Да поговорим за КОРУПЦИЯТА сред нас....

Re: Да поговорим за КОРУПЦИЯТА сред нас....

Мнениеот dakota_ » 04 Окт 2009, 14:44

Каква сума като заплата би спряла надзирателите да са корумпирани?
dakota_

Мнениеот nqmabivshi » 04 Окт 2009, 14:48

dakota_ написа:Каква сума като заплата би спряла надзирателите да са корумпирани?

Същата, която би спряла и служител от МВР да не бъде корумпиран, тоест няма такава. Не оправдавам корупцията, независимо от причините, които я пораждат.
Йонко Стефанов - Председател на Синдикално дружество гр. Велико Търново към ССЗБ. sszb_vt@abv.bg
Модератор на раздел СИНДИКАТ на надзирателите в затворите
http://sszb.eu/
nqmabivshi

Мнениеот dakota_ » 04 Окт 2009, 14:50

За това става дума ... които е червив,каквато и сума да получава като заплата,все ще е червив...
Лошото е,че повечето които идват,идват с нагласата да взимат рушвети...
dakota_

Мнениеот школник » 04 Окт 2009, 14:52

nqmabivshi написа:Има разбира се корупция навсякъде. Пресен пример: Муйович се обажда в БТВ от мобилен телефон... да не би сам да си го е вкарал в затвора А? Нали някой му е помогнал... с действие или бездействие. Ето това е корупция. Дрогата която се вкарва също не става без благословията на служители на затворите. В такива затворени системи всичко, което се вкарва става със знанието или "нежелание" за знание на някой служител. Капандурата по БТВ добре го каза за катаджиите: те са 1500 нека им видят имуществото и ще се разбере койе корумпиран и кой не. Същото важи за всички служители от МВР и МП. Нима ще отречем, че и при нас няма отрепки? За последния случай, за Муйович, съм много любопитен какво ще покаже проверката. Дали ще има виновен, дали ще има наказан, дали ще има пенсиониран (с почести :evil: ) или няма да бъдат открити нарушения. А може би изобщо да не се оповести резултата от проверката... а може би и изобщо да няма проверка... знам ли :oops:

Досега не съм чул проверка в системата на ГДИН да е завършила с констатация,че има нарушение.Въпреки,че напоследък се случиха много случки,които сами говорят за състоянието на нещата,то винаги излизат едни височайши хора и обясняват по вестниците как всичко било наред.Предишната министърка М.Тачева преди да отстъпи мястото си каза по медиите,че много и е било чудно как всички проверки,които е назначавала да се правят по затворите са завършвали със заключение,че няма нарушения.Не ми се вярва системата на затворите да е безгрешна.
школник

Мнениеот nqmabivshi » 04 Окт 2009, 14:53

dakota_ написа:За това става дума ... които е червив,каквато и сума да получава като заплата,все ще е червив...
Лошото е,че повечето които идват,идват с нагласата да взимат рушвети...

И с теб не съм съгласен, че повечето са с такива нагласи. Има ги, много са, но не вярвам, че са ПОВЕЧЕТО.
Йонко Стефанов - Председател на Синдикално дружество гр. Велико Търново към ССЗБ. sszb_vt@abv.bg
nqmabivshi

Мнениеот dakota_ » 04 Окт 2009, 14:58

Това което идва в момента на работа,само гледа и душка как да влезе в някаква схема за "оптимизиране" на заплатата...
Преди няколко дни накарах един от инспекторите да пошушне на двама новобранеца да "завъртят" една схема...
Веднага са се съгласили,както ми каза той "очичките и светнали и потъркали ръце",защото са си представили как и влизат в джобовете парички...
Никои от тях не е докладвал,че му предлагат да влезе в "комбинация"...
Отказах се да навлизам по навътре но имам едно на ум за двамата...
dakota_

