Условия за придобиване на огнестрелно оръжие

Условия за придобиване на огнестрелно оръжие

Мнениеот lasombra » 11 Мар 2013, 21:59

Осъждан съм два пъти и скоро възнамерявам да подам молба за реабилитация. Въпрос: Ако ме реабилитират със съдебно решение, имам ли право на придобиване на разрешително за огнестрелно оръжие?
Ако държиш всичко под контрол, значи не караш достатъчно бързо
lasombra

Re: Условия за придобиване на огнестрелно оръжие

Мнениеот dakota_ » 12 Мар 2013, 19:50

lasombra написа:Осъждан съм два пъти и скоро възнамерявам да подам молба за реабилитация. Въпрос: Ако ме реабилитират със съдебно решение, имам ли право на придобиване на разрешително за огнестрелно оръжие?

Това,че ще те реабилитират (може и да са те реабилитирали по право,зависи кога си осъждан) не означава,че си решил всички въпроси с получаване на разрешително за носене на ОО.
Може да се окаже,че имаш прояви заради които не може да ти бъде издадено разрешително за носене на ОО.
При всички положения за да разбереш дали ще получиш разрешение или ще ти бъде отказано,трябва да пуснеш заявление по определения ред и начин и да изчакаш отговора на Н-ка на РУП.
dakota_

Мнениеот lasombra » 13 Мар 2013, 08:07

Дакота, благодаря за отговора. Знам че реабилитацията не решава всичко. Въпросът ми беше дали ще бъде пречка -- доколкото знам, дори да си реабилитиран нямаш право примерно да работиш в полицията.
lasombra

Мнениеот dakota_ » 13 Мар 2013, 15:31

lasombra написа:Дакота, благодаря за отговора. Знам че реабилитацията не решава всичко. Въпросът ми беше дали ще бъде пречка -- доколкото знам, дори да си реабилитиран нямаш право примерно да работиш в полицията.

За работа в МВР условията които са поставени пред кандидатите е да не са осъждани за умишлено престъпление от общ характер,независимо от реабилитацията и някои други подробности в тази връзка....Свидетелството за съдимост което се издава за работа в МВР е друго...
При теб положението е различно,изтърпял си наложените наказания,има грешка има и прошка ;) Подай си документите,ще бъдат разгледани и ще получиш отговор за Заявлението си.
dakota_

Мнениеот bega4kata » 13 Мар 2013, 20:33

lasombra написа:Осъждан съм два пъти и скоро възнамерявам да подам молба за реабилитация. Въпрос: Ако ме реабилитират със съдебно решение, имам ли право на придобиване на разрешително за огнестрелно оръжие?

Не казваш за какво си осъждан, по закон нямаш право да придобиеш оръжие ако си осъждан, или срещу теб е започнало наказателно производство за умишлено престъпление от общ характер. т.е. за престъпление, което е непредпазливо не би трябвало да е пречка разрешителното, дори и да пише осъждан, друг е въпросът, че това винаги си остава един минус, особено ако кандидатстваш за късо...
Май най- много осъдени има за алкохолец над 1.2, ако ти е такава присъдата броиш 3 години след като ти е изтекла пробацията и си ти :lol:
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Мнениеот lasombra » 15 Мар 2013, 13:33

За алкохол съм, да.
lasombra

Мнениеот dakota_ » 16 Мар 2013, 18:03

lasombra написа:За алкохол съм, да.

Ако си бил женен се води смекчаващо вината обстоятелство (съда винаги влага разбиране) и първоначално те освобождават от наказателна отговорност ;)
Пускай Заявлението и гласи парите за закупуване на оръжие :D
dakota_

Мнениеот bega4kata » 17 Мар 2013, 13:21

Може ей така за спорта да си извадиш едно свидетелство за съдимост, да видиш какво ще ти покаже, че да не стане грешка и да пише "осъждан". Освен това една диплома поне за основно образование и документ за изкаран курс за боравене безопасно боравене с късо оръжие също не е лошо да имаш под ръка. А също и да помниш, че дори и да си изкараш разрешително и да си вземеш пистолет, може да ги изгубиш много бърже, ако пак се качиш да караш пил, даже тогава не се чака и присъда да има ;) .
Празна раница не пази граница, уважаема г-жо Министър!
Аватар
bega4kata

Разрешително за КНО

Мнениеот KMFDM » 08 Апр 2013, 21:41

Здравейте!

Ще съм благодарен, ако някой ми разясни, каква е процедурата по издаване на разрешително за КНО. Чувам различни отзиви за трудността в различните градове и бих искал да разбера повече. От София съм и става дума за самоотбрана.

Има ли значение, че се занимавам с динамична стрелба и карам целогодишен курс за самоотбрана с КНО? Ако е необходима повече информация за по-точен съвет, аз съм на среща.

