Да поговорим за КОРУПЦИЯТА сред нас....

Re: Да поговорим за КОРУПЦИЯТА сред нас....

Мнениеот osata » 04 Окт 2009, 21:23

dakota_ написа:Osa,
Нали не си ме разбрал,някой да отиде в деловодството на РУ и да пусне сигнал,ако е така не си ме разбрал правилно...
В едно РУ се знае при кой може да се отиде(Криминална...) и при кой не бива да се отиде(Икономическа..)... Отработвали сме такива сигнали и трябва да ти кажа,че има резултат...
Относно проверката на която казваш,че нямам право,аз също казвам,че нямам право,но имам основание...
Длъжен съм да знам,кой колко пари струва и какво доверие може да му се има...

много зависи от случая - не забравяй, че всичко се докладва нагоре...а ако е сериозно стига и до ниво директор. Да ти разкажа ли за един човек, който ходеше с директора на лов - та как според ще го разработи един оперативен. Понякога за съжаление трябва да се действа кур..ката... ама пък тогава "как боли...". Нека не забравяме, че където играят много пари играят големи хора.
Всеки случай е толкова специфичен, че трябва добре да се премисли.
http://www.vbox7.com/play:c953d39e - аз сам си избрах тази съдба вечната черна овца

http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
Аватар
osata

Мнениеот школник » 04 Окт 2009, 22:51

Осата е прав до болка.Ако пък случайно се задейства системата то ще е заради някоя дребна риба да изгори.
школник

Мнениеот gadin » 05 Окт 2009, 12:41

Много се радвам,че има колеги който разбират от проблемите и са в час с нещата! :roll:
Извинявам се за правописните грешки,правя ги нарочно
gadin

Мнениеот dakota_ » 05 Окт 2009, 21:14

osata написа:
dakota_ написа:Osa,
Нали не си ме разбрал,някой да отиде в деловодството на РУ и да пусне сигнал,ако е така не си ме разбрал правилно...
В едно РУ се знае при кой може да се отиде(Криминална...) и при кой не бива да се отиде(Икономическа..)... Отработвали сме такива сигнали и трябва да ти кажа,че има резултат...
Относно проверката на която казваш,че нямам право,аз също казвам,че нямам право,но имам основание...
Длъжен съм да знам,кой колко пари струва и какво доверие може да му се има...

много зависи от случая - не забравяй, че всичко се докладва нагоре...а ако е сериозно стига и до ниво директор. Да ти разкажа ли за един човек, който ходеше с директора на лов - та как според ще го разработи един оперативен. Понякога за съжаление трябва да се действа кур..ката... ама пък тогава "как боли...". Нека не забравяме, че където играят много пари играят големи хора.
Всеки случай е толкова специфичен, че трябва добре да се премисли.

Хайде нека да не мислим,че навсякъде играят големи пари,защото не навсякъде е така и не винаги Директора е ловджия и не винаги се случва точно същият да ходи с него на лов...
Иначе работата си ОР може да свърши дори и ако въпросният разследван спи с Директора...
dakota_

Мнениеот osata » 05 Окт 2009, 21:37

Дакота - знам, че възхваляваш оперативните, наистина не знам в кой град и какво РУ си, но повярвай ми, в големият морски град където съм аз, нещата са така заплетени, има толкова много фактори..... не искам да ти давам примери.... не е това мястото а и все пак това са прекалено дори подсъдни неща.

Едно въпросче имам - имаш ли катаджии в твоето РУ? За далаверите "пътна помощ" и "каско" знаеш ли?
http://www.vbox7.com/play:c953d39e - аз сам си избрах тази съдба вечната черна овца

http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
Аватар
osata

Мнениеот zamsszb1 » 22 Окт 2009, 16:44

http://www.znam.li/Pages/News/Default.a ... id=1052453

Дали и тук е имало корупция? :PS)
zamsszb1

Мнениеот cecimihailov » 22 Окт 2009, 19:54

zamsszb1 написа:http://www.znam.li/Pages/News/Default.aspx?evntid=1052453

Дали и тук е имало корупция? :PS)

Ми то беше ясно като бял ден за какво става дума още като ни снесоха новината.Сега отново ние от категория "Е" трябва да правим икономии.Не говоря за заплати и възнаграждения,а за разни мерки ,които се взеха предвид липсата на средства.
Цветан Михайлов-Председател СД гр.Сливен към ССЗБ
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот cecimihailov » 22 Окт 2009, 23:19

Темата за доставките продължава.Сега разбирате ли какви трохички са ни подхвърлили по коледа миналата година.И каква радост беше за нас простосмъртните само :lol: cr:) .Някой ще каже тази няма да има и толкова.Не тази, може и другата да няма !!:) Могат ли да се намерят думи за това ,което четем тези дни? ..............