Мнениеот gadin » 04 Окт 2009, 17:47

Колеги мисля че,доста от Вас се изказват неподготвени,пък като гледам колегата dakota_ от всичко май разбира,щом се меси навсякъде и всичко му е ясно.Да не говорим за някой неща за който си нямате и представа,примерно:неможе за една шепа затворници да им е разрешено всичко,като например да си внасят сурово месо за да си готвели и много други неща забранени с закон,да ама разрешени от съответния началник,и в някои случай с резюлирана молба на затворника,в други с устно разпореждане.А като гледат другите затворници и започват да се карат с колегите и стават едни разправии и всичко това за какво:защото на тоз които е разрешено всичко,започва да топи колеги за щяло и нещяло,ама явно тоз началник незнае,че един шпионин от този ред се използва до три пъти най-ефективно,оттам нататък тои започва да работи за себе си и за окалпазанява всеки които му е направил дори забележка,то и без туй и да пише става по-лошо за колегата,така че,недейте за говорите неподготвени,да не казвам кой са най-корумпираните и кой прокарват корупциата в системата,те са все техните хора.Имаше едно изказване на един зам,началник,които намери примерно GSM,отива на съд,м..........му ще разгоня,пък да не говорим за нещо друго или да вземе,че да си използва палката,направо го давам на прокурор,е г-н dakota_,като си началник и ако и ти действаш така мислиш ли,че най-малкото някой ще те уважава,а да гъзомиялките около теб,мършата която все:г-н началник това,г-н началник онова каза еди кои си колега за вас и започва една гонка на слижителя,та чак ф........ му се разкатава и ако остиска остава на работа,ама по нисък от тревата и по-тих от водата,защото......................не ми се коментира
Извинявам се за правописните грешки,правя ги нарочно
gadin

Мнениеот dakota_ » 04 Окт 2009, 17:51

viewtopic.php?f=23&t=1314&start=54

На две места си пуснал една и съща глупост!
dakota_

Мнениеот gadin » 04 Окт 2009, 18:00

да съм сигурен че ще я видиш! :lol:
gadin

Мнениеот nqmabivshi » 04 Окт 2009, 18:04

gadin написа:Колеги мисля че,доста от Вас се изказват неподготвени,пък като гледам колегата dakota_ от всичко май разбира,щом се меси навсякъде и всичко му е ясно.Да не говорим за някой неща за който си нямате и представа,примерно:неможе за една шепа затворници да им е разрешено всичко,като например да си внасят сурово месо за да си готвели и много други неща забранени с закон,да ама разрешени от съответния началник,и в някои случай с резюлирана молба на затворника,в други с устно разпореждане.А като гледат другите затворници и започват да се карат с колегите и стават едни разправии и всичко това за какво:защото на тоз които е разрешено всичко,започва да топи колеги за щяло и нещяло,ама явно тоз началник незнае,че един шпионин от този ред се използва до три пъти най-ефективно,оттам нататък тои започва да работи за себе си и за окалпазанява всеки които му е направил дори забележка,то и без туй и да пише става по-лошо за колегата,така че,недейте за говорите неподготвени,да не казвам кой са най-корумпираните и кой прокарват корупциата в системата,те са все техните хора.Имаше едно изказване на един зам,началник,които намери примерно GSM,отива на съд,м..........му ще разгоня,пък да не говорим за нещо друго или да вземе,че да си използва палката,направо го давам на прокурор,е г-н dakota_,като си началник и ако и ти действаш така мислиш ли,че най-малкото някой ще те уважава,а да гъзомиялките около теб,мършата която все:г-н началник това,г-н началник онова каза еди кои си колега за вас и започва една гонка на слижителя,та чак ф........ му се разкатава и ако остиска остава на работа,ама по нисък от тревата и по-тих от водата,защото......................не ми се коментира

Ами за това съава въпрос. Това, че някой си началник е разрешил нещо си на Л.С. е нарушение на нормативната база. Има такива и сред обикновените служители. изобщо системата се нуждае от основна ревизия. Дори ревизия и сред тези дето са правили ревизиите до момента. Щом никога никъде не са открити нарушения, а проблемите съществуват, значи и тези дето правят ревизиите имат нужда от ревизия. Няма да ми е жал ако заловят корумпиран служител, без значение дали е надзирател или началник. Просто системата се нуждае от тотална ревизия. А от такива като дакота имаме нужда. Аз също на моменти не мога да търпя изказванията му, но пък е коректив на мненията.
nqmabivshi

Мнениеот gadin » 04 Окт 2009, 18:16

Абсолутно съм прав с теб колега,а що се отанся за dakota немога да скрия уважението си към него,просто исках да откликне,защото направо ме кефи коректив от мнения браво само така.Колега правилно си ме разбрал и се радвам,че има кои да разбере написаното от мен и ако има колеги нека споделят нека да сме заедно,ще постигнем много.
gadin

Мнениеот dsuzunov » 04 Окт 2009, 18:43

Колеги мисля че,доста от Вас се изказват неподготвени,пък като гледам колегата dakota_ от всичко май разбира,щом се меси навсякъде и всичко му е ясно

