Противокуршумни жилетки

Противокуршумни жилетки

Мнениеот minavasht » 13 Апр 2012, 06:03

yanko1421 написа:Цялата държава затъва надълбоко с тия глупави промени. Никой не мисли за нас. На въоръжен грабеж, извършен от грабители с автомати ни изпращат без бронежилетки, защото Дирекцията ги прибра преди месец, щели да раздават нови :lol: ама още няма, и само с Макаров. Сами си правете извода. Вече сериозно се замислям да хвърлям шапката и да си бия чука извън БГ

Не знам какви жилетки ползвате там, но моята е само за пистолетни куршуми. Бая дебела трябва да е, за да спре куршум от пушка.
И както онзи каза - "Ами ако ме беше застреляла в главата?"
Последна промяна MasterCop на 16 Апр 2012, 07:12, променена общо 1 път
Причина: Мненията са отделени в нова тема!
Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

Re: ЖИВАТА МИШЕНА БЪЛГАРСКИЯТ ПОЛИЦАЙ

Мнениеот СИГМА12 » 13 Апр 2012, 16:08

На моята пише -против хладно и огнестрелно оръжие,против пушечни,само с плоча.
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот minavasht » 13 Апр 2012, 23:34

:mrgreen:
Миналата година се върна един колега от Ирак, бяхме някъде на повикване и на пътя намерихме една стоманена плоча - 15х15, към 1 см дебела, не знам откъде беше паднала, много сериозна изглеждаше. Оня се загледа, загледа, по едно време я вдигна, разкопча си ризата и я набута в предния джоб на жилетката - там по принцим носим екстра мека плоча, нея прехвърли отзад. Не знам колко тежеше чудото, не знам как я мъкне всеки ден, ама вика че се чувствал по-добре.
Малко е странен, не знам защо не си купи специално правена за това плоча, не са милиони, но както и да е. ако стане престрелка, ще се крия зад него, жив балистичен щит е. Оттогава сигурно е насъбрал още железа по него. :mrgreen:
minavasht

Мнениеот lorda » 14 Апр 2012, 08:17

Вие пак,че имате жилетки,нашите ги обраха преди 6 месеца поради това,че име е изтекъл срока и още не са ни дали нови.
Аватар
lorda

Мнениеот bega4kata » 14 Апр 2012, 08:29

Бравос, дет се вика по- добре без бронежилетки, отколкото с такива с изтекъл срок на годност. На гол тумбак- чифтя пищови...
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Мнениеот minavasht » 14 Апр 2012, 21:28

lorda написа:Вие пак,че имате жилетки,нашите ги обраха преди 6 месеца поради това,че име е изтекъл срока и още не са ни дали нови.

Ами правилно са решили от ръководството, как да ви пуснат на улицата с жилетки, които може да не спрат куршума, нали ще кажат всички че са ви застрашили живота? :mrgreen:
Не знам дали може да съберете пари и да купите няколко, които да се ротират между състава?
minavasht

Мнениеот СИГМА12 » 14 Апр 2012, 21:46

Не става,едно,че службата трябва да осигури,не ние да си купуваме(при мен са осигурени жилетки и не са били проблем),второ,че лятото се потиш в тая жилетка,после да я слага друг си е кофти...:)
Аватар
СИГМА12

Мнениеот orka » 15 Апр 2012, 10:13

СИГМА12 написа:На моята пише -против хладно и огнестрелно оръжие,против пушечни,само с плоча.

При мен има две за 42 човека и те с изтекъл ресурс. За плочи да не говорим.
orka

Мнениеот minavasht » 15 Апр 2012, 14:08

Одеве се сетих че бях чул за няколко департамента тук, които са подарили старите си жилетки на полиции в Хаити и Мали, трябва да разпитам дали някой не биха подарили и на БГ полицията. С изтекла гаранция са , но е по-добре от нищо.
minavasht

Мнениеот СИГМА12 » 15 Апр 2012, 14:36

До колкото намирам информация експлоатационния период на кевлара е 5 години,след това трябва нови или да се рециклират .Нашите са рециклирани и срока им е до 2014г.Мисля,че няма много смисъл да се носи жилетка ,която не е в срок....
Аватар
СИГМА12

