Противокуршумни жилетки

Re: Питане относно новите униформи ?

Мнениеот лошия » 25 Юни 2013, 18:43

zafira написа:А пък ние сме с бойните ризи и с жилетки отгоре от октомври месец по заповед на главния секретар.Как мислите,дали е приятно? Идваш в 7;30ч. на работа,навличаш бронежилетката и шипката и сдаваш в 19:30ч.За информация,бачкам в летищна сигурност

Лошото е че така и не Ви осигуриха перонални бронежилетки,а на смяна са 4-5 и се сещаш колегата на дневна като се вмирише 12 часа, тоя на нощна жална му майка!!!!! То простотията в нашето министерство край няма!!!!! А решението винаги е " купете си сами със собствени пари" !!!!!
лошия

Re: Питане относно новите униформи ?

Мнениеот stenli » 26 Юни 2013, 07:19

лошия написа:А решението винаги е " купете си сами със собствени пари" !!!!!
Това с бронежилетките не виждам как ще стане . Първо са много скъпи за нас после ако не дай си боже те прострелят и бронежилетката не удържи всички ще си измият ръцете че това не е утвърден тип предпазно средство в МВР и няма да получиш и мижавото обезщетение . Кевлара старее и се прекатегоризира през годините така че какво носим не е много ясно .
stenli

Re: Противокуршумни жилетки

Мнениеот MasterCop » 15 Апр 2014, 13:06

ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот FFL » 18 Апр 2014, 19:10

А за какво са ви тези бронежилетки?
Какво толкова се случва в малката страна България че се налага да се носят бронежилетки от всеки полицай на улицата?
В България не вярвам престъпниците да носят някакво тежко въоръжение или автоматични оръжия kl)
Аватар
FFL

Мнениеот Lord » 20 Апр 2014, 17:43

FFL написа:А за какво са ви тези бронежилетки?
Какво толкова се случва в малката страна България че се налага да се носят бронежилетки от всеки полицай на улицата?
В България не вярвам престъпниците да носят някакво тежко въоръжение или автоматични оръжия kl)

Ти в кой век и в коя държава живееш?! Престъпниците в България имат абсолютно всичко до което имат достъп същите по цял свят и не само имат достъп, но и го носят и ползват ежедневно. Светът отдавна е едно голямо село и ние сме част от него.
Аватар
Lord

Мнениеот СИГМА12 » 20 Апр 2014, 20:29

Ако си полицай,бързо да си сверяваш часовника,ако не си,не пускай мнения тук.
Въпроса е меко казано глупав:)
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот FFL » 21 Апр 2014, 02:43

Lord написа:

Ти в кой век и в коя държава живееш?! Престъпниците в България имат абсолютно всичко до което имат достъп същите по цял свят и не само имат достъп, но и го носят и ползват ежедневно. Светът отдавна е едно голямо село и ние сме част от него.

В 21 век живея,както и вие.
Не живея в България от 95 година,ако има значение това.
11 години служа в Чуждестранният Легион и мисля че имам все някакви наблюдения от престъпност,оръжия,нападения и подобни неща.От 11-те години в FFL в европа съм бил общо 8 години всичко на всичко.
Каква толкова престъпност има в малката държава България че се налага всеки да носи бронежилетки от полицайте?
Не се заяждам просто ми стана интересно,понеже аз никога не съм носил бронежилетка както и повечето от колегите ми,просто няма смисъл да я носим макар че се полага.
Аватар
FFL

Мнениеот minavasht » 21 Апр 2014, 06:01

Сладък той мамин!
Значи, ако е някакво мижаво пищовче, да речем .22 или 7.65, то не се смята за опасно и няма нужда да се предпазваме от него, само една лепенка се слага ако те ударят с такова?
И жилетки се носят само ако някой ще те стреля с пистолет от .40 нагоре, или пушка?

Или го даваме на мама да го цунка и да мине бързо буто?

Едно време децата имаха военно в училище, ходеха по стрелбищата да стрелят към ОСО - това не го ли учите в училище сега? Или още не си стигнал до гимназията?

Ето какво прави .32 (7.65)

http://youtu.be/-Y1FSALX5SU
Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

Мнениеот FFL » 21 Апр 2014, 07:49

minavasht написа:

Едно време децата имаха военно в училище, ходеха по стрелбищата да стрелят към ОСО - това не го ли учите в училище сега? Или още не си стигнал до гимназията?