Нека не забравяме, че почти всички охранителни служби в Министерство на правосъдието, преди години бяха в МВР. и доста от работещите там са бивши служители на Вътрешното министерство.
Не вярвам, за 20 години да са се променили неписаните порядки в затворите, Следствените арести итн.
Аз, например, преди 20 години работех в Конвоя и в Следствения арест. (бяха едно поделение)
Имам представа за работата там.
А и нерядко посещавам Затвора Пловдив.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот dakota_ » 04 Окт 2009, 19:00

Преди години имахме работеща съдебна система...сега имаме парализирана съдебна система,когато влизам в съда ми се повдига от разни невзрачни същества с тоги,които мъкнат разни папки с дела,усмихват с изкуствено един на друг и създават впечатление,че са се пребили от работа...
В същото време успяха да изградят "държава в държавата' и сега напълно са узаконили паразитното си съществуване...
Затворите се напълниха с измекяри,преди години имаше едно същество Пламен Пачев - Началник Главна дирекция “Главно управление на местата за лишаване от свобода”,назначи го за такъв съгражданина му Теодоси Стефанов Симеонов...
Покрай Пачев затворите се напълниха с паплач от некадърни началници и надзиратели назначени с паролата "наш човек"...Пачев отдавна го няма но много от неговото време са още там....
dakota_

Мнениеот школник » 04 Окт 2009, 20:02

Проблемът е когато някой служител се натъкне на корупция в затворите,независимо от кой е осъществена, то той не знае как да реагира.Ако каже на началника си ,може да има ефект,но най-вероятно е да си навлече само неприятности.Или пък ако засече началника си в нещо нередно на кой трябва да докладва?Ще дойде височайша проверка,ще установи,че информацията е невярна и после зор голям за служителят.Ако пък иде да подава сигнали до компетентните органи ще наруши един куп инструкции.Ако иде в районното управление ,то там ще го изгледат като извънземен и най-вероятно ще му кажат,че ГДИН си има органи за контрол и ще го посъветват да се обърне към тях.Към всеки затвор има и оперативни работници,които в повечето случаи са в час с обстановката и биха могли да спомогнат много,но не се знае докъде ще им стигнат силите и куража да се заемат с тая закостеняла система.
школник

Мнениеот dakota_ » 04 Окт 2009, 20:28

школник написа:Ако пък иде да подава сигнали до компетентните органи ще наруши един куп инструкции.Ако иде в районното управление ,то там ще го изгледат като извънземен и най-вероятно ще му кажат,че ГДИН си има органи за контрол и ще го посъветват да се обърне към тях.

Хайде нека да не гадаем а нека този, които има информация да отиде първо до районното да подаде сигнал,пък после да коментираме...
Иначе излиза,че сме пророци...
dakota_

Мнениеот osata » 04 Окт 2009, 20:52

Дакота - такъв теч на информация има, че ако някой колега ( от съдебна дори ) отиде в РУ да подаде сигнал за корупция ще е най-големият глупак.
Стоя зад думите си - има други начини за подаване на наистина сериозни сигнали. Всеки може да се досети какви, все пак сме държавни служители в едно министерство като МВР, а не в образователното.

А иначе относно онзи пример с инспектора и двамата новобранци мисля, че нямаш такива правомощия ако ще и началник на РУ да си. За такива разработки си има Вътрешна сигурност. От друга страна пък е хубава да имаш представа какви служители имаш. За съжаление такива "игрички" трябва да има на национално ниво и всичките "тарикати" в МВР един по един да бъдат шутирани. Защото е пълно с кадърни хора.....
http://www.vbox7.com/play:c953d39e - аз сам си избрах тази съдба вечната черна овца

http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
Аватар
osata

Мнениеот dakota_ » 04 Окт 2009, 21:12

Osa,
Нали не си ме разбрал,някой да отиде в деловодството на РУ и да пусне сигнал,ако е така не си ме разбрал правилно...
В едно РУ се знае при кой може да се отиде(Криминална...) и при кой не бива да се отиде(Икономическа..)... Отработвали сме такива сигнали и трябва да ти кажа,че има резултат...
Относно проверката на която казваш,че нямам право,аз също казвам,че нямам право,но имам основание...
Длъжен съм да знам,кой колко пари струва и какво доверие може да му се има...
dakota_

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикат на служителите в затворите