СИНДИКАТ НА НАДЗИРАТЕЛИТЕ В ЗАТВОРИТЕ

Re: СИНДИКАТ НА НАДЗИРАТЕЛИТЕ В ЗАТВОРИТЕ

Мнениеот Ider » 12 Фев 2010, 14:13

ГДИН не дава разрешителни,а само сл .бележка ,че си служител.
Нямат основание(ако имат ,какво е?) да откажат подобен документ.
Ider

Мнениеот defence » 12 Фев 2010, 19:23

КОНСТИТУЦИЯ на Република България
Чл2(2) Република България гарантира живота, достойнството и правата на личността и създава условия за свободно развитие на човека и на гражданското общество.
Чл6(2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.
Чл. 12. (1) Сдруженията на гражданите служат за задоволяване и защита на техните интереси.
Чл. 32. (1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
Чл. 45. Гражданите имат право на жалби, предложения и петиции до държавните органи.
(5) Работниците и служителите имат право на здравословни и безопасни условия на труд, на минимално трудово възнаграждение и на заплащане, съответстващо на извършената работа, както и на почивка и отпуск, при условия и по ред, определени със закон.
Чл. 49. (1) Работниците и служителите имат право да се сдружават в синдикални организации и съюзи за защита на своите интереси в областта на труда и социалното осигурявине.
defence

Мнениеот aresti sofia » 13 Фев 2010, 12:15

Е, по принцип на надзирателя не му трябва лично оръжие, защото него не го познват всички престъпници, нали ?
ГЕОРГИ ГЕНЧЕВ-Председател на СД АРЕСТИ гр.СОФИЯ към ССЗБ
genchev74@gmail.com
aresti sofia

Мнениеот tumtum » 13 Фев 2010, 20:46

Колеги от арестите и от затворите, какво да правим? Кажете ? От врачанските арести и в Орехово колегите много са се наплашили. Не искат никакви синдикати, всеки се е сврел в миша дупка и само гледат да нема проблеми !
tumtum

Мнениеот аз съм си аз » 13 Фев 2010, 22:31

Здравейте колеги радвам се че, се борите аз съм с вас но, като виждам кой ще ми защитава правата и кой е в синдиката се чудя дали да не се откажа .Сега веднага ще ме нападнате но, ще ви кажа едно човека който трябва да ме защитава ,всеки ден ме кара на килима тоест моя КО и кажете ми как да повярвам че ,нещо ще се промени ако искате пцувайте ме обиждай те ме не съм провокатор но,човека се има за голяма работа и сега го гледам защитава интересите ми но, е тъп и прост селянин .Нарочно не казвам името му колегите знаят за кой става въпрос ,в практиката си колега не съм топил не мисля и да го правя въпреки че тоя заслужава.
аз съм си аз

Мнениеот innocent » 13 Фев 2010, 22:57

Хора,разберете го!Никога няма да се промени нещо.Колкото и да се напъваме,колкото и да говорим,и съвети разни да правим за незнам какво си!Реалноста е следната:85% никога няма да направят нещо,защото ги е страх да не изгубят службицата си,15 са наши хора.Така, че дерзайте,но няма за какво!!!!!!!!!
innocent

Мнениеот dakota_ » 13 Фев 2010, 23:25

Така трябва,това са култови изказвания и показват "високата" класа на служителите,всеки ден се сблъсквам с такива капацитети и косата му е побеляла,нека повече хора да прочетат и да видят какво значи тегло...Понякога се питам какво лошо съм направил,че ми назначават такива капацитети да си троша главата с тях и да ми се сърдят като казвам,че това са"брусове"...Чудя се дали пък тези брусове не си заслужават теглото което теглят...
dakota_

Мнениеот cecimihailov » 14 Фев 2010, 10:10

аз съм си аз написа:Здравейте колеги радвам се че, се борите аз съм с вас но, като виждам кой ще ми защитава правата и кой е в синдиката се чудя дали да не се откажа .Сега веднага ще ме нападнате но, ще ви кажа едно човека който трябва да ме защитава ,всеки ден ме кара на килима тоест моя КО и кажете ми как да повярвам че ,нещо ще се промени ако искате пцувайте ме обиждай те ме не съм провокатор но,човека се има за голяма работа и сега го гледам защитава интересите ми но, е тъп и прост селянин .Нарочно не казвам името му колегите знаят за кой става въпрос ,в практиката си колега не съм топил не мисля и да го правя въпреки че тоя заслужава.