"“Министърът на правосъдието Маргарита Попова е била подведена от служители във ведомството”, заяви днес на пресконференция собственикът на фирмата “Панда” Ивайло Пандов. Фирмата има договор с правосъдното министерство за доставка на храни в затворите.

Вчера Попова обяви, че тригодишният договор с “Панда” е неизгоден за министерството, а фирмата доставя храни във всички затвори в страната на завишени цени. Особеното в договора е, че той позволява увеличаване на цените за доставка на продуктите, обяви заместникът на Попова Христо Ангелов. Като пример той посочи, че фирмата доставя бутилка олио на цена от 3.2 лв. според Ангелов собственикът на фирмата-изпълнител е отказал да предоговаря цените за доставка на храни в затворите. От страна на министерството договорът е подписан от предшественика на Попова – Миглена Тачева.

Днес Ивайло Пандов отрече да има случай, в който неговата фирма е доставяла олио на завишени цени. “Работил с държавно-регулирани цени”, категоричен бе той. Пандов посочи, че най-високата цена на олиото е била през месец март, когато то е струвало 2.30 лв., а в момента се доставя на цена от 2.03 лв. Собственикът на фирмата разказа, че през август на неофициална среща е бил помолен да спре доставката на олио, леща, зрял фасул и тестени изделия до ноември, тъй като министерството има договор с друга фирма – ЕСО КОМЕРС. Пандов се срещнал с вече уволнения изпълняващ длъжността началник на отдел “Обществени поръчки” Койчо Коев. Според Пандов другата фирма е доставяла олио на толкова високи цени.

В резултат от договора с нашата фирма, министерството е спестило до сега около 2 млн. лв., заяви Пандов и допълни, че ведомството не е изплатило към фирмата задължения в размер на близо 944 хил. лв. в периода септември до октомври, като от тях 300 хил. лв. са просрочени плащания. Собственикът на “Панда” няколко пъти настоявал за среща с министъра на правосъдието Маргарита Попова, но до този момент такава не е била проведена.

Ивайло Пандов бе категоричен, че фирмата му “ще издържи финансово до другата сряда”, а ако министерството не започне да си плаща задълженията, фирмата ще е принудена да спре доставките на храни към другите си клиенти – сред които детски градини и болници.

Според него има месеци, в които министерството прави “неосноватен скок на разходите”, които понякога достигат до 200 хил. лв. повече отколкото в други месеци. “При еднакъв брой хора, които се хранят среднодневната норма в различните месеци е различна”, обоснова се той. Пандов обаче не можа да посочи на какво се дължи това. Собственикът на фирмата допълни, че не желае да съди министерството, тъй като “искал да е коректен към клиентите си”.

От правосъдното министерство уточниха също, че преди да бъде сключен договорът с фирмата на Пандев доставките на храни са извършвани от различни фирми за различните затвори. След 4 март 2009 г. МП преустановява подаването на заявки към 3-те фирми и подава заявки за доставка на храни единствено на “Панда”. Така МП не изпълнява задълженията си по договорите с „ЕСО КОМЕРС” ООД-Сливен, СК „Къмпани”-ЕООД-Варна и „Варна оборот” ЕООД. В периода май-юни 2009 г.трите дружества са отправили до министерството две молби, 1 нотариална покана и уведомление, с които настояват ведомството да изпълнява задълженията си по договорите и сигнализират, че ще търсят неустойки и обезщетения за претърпените вреди от загуби и пропуснати ползи. Договорите с трите фирми изтичат на 10 ноември 2009 г. и са на обща стойност около 770 000 лв., съобщиха от МП.

Интересното обаче е друго. Преди сключването на договора с „Панда”, с подпис на предишния министър – Миглена Тачева се възлага малка обществена поръчка на адвокатско дружество „Георгиева, Петров, Ненков и Георгиев” на стойност 9 500 лв. без ДДС. Адвокатското дружество трябва да изготви икономически, правен и стоков анализ на предишните договори и предложения за оптимизиране на организацията на доставката на храни за затворите. Именно на базата на този доклад, според който централизирана доставка би спестила на министерството 1 800 000 лв., МП предприема сключването на договор за централизирана доставка.

Ефектът обаче е различен - издръжката за храна на 1 лишен от свобода се е увеличила с над 25%, като например в затвора в Белене стойността на един храноден от 2,02 лв. се е увеличила на 2,54 лв., в Бобов дол – от 1,95 лв. на 2,60 лв., Плевен – от 1,72 лв. на 2,49 лв., казват от правосъдното министерство.