Благодаря предварително!
Последна промяна MasterCop на 09 Апр 2013, 07:59, променена общо 1 път
Причина: Повтаряща се тема! Сливане.
KMFDM

Re: Разрешително за КНО

Мнениеот dakota_ » 09 Апр 2013, 17:02

KMFDM написа:Здравейте!

Ще съм благодарен, ако някой ми разясни, каква е процедурата по издаване на разрешително за КНО. Чувам различни отзиви за трудността в различните градове и бих искал да разбера повече. От София съм и става дума за самоотбрана.

Има ли значение, че се занимавам с динамична стрелба и карам целогодишен курс за самоотбрана с КНО? Ако е необходима повече информация за по-точен съвет, аз съм на среща.

Благодаря предварително!

Във форума вече са изброявани необходимите документи за издаване на разрешително за носене на КНО.Ако тази информация не е достатъчна,най-добре е да посетиш РУП по местоживеене.
Потърси служител от служба "КОС" и от него ще получиш пълна и точна информация относно реда и начина за издаване на разрешително за носене на КНО,така ще имаш и възможност да питаш за всичко което те интересува.
dakota_

Мнениеот ivo1234 » 01 Апр 2014, 14:49

Миналата седмица отидохме при служителя от служба КОС,тъй като мой познат искаше да подаде заявление за придобиване на ОО.Отговора,който получи: "Директно ти казвам,че от мен ще получиш отказ,от началника също,а след получен отказ,дори и да обжалва по съдебен ред,в нашия съд няма дело,което да е спечелено и да е издадено разрешително." , "За какво ще го ползва това оръжие,ще работи ли с него,ще се защитава ли...в настоящата обстановка може да забрави за разрешително." Човека беше безкрайно разочарован от отговора им и най-вече заради това,че "Издадоха ми присъдата преди да е започнало делото."
ivo1234

Мнениеот minavasht » 01 Апр 2014, 23:41

Ами търсете си правата, има съд за тази работа.
Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

Моля за компетентно мнение

Мнениеот neron81 » 29 Апр 2014, 11:05

Здравейте кандидаствам 2 пъти за разрешително за лично оръжие и ми отказват,при положение,че уж хващам някакви връзки,сега съм на 33 години работя като охранител в бар и доста пъти ми се е налагало да давам обяснения в полицията заради работата си,през 2004 година имам глоба за дребно хулиганство,а когато бях на 16години с още двама келеши ме хванаха да чупим стъклата на колата на един комшия който не ни даваше да ритаме пред блока и тогава ми взеха отпечатъци.Та мисълта ми е дали заради тези неща не ме мислят за престъпник?
Последна промяна MasterCop на 29 Апр 2014, 14:36, променена общо 1 път
Причина: Тема с неясно заглавие! Сливане.
neron81

Re: Моля за компетентно мнение

Мнениеот dsuzunov » 29 Апр 2014, 16:58

neron81 написа:Здравейте кандидаствам 2 пъти за разрешително за лично оръжие и ми отказват,при положение,че уж хващам някакви връзки,сега съм на 33 години работя като охранител в бар и доста пъти ми се е налагало да давам обяснения в полицията заради работата си,през 2004 година имам глоба за дребно хулиганство,а когато бях на 16години с още двама келеши ме хванаха да чупим стъклата на колата на един комшия който не ни даваше да ритаме пред блока и тогава ми взеха отпечатъци.Та мисълта ми е дали заради тези неща не ме мислят за престъпник?

Когато ти взимаха отпечатъци, снимаха ли те?
Ако е така, значи са те подвели под отговорност за увреждане автомобила на съседа ви. А това, според Наказателния кодекс е престъпление.
Това е вероятната причина , да ти се отказва разрешителното.
Димитър Узунов - Пловдив
Аватар
dsuzunov

Мнениеот neron81 » 29 Апр 2014, 17:31

Не са ме снимали,но все ме съмнява,че ме мислят за престъпник като видят някакви глупости по досието,май без пари няма да стане? Не са ме снимали,но и не са ме подвеждали под отоговорност все пак съм бил на 16 бях с майка си в детска педагогическа на събеседване 1 път и това беше, явно ме имат за престъпник и току така без плащане няма да ми дадат оръжие
neron81

Мнениеот MSG » 29 Апр 2014, 18:30

Който ти е казал, че с толкова регистрации ще вземеш разрешително, вероятно има доста особено чувство за хумор. Няма да стане твоята работа.
MSG

Мнениеот neron81 » 01 Май 2014, 15:27

MSG написа:Който ти е казал, че с толкова регистрации ще вземеш разрешително, вероятно има доста особено чувство за хумор. Няма да стане твоята работа.

Не е нужно някой да ми каже,че с толкова регистрации ще взема като гледам мои познати със доста повече регистрации и глоби за дребно хулиганство са взели така,че според мене трябва сериозни връзки и финикииски знаци.
neron81

Следваща

Назад към Оръжие и помощни средства