Колеги,заради подобни коментари съм казвал,че под всеки пост е добре човек да се подписва и да носи отговорност за думите си.аз съм си аз, може и да имаш мотив за да постнеш горенаписаното, но не одобрявам стила, в които го правиш.Ако наистина си решил да прекратиш членството си в сдружението просто го направи.Ако има и други , които са на мнение, че въпросния КО не е способен да защитава вашите интереси и да работи за развитието на ССЗБ, свикайте събрание и изяснете позициите си или изберете нов председател.
Правилник за дейността на местните структури.
чл4(5) Извънредно събрание на Дружеството може да бъде свикано от Председателя му по искане на 1/5 от членовете на Дружеството.
чл6(3) Всеки член на Дружеството може самоинициативно да сигнализира в Контролната комисия на Сдружението за недобросъвестност и тенденциозност при вземане на решения, за действия от страна на членове на Дружеството, които са в противоречие със законите, Устава и правилниците на Сдружението или добрите нрави. Членовете на Контролната комисия са длъжни да запазят в тайна самоличността на сигнализиращия, както и да предприемат съответните действия в рамките на правомощията им.

Налага се да се учим ,ако искаме да вървим напред.И на мен не ми е била детската мечта да се занимавам със синдикална дейност, но при отношението и неразбирането, което срещаме в 21 век ;) ..................
Цветан Михайлов-Председател СД гр.Сливен към ССЗБ
Когато има толкова случайности, търси закономерност.

sszb_sliven@abv.bg
Аватар
cecimihailov

Мнениеот defence » 19 Фев 2010, 09:34

Отбелязваме 137 години от гибелта на Васил Левски http://society.actualno.com/news_285554.html

http://vbox7.com/play:772bdd8d
defence

Мнениеот zamsszb1 » 19 Фев 2010, 10:06

Поклон пред паметта му!

http://vbox7.com/play:5742d7d4
zamsszb1

Мнениеот krol » 22 Фев 2010, 15:31

Стига сте ревали.Вище какще си отработваме 20 часа още по 3 редовни смени по 8 часа на месецл :oops: :oops: :oops:
krol

Мнениеот defence » 22 Фев 2010, 23:11

krol написа:Стига сте ревали.Вище какще си отработваме 20 часа още по 3 редовни смени по 8 часа на месецл :oops: :oops: :oops:

krol, прави се по въпроса нещо.Е, не достатъчно според теб сигурно, ама предложи нещо., Имаш ли идея.Всички очаквахме положително развитие на въпроса с раб.време - уви засега мазалото е пълно :oops: .Никой обаче не мисли да се примирява, предполагам в това число и ти.
defence

Мнениеот innocent » 23 Фев 2010, 11:41

Чудя се, по колко часове се отчитат на деж.гл.надзиратели и дали и те ще идват редовна смяна или за тях закона е закон,а за нас се тълкува както им изнася???????
innocent

Мнениеот defence » 23 Фев 2010, 12:18

innocent написа:Чудя се, по колко часове се отчитат на деж.гл.надзиратели и дали и те ще идват редовна смяна или за тях закона е закон,а за нас се тълкува както им изнася???????

Принципно си прав, но конфронтиране по между ни не бива да има.Те нямат отношение по въпроса.Има гл.надз. и к.о , които ни подкрепят и са част от ССЗБ.И това е пътя всички заедно, защото се печем на един огън.Незнам наистина какво ще им отчитат.Сега като се замисля тяхната почивка дори е регламентирана 4ч.,за разлика от нашата ,която по ППЗИНЗС е 90м.Положението е:"кое е дошло по напред, кокошката или яйцето? :lol: ","да ама не" и тем подобни.
defence

Мнениеот zamsszb1 » 23 Фев 2010, 20:25

ССЗБ не приема каквито и да било действия целящи уронване престижа на сдружението. Против е всякакви квалификации и злонамерени коментари относно представители на местни дружества на ССЗБ. Тези действия, целят манипулиране на членовете на синдикалната организация. Такива сигнали получаваме от някои дружества . Считаме за неразбиране на същността на синдикалната дейност и откровен опит да се промени значението и. Незачитането на дейността на ССЗБ от някои личности е равносилно на неуважение на близо 700 служители, които членуват! Моля всеки да приеме тези факти и се съобрази с масата и нейното мнение. Противното поражда конфликти :!:
zamsszb1

Мнениеот innocent » 23 Фев 2010, 22:12

zamsszb1 написа:ССЗБ не приема каквито и да било действия целящи уронване престижа на сдружението. Против е всякакви квалификации и злонамерени коментари относно представители на местни дружества на ССЗБ. Тези действия, целят манипулиране на членовете на синдикалната организация. Такива сигнали получаваме от някои дружества . Считаме за неразбиране на същността на синдикалната дейност и откровен опит да се промени значението и. Незачитането на дейността на ССЗБ от някои личности е равносилно на неуважение на близо 700 служители, които членуват! Моля всеки да приеме тези факти и се съобрази с масата и нейното мнение. Противното поражда конфликти :!:

Това във връзка с какво е???
innocent

Мнениеот zamsszb1 » 23 Фев 2010, 23:44

Кое не е ясно?

СД на ССЗБ от което е сигнала?

На кой е нужно?

http://vbox7.com/play:73c96de3

:twisted:
zamsszb1

ПредишнаСледваща

Назад към Синдикат на служителите в затворите