Оттам уточняват също, че фирма „Панда”ЕООД е неизрядна страна по договора, тъй като до момента не е превела пълния размер на гаранцията от 2% върху прогнозната стойност от 27 396 000 лв.

Днес МП изпълни ангажимент към фирма „ПАНДА” за доставени храни, като депозира 220 579 лв.в БНБ. Остатъкът от дължимата сума към ПАНДА в размер на 597 754 лв. МП дължи след изтичане на 35-дневния срок по договора или на 4 ноември 2009 г."
Копирано от http://frognews.bg/news_16342/Tacheva_d ... _sredstva/
Цветан Михайлов-Председател СД гр.Сливен към ССЗБ
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот defence » 23 Окт 2009, 16:29

- Ако знам, че има корупция – ще я ликвидирам. Така че смятам, че няма корупция. :lol: :lol: :lol:

http://www.bulpress.net/article/8317
defence

Мнениеот gatzo » 23 Окт 2009, 20:12

Аз, мисля, че заплатата трябва да бъде такава каквато е предвидена в ЗИНЗС още от месец ЮНИ. Защо не я получавам ,и не е ли това престъпление (корупция), както искате го наречете. МП не е ли пазител на ЗАКОНА. ИСКАТЕ ДА НЯМА КОРУПЦИЯ, ТЯ НАЙ- МНОГО Е ПО ВИСОКИТЕ ЕТАЖИ , ПРИ ХОРАТА КОИТО С ГОДИНИ ЗАЕМАТ ВИСОКИ ПОСТОВЕ И СЕ ЧУВСТВУВАТ НЕДОСЕГАЕМИ. ТРЯБВА ДА ИМА ГОЛЯМА МЕТЛА ЗА ДА ИЗМЕТЕМ КЪЩИЧКАТА
gatzo

Мнениеот krol » 03 Ное 2009, 09:05

Колеги не си кривете душите. Всеки знае, че има корумпирани колеги в затворите. Отиват на работа и снабдяват с всичко затворниците. Готови са и задника си да си дадат, но да поискат някои лев. Докато ги държат на работа, че били на някого човек, така ще е. :lol:
Последна промяна MasterCop на 03 Дек 2009, 19:14, променена общо 1 път
Причина: Синтактични и правописни грешки!
krol

Мнениеот igergov72 » 02 Дек 2009, 23:21

Корумпираните -на съд и в затвора !
Проблемът на света е, че глупавите са непоклатимо сигурни, а интелигентните- пълни със съмнения
igergov72

Мнениеот gadin » 03 Дек 2009, 19:24

Да ама не,не забравяйте,че всички "корумпирани" са на някои човек,пъм знае ли се може да делят после :lol: и аз съм за предложението на колегата при доказване на вина съд и затвор за всички,ама съм сигурен на 120%,че ще изгори някои невинен както е било винаги.А да не забравяме че са факири на постановките,могат да те вкарат в такива филми,без да се усетиш,че не знам дали са останали смели във тая система,едва ли навярно са намачкани още щом си вдигнат главите за правдата.Всичко в тая държава е опорочено,та изпълнителната власт ли? :lol:
Извинявам се за правописните грешки,правя ги нарочно
gadin

Мнениеот Морев » 04 Дек 2009, 11:41

Ако доброто заплащане е 90% от борбата с корупцията, какво да правим с останалите 10% колеги? То ако от 10 надзирателя един внася пак е много, м***а му...!!!Ама така като се замисля,(..а то си е цяло събитие за мен :lol: )този процент си е работа на оперативните работници към МВР! Да си я свършат le:)
Последна промяна MasterCop на 04 Дек 2009, 18:23, променена общо 1 път
Причина: Нецензурни изрази!!
Морев

Мнениеот defence » 17 Дек 2009, 09:48

24 арестувани при среднощна полицейска операция "Наглите"

"Ядрото на групата е от хора с богато криминално минало, с тежки осъдителни присъди за грабежи и убийства.

Това са много арогантни хора и не знам поради каква причина някои от тях са освободени от затвора предсрочно, коментира пък вътрешният министър Цветан Цветанов." ;)! :?: :?: :?:

http://www.bulpress.net/news/article/66202
defence

Мнениеот igergov72 » 17 Дек 2009, 11:32

ами да попитаме Правосъдното Министерство- Те сигурно знаят....... пък после надзирателите виновни.... :twisted:
Проблемът на света е, че глупавите са непоклатимо сигурни, а интелигентните- пълни със съмнения
igergov72

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикат на служителите в затворите