Мнениеот minavasht » 15 Апр 2012, 21:06

5 години им е гаранцията от производителя, ако не сработи ти пращат нова. :D

Някъде казват че в топли килимати стават неизползваеми след 2 години от потта и влагата. Нашите ги сменят на 5 години и старите остават за нас. Други са стреляли по стари жилетки и продължават да спират куршуми - явно е индивидуално.
Ако няма друга, бих носил и стара, по-добре е от нищо. Макаров ще спре, за ТТ не съм сигурен дали моята и като нова ще свърши работа.
minavasht

Мнениеот MasterCop » 16 Апр 2012, 07:16

minavasht написа::mrgreen:
Миналата година се върна един колега от Ирак, бяхме някъде на повикване и на пътя намерихме една стоманена плоча - 15х15, към 1 см дебела, не знам откъде беше паднала, много сериозна изглеждаше. Оня се загледа, загледа, по едно време я вдигна, разкопча си ризата и я набута в предния джоб на жилетката - там по принцим носим екстра мека плоча, нея прехвърли отзад. Не знам колко тежеше чудото, не знам как я мъкне всеки ден, ама вика че се чувствал по-добре.
Малко е странен, не знам защо не си купи специално правена за това плоча, не са милиони, но както и да е. ако стане престрелка, ще се крия зад него, жив балистичен щит е. Оттогава сигурно е насъбрал още железа по него. :mrgreen:

Зад него може, но не от страни - ще отнесеш някой куршум от рикушет, който на всичкото отгоре и ще е дебалансиран :mrgreen:
Не съм сигурен дали рециклираните жилетки в БГ са рециклирани в действителност или само са им сменили плата от вън да изглеждат по-добре ;)
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Re: Противокуршумни жилетки

Мнениеот bega4kata » 16 Апр 2012, 12:18

yanko1421 написа:Цялата държава затъва надълбоко с тия глупави промени. Никой не мисли за нас. На въоръжен грабеж, извършен от грабители с автомати ни изпращат без бронежилетки, защото Дирекцията ги прибра преди месец, щели да раздават нови :lol:

А някои хора като дойдоха на власт, се изхвърляха с лафове, че думата " ще " трябва да я забравим в речника си...
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Мнениеот СИГМА12 » 16 Апр 2012, 13:58

MasterCop написа:
minavasht написа::mrgreen:

Зад него може, но не от страни - ще отнесеш някой куршум от рикушет, който на всичкото отгоре и ще е дебалансиран :mrgreen:
Не съм сигурен дали рециклираните жилетки в БГ са рециклирани в действителност или само са им сменили плата от вън да изглеждат по-добре ;)

Ако не са стояли някъде без да се ползват,може и да не са рециклирани в действителност,но ако са ползвани-няма как само се смени обвивката.....от 2009 нося моята и панелите са доста амортизирани вече.......
Аватар
СИГМА12

Re: Противокуршумни жилетки

Мнениеот minavasht » 16 Апр 2012, 23:31

Тук има едно много ценно ревю на екипировката и тактиката на някой въоръжени сили, има снимка на изобретателен боец със спасителна жилетка, май е по темата.

http://www.mensdomain.co.nz/articles/General/general2.html

:mrgreen:
minavasht

Re: Питане относно новите униформи ?

Мнениеот zafira » 25 Юни 2013, 18:25

А пък ние сме с бойните ризи и с жилетки отгоре от октомври месец по заповед на главния секретар.Как мислите,дали е приятно? Идваш в 7;30ч. на работа,навличаш бронежилетката и шипката и сдаваш в 19:30ч.За информация,бачкам в летищна сигурност
Последна промяна belyata на 26 Юни 2013, 08:31, променена общо 1 път
Причина: Мненията са отделени от друга тема, поради офтопик!
zafira

Re: Питане относно новите униформи ?

Мнениеот dakota_ » 25 Юни 2013, 18:32

zafira написа:А пък ние сме с бойните ризи и с жилетки отгоре от октомври месец по заповед на главния секретар.Как мислите,дали е приятно? Идваш в 7;30ч. на работа,навличаш бронежилетката и шипката и сдаваш в 19:30ч.За информация,бачкам в летищна сигурност

Никак не е приятно,но такава е службата...Добре,че поне заплатите ви са по-големи и взимате Великденска и Коледна заплата да компенсирате тази несгода ;)
dakota_

Следваща

Назад към Оръжие и помощни средства