И аз съм от това време,не съм на 20 години kl)
Нито съм от тези които не могат да си завържат обувките или от тези с провисналите дъна на панталоните.
Гимназията много отдавна съм я минал,както и казармата съм отслужил,а и сега в момента служа.
От много години не съм в България и ми беше инетерсно какво толкова се случва за да трябва на всеки полицай бронежилетка,война не съм чул да има в България по улиците.
Аватар
FFL

Мнениеот ТРЕЗОР » 21 Апр 2014, 14:43

FFL написа:
minavasht написа:

И аз съм от това време,не съм на 20 години kl)
Нито съм от тези които не могат да си завържат обувките или от тези с провисналите дъна на панталоните.
Гимназията много отдавна съм я минал,както и казармата съм отслужил,а и сега в момента служа.
От много години не съм в България и ми беше инетерсно какво толкова се случва за да трябва на всеки полицай бронежилетка,война не съм чул да има в България по улиците.

Личи си , че от много години не си бил в България.Тук от е рая на земята .... живеем в демокрация , което ще рече по нашиму - всеки си прави,каквото си иска и което му е изгодно.... и най-важното - полицайте почти са ограничени да използват огнестрелно оръжие , само при условията на абсолютна необходимост ;) ......тъй че наистина и бронежилетки не ни трябват :mrgreen:
ТРЕЗОР

Мнениеот minavasht » 22 Апр 2014, 06:46

FFL написа:Не се заяждам просто ми стана интересно,понеже аз никога не съм носил бронежилетка както и повечето от колегите ми,просто няма смисъл да я носим макар че се полага.

Така, така.
И змиите ядете сурови, най-много по някоя щипка сол да им поръсите.
И скачате от самолетите без парашути, щото са глезотии.

Че не носите жилетки го вярвам, тази мода беше преди години, на всяко дете от класа баба му му беше изплела жилетка и си ги носехме постоянно, сега вече децата искат купешки дрехи, затова.

Ей така, за майтап, си направих труда да погледна снимки на легиона от Афганистан, единствено готвачите май не носят.

Та така.
Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

Мнениеот FFL » 27 Апр 2014, 05:26

minavasht написа:
FFL написа:Не се заяждам просто ми стана интересно,понеже аз никога не съм носил бронежилетка както и повечето от колегите ми,просто няма смисъл да я носим макар че се полага.

Така, така.
И змиите ядете сурови, най-много по някоя щипка сол да им поръсите.
И скачате от самолетите без парашути, щото са глезотии.

Че не носите жилетки го вярвам, тази мода беше преди години, на всяко дете от класа баба му му беше изплела жилетка и си ги носехме постоянно, сега вече децата искат купешки дрехи, затова.

Ей така, за майтап, си направих труда да погледна снимки на легиона от Афганистан, единствено готвачите май не носят.

Та така.

Често това което се вижда на снимките за пред камерите на медиите,и това в реалноста се разминава много.Но както и да е.

Това че има недостиг на бронежилетки е малко странно за държава членка на ЕС.Обаче от друга страна,след като на гражданите не се полага да носят оръжие както в САЩ примерно и в други страни също,по дефолт се взема в предвид че няма кой да нападне гражданите и не им е нужно оръжие :lol:
В този ред на мисли,и на полицията не и трябват бронежилетки,защото никой не е тръгнал да напада полицайте нали kl)
Аватар
FFL

Мнениеот InfoInfo » 28 Апр 2014, 20:18

Кажи го на роднините на простреляните полицаи!
InfoInfo

Мнениеот pedro » 28 Апр 2014, 20:20

FFL,
Проблема с бронежилетките е не,че искаме да има за всеки полицай, а да има за всеки който има нужда от нея. Другото важно е да е надеждна, а не рециклирана или с изтекъл експлоатационен срок. Не знам кое е по голяма глупост- да имаш такава и да не я ползваш (както правите Вие бойците от чуждестранния легион) или да нямаш и да ти трябва (както е при нас). В малката европейска държава както я наричаш си има точно толкова престъпници както и навсякъде по света където си служил Африка ,Азия и Европа. Като гледам ползваш интернет, прочети малко новини от България и няма да задаваш толкова наивни от наша гледна точка въпроси.
pedro

Предишна

Назад към Оръжие и помощни средства