Заповед за работното време

Re: Заповед за работното време

Мнениеот gatzo » 17 Мар 2010, 09:43

Питам по този начин, защото моя началник отказа да изпрати официалното ми питане чрез него до ГД''ИН", и да разберат повече хора, че тоталитаризма в Затвора гр. Бобов дол не си е отишъл. Полагането на извънреден труд без заплащане и без заповед в нашия Затвор е факт обоснован на заповед ЛС-1182 от 2007 , която противоречи на поне три закона.
gatzo

Мнениеот nqmabivshi » 17 Мар 2010, 10:17

gatzo написа:Питам по този начин, защото моя началник отказа да изпрати официалното ми питане чрез него до ГД''ИН", и да разберат повече хора, че тоталитаризма в Затвора гр. Бобов дол не си е отишъл. Полагането на извънреден труд без заплащане и без заповед в нашия Затвор е факт обоснован на заповед ЛС-1182 от 2007 , която противоречи на поне три закона.

Аз писах едно голямо писмо с конкретни питания, числа, цифри и т.н. Ако искаш да ти го пратя на имейл да го видиш. А когато имаш питания към ръководството по синдикална линия няма нужда да искаш разрешение от началника си за да го изпратиш. Тоталитаризма съществува повсеместно във всички поделения на ГД "ИН". На 27.03 ще осъдим стъпката (крачката), която предприемаме по този въпрос.
Йонко Стефанов - Председател на Синдикално дружество гр. Велико Търново към ССЗБ. sszb_vt@abv.bg
Модератор на раздел СИНДИКАТ на надзирателите в затворите
http://sszb.eu/
nqmabivshi

Мнениеот bmw6810 » 17 Мар 2010, 10:22

gatzo написа:На среща със зам. министъра ХР. Ангелов и Гл.Директор П. Василев, Гл.Директор заяви, че ще уеднакви отчитането на работното време,но пак ни остави в мъглата. Тъй като знам, че и той чете ,чати във форума, аз питам.Господин Гл .Директор напишете колко часа ще зачитате за работени от 24 часово дежурство?

Той го е написал- 20 часа!!!
Сектор "Арести" гр. В. Търново
bmw6810

Мнениеот един от народа » 17 Мар 2010, 10:47

Оказва се,че от 24 часа:до 20 ч. са постова служба,90 мин. почивка а останалите 2,5 часа са неясни,но си на работа т.е. излиза че 22,5 часа полагаме труд.Май това е окончателния вариант.
един от народа

Мнениеот bmw6810 » 17 Мар 2010, 11:47

Колега, до 20 часа са постова служба. Те с това излизат. И казват вие давате ли 20 часа постови- НЕ. Ами я си представете че ни считат само 12 часа постови, защото ние реално толкова имаме. Поне ние във В.Т-во. Какво става. Ще трябва да ходиме и втората почивка да караме по 24 часа зада може да си изработиме часовете. Дежурния по арест като няма постови,той какво- не е бил на работа ли? А нощем когато се отварят килите и трябва дежурния да ги отваря, а разводача да стои зад решетката и ако стане нещо да реагира. Това също не се счита за работно време. Що не вземем да не им отваряме?
Сектор "Арести" гр. В. Търново
bmw6810

Мнениеот nqmabivshi » 17 Мар 2010, 12:05

Никой ръководител няма да напише черно на бяло, че 24-часовото дежурство се смята за 20 и се заплащат 20 часа, защото това е престъпление. Затова отговорите са такива - всеки местен началник да ги смята както иска и при един възникнал проблем да го отнесе той, а не органът издал заповедта или указанията. Никой не представя методика за изчислението на работното време, а не се ползва и тази на МВР. Това е Инструкция I-343. Там ясно е указано и сметнато час по час. 24 часа се зачитат за 22.5, но за всеки час е указано какво се прави и как се прави. При нас се кара "както му е угодно на шефа". Затова има разлика в смятането на работното време в различните поделения на ГД "ИН". Сега, според тези указания ПАК ще има разлика - сигурен съм!!!
Йонко Стефанов - Председател на Синдикално дружество гр. Велико Търново към ССЗБ. sszb_vt@abv.bg
nqmabivshi

Мнениеот todoroff » 18 Мар 2010, 14:08

Има ли някой идея как се смята 24 часовото дежурство при военните? Май за 24 часа си се броят пълните 24 без каквито и да е почивки.
Аватар
todoroff

Мнениеот nqmabivshi » 18 Мар 2010, 14:21

todoroff написа:Има ли някой идея как се смята 24 часовото дежурство при военните? Май за 24 часа си се броят пълните 24 без каквито и да е почивки.

