетентната" намеса на съседа ми, вероятно някоя друга наивна старица е изгоряла.

Цитирам ви този мой пост от една друга тема във форума.
Въпросното лице е служител във вашето министерство.
Имам две версии относно реакциите му:
- самоизтъкване пред другите покрай него ( склонен е към такова поведение)
-заглавието на темата
По вероятно е първото, но....знам ли...
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот школник » 01 Окт 2009, 19:27

Колега Морев,то да е само Славейко,с мед да го намажеш.Лошото е,че на много места има по едно славейче,дето като мишка смуче благинки и излага системата за дребни стотинки,бутилки ракия и шоколадови бонбони.Но освен дребните риби има и акули.
школник

Re..dsuzunov »

Мнениеот Морев » 03 Окт 2009, 08:32

Колеги,исках да поговорим за корупцията,а не да се обвиняваме кой на кое министерство служи,и кой какви действия предприема било то като гражданин или като служебно лице.В интерес на истината и на мен ако ми се случи да видя лица от контингента да "бръмчат" около блока в който живея определено най-малкото което ще направя е да ги разгоня..Другото което искам да ти кажа колега Узунов,ако се позамислиш малко,дали бабата за която говориш е щяла да стой пред блока още до вашето пристигане,ако колегата не ги е разгонил...???Не ,бабата вече щеше да в бюлетина на РДВР-Пловдив като поредната измамена...позволявам си да ви посъветвам:Понякога превантивните действия на съобразителния човек,имат по голяма стойност от оперативно издирвателните на служителя...Чест и почитяния ;)
Морев

Re: Re..dsuzunov »

Мнениеот Ronin » 03 Окт 2009, 18:24

Морев написа:Не ,бабата вече щеше да в бюлетина на РДВР-Пловдив като поредната измамена...позволявам си да ви посъветвам:Понякога превантивните действия на съобразителния човек,имат по голяма стойност от оперативно издирвателните на служителя...Чест и почитяния ;)

Туй ли било това нещо превенцията? Предпочитам да се осъществи генералната и специалната, ама те изискват да има и работещ съд...
Потребителят "clearly" трябва да се банне по IP за системно зафлудяване на форума.
Ronin

Мнениеот Norddog » 04 Окт 2009, 12:50

Морев,ако си колега, би трябвало да знаеш ,че РДВР-тата са от друго "измерение"-сега са ОДП-тата! ;)
А заради такива"съобразителни граждани",които вместо да сигнализират съотвентото РУ,
най често се показват през терасата и викат,престъптиците бягат преди да дойдат опертивните или партула!
И после ..........иди да гониш "Михаля".Ако е съобразителен гражданинът ще запомни как са облечени,колко са на брой ,
от къде са дошли и накъде са тръгнали,с какво са се предвижвали,номер на колата и .....т.н,
данни,които да предаде на дежурния,а не като някой.....да се провиква или да се хвърля в атака тип "камикакдзе.
Аватар
Norddog

Мнениеот dakota_ » 04 Окт 2009, 12:54

Norddog написа:Морев,ако си колега, би трябвало да знаеш ,че РДВР-тата са от друго "измерение"-сега са ОДП-тата! ;)

А ОД на МВР какво е според теб друго "измерение" или нещо актуално ;)
dakota_

Мнениеот школник » 04 Окт 2009, 13:13

Явно темата за корупцията в системата на затворите се изчерпа.Сигурно няма корупция освен цитирания шеф на ЗО Хеброс или никой няма мнение относно темата и затова се захванахте с други въпроси.
школник

Мнениеот dakota_ » 04 Окт 2009, 13:47

Копупцията само сред шефовете ли е?
Някои от вас знае ли за корупция сред надзирателите?
dakota_

Мнениеот nqmabivshi » 04 Окт 2009, 14:24

Има разбира се корупция навсякъде. Пресен пример: Муйович се обажда в БТВ от мобилен телефон... да не би сам да си го е вкарал в затвора А? Нали някой му е помогнал... с действие или бездействие. Ето това е корупция. Дрогата която се вкарва също не става без благословията на служители на затворите. В такива затворени системи всичко, което се вкарва става със знанието или "нежелание" за знание на някой служител. Капандурата по БТВ добре го каза за катаджиите: те са 1500 нека им видят имуществото и ще се разбере койе корумпиран и кой не. Същото важи за всички служители от МВР и МП. Нима ще отречем, че и при нас няма отрепки? За последния случай, за Муйович, съм много любопитен какво ще покаже проверката. Дали ще има виновен, дали ще има наказан, дали ще има пенсиониран (с почести :evil: ) или няма да бъдат открити нарушения. А може би изобщо да не се оповести резултата от проверката... а може би и изобщо да няма проверка... знам ли :oops:
Йонко Стефанов - Председател на Синдикално дружество гр. Велико Търново към ССЗБ. sszb_vt@abv.bg
Модератор на раздел СИНДИКАТ на надзирателите в затворите
http://sszb.eu/
nqmabivshi

Мнениеот emo vraca » 04 Окт 2009, 14:37

nqmabivshi написа:Има разбира се корупция навсякъде. Пресен пример: Муйович се обажда в БТВ от мобилен телефон... да не би сам да си го е вкарал в затвора А? Нали някой му е помогнал... с действие или бездействие. Ето това е корупция. Дрогата която се вкарва също не става без благословията на служители на затворите. В такива затворени системи всичко, което се вкарва става със знанието или "нежелание" за знание на някой служител. Капандурата по БТВ добре го каза за катаджиите: те са 1500 нека им видят имуществото и ще се разбере койе корумпиран и кой не. Същото важи за всички служители от МВР и МП. Нима ще отречем, че и при нас няма отрепки? За последния случай, за Муйович, съм много любопитен какво ще покаже проверката. Дали ще има виновен, дали ще има наказан, дали ще има пенсиониран (с почести :evil: ) или няма да бъдат открити нарушения. А може би изобщо да не се оповести резултата от проверката... а може би и изобщо да няма проверка... знам ли :oops:

колега,няма да има корупция сред надзирателите когато се оправят заплатите,кажи ти ако взимаш добро възнаграждение за този труд който полагаш по 24 часа ще се сетиш ли за парите предлагани от л.с.,размишлявайте преди да пишете,защо на румънците им вдигнаха заплатите тройно,а на нас НИЩО те взимаха колкото нас в Българските затвори
emo vraca

Мнениеот nqmabivshi » 04 Окт 2009, 14:43

Не е само до заплатите. Те също са съществен, но не решаващ фактор. В една от темите тук бях прочел как един колега от МВР с доста трудов стаж обучавал току що назначени младоци. Колегата беше изумен от факта, че младоците не държат толкова на работата колкото на това да направят далаверка и да изкарат някой лев. В тази връзка не съм съгласен, че само заплащането е виновно за корупцията. Когато човек няма съзнание, колкото и заплата да взима пак ще е корумпиран.
Йонко Стефанов - Председател на Синдикално дружество гр. Велико Търново към ССЗБ. sszb_vt@abv.bg
Модератор на раздел СИНДИКАТ на надзирателите в затворите
http://sszb.eu/
nqmabivshi

Следваща

Назад към Синдикат на служителите в затворите