Именно! Няма такова животно като 20часа никъде в България. Само при нас се "прилага" и "тества" издръжливостта на служителите. Затова никой никога няма да ти го напише черно на бяло 24=20.
nqmabivshi

Мнениеот todoroff » 19 Мар 2010, 10:32

nqmabivshi написа:
todoroff написа:Има ли някой идея как се смята 24 часовото дежурство при военните? Май за 24 часа си се броят пълните 24 без каквито и да е почивки.

Именно! Няма такова животно като 20часа никъде в България. Само при нас се "прилага" и "тества" издръжливостта на служителите. Затова никой никога няма да ти го напише черно на бяло 24=20.

Остава адвоката да ги призове в съдебната зала и там да напишат веднъж за винаги 24=24 или 12=12 :D
Аватар
todoroff

Мнениеот nqmabivshi » 19 Мар 2010, 10:38

todoroff написа:Остава адвоката да ги призове в съдебната зала и там да напишат веднъж за винаги 24=24 или 12=12 :D

Естествено, че сте стане така. На 23.03.има среща (доколкото си спомням) в министерството, на която предричам, че отново ще бъдем захвърлени в девета глуха. Затова предварително гласът ни ще бъде чут на 20.03 в София, а след това и в съда.
nqmabivshi

Мнениеот todoroff » 19 Мар 2010, 10:49

Имам огромното желание да съм в съдебната зала да им видя физиономийте и да им чия оправданията.Не знам даже дали не може да претандираме за някакво обезщетение?Това си е репресия и е от край време така.Каква отговорност носят ръководителите на дирекцията?
Аватар
todoroff

Мнениеот nqmabivshi » 19 Мар 2010, 12:17

Понеже някъде из пресата се писа, че държавните служители щели да излизат задължително неплатен отпуск, искам да кажа, че ние нямаме нужда от това. Просто нашия неплатен отпуск си го има заложен в работното време - за всяко дежурство 4 часа са ти неплатен отпуск :evil:
nqmabivshi

Мнениеот master » 21 Мар 2010, 22:46

уфф ние в СЦЗ платения не можем да си ползваме пък да не говорим за неплатен , макар че могат да ни извръткат докато сме почивка 72 часа да ни пишат че сме отпуска :roll: ама неплатена което хич няма да ме учуди като си знам хората .
master

Мнениеот tekerino » 24 Мар 2010, 16:23

Да кажа и аз нещо за тези 4 часа на 24 часово дежурство.Работил съм и преди на дежурства в друга държавна структура,като при норма от 176 часа на месец при 22 работен ден, както и ние се водим,там ползвахме по 10-12 часа всеки месец компенсация, в зависимост от месеца.Тук положението е същото само,че на базата на това измислено писмо вместо да взимаме компенсация те искат да доработваме часове.Точно тези 4 часа на дежурство трябва чрез законови средства да си ги вземем и тогава да видим как ще се получи.В тази система още се движим в някакви определения и норми създадени през 30-те години на миналия век.
tekerino

Мнениеот White Wolf » 25 Мар 2010, 23:23

Ще се възползват от нас докато им позволяваме,всички като им тропнат и се крият в черупките си,не 24=20,или 12=10,ами и на по голямо ощитение пак няма да роптаят защото са си робски душички.....дайте ги на съд,там ще се реши,макар и крайна мярка е наложителна, за да се решат тея проблеми веднъж за винаги!
Противоречията в Системата,се пораждат от липсата на взаимоуважение
Аватар
White Wolf

Мнениеот майора » 28 Мар 2010, 18:14

---:) Няма как да стане! ---:) България е най-демократичната страна в света!!!Дори да отсъди съда в наша полза ,г-н П.В. ще си го премести в другия...............Според мен,докато не започнат да им бъркат в джобовете(шут отзад,-20 заплати,а защо не и ЗАТВОР),още на първа инстанция- винаги ще има такива заповеди........ти се бори в съда 1,2,5 години и какво? :roll: За каква точно Европейска държава претендираме че сме? Между другото се питам ей така от скука-колко гл.комисари на една и съща длъжност са останали през последните десетина години...........ей голям професионалист ще излезе....всичко в насоката дето сте избрали е кауза пердута.........Но не губете кураж.идва 2012... :lol:
майора

Мнениеот igergov72 » 31 Мар 2010, 20:40

Йонко, изпрати ми тази Инструкция I-343!
Проблемът на света е, че глупавите са непоклатимо сигурни, а интелигентните- пълни със съмнения
igergov72

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикат на служителите в затворите